Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

retro stříkací pistole k napojení na vysavač
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mojza



Založen: Sep 01, 2006
Příspěvky: 338
Bydliště: Frýdek-Místek

PříspěvekZaslal: st únor 14 2024, 22:49    Předmět: Citovat

Nazdárek, mám ještě obojí, stříkací pistoli i ETA vysavač. Před 40 lety jsem s ní stříkal 2 pracovní stoly a pak s vysavačem na zádech Luxolem (15Kčs/kg) stříkal 50m² dřevěné boudy. Někde mám ještě náhradní nádržku na barvu, tak pokud by
měl někdo zájem, mohu přenechat. Šlo s tím pracovat, seřízení a čistění bylo pracné, ale nic lepšího tenkrát nebylo. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1935

PříspěvekZaslal: st únor 14 2024, 22:56    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
Sorry , toho Ivana jsem si nevšiml , ten magnet dělal "neznámý" bordel .

No na ty chodbě se to strašně rozléhalo, ale bylo to lepší jak štětkovat
Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2575

PříspěvekZaslal: st únor 14 2024, 23:14    Předmět: Citovat

Ta stříkací pistole na hadici od vysavače asi bude mít problém, kde najít vysavač co fouká a na foukací stranu se dá nasadit hadice, teď jsem jich moc neviděl (vlastně žádné, ale když jsem v elektrokrámu, tak se na ně nekoukám a nemohu tvrdit, že se už nedělají).
Náš první vysavač byl Standard a měl něco podobného v základním vybavením. Dalo se s tím barvit. Ale už ta hadice od vysavače byla otravná.
https://1gr.cz/fotky/idnes/11/022/sp5/WEB393b52_7414890.jpg.JPG

Onehdy tu byl plynař na opravu kotle a ten si přinesl vlastní Standard s hadicí na vyfukování bordelu z žebrovaného výměníku.

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.


Naposledy upravil Yarda1 dne st únor 14 2024, 23:33, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st únor 14 2024, 23:16    Předmět: Citovat

Vono je to víc jak 40 let , asi jsem to měl na "opravě" . Myslím , že tam byl prasklý buďto silonový pístek , nebo sedýlko kuličky .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dred



Založen: Apr 08, 2007
Příspěvky: 1762
Bydliště: Handlová

PříspěvekZaslal: čt únor 15 2024, 5:29    Předmět: Citovat

Vysavače aj dnes robia s "výfukom" na hadicu a nie je ani drahý (39,99€ = u Vás 1000+pár CZK) - Výkon pomerne dobrý. Fúkam s ním gumákový bazén, nafuk. madrace, výrivku... po sezóne aj vycucnem : Laughing


obrázok_2024-02-15_051757612.png
 Komentář:
 Velikost:  179.46 kB
 Zobrazeno:  20 krát

obrázok_2024-02-15_051757612.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2408

PříspěvekZaslal: čt únor 15 2024, 7:23    Předmět: Citovat

Vejce Pluto.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dracekvo



Založen: Feb 10, 2009
Příspěvky: 507

PříspěvekZaslal: čt únor 15 2024, 7:31    Předmět: Citovat

Ta pistole funguje docela dobře.
Akorát si to chce nechat udělat u soustružníka přechodku z nylonu (nebo v dnešní době vytisknout) a nastavit na kompresoru nízkej výstupní tlak.
Pak s tím jde stříkat.

Na vysavači to stejně nikdy pořádně nefungovalo. Jak se vysavač ohřál tak barva tuhla téměř ještě za letu.

Ale vzhledem k tomu, že normální stříkací pistole v lídlu stojí cca 400,-, tak bych to nechal na půjdě jen jako zajímavou raritu. Taky to mám v garáži ještě v téhle krabici a s návodem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2482
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: čt únor 15 2024, 8:45    Předmět: Citovat

dracekvo napsal(a):
Ta pistole funguje docela dobře.

Tak to si asi zkusím udělat redukci na kompresor a vyzkouším ji. Zpracováním vypadá kvalitně. Ale stejně ta cena 290kč v roce 1972 mě přijde na tu dobu dost vysoká
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samponek



Založen: May 11, 2015
Příspěvky: 3120

PříspěvekZaslal: čt únor 15 2024, 8:52    Předmět: Citovat

Asi bude lepší koupit pistoli přímo na kompresor, protože barva teče u té velké hubice se vzduchem a musí se čistit, ale na něco menšího to funguje, nesmíš vypínat vzduch, musí to furt foukat a tím potřebuješ veliký kompresor, který umí furt fučet hodně vzduchu , málý kompresor se hned vyfučí a pak začne prosakovat barva, jde o to jak často to chceš používat.

Možná to popisuju blbě, ale vyfučením vzduchojemu kompresor přestane foukat vzduch.


Naposledy upravil samponek dne čt únor 15 2024, 9:17, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivan_01



Založen: Sep 15, 2018
Příspěvky: 969
Bydliště: BB SK

PříspěvekZaslal: čt únor 15 2024, 9:16    Předmět: Citovat

presne, ako vysávaču dochádzal dych, farba stekala tou rukoväťou do hadice a potom bola prdel , keď si hadicu odpojil na fajčpauzu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samponek



Založen: May 11, 2015
Příspěvky: 3120

PříspěvekZaslal: čt únor 15 2024, 9:26    Předmět: Citovat

U kompresoru je hubená hadice a velký tlak a na pistoli veliký rozdíl v tlusté hubici a velkém objemu vzduchu, proto to nebude fungovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31871
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt únor 15 2024, 12:10    Předmět: Citovat

Ne, kompresor by musel mít tlakovou Venturiho přechodku, kde by se vysokým tlakem o malým průtoku strhávalo pomocí Venturiho principu o změně tlaku na rychlost (a opačně) další, větší množství vzduchu, říká se tomu "ejektor" a v historii se tak třeba bezventilátorově chladily monoposty Tatra (motor air-cooled, klasický chladicí ventilátory hnaný řemenama od kliky žerou výkon, tak tatrováci vymysleli ejektorový chlazení, kdy horkej vzduch od žebrování válců vyhání z jinak uzavřenýho motorovýho prostoru ven energie vejfukovejch plynů).

Jinak ochlazení vzduchu a lepší manipulaci s pistolí zajistí nastavení dvou hadic za sebe, se 4-4,5metrama byť tlustý, ale ohebný hadice se s pistolí přeci jen zachází snáz, než když máte vysavač jen u nohy a nedokážete se kvůli krátkýmu šlauchu ani rozmáchnout nebo natáhnout ke stropu.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17788
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá únor 16 2024, 0:42    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Ne, kompresor by musel mít tlakovou Venturiho přechodku, kde by se vysokým tlakem o malým průtoku strhávalo pomocí Venturiho principu o změně tlaku na rychlost (a opačně) další, větší množství vzduchu, říká se tomu "ejektor".


Tohle jsem koupil před asi 10 lety v "potravinách". Je to taková nízkotlaká "wapka" Parkside, ejektor s přívodem vody hadicí a cca 4 barů vzduchu z kompresoru. Dokud se ke mě nedostala vysokotlaká myčka, tak jsem s tím myl auto a šlo to dost dobře, proud vody z 0,5" hadice urychlenej tlakovým vzduchem, lítalo to tak 7-8 metrů daleko. Ale obrovská spotřeba vody a vzduchu. Co mám vysokotlak, tak hadici strčím do dešťovky a celý auto umeju cca 50 litry vody. A nemusím šůrovat jelenicí kapky, kdežto předtím ze studny pokud se nešúrovalo tak samá mapa z tvrdý vody.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2575

PříspěvekZaslal: pá únor 16 2024, 8:26    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
...předtím ze studny pokud se nešúrovalo tak samá mapa z tvrdý vody.
Tohle řeším, že když umeju auto (spíš jen skla) tak po umytí dokud je to mokré to opláchnu vodou co vytéká v létě z klimošky, v zimě ze sušičky a já si ji uchovávám v kanystrech nebo velkých PETkách.
_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17788
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá únor 16 2024, 9:32    Předmět: Citovat

Z klimošky je sice destilka ohledně solí ale zase v tom bydlí spousta breberek a někdy v tom je i bordel z prachu ze vzduchu, co steče z výparníku. Nikdy se ti ta voda nezkazila, hlavně v létě a na světle? Mě jo, schraňoval jsem ji do napařovačky žehličky.
Ta voda ze sušičky je taky destilka a teplota sušení by jí mohla breberek zbavit. Případně tam šprknout trochu Sava.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund