Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Má někdo pneumatiky značky Tracmax ? Zkušenosti - Názory
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2557
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: út březen 12 2024, 11:49    Předmět: Citovat

Třeba to někomu pomůže ve výběru pneu. https://www.pneumatiky.cz/katalog-vyrobcu-pneumatik
Radši nikomu nic nedoporučuju, protože i stejná pneumatika se může chovat na každém autě jinak. Jinak se bude chovat na klasickém podozku s MacPherson a vzadu vlečná nápravnice, a jinak s víceprvkovým uložením. Některý auta mají přiřiditelnou zadní nápravu, a to je zase jinej level jízdy. Pak je tu 4x4, a k tomu různé poměry záběrných sil na nápravu. Pak tu jsou předokolky, zadokolky. Tuhá zadní náprava, nebo přední, nebo obě. Taky má někdo rozhozenou geometrii, a někdo to má v cajku, takže těžko radit.

_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matahari



Založen: Oct 29, 2017
Příspěvky: 633

PříspěvekZaslal: út březen 12 2024, 12:13    Předmět: Citovat

Také styl jízdy je důležitý. Když to nehoním, nepotřebuji se do zatáček za volantem naklánět a v dešti jezdím rozumně, tak proč nevzít 2x levnější gumu. I kdyby vydržela méně, nebo nevyhovovala, tak budu mít názor a příště si případně připlatím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31847
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út březen 12 2024, 12:44    Předmět: Citovat

Michal22 napsal(a):
...Potřebuji koupit komplet letní obutí na svoji Octavii Tour - 195/65 R15
...
Na zimu používám zatím Hankook, sice ubývají trochu rychleji, ale na námraze i na mokru jsem neměl větší problémy.
Mám zkusit Hankook i na léto?
Hele - mám na roomu 195/55 R15. Na doporučení místního "mistra gumaře" (majitele pneuservisu) jsem na léto 2010 pořídil Hankook Optimo 415 - byly sice trošku hučivý, ale držely i na mokru jak židovská víra. A že jsem je nešetřil. Podle popisu byly pečený v Uhrách. Jenomže po 4 sezónách, když na nich pořád ještě zbejvala nějaká polovička vejšky původního vzorku neboli asi 4mm (na letních najedu 6-7tkm ročně), najednou se mě pokusily za deště na kruháku u Holic "prodat" - prostě jak říkáš, najednou byly tvrdý jak broky a klouzaly. Mám se rád a okamžitě "šly z baráku". Jako náhradu jsem pořídil Vredestein Sportrac, tenkrát to byly jedny z posledních "trojek" neboli Sportrac 3 - a ty jsem během 5 sezón sjel na hranách dezénu až na plátno. Držely celou dobu, až ke konci, když už na krajích běhounu prakticky nebyly drážky, na mokru nedržely úplně ideálně. Podotýkám, měnil jsem je co rok přední za zadní, aby se sjížděly pokud možno stejně - předohrab gumy dost žere. Jako náhradu jsem měl do loňska další typ od Vredesteinu, Sportrac 5 a na letošek, protože už taky mají odsloužíno, jsem kupoval Vredestein Ultrac. Ještě je nemám nasazený, ale figury dezénu jsou skoro stejný se Sportracem a u všech je hrdej popisek "Designed by Giugiaro" (byl i na Sportracech). A v zimě jezdím na Vredestein SnowTracech ... Kupoval jsem vždycky po netu, dřív í-šopa "jaknaauto.cz", teď "Spneumatiky.cz", provozovatel "Alukola s.r.o., Blovice".

matahari napsal(a):
Také styl jízdy je důležitý. Když to nehoním, nepotřebuji se do zatáček za volantem naklánět a v dešti jezdím rozumně, tak proč nevzít 2x levnější gumu. I kdyby vydržela méně, nebo nevyhovovala, tak budu mít názor a příště si případně připlatím.
Hnátomáry - tohle je HODNĚ zpozdilej názor. Uvědom si, že těch 4x přibližně 200-250cm² povrchu gumy je to jediný, co tě drží ve správným směru a co ti zabraňuje se rozplesknout jak chroust o zhurta zastavivší náklaďák. Když budeš gumy vybírat podle toho, jak se chovají při těžce defenzívním způsobu jízdy, UMŘEŠ BRZO. Gumy musíš naopak vybírat podle toho, jak se chovají v mezní situaci, když je "vemeš u huby" - pokud se teda máš radši živej s trošku zhublou prkenicí než mrtvej, ale bohatej ... Laciná guma tě v nouzovce nepodrží, naopak tě "prodá" a ještě se ti vytlemí. Protože jestli si myslíš, že "rozumnou jízdou" se nedostaneš do krizovky, tak se šeredně mejlíš ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
matahari



Založen: Oct 29, 2017
Příspěvky: 633

PříspěvekZaslal: út březen 12 2024, 16:22    Předmět: Citovat

Už jsi někde objevil článek, že se hromadí úmrtí těch, co jezdí na gumách Tracmax?
Kdybych netušil, co jsi zač, tak bych ti uvěřil, že umřeme taky, když si koupíme levné boty. Každý se necítí jako pilot F1 v Roomsteru s 1,2 pod kapotou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5227

PříspěvekZaslal: út březen 12 2024, 16:51    Předmět: Citovat

Kluci pokud dám do vyhledávače daný rozměr mám na výběr:
Tracmax X-Privilo TX3
Tourador I-Power EV1
Tomason Sportrace
Bridgestone Ecopia EP500
Bridgestone Potenza S001

Ty dvě Bridgestone mám otestovány. Stojí cca 3krát tolik co ostatní a jsou to gumy vlastnostmi úplně k prdu. Nevím zda to tehdy Bridgestoen vyhrál cenou a teď to šponuje nebo proč. Ale v normálním rozměru by si od nich gumu s těmito vlastnostmi koupil jen blázen.
Dokonce jsem našel na netu u toho Tourador, že vydrží násobně déle než originál pneu....

Ještě edit: Možná to je jak jsem napsal. Přední mám totiž 175/55 R20 a ty od Bridgestone drží v pohodě i se slušně chovají. A hle ten rozměr dělá x výrobců ... že by je tlačila konkurence.?

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7824
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út březen 12 2024, 17:28    Předmět: Citovat

Matahari - ale on Ekkar má v tomto případě docela pravdu, u auta není podstatný výkon motoru, ale výkon brzd. A to brzdění se musí nějak přenést na vozovku.
Takže nemusíš vůbec závodit, ale kvalitnější guma může pomoct od toho, abys srazil děcko, které ti vyběhne do cesty, abys stačil zastavit, když nějaký ocas čumí za jízdy do telefonu a projede červenou nebo stopku, stejně tak tě může zachránit, když ti do cesty vjede nepozorný traktorista z polní cesty (což se mi stalo nedávno).

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
matahari



Založen: Oct 29, 2017
Příspěvky: 633

PříspěvekZaslal: út březen 12 2024, 17:52    Předmět: Citovat

Strašit se dá čímkoliv a vyjíždějící traktor z pole musím vidět na půl kilometru. Někdo jezdí hlavně po městě, což si právě u e-auta umím představit. Kolega v práci má Sandero a přes 10 let jezdí na levných polských Kormoránech. Bohatě mu to stačí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7824
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út březen 12 2024, 18:40    Předmět: Citovat

Matahari- ale o tom to je. Na silnici není člověk sám. Pokud bych jezdil jen já a nikdo jiný, klidně pojedu po ráfkách.
P.S.: ten traktor jsem viděl, předpokládám, že on mě taky, ale nezabránilo mu to rozjet se najednou, až jsem byl nedaleko od něj.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út březen 12 2024, 18:42    Předmět: Citovat

matahari napsal(a):
Někdo jezdí hlavně po městě, což si právě u e-auta umím představit.
A právě na to jsou nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1613
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: út březen 12 2024, 18:42    Předmět: Citovat

Matahari, jezdi si spánembohem na čem chceš, ale souhlas nečekej.

Rezis: Holt ti nezbude než to vyzkoušet.
Na nějakým fóru o i3s nějakou zkušenost nenajdeš? Určitě nějaký takový existuje, aspoň v zahraničí.
Kdyby učeň neměl zrovna tři měsíce pauzu, hned bych ho hnal za tatínkem pro moudra. Ale nemám na něj ani telefon.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matahari



Založen: Oct 29, 2017
Příspěvky: 633

PříspěvekZaslal: út březen 12 2024, 19:13    Předmět: Citovat

Pochopils, že já si levné gumy koupit nechci a taky jsem si je ani nekoupil. Loni jsem si pořídil a tím pádem jezdím na letních BRIDGESTONE TURANZA T005 95H XL. Jenomže nepotřebuji někomu vyhrožovat smrtí, když si někdo chce koupit levnější gumy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5227

PříspěvekZaslal: út březen 12 2024, 20:25    Předmět: Citovat

Pokud chcete řešit značku nebo neznačku s tím že někdo někdy vyjede pak nemá smysl kupovat nic jiného než vítěze testu. A všechno ostatní nemá smysl.
V mém případě na předek půjdou Continental stejně jako mám zimaky. Bohužel v zadním rozměru nejsou. A Bridgestone v tom provedení stojí za prd. Takže jsem spíš jestli to někdo netestoval. No asi budu ten kdo to vyzkouší. Maximálně si udělám zábavnou část na parkovišti a nechám je umřít.... 😂

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31847
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út březen 12 2024, 20:37    Předmět: Citovat

matahari napsal(a):
Už jsi někde objevil článek, že se hromadí úmrtí těch, co jezdí na gumách Tracmax?
Kdybych netušil, co jsi zač, tak bych ti uvěřil, že umřeme taky, když si koupíme levné boty. Každý se necítí jako pilot F1 v Roomsteru s 1,2 pod kapotou.
Kde píšu, že zrovna Tracmaxy jsou "zabijáci"? Já jen tvrdím, že gumy jsou to, co ti v případě nouzovky může zachránit kejhák neboli ty gumy velice často jsou tím, co odlišuje nehodu "jen plechy" od "smrťáku". A nemusíš to bejt zrovna ty, kdo na těch lacinejch gumách bude bourat - až někdo na lacinejch gumách trefí tebe a "natrhne ti kanduš", chci tě slyšet, jak budeš pro ty laciný "pečený saze" horovat dál ... A další velice rozšířenej omyl je, že roomstery jsou "jen jednadvojky" - věř mi, NEJSOU. A taky není "jednadvojka" jako "jednadvojka". Jenže to některým lidům nemá cenu vykládat ...
matahari dál napsal(a):
Pochopils, že já si levné gumy koupit nechci a taky jsem si je ani nekoupil. Loni jsem si pořídil a tím pádem jezdím na letních BRIDGESTONE TURANZA T005 95H XL. Jenomže nepotřebuji někomu vyhrožovat smrtí, když si někdo chce koupit levnější gumy.
Nikdo ti nevyhrožuje smrtí - já jenom konstatuju, že preference směřující k šetření na obutí může mít nečekaný finanční i zdravotní následky ...

Rezis - web "spneumatiky.cz" mi po zadání "letní 195/50 R20" vyhodil tohle:
https://www.spneumatiky.cz/eshop/pneu/prumer/56/sirka/159/profil/146/druh/176

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
matahari



Založen: Oct 29, 2017
Příspěvky: 633

PříspěvekZaslal: út březen 12 2024, 22:53    Předmět: Citovat

Jak si mu tím odkazem pomohl, když to samé napsal už dávno?
Zasekl ses ve smyčce, já neřeším levné gumy, ale dokážu pochopit, že si je někdo koupí. Takže buď běž fňukat někomu jinému na rameno, nebo jestli máš podezření na nekvalitu některých pneumatik, to to napiš na ČOI, aby zakročili, protože jinak tady mlátíš akorát prázdnou slámu. Až zařídíš zákaz prodeje takových pneumatik, tak se tady můžeš být v prsa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31847
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st březen 13 2024, 1:06    Předmět: Citovat

matahari napsal(a):
... Až zařídíš zákaz prodeje takových pneumatik, tak se tady můžeš být v prsa.
Já počkám, až se zabyješ sám ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund