Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

inkluzivní vzdělávání na průmyslovce
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1614
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: st červen 14 2023, 18:25    Předmět: Citovat

Původní myšlenkou inkluze bylo snad něco jako "vzájemné obohacení".
Práce elektrikáře mě pravidelně zaváděla do několika škol v okolí, kde jsem se samozřejmě okamžitě skamarádil s kantory, řediteli, kuchařkami i školníky. A navštěvoval jsem i jednu velice specielní školu v josefovském Bronxu. Pro méně znalé: Josefov je etnicky specifická historická část Jaroměře. Bronxem ji nazývají všichni, včetně místních.
Můžu říct, že jsem byl zpočátku dost překvapený jak dobře to tam fungovalo. Kantoři přesně věděli co čekat - jak od žáků, tak od rodičů. Měli to zmáknuté. Žáci byli držkatí, sebevědomí, ale nezdálo se mi nikdy, že by tam bylo nějak nebezpečno. Po čase přišla shora nařízená inkluze. Takže se mladí lemuři začali vyskytovat roztroušeně po okolních školách. A začaly stížnosti. Najednou mizelo vybavení i osobní věci, objevovala se agresivita, zejména vůči nijak nepřipraveným učitelkám nebo méně autoritativním učitelům. Zdemolované a zahnojené záchody a šatny. Místo aby se lemuři v "lepší" společnosti zcivilizovali a okoukali dobré způsoby, začali strhávat spolužáky na svou úroveň.
Rodiče začali svoje děti logicky stahovat na jiné školy, kam by to bylo z ghetta daleko. Takže to nejspíš povede k opětovné separaci. Leda že by inkluzitoři nařídili hromadný svoz materiálu i do těch škol mimo epicentra...

Před necelými třiceti lety jsem sepsal krátkou esej o tom, proč jsem absolutně skeptický k multikulruralismu, který k nám tou dobou začínal intenzivně přicházet. A to přesto, že mám rád kdejakou etnickou hudbu nebo třeba výtvarné umění. Ale to je na hrozně dlouhé a stejně zbytečné vysvětlování. Takže mě holt jedni mají za nácka a druzí za pravdoláskaře. Což je velice zábavné.
Nedávno jsem to našel v počítači a konstatoval, že bych dnes nezměnil ani čárku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2575

PříspěvekZaslal: st červen 14 2023, 18:29    Předmět: Citovat

Dětičky, to je samá radost.
https://pravo.poradna.net/questions/3192023-chtel-jsem-aby-zmizeli-a-nelezli-mi-pres-plot-haji-se-duchodce
Sad

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st červen 14 2023, 19:29    Předmět: Citovat

Ale no ták . Mluvíte s někým , kdo zná reálie z USA , tam třetina lidí ze školy DNES neumí psát a počítat . se probuďte .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: st červen 14 2023, 20:23    Předmět: Citovat

Koukám, ty sem zase cpeš "reálie" ze Sputniku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31852
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st červen 14 2023, 21:30    Předmět: Citovat

Každopádně jsou tady dvě důležitý věci:
1) tazatelkou předkládanej problém je nejvíc problém jí samý, protože ona si myslí, že její svěřenec je bez viny a všecka odpovědnost za jeho blaho leží výhradně "na těch druhejch"
2) Bastlírna rozhodně není fórum určený pro jakoukoliv formu řešení tohohle NÁZOROVĚ SPOLEČENSKÝHO problému - pokud je slečna tazatelka (vdaná bejt nemůže, protože to by si nevymejšlela podobný pýtchoviny, ale měla by jiný, mnohem reálnější starosti) skutečně to co tvrdí, měla by sama nejdřív vrátit doklady o dosaženým vzdělání, protože o takový základní věci ji už někdo zcela jistě v rámci toho vzdělávání v minulosti poučil. A pokud nepoučil, je celá naše společnost v mnohem hlubších sračkách, než jak to na první pohled vypadá ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7570
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: st červen 14 2023, 21:39    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Každopádně jsou tady dvě důležitý věci:
...

Tři.
3) nejde o žádnou tazatelku, ale o trolla; dosti možná i o džina vypuštěného z lahve.
Jde ale jen a pouze o můj osobní dojem; mohu se samozřejmě mýlit...

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31852
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st červen 14 2023, 22:17    Předmět: Citovat

Tohle už není otázka pro fórum, ale pro mody/adminy. Včetně následnýho postupu proti takový škodný.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nokijec



Založen: Feb 01, 2011
Příspěvky: 295

PříspěvekZaslal: st červen 14 2023, 22:27    Předmět: Citovat

Jestli je to troll tak jste mu naletěli naprosto dokonale.Z uvedených příspěvků je patrné ,že většina přispívajících je produktem školství z 60tých až 80tých let.V těchto letech byli tělesně postižení pozavírání do ústavů s omezeným přístupem ke vzdělání.Nabídka učebních oborů byla omezená.Co si pamatuji neexistovala pro naše školství dislexiie,disgrafije a jiné poruchy učení.Takové poruchy jako je tourettův syndrom neznali snad ani pediatři ,"víte to je nevychovanost".Úspěšný byl ten kdo uměl co nejkřečovitěji držet ručičky za zády za židličkou ,to se soudružce učitelce líbilo nejvíc.
Jednou jsem sledoval pořad o neslyšících.Uvědomělí občané volali na VB protože před jednou stanicí metra se scházeli sluchově postižení a znakovali a to nelíbilo.To znakování bylo v těch dětských ústavech zakázáno a děti byly za to trestány.
Chtělo by trochu empatie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7570
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: st červen 14 2023, 22:27    Předmět: Citovat

Ovšem. Dle předchozích reakcí soudím, že nejsem jediný, kdo má takový dojem...
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6306
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st červen 14 2023, 22:33    Předmět: Citovat

@nokijec, no nemáš pravdu, jsem mladší a s tím co popisuješ jsem se nikdy nesetkal. Netvrdím, že delikt opačného směru neexistuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31852
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st červen 14 2023, 22:48    Předmět: Citovat

Tady je nejhorším negativem snaha zatáhnout nás do diskuse o (ne)vhodnosti inkluze. Je potřeba říct, že inkluze ano, ale jak kdy a kde. Pokud bude zrovna do našeho oboru inkludován člověk s postižením, ze kterýho vyplývá jeho aktivní negativní působení na okolí třeba i po "takzvaný vyprovokovaný reakci" = nějakou skutečností, která je jinak pro náš obor činnosti naprosto typická (jako je výskyt předmětů červený barvy v elektrotechnice a elektronice, kde je přímo normama určený, že některý předměty musejí mít z důvodu bezpečnosti tuhle barvu), svědčí to o nezvládnutí celýho procesu ne ze strany "těch ostatních", ale té strany, která takovou inkluzi mermomocí prosazuje. Je prostě společensky nepřijatelný, aby byl nějakej subjekt podrobovanej inkluznímu procesu i přesto, že v rámci tý inkluze svýmu okolí škodí a z toho okolí je vynucovaná jeho tolerance až podpora. V daný situaci by se hlavně měli nad sebou a svýma názorama zamyslet ti, co tuhle konkrétní inkluzi vynucujou a prosazujou = rodiče danýho postiženýho a státní ouředníci v jeho případě zainteresovaní. Okolí, který je celou aférou poškozovaný a ještě obviňovaný z netolerance, by se mělo začít aktivně bránit.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19522
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt červen 15 2023, 4:52    Předmět: Citovat

Faktem je, že to chodí z jediné adresy, ze skupiny IP provozované v Kutné Hoře. A tam pár škol včetně "školy řemesel", jak se přejmenovala některá učiliště. Proto jsem psal, že o takovém případu by se to ve městě rychle rozkecalo. A, jestli o tom neslyšel Ivo, je možné, že skutečně jde o trolla, ale jisté to není.
O účelnosti či nesmyslnosti inkluze už se polemizovalo na mnoha fórech i oficiálních úrovních, každý měl svou pravdu, ale pak to přišlo někde shora, a pravda byla takhle malinká.
Jako bývalý školník jsem zažil mladé, až novorozené, období diagnostiky dysfunkcí a kamarádím se s doktorkou, která to chodila do školy testovat. Taky si o tom myslela svoje a sem to opravdu nepatří.
Pokud ovšem takový člověk nedostane elektrikářské papíry. Za to by mělo být pár roků natvrdo tomu, kdo vůbec dopustil, aby někdo mentálně mimo byl na takový obor vůbec přijat - a ještě s asistentem, jehož mentální úroveň asi není o potřebný level vyšší, jen je jinam posunutá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1614
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: čt červen 15 2023, 5:33    Předmět: Citovat

Troll netroll, mně ta diskuze přijde nakonec vcelku zajímavá.

Nokijec:
Ne všecko, co jsi sledoval v nějakém pořadu o neslyšících, je nutně naprosto přesná a popisná pravda. I dnes volají lidi na Policii kvůli naprostým blbostem. Takže tohle konkrétně možné je.
Ale: Metro bylo až v sedmdesátých létech, která už docela slušně pamatuju. Znaková řeč se běžně učila, stejně jako třeba Braillovo písmo pro nevidomé. Existovala řada VDI, Výrobních družstev invalidů, kde pracovali a vydělávali různě postižení, od vozíčkářů po mentály. Kolem jednoho takového jsem denně chodil do školy, ty lidi jsem denně potkával. Najdeš z té doby i pár televizních filmů o různě postižených. V ústavech byli zavření jenom ti, které nebylo možné nechávat volně venku. To ostatně platí dodnes.
Co jsem psal o našem rodinném případu jsi snad četl. Ten začal už v letech šedesátých. Nikdy nikdo nebránil mým prarodičům své dementní dítě vychovávat doma. Pouze byli za podivíny. Podobných jsem časem poznal mnohem víc.
Naopak proti dnešku pamatuju v ulicích MNOHEM víc lidí na vozíčkách, slepých, hluchých. Jako děti jsme se učili (ve škole i od rodičů), že když vidíme slepce na přechodu, máme mu nabídnout pomoc při přecházení.
To množství se nejspíš dalo přičíst za jedno mnohem většímu počtu pracovních úrazů a fatálních autonehod, za druhé tomu, že od té doby pokročila medicína. A ještě samozřejmě dožívali invalidé váleční.
Bolševický režim byl špatný, ale na druhou stranu empatie mezi lidmi byla větší než dnes. Mimo jiné i proto, že nebyla shůry nařizovaná. Spousta lidí byla sama ve všelijakém svrabu, takže pomáhala ochotněji. Že byl někdo aktivní blbec na místě doktora, učitele nebo vyššího ouřady, to samozřejmě ano. Ovšem to se nezměnilo dodnes, to je přirozená vlastnost lidstva.
Ano, pochopení různých problémů jako jsou nemoci, poruchy a nemohoucnost, se v čase mění. Ne vždy je ale snaha o nějaký nový, revoluční přístup správně vedená. Vždycky bude nějaká hranice, za kterou s inkluzí jít nelze. Proto se o tom vedou spory. A vždycky povedou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nokijec



Založen: Feb 01, 2011
Příspěvky: 295

PříspěvekZaslal: čt červen 15 2023, 5:54    Předmět: Citovat

Bolševický systém nebyl špatný ,byl zločinný.Do roku 1948 bylo v dětských domovech 1500 dětí po únoru to postupně vzrostlo na 20000.Aby se ušetřilo byly zřízeny obří dětské domovy kde děti žily jako v kasárnách.
Někdy se na šikanách podílel i pedagog.Třeba rocker Kocáb měl ve škole peklo.Jeho otec byl kazatel.Já ze svého okolí znám podobný příklad ,otec kazatel,syn trochu zadrhával a měl tik ,navíc jeho příjmení se dalo urážlivě změnou jedné samohlásky zkomolit což učitelka při oslovení žáka dělala.Pro primitivy je to signál ,že týrat spolužáka je povoleno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6306
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: čt červen 15 2023, 6:20    Předmět: Citovat

To, že to za komančů bylo špatně nikdo nepochybuje - už jen vzpomeňme dětské oddělení v nemocnicich. Nebo bezbariérový přístup také neexistoval a vozíčkáři byly defakto uvězněni doma. To jen to co jsem vnímal jako dítě...
To ale neznamená, že teď to samé mají zažít ti nepostižení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund