Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Reprobedny ARS 1038
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 5009
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: čt říjen 05 2023, 18:48    Předmět: Citovat

To teda neviem ako niekomu preliaty kvetináč totálne zničí dyhu hrubú 1 mm tak, že sa nedá opraviť. Už som niekoľko takýchto bední liečil, aj kruh od kvetináča tam bol, a vždy to stačilo trochu ručne prebrúsiť a nadiavovať. Aby to nešlo, to by sa tá dyha musela fest zvlniť a odlepovať. Mal som aj bedňu ktorá asi stála na mokrom koberci, takže sa až na hranách začala nabobtnávať drevotrieska, ale dyha stále držala a dala sa zachrániť.
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1657
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: čt říjen 05 2023, 18:56    Předmět: Citovat

Anžto mám za sebou renovace několika desítek párů starých beden, opravy poškozených repráků, i nějaký serióznější konstrukce, fascinuje mě, co za kraviny dokáží někteří vyplodit...

Jeden tip pro ty, kdo si nedají říct a musejí ty Teslí zprasky nutně opravovat:
Pokud dýha není odloupaná, úplně stačí zlehýnka ji přebrousit jemným smirkem starý lak, a celou bednu natřít olejem na dřevo. Po zaschnutí znova zlehýnka přebrousit a nátěr opakovat. Bude téměř jak nová, zmizí i fleky od květináčů. Vůbec není potřeba lak celý odbrušovat, a už vůbec ne vrstvu dýhy. Olej si pod starý zvětralý lak najde cestu sám.
Většina tuzemských beden měla dýhu dostatečně silnou. Pouze ty nejmenší a nejlevnější (RK2, RK3, ARS808...) měly dýhu jak cigaretový papír. Ale i ta se dá zrenovovat dobře.
Mimoto odýhovat bednu nanovo je prajednoduché a levné, a ani na to není potřeba žádné extra vybavení. Stačí lámací nůž a šmirgl.
Ekkar: Ty kdybys brousil dveře od auta, tak tímhle svým stylem skončíš v sedadle. Že jsi něco zvoral, to ještě neznamená že to nejde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31990
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt říjen 05 2023, 19:12    Předmět: Citovat

Tyhle prostě měly na vršku odfouknutou kruhovou bouli dýhy, jak na nich dlouhodobě stály květináče, často s přelitýma miskama a nesetřenou přeteklou vodou. A já neměl k dispozici jinou dýhu, psaly se 90.léta, divoká privatizace kdy za prachy bylo všecko, ale já bral minimální mzdu - žádost majitele zněla "oprav to, aby to nebyla taková vostuda!". No tak se to sbrousilo, zatmelilo, zabrousilo a nalakovalo. Nebyly to luxusní kousky někam do muzea, byly to bedny na poslouchání doma v pokoji. Dýha na nich měla s bídou půl milimetru. Dneska si koupíš dýhu doslova jakou chceš včetně exotickejch dřev - tenkrát byla problémem pro obyčejnýho člověka bez známejch v nějaký nábytkárně i obyčejná buková. Dělat haura "to přeci není žádnej problém" umí kde kdo do prdele díru má. DNESKA to problém bejt nemusí. Ale asi už jste zapomněli na dobu, kdy se i blbý káefko 517 muselo shánět na inzerát, protože 18-20letej kluk neměl čas a peníze na to objíždět půlku republiky a shánět ho po Elektrách, nebo si na něj denně jezdit vystát frontu v teslácký prodejně v Perníkovicích ... Jo, DNESKA bych to asi řešil jinak, TENKRÁT jiná cesta byla jen pro někoho.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1657
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: čt říjen 05 2023, 19:42    Předmět: Citovat

Dýha byla k dostání vždycky. Za bolševika bez problémů v Řempu, ve Dřevotvaru i jinde. Proto taky najdeš dodnes mraky domadělaných beden ze 70. a 80. let, krásně odýhovaných. Buď ořechem, nebo mahagonem, což byly v tu dobu obligátní materiály. Lepilo se to tenkrát buď ještě klihem, nebo už Alkaprénem. Rukama mi takových unikátních pokladů prošlo docela dost.
Napsal jsi rezolutně, že to NEJDE, což je nesmysl. Tak to už neokecávej. Až nekdy zkusíš přiznat vlastní omyl, zažiješ nepoznané.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1657
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: pá říjen 06 2023, 8:53    Předmět: Citovat

Ještě jsem si vzpomněl. Když jsou repráky kaput a kisny zralé na renovaci, tak se dá jen tak z dlouhé chvíle udělat ekonomická přestavba s mnohem vhodnější kombinací snadno dostupných repráků. Dokonce komplet s Teslou. Akorát je potřeba udělat nové čelo a kastlík pro středový reprák. A přesně dodržet na míru navrženou výhybku. Vypadat to bude bizarně, ale garantuju že to hraje o mnoho líp než původní ARS1038.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MH111



Založen: Oct 23, 2016
Příspěvky: 258
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: pá říjen 06 2023, 10:50    Předmět: Citovat

Na ARV3608 někde byly k sehnání nové cívky i s membránkou. U jednoho kousku se mi výměna podařila, reproduktor zase hraje. Kde jsem ty díly sehnal, to si nevzpomenu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31990
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá říjen 06 2023, 18:09    Předmět: Citovat

ransom napsal(a):
Dýha byla k dostání vždycky. Za bolševika bez problémů v Řempu, ve Dřevotvaru i jinde. Proto taky najdeš dodnes mraky domadělaných beden ze 70. a 80. let, krásně odýhovaných. Buď ořechem, nebo mahagonem, což byly v tu dobu obligátní materiály. Lepilo se to tenkrát buď ještě klihem, nebo už Alkaprénem. Rukama mi takových unikátních pokladů prošlo docela dost.
Napsal jsi rezolutně, že to NEJDE, což je nesmysl. Tak to už neokecávej. Až nekdy zkusíš přiznat vlastní omyl, zažiješ nepoznané.
Ano, já jsem napsal, že PRO NĚKOHO to nemusel bejt problém, ty ale opakovaně potvrzuješ, že ZE ZNÁMOSTI to šlo. jistě. Já i přes to, že tady v Třebový byla provozovna Dřevotvaru Jablonné n.Orlicí jsem tam nikoho neznal a jako ne-zaměstnanci mi ani kazovou dýhu prodat nesměli - a když už se to pak zase mohlo, Dřevotvar tady výrobu rušil. Stejně tak do Řempa jsi mohl jít takový věci nakupovat jen s razítkem, že to kupuješ na firmu nebo na "povolení národního výboru" - NEBOLI ZAS TO BYLO JEN PRO NĚKOHO. Odmítáš uznat, že v tý době kdo neměl známýho v daným podniku a nechtěl ani uplácet někoho za to, aby se stal "jeho známým", bo na to prostě neměl rozpočet, pro toho tyhle obchody a jejich zboží byly jednoduše nedostupný. Že se to OUŘEDNĚ změnilo ukončením nezákonnosti soukromýho podnikání po roce 90 je druhá věc, dostupnost pro NEpodnikajícího člověka zůstala prakticky stejná.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: so říjen 07 2023, 4:36    Předmět: Citovat

ransom napsal(a):
Dýha byla k dostání vždycky. Za bolševika bez problémů v Řempu, ve Dřevotvaru i jinde.

Někdy v půli osmdesátek jsem kupoval dýhu v prodejně (Řempo?) v Karlíně, kousek od viaduktu, snad Ulice 1. pluku nebo tam někde. Vzal jsem si mahagon, protože se mi zdála nejmíň zvlněná a byla ve velkých rozměrech, ačkoliv jsem to tehdy vezl autobusem jak dobrodruh. Žádný razítko, to je blbost. Ty různé výrobny byly skoro všude (Vlašim Ltd - Lidové truhlářské družstvo), ale ne každá dělala s dýhou. Zase se ta dalo něco přiučit nebo vyfrézovat zahloubení a tak.
Dýha se dala snadno probrousit, brusným papírem na gumovým kotoučku do vrtačky, když byl člověk vůl a pospíchal. Kdepak tehdy pásová nebo vibrační bruska.
Fleky od vody naskrz dýhu si moc neumím představit, tak jako nechápu tvora kterej si tu reprobednu trvale plete s akváriem nebo záhonem.
Běžné poškození dýhy je otázka tak 0,1-0.2 mm, proseknutí nebo odtrhané hrany se dají řešit doplněním dýhovou záplatou, barevně se sjednotí novým mořením, v krajním případě do černé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: so říjen 07 2023, 9:13    Předmět: Citovat

To bys ses divil kolik lidí na to cpe kytky. Běžný druh tvora co tohle dělá jsou ženský. Ty si pletou elektronická zařízení se záhony docela běžně. Klasika je taky dečka na chladicích otvorech na těle televize či zesilovače. Kolikrát já tohle viděl .... A hlavně že je to hezký né? . Možná by se leckdo divil v jakým stavu odchází tyhle věci ze studií třeba český televize. To je těžko představitelné. Děs běs a hrůza. A to by si člověk řekl, že tam jsou profíci se vztahem k těmto věcem. Zlatý voči. Twisted Evil
_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: so říjen 07 2023, 10:12    Předmět: Citovat

Mít na bedně květináč? Tak to umně by asi nebyla voda problém, ale květináč by při hraní "cestoval" Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31990
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so říjen 07 2023, 11:30    Předmět: Citovat

honza637 napsal(a):
To bys ses divil kolik lidí na to cpe kytky. Běžný druh tvora co tohle dělá jsou ženský. Ty si pletou elektronická zařízení se záhony docela běžně. Klasika je taky dečka na chladicích otvorech na těle televize či zesilovače. Kolikrát já tohle viděl .... A hlavně že je to hezký né? . Možná by se leckdo divil v jakým stavu odchází tyhle věci ze studií třeba český televize. To je těžko představitelné. Děs běs a hrůza. A to by si člověk řekl, že tam jsou profíci se vztahem k těmto věcem. Zlatý voči. Twisted Evil
Limitní krajností, kterou jsem potkal a která zdá se bejt jen blbým ftipem, leč skutečně realitou byla, bylo volání firemního ajťáka sekretářkou, podotýkám ženskou s mnohaletou praxí, žádnej sotva plnoletej blonďatej bobeček ani stará vetchá striga trénující po večerech skok do penálu - ale velice zachovalá třicítka u který by člověk čekal úplně jiný prohřešky. Ale je fakt, že je blond, přírodní. A problém, kterej potřebovala vyřešit? Přestala jí ze skříně počítače vyjíždět ta perfektně po ruce vyřešená polička pod její oblíbenej hrnek "ščajem", která prostě přestala najednou reagovat na do tý doby vždycky spolehlivě fungující tlačítko hned pod tím vysunovacím dílem ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: so říjen 07 2023, 11:41    Předmět: Citovat

No tohle nevymyslíš, to se muselo stát Idea Shocked Exclamation
_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31990
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so říjen 07 2023, 12:31    Předmět: Citovat

Jako kdybych u toho nestál, tak si řeknu že to je něco jako myslivecká latina, ale oba dva s tím ajťákem jsme na ni zůstali čumět pár vteřin jak solný sloupy a pak jsme oba vyběhli na chodbu, aby neviděla jak se řežeme smíchy a koušeme si pěsti, aby nás nebylo slyšet ... Ne, to nevymyslíš!
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: so říjen 07 2023, 13:13    Předmět: Citovat

honza637 napsal(a):
No tohle nevymyslíš, to se muselo stát Idea Shocked Exclamation

To je tak dobrý, že se to rozšířilo do celýho světa a zpětně až k počátkům výskytu, gůgl najde zmínky o "cup holderu" už někdy před 23 lety.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31990
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so říjen 07 2023, 13:18    Předmět: Citovat

Ale abys to zažil na vlastní bulvy, na to musíš do Třebový ... Laughing Laughing Laughing Laughing
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund