Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

řemínky do tape deck Sony
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1281
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: čt srpen 03 2023, 21:47    Předmět: Citovat

Kazetový spínač by šel zajistit brčkem vhodné délky. Ale u nějaké provizorní gumičky bych se bál, že bude padat, nebo se něco nevhodně namotá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33912
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt srpen 03 2023, 22:20    Předmět: Citovat

Spinac by mohol ist prelepit lepiacou paskou.
Vhodne zvolena gumicka to tych par minut vydrzi. Inak je to vypinanie dost otravne, hlavne pri cisteni kladky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1281
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: čt srpen 03 2023, 22:30    Předmět: Citovat

Proto jsem to napoprvé udělal všechno ručně. Ostatní systémy soft touch (co jsem kdy viděl) byly lepší v tom, že detekují konec kazety (či jinou chybu) po záseku pravého trnu, takže proces čištění nijak neomezují. I počítadlo odvozené zleva, je horší varianta (nejdřív čísla přibývají pomalu, na konci pásku rychle). Zhoršuje to vyhledávání nahrávek pro MZ-800, jeho originální kazeťák to má totiž opačně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1281
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: út srpen 08 2023, 22:09    Předmět: Citovat

Po dovolené je najednou času příliš málo na to, abych se vyjádřil ke všemu inspirativnímu. Co se týče mgf. - snad ten konektor a náhrada neoddělitelné šňůry vypadá aspoň trochu přijatelně.

Pár stručných postřehů doplním příště.



P8080206.JPG
 Komentář:
Kablík [trafo -> panel]
 Velikost:  176.31 kB
 Zobrazeno:  39 krát

P8080206.JPG



P8080208.JPG
 Komentář:
Pohled na zadní stranu mgf.
 Velikost:  213.88 kB
 Zobrazeno:  50 krát

P8080208.JPG



P8080210.JPG
 Komentář:
Zátiší s trafem a konektorem :-)
 Velikost:  276.11 kB
 Zobrazeno:  44 krát

P8080210.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1281
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: po srpen 21 2023, 20:25    Předmět: Citovat

Tape deck je po servisu. Stručně v bodech, v souladu s foty:
• Škrábance mě mrzí, ale jak lidem vysvětlit, aby do e-odpadu předmět odkládali poněkud šetrněji?
• Nejnáročnější je čištění okolo tl. EJECT, hrozí interakce s mnohými látkami (prostředky) Embarassed
• Trpělivě, pomalu, v klidu; pokud odmyslíme stopy destrukce a mazivo v prostoru za tl. EJECT, tak stačí saponát/mydliny, švédská utěrka a bezolejový kompresor (samozřejmě na panel bez desek)
• Pokud nehrozí destruktivní přetažení, všechny křižáky jsou orientovány na 3/6/9/12h
• Žádné kabely se navzájem nedotýkají, nad tím by i der švanc z EZÚ zaplesal Very Happy (ten odstup, přeslech, nerušenost, díky kabelovému esíčku z desky sluchátek na kostřící šroub je zaručena absolutní krautwirovost!) Cool
• Pozor na nožové konektory mezi deskou a mechanikou!
• Se síťovou vidlicí IEC60320 C8 jsem poměrně spokojený


Důležitá fakta ještě jednou:
◆ Dokumentace k TC-K461S, nalezená u Maďarů
◆ Ke stažení je i příručka uživatele
◆ Řemen 67,2 - 0,5 - 4 [mm] plochý; kód 600M008600, ASWO 5411957
◆ Řemen 22,5 - 1,3 [mm] čtvercový; kód 600M040100, ASWO 201082



P8200220.JPG
 Komentář:
Vydrbaný přední panel, část desky
 Velikost:  278.02 kB
 Zobrazeno:  63 krát

P8200220.JPG



P8200222.JPG
 Komentář:
Zadní plech s nově řešeným napájením, hlavní deska, panel zevnitř
 Velikost:  281.72 kB
 Zobrazeno:  63 krát

P8200222.JPG



P8200223.JPG
 Komentář:
Útroby detailně
 Velikost:  274.63 kB
 Zobrazeno:  57 krát

P8200223.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
goose



Založen: Mar 30, 2005
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: st leden 10 2024, 19:57    Předmět: Citovat

Ahoj všem , hledal jsem ale buď špatněnebo nenašel a nechci úplně zakládat nové vlákno tak bych se zeptal zde .. pustil jsem se taky do výměny řemínku na Sony TC - U2 ... když jsem to otevřel. Řekl jsem si že bych ho teda udělal tak nějak pořádně.. co vše by jste mi doporučili... mimo vyčištění mechaniky a hlavy udělat.. má smysl povymenovat cca 40 elektrolytu za nové? Moc díky za jakýkoliv poznatek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1281
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: čt březen 14 2024, 20:49    Předmět: Citovat

Proti bezduchému vyměňování elektrolytů se tady v diskusích psalo mnohokrát... Embarassed


Dodatečně připojuju poněkud méně příjemnou kuriozitu a zkušenost. Přebíral jsem zásoby ("uklízel" jsem). V jedné plastové vaničce (ála balení sádla) jsem měl jakoustakous všehochuť. Na vrchu dva pytlíky s drobotinou (sloupky s dírou pro M3, výměnné hroty k jedné odsávačce, kon. DB9, DIN8...), CL doutník s pár metry kabelu, flexospojku se dvěma mini PFL pro HDD 2,5", pěkné kousky stíněné NF dvoulinky atd. Na to jsem před nedávnem položil řemínek se čtvercovým průřezem, docela masivní, sytě černý, prostě vypadal "trvanlivě" (z nějaké poškozené věže). A k čemu asi došlo? Roztekl se stylem, jaký jsem uvedl v příspěvcích o opravě tape decku a zaneřádil vše, co bylo pod ním.
Takže od toho dne až do konce své existence budu řemínky skladovat v nízké papírové krabičce o velikosti aspoň A5, raději vystlané listem papíru, nebo igelitu. Takovéhle otravné čištění už nechci nikdy podstupovat Evil or Very Mad (neplatí pro samotné opravy audiotechniky).


Naposledy upravil judeware dne čt březen 14 2024, 22:31, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33912
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt březen 14 2024, 20:58    Předmět: Citovat

Gumicky davaj do uzatvaratelnych vreciek. Nove vydrzia bez pristupu vzduchu dlho. Stare nic nezaseru, ked sa roztecu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4961
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: pá březen 15 2024, 22:43    Předmět: Citovat

Už som videl nové gumičky z obchodu v sáčiku, ako na nich boli mastné otlačky prstov. To potom tá životnosť bude asi menšia. Najlepšie je ich umyť v alkohole, napúdrovať, a tak odložiť. Jednotlivé skupiny gumičiek oddeľovať papierom, a občas skontrolovať či nejakú nechytá zánik. Tiež sa mi totiž nejaká roztiekla a zasrala asi 20 iných.
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: ne březen 17 2024, 20:11    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Řemínky kupuju jenom v AME. Mnohdy jsou kvalitnější, než co byl originál. Tčeba v minivěži Philips se originál vytahal a popraskal za 5 let ale ten mazlák neudělal. Nyní tam je řemínek z AME skoro 10 let a kazeťák stále všechny posuvy v cajku.

Prosímtě, probíhá to tam tak, že přineseš vytahaný původní řemínek jako vzor a oni Ti podle toho najdou náhradu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
aviatic



Založen: Feb 28, 2024
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st březen 20 2024, 20:47    Předmět: Citovat

Ahoj,třeba někomu pomůžu, pro opravy decků od SONY beru komplety řemínků a kladky tady : http://www.hifiretroparts.com/belts/belts-for-sony-cassette-decks/belts-for-sony-tc-k/ Pán je ze Slovenska, platby v Eurech převodem na účet , ceny příznivé a zatím je plná spokojenost ! Vřele doporučuju Děkuji za pozornost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund