Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Odsmradění bazarové techniky
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JirkaRCK



Založen: Apr 25, 2010
Příspěvky: 226
Bydliště: Olomouc/Brno

PříspěvekZaslal: ne březen 31 2024, 10:31    Předmět: Odsmradění bazarové techniky Citovat

Zdravím, rád bych se zeptal na Vaše zkušenosti se zbavováním se cigaretového kouře ze staré audiotechniky. Kamarád chtěl poradit s výběrem HiFi. Není to úplně srdcař a vybavoval moderní byt. Na moje doporučení neznale a pod vlivem mého subjektivního vkusu koupil nádherný receiver Pioneer SX-727 ze sedmdesátých let a velké sloupcové Quadraly, tedy zahučel v tom asi za 20k. První dojem po zapojení byl famózní jak po zvukové, tak designové stránce, dali jsme pár alb Deep Purple, kamarád radostně poděkoval a já jel spokojeně domů. Po týdnu mi volal celý nešťastný, že mu byt smrdí jako motorkářská klubovna, a ačkoliv mi nic přímo nevyčítal, cítím morální povinnost mu s tím pomoci Laughing

Trochu smrdí i ty Quadraly, co jsme koupili úplně jinde než receiver, měl prostě smůlu. Těm snad ale pomůže trochu pronta a čas. Nevím si ale úplně rady co s receiverem. Měl jsem myšlenku to vyřešit odkoupením, ale manželka mě s ním taky vyhnala Very Happy Vevnitř nejsou žádné chomáče prachu, vypadá to, že jej před prodejem někdo již docela pěkně vyčistil. Jak se ale roztopí koncáky, je to hnus přes celou místnost. Mám dva nápady: Přiložím jej odstrojený do auta, až pojedu na ozonovou dezinfekci klimy. Pokud to nepomůže, zkusím jednotlivé dpsky i chladič vymáchat v lihové lázni. Ale co když nepomůže ani to? Máte nějaké zkušenosti? Nějaký tip na nejlepší čistící chemii? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31871
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne březen 31 2024, 10:39    Předmět: Citovat

Taky bych volil líh, aspoň částečně se mi tak povedlo odsmradit před časem vošklivoškopíček RFT EO-174A po Jardovi Jandlovi, kterej byl do svejch posledních chvilek zarytej čmoudil a ten škopíček byl po něm doslova vyuzenej ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2564
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: ne březen 31 2024, 10:43    Předmět: Citovat

Kolega z práce si koupil kompresorový odvlhčovač z druhé ruky, který byl intenzivně cítit tabákovým kouřem, a ať dělal co chtěl, smradu se nezbavil. Přístroj měl celý rozebraný, a čistil vším možným a nic. Smrad byl furt. To měl dřív suchý byt.
_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7939
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne březen 31 2024, 10:57    Předmět: Citovat

Přebít ještě větším smradem.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4974
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: ne březen 31 2024, 11:05    Předmět: Citovat

Logicky, čo smrdí, nebude smrdieť navždy. Smrad sú maličké uvoľňujúce sa častice, niečo ako prach. Stačí to uskladniť otvorené na týždeň až dva niekde v prievane, a ono to vypáchne.
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2124
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: ne březen 31 2024, 11:16    Předmět: Citovat

Kdysi jsem koupil od jednoho dnes již nežijícího ajtáka CRT monitor 15" za dobrý peníze. Monitor jsem rozdělal, obrazovku otřel mokrou hadrou, plasty vydrbal ve vodě se saponátem, šasi umyl lihem nebo nečím takovým a přeto po nějaké době po zapnutí bylo pořád cítit kouř. Na konec jsem ho prodal a koupil něco jinýho. U něj doma bylo vše hnědé, jedinné co svítili byla CD ROM, ta vždy vydržela pár měsíců než kouřem zdechla. On samozdřejmně tvrdil že zdechne tím že pálí spousty CDček.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stefan31



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: ne březen 31 2024, 11:50    Předmět: Citovat

Občas si kúpim aj ja nejaké to video, zosil , LP a pod. A tiež to smrdí, záleží od miesta predošlého pobytu a uloženia pôvodným, majiteľom - pivnica, garáž, pôjd ..... Čo má chassis z plastu, tak rozoberiem na jednotlivé dosky, diely z plastu vyumývam v saponáte, plošáky bez cievok tiež a zbytok zbavím prachu. No a moje cca 20-30 ročné poznatky sú také, že úplne zbaviť tých pachov sa mi nikdy nepodarilo, a bol som prekvapený pachom z obalov LP, ktoré prišli z NL - to ako sa hovorí - akoby sa opice párili Laughing Treba však povedať, že mám aj techniku, ktorú som si kupoval už dávno v Tuzexoch a tiež sa nedá povedať že voňajú - pritom nikdy neboli vo fajčiarskom priestore, alebo uložené mimo byt. Takže časom smrdia aj jednotlivé komponenty - trafo - plošáky - drevené skrinky a ostatné súčiastky. Svoj smrad má aj nový nábytok a tiež to trvá niekoľko rokov, kým to pominie .... len v jednom prípade sa stalo, že mi prišiel z UK FLUKE 289, samozrejme som ho rozobral a plasty poumýval. Až na druhý deň som pri vstupe do šmykne zacítil príjemnú vôňu a zistil som, že to má na svedomí kryt FLUKE a vonia tak dodnes.
Až má ten Pioneer drevenú skrinku, tak vnútrajšok von, povrch len jemne saponátovou vodou - ale veľmi opatrne, aby nenamokol bukasový materiál - ten to robí veľmi ochotne -a na povrch niečo z prípravkov na nábytok (Diava) a ostatné diely podľa možností. Je to ale všetko piplavá robota a zaberá dosť veľa času. Ale ak je majiteľ spokojný, tak nech si ho určite nechá ....

Stefan31
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5668
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: ne březen 31 2024, 11:51    Předmět: Citovat

Pokud je majitel nekuřák, bude mu to smrdět furt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: ne březen 31 2024, 11:59    Předmět: Citovat

PotPalo napsal(a):
Logicky, čo smrdí, nebude smrdieť navždy. Smrad sú maličké uvoľňujúce sa častice, niečo ako prach. Stačí to uskladniť otvorené na týždeň až dva niekde v prievane, a ono to vypáchne.
Ne, nestačí. Navíc tyhle tabákové vrstvy udělají takový slizský povlak a nejvíc smradu se uvolňuje až po ohřátí.
Taky bych to drbal lihem nebo Ipou, ale je to boj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4974
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: ne březen 31 2024, 12:20    Předmět: Citovat

Tak jasne že keď je tam vrstva špiny tak to nevypáchne. Ja som myslel potom, po vyčistení nánosov, zvyškový smrad priamo z materiálu. Napríklad kelímok od čalamády smrdí kyslo aj po umytí saponátom, ale po týždni v prievane už nieje cítiť.

Niektoré staršie DPS (nie sklolaminátové ale tie lámavé) smrdia samo sebou, hlavne keď sa zahrejú. Je to taký materiál.

Fakt by som tam na skúšku vložil nejaký 12V vetrák a nechal ho pustený počas prevádzky keď sa to zohreje, nech to vyfúka smrad von.

_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1619
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: ne březen 31 2024, 12:41    Předmět: Citovat

Značkové servisy údajně dovedou při přeprodeji několikaletých aut odstranit smrad po kuřákovi, čoklech, plesnivině, dětech nebo pochcaném gerontovi. Zeptal bych se tam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2564
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: ne březen 31 2024, 13:13    Předmět: Citovat

No, to si táta tenkrát koupil jetou Octavii, a v autě byla pořád cítit taková docela příjemná vůně, která za pár týdnů zmizela, a v autě pak děsnej smrad po tabáku. Mamina pak při guntování našla pod sedačkou spolujezdce přilepenej osvěžovač vzduchu. Taková děravá plastová krabička, a byl v ní zbytek něco jako gelu. Smrad po tabáku to ale dokonale přetlouklo.
_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TomasX



Založen: Aug 12, 2005
Příspěvky: 638

PříspěvekZaslal: ne březen 31 2024, 13:23    Předmět: Citovat

V dobách kdy se opravovali CRT televize jsem dostal TV DUKLA a ta byla plná mazlavého smradlavého povlaku. V místech VN napětí docházelo k přeskokům. Řešení vyhodit nebo vykoupat. Celou TV jsem rozebral a kus po kusu vykoupal v JARové vodě a potom osprchoval. PL spoj, obrazovku a skříň. Největší strac jsem měl o aquadag, ale vyšlo to. Po týdnu sušení hrála ještě několik let.
_________________
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1530
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: ne březen 31 2024, 13:41    Předmět: Citovat

ransom napsal(a):
Značkové servisy údajně dovedou při přeprodeji několikaletých aut odstranit smrad po kuřákovi, čoklech, plesnivině, dětech nebo pochcaném gerontovi. Zeptal bych se tam.

Určitě to dovedou, protože po tom, co jsem koupil ten muj pelech, jsem našel v popelníku utemovanou vrstvu popela z vajglů jak je v něm típali. Jako nekuřák jsem v autě nic necítil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31871
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne březen 31 2024, 14:42    Předmět: Citovat

Když jsem v roce 2004 kupoval Ferdu = formana 135 GLXi, tak taky smrděl po kouři přímo neskutečně. Stačilo umejt tapecírunk saponátovou vodou včetně stropnice (na tý toho bylo nejvíc, já původně myslel, že to měla bejt světle hnědá imitace kůže (auto byl reimport z Dojčů) - a vono h0vn0 h0vn0 slavnej soude - ta stropnice byla po umytí bílá skoro jak sníh, veškerá béžová barva byl dehet po huličovi ...!!! No a pak stačilo asi tejden auto nechávat kdykoliv to šlo s otevřenýma oknama nebo kufrem a smrad se vyvětral ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund