Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TEST NOVÉHO FÓRA
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne únor 11 2024, 20:45    Předmět: TEST NOVÉHO FÓRA Citovat

Ahoj všem,

po prvních testech a doladění nových stránek Bastlírny ji cvičně (jako Betaverzi) spouštíme na novém engine a otevíráme celému fóru uživatelů, ať otestujeme větší zátěž a posbíráme další připomínky, protože od dosud oslovených příliš připomínek nedorazilo.
Na adrese www.ebastlirna.tech najdete betaverzi diskusního fóra, které běží na poslední verzi PHP, stabilní a rozhodně bezpečnější.
Přihlašovací údaje se podařilo namigrovat, takže se jimi všichni registrovaní do srpna 2023 normálně přihlásíte.
Nováčci registovaní později mají smůlu, protože cvičně používáme databázi ze zálohy k 23.8.2023.

K základním otázkám je tam zvláštní vlákno s anketou, dál tam můžete napsat i další vaše připomínky.


Hlavní stránku, jak jsme ji znali, nemáme, tu podporoval jen PHP Nuke, který už nemá nejméně osm let podporu, takže začínáme rovnou diskusním fórem, jehož funkce jsme se snažili zachovat v plném rozsahu (a jsou tam některé navíc).

Na výchozí stranu se dá vrátit buď kliknutím na logo Elektro bastlírna, nebo na Obsah fóra kousek pod ním.

Nasypali jsme tam data z poslední zálohy, čili je v čem pokračovat, ale zatím se nám nové odpovědi z této betaverze nepropíšou zpět na původní Bastlírnu, která jede bez omezení normálně dál. Je to tak bezpečnější.
Tak na to myslete, co napíšete do těchto nových diskusí, ať už založíte nové vlákno, nebo přispějete do existujícího, se pak po přechodu na původní data ztratí. Otevíráme to na omezenou dobu s vlastní kopií databáze, které po konečném přechodu nebude zachována.
Teprve po vyřízení administrativních záležitostí, které se ještě pár měsíců můžou táhnout, bychom na novou verzi přešli.

V běžících diskusích používejte nadále původní www.ebastlirna.cz .

Teď pracujeme na konverzi a migraci článků z původní Bastlírny, k nimž bude v budoucnu také přístup z úvodní stránky, a přibude po dlouhé době možnost opět vkládat články nové.

Je to první nástřel, tak očekáváme, že ještě bude co řešit, ale rýsuje se nám v tom současně jak záložní řešení pro případ, že by úřady rozhodly jinak, tak modernizace fóra, které by nás stejně v poměrně krátké době čekala.

Díky za každou odpověď (ať už na nové verzi fóra, nebo pod anketu přibalených kontaktech).

Všechny vás zdraví Jarda Hill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31875
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne únor 11 2024, 21:46    Předmět: Citovat

Za kluky ajťáky z Louťáků.cz PROSÍM:
DÁVEJTE ZPĚTNOU VAZBU, BEZ VAŠICH PŘIPOMÍNEK JE DALŠÍ VÝVOJ SLOŽITĚJŠÍ.
KDO MLČÍ - SOUHLASÍ A POKUD NEDÁTE ŽÁDNÝ PŘIPOMÍNKY, NEBUDOU MÍT ANI PODNĚTY KE ZMĚNÁM.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dobrman



Založen: Aug 12, 2012
Příspěvky: 1511
Bydliště: J H

PříspěvekZaslal: ne únor 11 2024, 22:08    Předmět: Citovat

já se tam nedostanu,
asi protože jsem si koncem roku měnil heslo. Protože se neodhlašuju, tak jsem to starý zapomněl Embarassed

_________________
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6071
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: ne únor 11 2024, 22:14    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dobrman



Založen: Aug 12, 2012
Příspěvky: 1511
Bydliště: J H

PříspěvekZaslal: ne únor 11 2024, 22:20    Předmět: Citovat

tomasjedno napsal(a):
A nezkusil jsi ....


To změní heslo jen tam? Nebo se mi změní i sem?

_________________
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6071
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: ne únor 11 2024, 22:30    Předmět: Citovat

Copak já vím? Ale podle toho, co píše Hill, je to samostatný systém, ze kterého se do běžící ebastlírny nic nepřenáší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dobrman



Založen: Aug 12, 2012
Příspěvky: 1511
Bydliště: J H

PříspěvekZaslal: ne únor 11 2024, 23:01    Předmět: Citovat

Tak jsem to zkusil a zadařilo se Very Happy
_________________
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7827
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne únor 11 2024, 23:06    Předmět: Citovat

Přihlásil jsem se úplně normálně, ale co mě zarazilo - když jsem kliknul na řádek, kam píšu uživatelské jméno, hned mi to našeptávačem nabídlo Elfener.
Což je tady náš kolega, kterého známe, ale já jej nemám určitě uloženého ve svém PC.
Tak to prosím zkuste i jiní - jen klikněte do řádku Uživatelské jméno a nic nepište.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6071
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: ne únor 11 2024, 23:31    Předmět: Citovat

Mně to tam nepředvyplnilo nic, ani když jsem začal psát, tak se našeptávač neprobudil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31875
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po únor 12 2024, 0:53    Předmět: Citovat

dobrman napsal(a):
já se tam nedostanu,
asi protože jsem si koncem roku měnil heslo. Protože se neodhlašuju, tak jsem to starý zapomněl Embarassed
Data pro BETU se braly ze zálohy k 23.8.2023 - včetně přihlašovacích. Takže ano, pokud sis na Bastlírně.cz změnil heslo PO konci srpna 2023, na Bastlírně.tech máš pořád to starý (měl jsi, než sis ho změnil). Všecko co tam lidičky uděláte ale zmizí, takže to je skutečně jen testovací web = nebude se to zpětně přepisovat a kombinovat s datama z Bastlírny.cz. Až nadejde ta chvíle, CELÁ Bastlírna se dočasně vypne, kompletně se zazálohuje, data se okopírujou a kopie dat překonfigurujou podle nastavení a enginu, kterej teď zkušebně běží jako Bastlírna.tech, všecko se nově nahraje na dosavadní hosting a znovu spustí. Kluci ajťáci celou operaci odhadujou na 24 hodin a pro sichr předem požadujou toleranci na trojnásobek = 72 hodin, kdyby se něco obrátilo tím hnědým navrch a museli to na poslední chvíli korigovat, ale pořád bude k dispozici celá neporušená záloha dosavadní Bastlírny.cz, kterou by bylo možný v případě nejhorším znovu nahrát a spustit.

Informace o Velkém Skoku pro Bastlírnu budou k dispozici samozřejmě dostatečně dlouho dopředu, nebude se nic dělat zmosta doprosta, stejně jako se tak nic nepodnikalo doposud. Naštěstí se podařilo zajistit dostatek času na všecky úpravy i možný další kroky. Největší zásluhu mají kluci Louťáci.cz a Hill, kluci za odvedenou práci na prakticky znovuzrození Bastlírny a Hill na tom, že to všecko po Zdeňkově smrti vzal ouředně na sebe.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po únor 12 2024, 7:22    Předmět: Citovat

Samozřejmě počítáme s tím, až k přechodu dojde, že se spuštěním nebudeme čekat celé tři dny, jestli to pojede bez problému.
Ale to se dozvíte včas a přestávku určitě přetrpíte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5216
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: po únor 12 2024, 9:01    Předmět: Citovat

Michal22 napsal(a):
Přihlásil jsem se úplně normálně, ale co mě zarazilo - když jsem kliknul na řádek, kam píšu uživatelské jméno, hned mi to našeptávačem nabídlo Elfener.
Což je tady náš kolega, kterého známe, ale já jej nemám určitě uloženého ve svém PC.
Tak to prosím zkuste i jiní - jen klikněte do řádku Uživatelské jméno a nic nepište.

Ty navrhy jsou jaksi veci prohlizece a nejakych ulozenych formularu... Me to navrhuje nekolik mych prihlasovacich jmen co pouzivam ruzne po netu... Nejspis jsi mu nekdy psal...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
_luky_



Založen: Jan 28, 2009
Příspěvky: 626
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

PříspěvekZaslal: po únor 12 2024, 9:52    Předmět: Citovat

V práci máme takovou super-bezpečnou proxy. Takže když otevřu nějaký web, který nemá na white-listu, tak se mě zeptá, zda tam opravdu chci. Pokud na tom webu jsou obrázky z jiného serveru (to je dnes běžný), tak si musím nějaký obrázek otevřít na samostatné kartě a tam to odkliknout.
V případě nové bastlírny je, předpokládám, soubor se styly na nějakém jiném serveru. Ale na webu na ten soubor stylů není žádný klikatelný odkaz a tedy mám celej ten web úplně rozsypanej. Šlo by to nějak zjednodušit nebo budu muset hledat ve zdrojovém kódu? Hádám, že tuhle potíž bude mít spousta lidí z korporátů, co se tu flákají v pracovní době nebo na večerní čtení používají pracovní železo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po únor 12 2024, 13:23    Předmět: Citovat

To musí být už paranoidní zabezpečení. Vyzkoušel jsem to s Win10 i Win7Pro, prohlížeči Firefox, Edge i Opera v sítích různých poskytovatelů a nemám problém se servery nikde. Vyzkoušel jsem i Mozillu v Linuxu a taky dobrý.
Nemáš jen tak blbě nastavený prohlížeč?
A to jsem si myslel, že paranoidnější zabezpečení, než máme v práci, nemají ani na letišti: v noťasu s Win7 mám nainstalovanou doménu z práce, kvůli které kdekoli v jiné síti bez flešky nic nenasdílím (a zbavit se jí lze jen za cenu přeinstalace čistých Windows), a s poslední verzí VPN se už ani z domu nedostanu do práce na servery, protože nová VPNka už na sedmičkách nechodí. Takže mi do práce v tom počítadle chodí kdekoli na světě jen tunel na firemní mailserver. Ostatní internet se chová normálně, obě Bastlírny se tváří na každém použitém železe i prohlížeči stejně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DedVseved



Založen: Jul 01, 2019
Příspěvky: 653

PříspěvekZaslal: po únor 12 2024, 13:29    Předmět: Citovat

Na první dobrou pěkná práce a palec nahoru Number one
Nechci zkazit prvotní nadšení z toho, že aktuální verze je rozhodně bezpečnější, protože na jiných fórech se také snaží mít aktualizované verze a díky děravému PHP Nuke bojují neustále se SPAMem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund