Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vaše používaná technika pro poslech hudby ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: so říjen 21 2023, 12:55    Předmět: Citovat

Složitá otázka. Záleží kdy, kde, atd. Kdysi jsem měl zapojenou konkrétní sestavu, ale už to tak nemám. Co vytáhnu a zapojím, to hraje. Vepředu cokoli, od telky, tuneru, cd, mgf, někdy i mobilu, tabletu, co je zrovna po ruce nebo na co mám náladu. Gramec už jsem dlouho nepustil...
Zeslíky. Tam je to jednodušší. Buď AZK220, nebo na běžný poslech cosi můstkového z autorádia. Čtyři můstky, takže hrají ve dvou místnostech. Stabilní "rozumný" zeslíček čeká na dokončení, už poměrně dlouho. Jeho "malá" varianta se osvědčila, ale ve výkonové verzi je zatím jen na papíře. Ještě jsem se ani pro finální verzi úplně nerozhod. Mělo to být cosi tak kolem 70-100W, ale nyní koketuju s myšlenkou napájet ho 120V DC. Tak uvidíme.
Bedny předělané LK5000 (hodně stará věc s pasivní 12" membránou) a DEXON DS2500 ve stavu původním. Pak i menší bedýnky v dalších prostorách, v dílničce např. věž Panasonic, v práci Aiwa kterou jsem zde nedávno zmiňoval...
Sluchátka moc nepoužívám.
Sousedi občas něco slyší, ale prý jim to nevadí. Nejbližší mám asi 200m daleko. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4151

PříspěvekZaslal: so říjen 21 2023, 16:38    Předmět: Citovat

Už som to tu niekde písal, až mám pocit, že to bola rovnaká téma, že mám Panasonic RP-HTF295 za pár drobných z Tesca.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1344
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: so říjen 21 2023, 18:52    Předmět: Citovat

Už 10let poslouchám Onkyo TX 8050+C7030 na bednách Triangle Altea ex.Žádný hájend,ale pro starší uši s tinitem dobré Laughing.


altea.jpg
 Komentář:
 Velikost:  33.29 kB
 Zobrazeno:  48 krát

altea.jpg



tx 8050.jpg
 Komentář:
 Velikost:  101.41 kB
 Zobrazeno:  27 krát

tx 8050.jpg



c7030.jpg
 Komentář:
 Velikost:  5.21 kB
 Zobrazeno:  56 krát

c7030.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7589
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so říjen 21 2023, 21:41    Předmět: Citovat

Pikofarad napsal(a):
Onkyo TX 8050

Hehe, to jsem před asi třemi týdny vyhrabal z elektroodpadu, plně funkční, leč kosmeticky neperfrktní. Přijde mi to jako slušný kousek techniky, obzvláště vzhledem k dnešní "ošizené" době.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7589
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so říjen 21 2023, 21:43    Předmět: Citovat

ransom napsal(a):
Tovární bedny ne.

Zajímavé, zajímavé. A proč myslíš, že tomu tak je? Že jsou výrobci blbci/lemplové, co to neumí navrhnout, nebo že to jen šidí aby ušetřili?

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17796
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so říjen 21 2023, 23:03    Předmět: Citovat

Ještě by jste mohli k sestavám připisovat, kolik Vám je a jestli Vám na audiografii naměřili rovnou cháru aspoň do těch 8 kHz, do kterejch ušaři běžně měří. Laughing
Já už jsem drahou Hífárnu prodal před 10 lety, po tom, co jsem zjistil, že ji stejně pořádně neslyším.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jimirek
Moderátor


Založen: May 06, 2013
Příspěvky: 637

PříspěvekZaslal: ne říjen 22 2023, 1:46    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
.....Ještě přidám foto Arrow
Neruší to cvakání při poslechu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7589
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: ne říjen 22 2023, 7:23    Předmět: Citovat

Za těch sedm let, co mi tady ty hodiny jdou to už ani nevnímám Smile ona to taková "rána" není.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne říjen 22 2023, 7:57    Předmět: Citovat

Jo, to je právě ta potíž: všude kolem je dost hluku, že ho ani nevnímáme, to bychom mohli nevnímat i nevalný odstup rušivých signálů v zařízení.
Honíme se za decibely odstupu a nakonec jsme rádi za těch 30 dB, na které se dostaneme, protože na jedné straně nelze v paneláku pod hrozbou sežrání sousedy použít příliš vysoký akustický tlak, na straně druhé samotnými panely se nesou zvuky praček, myček, ledniček a klimatizací. Mezi rovnoběžně postavenými paneláky se odráží dupání dilatačních spár viaduktu na obchvatu a spojek kolejí pod mostem. Přes den kolem startuje nějaká ta Cessna nebo Andula, ale to je chvilka. Ani izolační plášť somu, ani okna s tlumením 35 dB tomu nezabrání. Horší je, že někdo má mimořádný zájem, udělat zrovna ze zdejšího letiště výcvikové středisko pro piloty s provozem 24/7. Jsme proti, už jen proto, že tu četnost rachotu zhoustne.
Za puristickou dokonalostí se řadu let nehoním: před tuším čtyřmi lety jsem byl na audiometrii a prý jsem na tom vzhledem k věku skvěle, slyšel jsem do 16 kHz a něco, přesto mi stačí, že něco slušně hraje.
Když chci něco opravdu poslouchat, vezmu sluchátka ATH-T200. Analogová zařízení obvykle honím přes samo domo tuner, v němž jsem asi před 15 lety nahradil MBAčka 2x10 W koncem 2x8 W sinus s TDA7495 doplněný něčím, jako softclippingem, reagujícím nikoli na špičky, ale až od určitého poklesu napětí zdroje. Naposledy to reagovalo při prvním seřízení, pak už nikdy takový výkon nevyužil. O tom všem jsem tu už kdysi psal. Na vstupy připojuji gramofon, některý magnetofon nebo převodník TOSlink z televize. CD přehrávač Pioneer dosloužil, laser za přijatelnou cenu nesehnatelný, tak cédéčka přesýpám v počítači na flešku do auta.
Na výstupu mi slouží obvykle bedýnky Supraphon RK15 nebo, aby se moc dlouho neflákaly, Unitra ZG30, ty jinak používám na párty mimo panelák se zesilovačem 2x30 W sinus s můstkovým koncem TDA7374, někdy přes něj honím i klávesy. Doma ještě nejel na víc, než asi 5 W, buzený sluchátkovým výstupem druhé televize, když byl nějaký hudební film.
Popsal jsem tu i gramofon s přenoskou JVC Z4S (dva články, v jednom odhlučnění, v druhém regulaci pohonu).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: ne říjen 22 2023, 8:30    Předmět: Citovat

Pche, 8kHz, to mě právě zklamalo, když jsem byl prvně na audiu, že měří až někde od 125 nebo kolika Hz, právě jen do těch 8kHz. To přece slyší každej. Takové audio má smysl snad jen pro důchodce či někoho po úraze. Proto jsem si začal měřit sluch sám. Takže ano, v tom úzkém rozmezí, které lékaři měří, je křivka rovná jako pravítko.

A ještě k tomu slovu "měří". Myslím tím nějakou solidní lékařskou provozovnu, jestli vůbec ještě nějaká je.
Když jsem byl poslán naposledy, bylo to provozovny Agel, no tak to fakt s měřením nemělo vůbec nic společnýho. I slovo "test" je pořád hodně nadhodnocené. Nějak tak si představuju, že se testuje dobytek. Žádná odhlučněná kabinka, zapomeňte, jakýsi kamrlík z plexiskla, rachot v tom byl jak kráva, ze všech stran bylo slyšet co si pacienti a lékaři povídají, a v tomtéž stylu to pokračovalo dál. Sluchátka někde z nejbližší tržnice, "doktor" jen zmáčkl cosi jako start a o víc se nestaral. Zvuky generoval počítač a stejně tak snímal mé reakce na mačkání tlačítka. Ovšem ty zvuky - ty by nemohl přeslechnout ani hluchej. Nebyl tam ani jediný zvuk, frekvencí ani úrovní, který by se aspoň trošku blížil hranici rozlišitelnosti. Kdyby mi tam pustil rádio, bylo by to úplně stejné.
Vypovídající úroveň takového "testu" je asi taková:
Porozumí příkazu mistra? Uslyší troubení VZV? Dvě ano znamenají 100% požadovaného sluchu.
Tož asi tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4491
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: ne říjen 22 2023, 9:49    Předmět: Citovat

Někdy před deseti roky jsem si po SONY pořídil receiver Pioneer VSX916 a ním to skončilo. Jen časem bazarové CD CDP361 a MC600Q. Hraje to do beden AQ311 se subwooferem Magnat Betasubs 20, centrem SS CN10 a satelity SS U10 od SONY.
Sigmatek už slouží jen jako podložka, protože odmítá poslechnout dálkové ovládání.
A s poslechem už je to na levačku, protože panelák a noví sousedi. Tak se hraje občas jen občas a opatrně filmy.



pioneer.jpg
 Komentář:
 Velikost:  215.5 kB
 Zobrazeno:  60 krát

pioneer.jpg



dvd.jpg
 Komentář:
 Velikost:  206.55 kB
 Zobrazeno:  59 krát

dvd.jpg



_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17796
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne říjen 22 2023, 10:12    Předmět: Citovat

Kremik napsal(a):
Takové audio má smysl snad jen pro důchodce či někoho po úraze.


No počkej, jednou taky budeš důchodce, ovšem jestli se toho v dnešní šílený době vůbec dožiješ. Laughing Proto jsem psal, že chybí věk posluchače.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7090
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: ne říjen 22 2023, 11:01    Předmět: Citovat

Důchodce není urážka, ale fakt, bohužel...
Celeron v jiném vláknu napsal(a):
Před pár měsíci jsem byl na preventivce na ORL. Písknul jsem si totiž generem do zesáku a byl jsem zděšen, 9 kHz a konec a tak jsem tam radši vyrazil. Ptal jsem se uchologa jak to je s tím slyšením na starý kolena. 90% lidí 60+ neslyší víc než 8 kHz a jak je to přesně je ani neví, protože audiometrie se dělá jen do těch 8 kHz, dál je to nezajímá.
Tak tady moc nemachrujte s HiFi, všichni na tom budem stejně, někdo i hůř. Laughing

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1623
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: ne říjen 22 2023, 13:27    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
ransom napsal(a):
Tovární bedny ne.

Zajímavé, zajímavé. A proč myslíš, že tomu tak je? Že jsou výrobci blbci/lemplové, co to neumí navrhnout, nebo že to jen šidí aby ušetřili?


To rozhodně ne! V žádném případě! Ale pokud něco chceš vyrábět sériově a na kšeft jako spotřebku, tak si vlastně ani nemůžeš a nesmíš dovolit příliš se srát s detaily, které jsou pod rozlišovací schopností potenciálního kupce. Jinak buď neprodáš nebo proděláš.

Technika potřebná k dokonalému vyladění reprosoustav je dnes dostupná i chudému amatérovi. Takže chudý amatér si vytipuje slušné repráky, na jaké ještě má rozpočet. Zváží jejich vzájemnou kompatibilitu. Vymyslí ozvučnici, důkladně si odladí chování basáku v ní, rozmístění repráků s ohledem na difrakce, skupinové zpoždění a směrové vyzařování. Pak si to akusticky odměří, změří impedanční průběhy, nasází to do simulace, a hraje si s tím tak dlouho, až dostane co nejdokonalejší frekvenční, fázové, směrové, polární a výkonové průběhy. Protože se ale nimrá s každou drobnou nerovností, dolaďuje každej půldecibel, a kompenzuje RLC členama kdejakou parazitní rezonanci výšky nebo interakci tlumivky s basákem, vyjde mu výhybka o čtyřiceti součástkách, těžká dvě kila a umístěná na dvou deskách A4.

Jenomže tohle je právě to, co si tovární výrobce z principu nemůže dovolit jinde než u nejvyšších modelů. Prostě proto, že by se mu to nijak nevrátilo. Bowersová chce na dovolenou do Thajska a Wilkinsová nutně potřebuje novej kožich. A na rovinu, jen málokdo ze zákazníků, kteří chtějí prostě bedýnky za 10k, aby to nějak hrálo, by mu líbali nohy za něco, co stejně nedocení. Bylo by to jen házení perel sviním. (To prosím není žádný odsudek, to je citát z Bible. Svině, takto dobový výraz pro čuníka, je zvířátko, které nechce perly, nejsou jí k ničemu. Chce prostě jen něco dobrého k jídlu.)
Takže tovární výrobce vezme nějaké bezproblémové a osvědčené repráky. Má to mnohem jednodušší, protože si je nechává velkosériově brandovat. Za 25€ má středobas, jakej já sotva seženu za 250€. A ještě ani nevím, když jich nevezmu vagón, jestli ho koupím ještě za půl roku. Připočti k tomu, že jako amatér, pokud si chci zkusit novej reprák, musím si ho koupit. Stojí bůro, vypadá dobře. Jenomže pak se ukáže, že zas tak dobrej není. A vyhodil jsem desítku, protože zásadně zkouším v párech. Kdybych byl fabrika, tak mi je výrobci nosí sami, v naději že si vyberu a objednám jich deset tisíc. Když je potřeba, tak fabrika jenom pískne, a dodavatel použije lepší závěs, prodyšnější prachovku, phaseplug, větší magnet, přidá kompenzační závit, upraví větrání systému... prostě libovolnou custom úpravu. Já si můžu ten reprák leda rozrejpat sám a doufat, že nic nezkazím.

Takový nějaký repráky pro tovární výrobu nepotřebují zas tak moc ošetřovat, prostě se k nim jebne nějaká standardní výhybka, a ony už se do značné míry o sebe postarají samy. Ty nejhorší neduhy se po poslechu a přeměření doladí změnou součástí nebo obyčejným děličem. Do výhybky fabrika použije zase hromadně vyráběné součásti. K basáku dá nestoudně mrňavou tlumivku na feritu, protože "on to stejně nikdo nebude poslouchat tak nahlas, že by ji přesytil", a bipolární kondenzátor (ono to deset roků vydrží). Tam může mnoho ušetřit, aniž by to pokazil vyloženě fatálně.
Drobné, ale nenápadné vady, které znalého konstruktéra serou, se pak dají prostě nazývat "charakterem".
O to víc si ale může dovolit vyhrát s designem a bižuterií. Což jsou věci, které naopak docení každý, a tam já jako kutil prostě nemám šanci. CNC nebo vstřikolis se vyplatí pouze v sériovce.

Takže já v žádném případě neříkám že tovární bedny NE. Ale za jedno mě tuze baví to nimrání, a za druhý tovární bedny, abych byl opravdu spokojený, by stály majlant. A tím myslím i regálová dvoupásma. Tam bych myslím začínal tak na kilu.

Dobrá zpráva je, že existují značkoví výrobci, kteří dělají i takové ty základní modely docela dobře. Nevím, jestli se neopakuju: Nedávno jsem měl doma otevřené Audioengine HD6 s mrtvým zesilovačem. Tak jsem si je důkladně prohlédl zevnitř, a shledal, že tomu nemám co vytknout. Robustní ozvučnice dotažená do i v drobnostech, jako jsou příčky, napojení nátrubku, správné tlumení po stěnách i v prostoru - nedělal to žádný blbec. Opravdová výhybka, s opravdovými tlumivkami (ne jen jedna cívečka a jeden kondíček na kousíčku perinaxu). Když jsem to zkusil připojit na svůj zesilovač, hrálo to dobře, nebyl jsem schopen tomu nic zásadního vytknout (a že jsem na to byl připravený). A teď si vezmi, že to celý, v aktivu, ze zesilovačem 2x40W a BT připojením, stojí nějakých 15 tisíc. Chtít něco takovýho, tak to nestavím a jdu si to koupit.
Největší problém u továrního výrobku tak zůstává rozsoudit, co je skutečná a žádoucí vlastnost, a co jen reklamní žvást. To se dá jedině tak, že zacpeš hubu prodejci a poslechneš si jak to vlastně hraje.

Nebo jsou malovýrobci, pocházející právě z toho amatérského podhoubí. Ti dovedou slušné věci.
Lepší se už i zavedené značky. Naopak vznikají značky nové, kde vidím, že už do startu nastupují hlavně s útokem na předsudky a nelze od nich čekat nic extra. Třeba novodobá Tesla (používají polské repráky STX, které opravdu nejsou žádnej rokenrol, měl jsem je v ruce a bylo to velké zklamání).
A největší vidle do toho začínají nově házet Číňani, kteří masivně nastoupili s vlastním vývojem. Ti už spolehlivě udávají tempo v D/A převodnících, přehrávačích a zesilovačích, a začínají drtit i výrobu repráků. Značky jako Kasun nebo MeloDavid třeba.
Jako nesmysl v tomhle světle vypadá hlavně hype kolem vintage reprosoustav na bazarech. Němci vědí, proč se jich zbavují, ale u nás se to pořád nabízí a někdy i prodává za totálně přemrštěné ceny. Podobně jako Tesla a jiné výrobky z RVHP.
V té éře totiž opravdu dobře hrálo jen máloco. Proto se taky kolegové občas baví tím, že pro nějakou reprosoustavu z osmdesátek odladí novou výhybku. Tam se pak (někdy) ukáže, že u Cantonu nebo Pioneera sice měli k dispozici dobré reproduktory, ale všecko okolo opravdu dojebali až nestoudně.

Nevím, jestli se mi podařilo svůj přístup trochu osvětlit, nebo jestli jsem do toho nevnesl ještě větší zmatek...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7589
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: ne říjen 22 2023, 14:54    Předmět: Citovat

Dobře a s erudicí popsáno. Řekneš si někdy "jo, tohle je TO ONO", nebo slyšíš pořád nějaké mouchy?
Jinak to s Teslou a vůbec "vintage" krámy je bohužel fakt, asi musí vymřít generace, co to pamatuje coby něco nedostupného. Hlavně nechápu lidi, co to kupují za těžké prachy.
Příklad. Sehnal jsem za litr pět kusů beden (tedy dva páry plus jednu) Videoton DC 2080. Prostě jsem na ně byl zvědavý. Závěsy to mělo rozpadlé, doma se mi povalovaly Tesly ARN 6608, tak jsem je do toho nacpal. Hrálo to na houby, dobré tak na terasu k hospodě. Po každém páru se jen zaprášilo a šlo to do světa každý kolem dvou tisíc a ještě si kupci mnuli ruce, jak skvěle koupili. To samé naše "oblíbené" ARS 9238. Koupené za litr ze zvědavosti, prodané podstatně dráž a na aukru o ně byla celkem mela.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 3 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund