Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Přímá bruska, jakou ?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: po leden 15 2024, 16:56    Předmět: Přímá bruska, jakou ? Citovat

Potřeboval bych nějakou menší přímou brusku/frézku s kvalitním vřetenem na malé nástroje, hlavně kartáčky, brousky.. Nejlépe na 230V, akumulátorovou nepotřebuju.
Na trhu je to ho spoustu v různých sadách a cenových relacích, ale kterou vybrat? Takové ty levné jsem hned zavrhnul. Má někdo nějaký tip ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6606
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po leden 15 2024, 18:06    Předmět: Citovat

Jestli myslíš prostě Dremelku, tak ani originál není nic úžasného. V práci používáme, na práci z ruky je to OK a asi je to přece jen o něco lepší, než noname napodobeniny. https://www.mall.cz/multifunkcni-naradi/dremel-multifunkcni-naradi-3000-5-f0133000jw
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18672
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po leden 15 2024, 20:20    Předmět: Citovat

Je fakt , že je již pár let , ale koupil jsem v Lidlu a kromě mé práce zvládla alespoň 200 vrtaných kraslic od bejvalky a stále jede a to byla i s bowdenem . Jestli byla do pětikila , mohu vyfotit , ale čas tak letí ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1697
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: po leden 15 2024, 20:42    Předmět: Citovat

Pokud oceníte plynulou regulaci otáček, soft start, elektronickou zpětnou vazbu pro udržování otáček při proměnlivé zátěži a 175W pak přijde vhod Dremel 4250 v sadě s ruční hřídelí. Dremel 3000 je levnější, ale nemá ani soft start, ani zpětnou vazbu pro udržování otáček při proměnlivé zátěži a má jen 130W.

Pokud budete chtít Dremelku upnout do klasického stojanu 43mm v takovém případě doporučuji dokoupit hliníkový adaptér viz video. Dá se použít s Dremel 3000 i 4250.

Jako doplněk se může hodit i polohovatelný stojan BG6117 s křížovým stolem PROMA SV-75.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7824
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út leden 16 2024, 23:28    Předmět: Citovat

Dremel máme v práci ve dvou exemplářích, jako výkon to má, ale zpracování mi silně připomíná "modelářskou" vrtačku od Pika z NDR.
Vůle to má dost veliké.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dracekvo



Založen: Feb 10, 2009
Příspěvky: 507

PříspěvekZaslal: st leden 17 2024, 7:31    Předmět: Citovat

Mám tuhle. Používám hlavně s bowdenem na auta, kam se není možné jinak dostat. Takže dostává i záhul. Ono obecně po vyzkoušení jak snadno se pracuje s bowdenem už bez něj brusku nepoužívám.
Jsem s tím spokojený. Jediné co mi vadí je skládání kabelu do kufru, je tam málo místa a je s tím voser. Takže na jednorázovky raději vytáhnu aku z lídlu.

https://www.mall.cz/vibracni-brusky/powerplus-powx1341-prima-bruska-200w-100019883600
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: st leden 17 2024, 20:17    Předmět: Citovat

dracekvo napsal(a):
Mám tuhle. Používám hlavně s bowdenem na auta, kam se není možné jinak dostat. Takže dostává i záhul.

Ta vypadá dost slibně a je i v příznivé cenové relaci. Dremel byly v GESu, typ už nevím, ale vadily mi vůle na vřetenu. Jak bylo napsáno už výše.
Akorát mi dost vadí ten systém sklíčidla a vložky. Existuje i něco s malým rychloupínacím sklíčidlem ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2814

PříspěvekZaslal: st leden 17 2024, 20:33    Předmět: Citovat

Killroy: nějak mi v dotazu chybí účel => potřebná velikost a výkon.

Osobně léta nedám dopustit na Proxxon Micromot 50/E. Lze provozovat jak na síť (samozřejmě s externím zdrojem), tak na DC okolo 12V (pak ale jede naplno, protože interní regulace je fázová tyristorová).

Má volitelně jak univerzální sklíčidlo, tak sadu kleštin. Vůle je minimální až nulová (kvalitní kuličkové ložisko je hned u hlavy).

Jak je všeobecně známo, tak nástroj ve sklíčidle může někdy trochu házet (z principu), v kleštině prakticky ne. Prostě vždycky je něco za něco.

Proxxon dělá i přímo 230V stroje, ale domnívám se, že (pokud nepotřebuješ vyšší výkon) je lepší nízkonapěťová verze. Ono člověk nikdy neví, kdy bude stroj potřebovat mimo dosah 230V...

Mimochodem třeba tady nebo zde jsou zajímavé diskuse.

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.


Naposledy upravil JirkaZ dne st leden 17 2024, 21:18, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1697
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: st leden 17 2024, 21:00    Předmět: Citovat

Mám Dremel 3000 a rukou na vřetenu žádné vůle nepociťuji ani axiálně ani radiálně. Pokud někdo máte vhodné měřidlo na vůle a zároveň i některou Dremelku tak změřte axiální a radiální vůle jaké tam máte. Psal jsem včera na Dremel dotaz přes webový formulář na jejich webu, aby mi sdělili axiální a radiální vůle u Dremel 3000 a 4250. Až mi odpoví tak sem dám vědět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: st leden 17 2024, 23:54    Předmět: Citovat

V listopadu 2023 jsem si konečně koupil v Bauhausu vrtací brusku Proxxon FBS 240/E.
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=86356&postdays=0&postorder=asc&start=30
citace:
První měla asi vadné hlučné ložisko, tak mi dali druhý den novou. Ta už podezřelé zvuky nevyluzuje a zdá se být v pořádku, až na vrtulku, která není úplně dokonale vylisovaná, takže se trochu houpe. Je to vidět hlavně když brusku připojím na cca 15V, takže se točí velmi pomalu. Ale asi křivá vrtulka nevadí. Viděl jsem to tak i ve stejné vrtací brusce vystavené v konkurenční prodejně. Při 20000 ot/min nic nevibruje a chová se to asi normálně.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: st leden 17 2024, 23:59    Předmět: Citovat

Killroy napsal(a):
Potřeboval bych nějakou menší přímou brusku

Jak má být malá? Makita něco nabízí, asi většinou bez regulace otáček.
https://www.makita-cr.cz/elektricke-naradi-brusky-prime

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: čt leden 18 2024, 17:58    Předmět: Citovat

JirkaZ napsal(a):
Killroy: nějak mi v dotazu chybí účel => potřebná velikost a výkon.


Účel => někde sem tu v minulosti napsal, že se zabývám mj. i renovací různých starých lamp, hlavně petrolejových. Ty lampy bývají často v žalostném stavu a po odmáčení v odrezovači je třeba je dočistit. Hodně se toho dá udělat na stojanové vrtačce s mosazným kartáčem, ale jsou místa kam se nedá dostat. V nouzi na to používám malou 18V vrtačku co je na DPS, ale to je slabota a postupně jde do kytek. Takže asi tak. Ten Proxxon se mi taky líbí a verze na 230V by mi nevadila. Ale zase nemá bovden. Možná se dá dokoupit.

Hydrawerk napsal(a):
Jak má být malá? Makita něco nabízí, asi většinou bez regulace otáček.

Přijde mi dost velká a hlavně v poslední době tak nějak nemůžu přijít té Makitě na chuť. Natahali to k nám do práce, ruční brusky, vrtačky a všechno se to nějak s*re..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ferdislav



Založen: Aug 15, 2011
Příspěvky: 1023
Bydliště: Mostecko

PříspěvekZaslal: čt leden 18 2024, 18:42    Předmět: Citovat

Proxxon má v nabidce i bovden, maji velkou nabidku věciček ke vsemu nářadí, podivej do jejich katalogu, šla by z toho udelat celá mikrodilna, moc hezké nářadí
https://www.proxxon.com/pdf/proxxon_micromot_uk.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so leden 20 2024, 11:28    Předmět: Citovat

Killroy
Od Makity mám akorát akušroubovák 6271D asi vyroben roku 2009, kterej se v nějaké firmě vyhodil a já se ho ujal. Furt slouží, ale už mu trochu smrdí motor. Napájím ho z vnějšího zdroje 12V 9A.

Makita dělá i hobby nářadí, asi vám to omylem nakoupili do firmy...
V roce 2021 jsem vybíral vrtací kladivo a dal jsem přednost značce Metabo.

_________________
01 02 03


Naposledy upravil Hydrawerk dne so leden 20 2024, 11:37, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so leden 20 2024, 11:35    Předmět: Citovat

JirkaZ napsal(a):

Osobně léta nedám dopustit na Proxxon Micromot 50/E.

Omrknul jsem ho v Bauhausu. Má dosti maličký motorek. Asi by mi to nestačilo.

Kilroy
Pokud s tím nechceš vrtat plošňáky z ruky, tak se podívej i na model Proxxon IBS/E.
https://www.proxxon.com/en/micromot/28481.php
Při držení v ruce je to ale studené. Nutno vyzkoušet na prodejně...

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund