Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Venkovní skříň pro elektroměr kdo platí a instaluje
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
HF_Tech



Založen: Apr 25, 2022
Příspěvky: 670

PříspěvekZaslal: pá únor 02 2024, 17:29    Předmět: Citovat

Když vidím to vedení vzduchem, tak se můžeš zkusit opatrně zeptat starosty nebo distributora, jestli se nechystaná v blízké době zahrabání do země. U nás při rekonstrukci nové budníky, kde bylo potřeba zasmyčkovat silové kabely rozvodu zaplatila distribuce. Ve spodní části budníku byly spojené kabely distribuce, v horní části bylo místo pro elektroměr. Člověk si jenom musel zajistit kabel z budníku do domu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá únor 02 2024, 21:15    Předmět: Citovat

Co tak nachystat elektroměrový rozvaděč, starou HDSku trochu dolikvidovat (pro jistotu), požádat o připojení, distributor namontuje novou hds, zapojí hdv a pak tu přípojku zase zrušit? Nevím, kolik by to ale stálo.

Mě měnili starou HDSku před vánoci a to jsem původně chtěl jenom odpojit staré HDV a připojit nové (do nového elektroměrového rozvaděče na fasádě) - prý do staré HDSky nic připojovat nebudou, tak udělali komplet nový přívod ze sloupu včetně strešníku a blbostí okolo. Já jsem si s něma jen domluvil, aby ustřihli staré HDV a zapojili do HDSky nové - pak jsem si přemístil elektroměr a ve finále mi to zaplombovali dřív, než se ke mě stavil revizák... Za celou tuto anabázi jsem neplatil nic. Bylo to ale u EGD, ne u ČEZu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vasekpetr1



Založen: Jun 20, 2005
Příspěvky: 853
Bydliště: Hospoda u Třebíče

PříspěvekZaslal: ne únor 04 2024, 10:23    Předmět: Citovat

Jak daleko od domu máš nejbližší sloup s rozvodem elektřiny? Po mně chtěl e-on při zateplování baráku, abych si rovnou natáhl kopoflexku s kabelem z nového elektroměrového rozvaděče na zdi k nejbližšímu sloupu s vzdušným vedením, kam přidělali novou HDS s nožovkami. Zabudoval jsem elektroměrový rozvaděč (nechal jsem si jej vyrobit od firmy u nás , nechal na něj udělat revizi, pak přijeli e-oni, během pár hodin přepojili a jel jsem na novou přípojku. Za čtyři roky se dávalo vzdušné vedení do země, tak kopoflexku s kabelem u země natáhli do nové pojistkové skříně a bylo vystaráno Wink . Samozřejmě na začátku nějaké telefonáty na e-on a mailová komunikace s formuláři proběhla...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 975
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: út únor 06 2024, 6:35    Předmět: Citovat

Děkuji za rady, omlouvám se - skolila mne ze dne na den nějaká nemoc, takže se k tomu teď nevijázdřím. V každém případě dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 975
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: út únor 20 2024, 10:59    Předmět: Citovat

pepik9 napsal(a):
Tam je ještě problém, že pokud elektroměrový rozvaděč zasekáš do roviny stávající fasády, po zateplení to bude vypadat ošklivě a ještě v místě zeslabení může zdivo promrzat. Pokud bys ho osadil tak, aby byl po zateplení v rovině s fasádou, bude to vypadat ošklivě, dokud to nezateplíš. Takže do realizace zateplení to nemá cenu řešit.


Rád bych ještě letos zateplil, takže eletroměrový rozvaděč budu dávat rovnou tak, aby byl pak zároveň se zateplenou fasádou, resp. asi ho budu osazovat právě při realizaci fasády. S tím mne ještě napadá další věc - jak je to vlastně s elektroměrovým rozvaděčem - lze osadit rovnou typ pro případnou fotovoltaiku aniž bych ji měl ? (jako taková preventivní příprava). Lze s takovým rozvaděčem přípaně mít jen normání 3f odběr s HDO?
Jak se vlastně pak případná solární elektrárna připojuje - stačí až ke kruhovacímu rozvaděči, který bude v technické místnosti, nebo do elektroměrového rozvaděče vede další kabel přímo z fotovoltaiky?
S někým od ČEZu budu muset promluvit, ale než k tomu dojde, chci se dostat do obrazu, abych nevypadal jako úplný idiot co chce něco nereálného. Když jsem před 15 lety rekonstruoval ten první dům, a měnil původní premixové desky za elektroměrový rozvadeč, tak domluva byla v naprosté pohodě, nic nevadilo, nikdo nevysíral, že musí být na veřejně přístupném pozemku apod. a i když při plombování nespňoval správnou výšku, technik se spokojil s tím, že za roku už tam bude zápraží.

Co se týká přeložky těch drátů, v nejbližší době to reálné není, před 5 lety obec dělala v ulici nové silnice a chodníky a vyzývala majitele sítí, zda-li si je nechtějí v této souvislosti přeložit apod., ČEZ se neozval.

Z čeho mám větší vítr je UR rozvaděč O₂. Ten se bude muset kvůli zateplení taky vystrčit a zatímco s ČEZem mám celkem dobré zkušenosti, s O₂ zatím žádné, jen, že si na tu skříňku na naší nemovitosti arogantně lepí své reklamy...



Telecom.jpg
 Komentář:
 Velikost:  247.38 kB
 Zobrazeno:  32 krát

Telecom.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dratenik



Založen: Feb 25, 2024
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po březen 04 2024, 11:59    Předmět: Citovat

Elektroměrový rozvaděč dnes nebo za "rok" je u ČEZu poslední dobou nevyzpytatelný. Kdyř jsem instaloval certifikovaný
ER 212 FVE vloni do zateplené fasády,
tak "plombovací boreček" měl námitky
k "vydrátovanému 0% " do RTU. Že musí být už pod ET - viz



ER 212 FVE_.jpg
 Komentář:
 Velikost:  122.04 kB
 Zobrazeno:  35 krát

ER 212 FVE_.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 975
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: po březen 04 2024, 12:15    Předmět: Citovat

Dík za to schema, hned je mi to trochu jasnější, jestli tomu dobře rozumím, tak do toho rozvaděče jde navíc akorát jen jeden drát (0%).
Další dva dráty je případné ovládání ohřevu z HDO a co je ještě to "ATC"?
Jinak kabel s tolika světlemodrými se asi ani nedělá, lze použít fázový s přeznačením?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5999
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: po březen 04 2024, 13:21    Předmět: Citovat

ATC - povel NT pro tepelné čerpadlo, pokud je instalováno (Automatika TC).

Povely HDO je vhodné vyvést modrými jednožilovými vodiči na svorkovnici. Za ER už montéry barva většinou nezajímá. Nebo vést ovládání v trubce. U EG.D zatím s přeznačením nebyl problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17756
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po březen 04 2024, 19:48    Předmět: Citovat

Kurňa, jak je to všecko čím dál složitější. Před 12 lety stačilo solární měnič Piko, Aurora nebo Fronius s povoleným přetokem a podružným měřením strčit do nejbližší trojfázový zásuvky a už to jelo. Žádnej vypínač na výstupu elektroměráku být nemusel, tehdejší FVE měniče měly synchronizaci ze sítě a stačilo shodit domovní jistič a měnič se vypnul.
Kámoš si chtěl posílit 8 panelama 12 let namontovanou FVE 6,5 KWp.
Měl představu, že si tam osadí tech 8 panelů a další měnič.
Navymejšleli si tolik hovadin, že si to rychle rozmyslel. Před těma 12 lety ČEZu ani nevadilo, že má elektroměr v domovním rozvaděči za plotem na baráku 130 m od toho plotu. Dnes samozřejmě přemístit na plot a kopat těch 130m pro ovládací kabely, protože tam má jen přívod 4 x 16 a rozmlátit kus fasády baráku. A že vyhodit ten stávající měnič a koupit jinej s možností dálkovýho vypnutí. To už na něj bylo moc a poslal je do prodloužených zad a dá si ostrov.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: po březen 04 2024, 20:19    Předmět: Citovat

Já se původně z naivity před třemi roky pokoušel zlegalizovat jen 3,5kW. Po návštěvě elektoměráků v ČEZ Č. Tř. kam jsem se musel vlastně vloupat, protože jinak bez nároku, jsem usoudil že radši ne. Navzájem se radili, šéf nevěděl detaily. Do konce toho roku bylo možno mít elměr pod maskou, pak ne, chtěl jsem kvůli tomu. Dnes mám měnič absolutně bez přetoku (dvojnásobné hlídání), jedu I GRID a klídek.
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund