Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Testovací sada na Covid Singclean IVDst COVID-19 Test Kit
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22 2023, 16:24    Předmět: Testovací sada na Covid Singclean IVDst COVID-19 Test Kit Citovat

Zdravím.
Manželka se někde nachladila a chtěl jsem ji udělat test na Covid. Koupil jsem proto v lékárně testovací sadu na Covid "Singclean IVDst COVID-19 Test Kit".

Při čtení návodu k použití jsem se zarazil nad nesrozumitelností návodu v jednom, podle mne významném detailu.
V sadě jsou dvě ampulky testovací látky Singclean Buffer. Dle popisu obsahu balení je uvedeno "Antigenový extrakční pufr". O dvou ampulkách není v návodu zmínka, podle jednotného čísla to vypadá na jednu ampulku.
Navíc všude v textu návodu se používá název "pufr". Na ampulkách je uvedeno "Buffer". To by mi tak nevadilo, protože Googl mi našel, že existují nějaké "Biologické pufry".
Podstatné je to, k čemu jsou v sadě dvě ampulky, jedna plnější a druhá má asi 1/3 obsahu proti první.
Stáhl jsem si z internetu návod pro toto balení testovací sady. Text odstavce 1 návodu je v dokumentu z internetu prakticky stejný jako text odstavce 2 v tištěném návodu přibalenému k sadě. Rozdíl je jen na konci odstavce, kde je v tištěném textu použit název extrakční trubice a na začátku odstavce extrakční zkumavka. V návodu z internetu je použit stále shodný pojem extrakční zkumavka.
To by mi také nevadilo, trubice a zkumavka asi vyjadřuje stejnou nádobku.

Dále si v textu však můžete přečíst, že do zkumavky se má vykapat ten "pufr", a pak přidat 6 kapek(asi 200 µl) do zkumavky.

Nikde ani zmínka, která ampule se má použít jako první, a že by 6 kapek snad mělo být z té druhé ampulky.
Na obrázku je vidět také kapání jen z jediné ampule.

Odhadl jsem, že nejdříve se má vykapat ta větší ampule a pak do ní přikapat obsah té menší ampule (stejně jsem z ní nevykapal více jako těch 6 kapek).

Test jsem provedl a vyšel pro manželku negativní.

Vadí mi však to, že nejdůležitější část návodu pro uživatele není napsána zcela srozumitelně, jednoznačně a podrobně, aby nedošlo k nějaké chybě. Vlastní postup testu je napsán na několika málo řádcích, ale velmi dlouhý zbytek návodu obsahuje pro spotřebitele zcela zbytečné a nadbytečné odborné informace.

Kdo jste už dělal v rodině stejný test, můžete sem doplnit svoji zkušenost, jak jste pochopili návod a jak jste testovací sadu použili vy? Možná jsem jen tak nechápavý, a návod neoprávněně kritizuji.

Nejsem si jist, zda jsem test provedl správně, a že manželka byla skutečně negativní.



Naplnění testovací zkumavky.jpg
 Komentář:
 Velikost:  48.71 kB
 Zobrazeno:  60 krát

Naplnění testovací zkumavky.jpg



Obrázek jak při testu postupovat.jpg
 Komentář:
 Velikost:  46.29 kB
 Zobrazeno:  69 krát

Obrázek jak při testu postupovat.jpg



Ampule Covid.jpg
 Komentář:
 Velikost:  247.23 kB
 Zobrazeno:  64 krát

Ampule Covid.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
felixbejk



Založen: Dec 13, 2009
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22 2023, 16:36    Předmět: Citovat

Když už si fotil, tak to chtělo nafotit všechno.
Ty testovací destičky máš 2x ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miran50



Založen: Jan 06, 2007
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22 2023, 16:48    Předmět: Citovat

Testoval jsem od stejné firmy test na COVID + chřipka.
Podle vašich foto to je asi stejný postup.
I když popis je trochu zmatečný tak se to dá - dělal jsem to následovně:
- ulomím konec na ampuli s "pufrem" a nakapu alespoň 8 kapek (potřebuji dvojnásobné množství pro dvojitý test) do baňky s kapátkem
- štětičkou vytřu nos
- zamíchám štětičkou v kapalině v baňce a 1 minutu nechám štětičku stát v baňce
- znovu zamíchám a "vymáčknu" štětičku - vyndám ji
- počkám další minutu
- nakapu tři kapky kapátkem na požadované místo v testu
- počkám 15 minut a vyhodnotím test dle obrázku

Toto vše doporučuje přiložený návod v češtině
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6075
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22 2023, 17:33    Předmět: Citovat

Brozicek napsal(a):
Podstatné je to, k čemu jsou v sadě dvě ampulky, jedna plnější a druhá má asi 1/3 obsahu proti první…

Nikde ani zmínka, která ampule se má použít jako první, a že by 6 kapek snad mělo být z té druhé ampulky.
Na obrázku je vidět také kapání jen z jediné ampule.

Odhadl jsem, že nejdříve se má vykapat ta větší ampule a pak do ní přikapat obsah té menší ampule (stejně jsem z ní nevykapal více jako těch 6 kapek).
Všechny návody se shodují v tom, že ta ampule s puftem tam má být jedna a že se má ten uchošťour vymáchat v 6 kapkách.
Jestli jste to vymáchal v obsahu obou ampulí, tak byl vzorek moc naředěný a tedy k ničemu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6610
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22 2023, 17:35    Předmět: Citovat

Skoro mi to přijde, že jsi omylem nafasoval dvě ampule s bufferem místo jedné. Jestli jsou stejně veliké (vypadají stejně popsané), tak se různým objemem kapaliny neznepokojuj, co máme testy v práci, tak běžně ampule téhož a to i z jedné šarže obsahují velmi rozdílné objemy kapaliny. Zjevně kvalitní dávkování při výrobě. Zatím jsem vždy viděl jen test s jednou ampulí kapaliny, že by se něco míchalo jsem nepotkal.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
davemh



Založen: Jul 02, 2016
Příspěvky: 348
Bydliště: Český ráj

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22 2023, 17:53    Předmět: Citovat

Tuhle sadu jsem nedávno použil, taky v ní byly 2 ampule. Z návodu jsem pochopil že je jedna záložní, a vykapal tedy jen jednu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22 2023, 18:03    Předmět: Citovat

felixbejk napsal(a):
Když už si fotil, tak to chtělo nafotit všechno.
Ty testovací destičky máš 2x ?

Vše je tam 1x, jen ampule je tam dvakrát. Koupil jsem dvě testovací sady a obě mají stejný obsah, vše po jednom kusu, ale dvě ampule.
Jinak postup testování, jak ho popsal "miran50", je logicky a srozumitelný i pro moji sadu (dvě koupené sady).
Všimněte si však toho detailu v návodu: "že do zkumavky se má vykapat ten "pufr", a pak přidat 6 kapek (asi 200 µl) do zkumavky."
To je věta hodná genia. Proč vykapat jednu ampulku a z čeho asi přidávat ještě 6 kapek. Jenom aby toho bylo více? To mohlo být vše v jedné ampuli.
Pro mne to vypadá jako když se míchá Epoxid. Pryskyřice a tvrdidlo jsou oděleny a smíchají se až před použitím.
Proto jsou snad ty dvě ampule samostatně, a testovací činidlo se aktivuje až před použitím přidáním těch 6 kapek z druhé ampule.
Pokud to tak je, mohli to tam polopaticky napsat.
Pokud se pletu, tak proč píšou o přikapání nějakých imaginárních 6 kapek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22 2023, 18:12    Předmět: Citovat

Abych jen nekritizoval. Na té sadě je na krabičce dobrá vychytávka. Vylamovací dírka, do které se na stole vloží testovací zkumavka, aby pevně stála.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4002
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22 2023, 18:43    Předmět: Citovat

Napiš dotaz na www.sukl.cz. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4998
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22 2023, 19:06    Předmět: Citovat

Brozicek napsal(a):
Vše je tam 1x, jen ampule je tam dvakrát.
Však jedna pre pozitívny a jedna pre negatívny výsledok. Si môžeš vybrať podľa toho, či plánuješ byť PN alebo ísť na dovolenku. Very Happy
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6075
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22 2023, 19:11    Předmět: Citovat

Brozicek napsal(a):
Všimněte si však toho detailu v návodu: "že do zkumavky se má vykapat ten "pufr", a pak přidat 6 kapek (asi 200 µl) do zkumavky."
To není citace, ale volná a mylná interpretace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dvorak



Založen: Apr 25, 2013
Příspěvky: 2015
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22 2023, 19:17    Předmět: Citovat

Moje zkušenost s Covid testem : Plivnul jsem na tu testovací destičku a ukázalo mně to pozitivitu, aniž bych použil to reakční činidlo....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7429

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22 2023, 19:19    Předmět: Citovat

Ä opravdu ti to ukázalo pozitivitu, tedy 2 čárky, nebo jen tu jednu kontrolní?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 917

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22 2023, 19:48    Předmět: Citovat

Dyť toho byl plnej interfernet. Reagovalo to na pivo, moč a cojávímco se ještě zkoušelo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22 2023, 20:09    Předmět: Citovat

tomasjedno napsal(a):
Brozicek napsal(a):
Všimněte si však toho detailu v návodu: "že do zkumavky se má vykapat ten "pufr", a pak přidat 6 kapek (asi 200 µl) do zkumavky."
To není citace, ale volná a mylná interpretace.

Jak bys ten text o přidání 6 kapek interpretoval ty? K dispozici máš na mém první obrázku výstřih přímo z textu návodu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund