Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Časové relé s maximální dobou běhu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1625
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: so únor 03 2024, 10:55    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Co je konkrétně špatně na typu který navrhuje dobrman?


Nesplňuje zadání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LAMER_CZ



Založen: May 05, 2016
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: so únor 03 2024, 11:11    Předmět: Citovat

Začínám mít pocit, že jsem se zbláznil, ještě dva dni nazpátek jsem prolezl jejich celé stránky a teď našel https://www.elektrobock.cz/casovy-spinac/p51

Podle popisku by to mělo dělat právě to, co chci (teda s nulovým vodičem, ale co už), ale podle schématu to není tak úplně jasné. Doufám, že to bude fungovat s trvalým spojením N+1, aby se to dalo dát přímo třeba k žárovce, tak, že ten bazmek zapojím L - (N+1) ze zdi a do žárovky by šla zem a výstup z bazmeku. Jako teoreticky nevidím důvod, proč by to nemělo fungovat, ale je možné, že se časovač správně nezapne, pokud nebude trvale zapojen do elektriky? Těžko říct no, asi to bude chtít vyzkoušet.
Nicméně je to nesmyslně obří krám 8x8x3.5cm ... kdyby to stálo stovku a bylo to maličké, tak by se to dalo, ideálně nějaká redukce do objímky:) Za 400 je to ale naprostý nesmysl a úlet. Výrobní cena bude 5 korun a hádám, že velkoobchodu to dávají za max. 50, tak by se to snad mohlo dát do stovky někde sehnat ne?
A nebo někdo, kdo by poskytl nějaké schéma a udělat si to doma .... jako co si budem nalhávat, nechat si vyleptat desku třeba s 20ti těma spínačema najednou a pak to rozřezat, už před dlouhými lety to bylo za pakatel a nevyplatilo se to leptat doma, tak hádám, že dnes to někde člověk objedná a za dva dny má doma desku za pár korun. Ale jak říkám ... někdo ze zdejších bastlířů by mohl nahodit schéma. Pak už jen navrhnout desku, vytisknout na 3D tiskárně krabičky a pozapojovat po baráku:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1625
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: so únor 03 2024, 11:15    Předmět: Citovat

Ten ti ale nevypne hned po vypnutí vypínače (jak jsi chtěl), ale odčasuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: so únor 03 2024, 11:29    Předmět: Citovat

ransom napsal(a):


Nesplňuje zadání.

Asi mám potíže to zadání správně dešifrovat.
Navíc začínám mít dojem, že tazatel potřebuje zapojení za padesátikorunu, protože 400,- už je likvidační, ale 5 nebo 10 člověkohodin hledání a návrhů je OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
LAMER_CZ



Založen: May 05, 2016
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: so únor 03 2024, 11:30    Předmět: Citovat

Podle popisu by měl vypnout .... a hlavně, když vypnu vypínač (jak říkám, chci spojit N+1 a prostě vypínat fázi), tak do něj nepůjde proud, tak se vypne tak jako tak;-D Technicky není důvod, aby to nefungovalo, otázka je, jestli to nemají nějak hloupě vyřešené vevnitř, že by se při současném připojení buď nezapl vůbec nebo naopak, že by se nějak zasekl časovač a potom nevypl .... jako z logiky věci by neměl být problém, ale člověk nikdy neví ... taky jsem si včera dával na záchod ten CS3-4M (funkce 1) se zapojením na ventilátor, co už časovač má v sobě (ten jsem nastavil na nejvyšší hodnotu) a byl připraven, že budu muset odpojit časový obvod ventilátoru nebo ten spínací kontakt přemostit ... ale funguje korektně, prostě jsem to zapojil na vstup a ikdyž se ten časový obvod ventilátoru zapne spolu se spínacím kontaktem, tak mu to nevadí (tak nevidím důvod, proč by to mělo vadit tomu CS1-2, ale člověk nikdy neví .....

Ale buď jak buď ..... ocenil bych nějaké jednoduché schéma zapojení ..... fakt se mi nechce listovat půlstoletím amatérského rádia, byť věřím, že bych tam takové zapojení někde našel.


ransom napsal(a):
Ten ti ale nevypne hned po vypnutí vypínače (jak jsi chtěl), ale odčasuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LAMER_CZ



Založen: May 05, 2016
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: so únor 03 2024, 11:32    Předmět: Citovat

Máš pravdu, potřebuju toho víc a fakt nehodlám za to dát 400, zvláště, když to ani nesplňuje požadavky na velikost ...... a tedy z úplně jiného soudku, myslel jsem, že jsem v bastlírně ......

Crifodo napsal(a):
ransom napsal(a):


Nesplňuje zadání.

Asi mám potíže to zadání správně dešifrovat.
Navíc začínám mít dojem, že tazatel potřebuje zapojení za padesátikorunu, protože 400,- už je likvidační, ale 5 nebo 10 člověkohodin hledání a návrhů je OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1625
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: so únor 03 2024, 11:37    Předmět: Citovat

Tak zadání znělo:
- Zapnout zapnutím vypínače
- Vypnout vypnutím vypínače nebo odčasováním, podle toho, co nastane dřív.

Pravda, vypnutím napájení to vypne. Ale současným zapnutím napájení a aktivací řídícího vstupu by to zapnout nemělo. Teoreticky. To by se muselo jedině vyzkoušet.

Je možné, ne však jisté, že v práci jeden kus najdu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LAMER_CZ



Založen: May 05, 2016
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: so únor 03 2024, 16:52    Předmět: Citovat

Bylo by super, kdybys to vyzkousel:) Dik. Kazdopadne by me pak zajimalo, jestli jsou uvnitr nejake bezne soucastky, ale hadam, ze ano a hadam, ze obvod bude malicky jak u tech podvypinacovych (netusim, co by tam melo zabirat misto, kdyz to ma spinanou zatez max. 750W, tam ani nebude zadne lepsi relatko), byt samotna spotreba 1W mi prijde divna. Fakt uvazuju, ze bych si to pak prekreslil a nechal udelat desku .... do 1dm3 by se jich veslo minimalne 6 a chcou i s vrtanim za prototypovou desku i s pajeci pastou smesnych 160 korun ..... na 3D bych si vytiskl krabicky presne jak bych potreboval (asi by to chtelo tisknout se samoshasiveho ABS, byt tezko rict, jestli ty elektrobock jsou samozhasive, ale asi by mely).

ransom napsal(a):
Tak zadání znělo:
- Zapnout zapnutím vypínače
- Vypnout vypnutím vypínače nebo odčasováním, podle toho, co nastane dřív.

Pravda, vypnutím napájení to vypne. Ale současným zapnutím napájení a aktivací řídícího vstupu by to zapnout nemělo. Teoreticky. To by se muselo jedině vyzkoušet.

Je možné, ne však jisté, že v práci jeden kus najdu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LAMER_CZ



Založen: May 05, 2016
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: ne únor 04 2024, 1:46    Předmět: Citovat

Tak jsem asi našel, co potřebuju ..... přiznám se, že hledat tohle v číně mě nějak nenapadlo ..... https://www.aliexpress.com/item/1005004831511881.html
Přesně co potřebuju, dát to někde třeba k žárovce a nemuset tahat další dráty .... je to doslova za zlomek ceny elektrobocku a se zcela jasným popisem bez bullshitů (jak elektrobock), kdy je zcela jasné, že to lze oživit zároveň s triggerem a začne to odpočítávat. Zkusím koupit jedno a pohledat, jestli to někde nebude levnější, kdyžtak jich vemu 10-20 a nechám si udělat nabídku, věřím, že se do 50Kč za kus vejdu i s poštovným, takže cirka 10x levnější než kdybych si nechal poslat jeden ten elektrobock na zkoušku, nějak to rozdělával, abych pak řešil desku, pájení, krabičky .... a hádám, že elktrobock je taky čína, takže kvalita bude úplně stejná (teda s tím rozdílem, že je to 10x menší a má mnohem lepší a jemnější možnosti nastavení času, než ten bastl z Kuřimi), v nejhoším bych do toho dal lepší relé, kdybych chtěl spínat větší zátěže ..... no .... chlapci z Kuřimi teď u mě dost klesli ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: ne únor 04 2024, 13:29    Předmět: Citovat

Taky mne to zaujalo , ale asi to bude novinka , na menší cenu budeme muset počkat . I když ceny i na alíku stále rostou . Když jsem v tom tak se zeptám . Dříve byla na alíku jiná grafika , kdy se v levém sloupci dalo k vyhledanému zboží hned zakliknou poštovné zdarma . Jde to nějak přepnout na původní zobrazení ? Tedy typ zobrazení ?
Nejlevněji a bez relé asi toto
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3295

PříspěvekZaslal: ne únor 04 2024, 13:58    Předmět: Citovat

BOBOBO: na 230V Smile
Navíc modul z tvého odkazu mají i na Hadexu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: ne únor 04 2024, 14:05    Předmět: Citovat

Zkus to číst od počátku ..... už seš tady dost dlouho , ale asi na začátku . Za poštovný jich má 10 . Rolling Eyes Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LAMER_CZ



Založen: May 05, 2016
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: ne únor 04 2024, 14:53    Předmět: Citovat

To vypada taky zajimave, ale problem bude v tech 5V, to bych musel tam dat 5V zdroj a tim by se to mnohonasobne zvetsilo a prodrazilo nez to, co jsem nasel ja. Navic vystup 30mA pri 5V, to urcite nebude na normalni rele, nebo mozna jo, nechce se mi hledat, jaky ma 5V rele odber, ale takhle od pasu mi prijde, ze by tam muselo byt nejake SSR, coz opet znacne prodrazuje stavbu. Nicmene mam pocit, ze tohle by presne resilo muj problem, ktery jsem psal v minulem prispevku pred lety:) Mimochodem, nejaky tip na levne SSR rele?
Jinak na aliexpressu vlevo ve vyhledavani vidim free shipping.

BOBOBO napsal(a):
Taky mne to zaujalo , ale asi to bude novinka , na menší cenu budeme muset počkat . I když ceny i na alíku stále rostou . Když jsem v tom tak se zeptám . Dříve byla na alíku jiná grafika , kdy se v levém sloupci dalo k vyhledanému zboží hned zakliknou poštovné zdarma . Jde to nějak přepnout na původní zobrazení ? Tedy typ zobrazení ?
Nejlevněji a bez relé asi toto
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: ne únor 04 2024, 15:04    Předmět: Citovat

Kdyby ji si otevřel mé TOTO , tak je tam hafo schem s tímto časovačem a i u toho výše zmíněného je použit kondenzátorový zdroj , tak tam nahlédni .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LAMER_CZ



Založen: May 05, 2016
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: čt únor 15 2024, 23:02    Předmět: Citovat

4.2.2024 objednáno a 14.2.2024 dodáno, za 10 dní! Cena za kus včetně poštovného 77Kč .... funguje naprosto perfektně, tak jak jsem si představoval, hezky v krabičce, dá se přidělat do svorkovnice prakticky každého světla nebo do objímky na žárovku, s jednou čokoládkou na propojení je to otázka dvou minut i s rozebráním a složením světla, prostě za tu cenu bomba! Je to maličké, kam se brabe ten nesmysl od elektrobocku za nesmyslnou cenu!!! Jdu objednat dalších 10! Je sice už za 80Kč díky kurzu koruny, ale i tak o řád levnější a menší než ten český sráč (beztak z číny)!
https://www.aliexpress.com/item/1005006273030444.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund