Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak číst označení typu TV přijímače?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jirkati



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 1409
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

PříspěvekZaslal: st květen 24 2023, 6:17    Předmět: Jak číst označení typu TV přijímače? Citovat

Snažil jsem se pomoci kolegovi s výběrem nového TV přijímače a naběhl jsem si. Po prohlášení, že se kdesi dočetl, že posvícení typu EDGE má kvůli přetíženým diodám v rámečku TV malou životnost, jsme hledali jak už podle typového označení takový systém z výběru vyřadit.
Problémem je, že v popisech televizorů je jakýsi choas a typy podsvícení se někdy podivně popisují. Zdá se, že jedině QLED a OLED splní spolehlivě požadavek na vyloučení EDGE z výběru.
Dá se podle výrobce, případně podle typového označení TV přijímače podsvícení EDGE spolehlivě poznat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JoDiK



Založen: Jan 10, 2018
Příspěvky: 520
Bydliště: Olomoucký kraj

PříspěvekZaslal: st květen 24 2023, 7:02    Předmět: Citovat

jirkati napsal(a):
že se kdesi dočetl, že posvícení typu EDGE má kvůli přetíženým diodám v rámečku TV malou životnost

Byl by odkaz na to "někde"? Protože to vypadá na JPP. Já zas mnohokrát viděl třeba na Youtube návody, jak vyměňovat LED diody u plošně podsvícených televizorů a jestli se nepletu, i zde je sekce, kde se to často řeší, zato výměnu edge LED jsem, pokud si dobře vzpomínám, zatím nepotkal...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bumbo



Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: st květen 24 2023, 7:09    Předmět: Citovat

Ja mam TV Philips 40PFS6609 podsvícení EDGE v provozu od 6.1.2015 natočeno skoro 28000 hodin zatím bez problemu jede.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19435
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st květen 24 2023, 7:50    Předmět: Citovat

Obávám se, že, i kdybys nakrásně našel prodejce, který to ve filtrech má (tedy nevím o takovém, ale, co kdyby?), nemůžeš se spolehnout na to, že je to pravda. Už jsem našel i případy, kdy skutečná televize neměla ani deklarované vstupy a/nebo výstupy, ačkoli ve filtrech i na obrázku byly. Ke všemu každý prodejce opisuje z nějakého prospektu, takže u většiny prodejců najdeš stejné chyby a naopak, ani jeden neuvede zrovna to, co vědět potřebuješ.
A výrobci? Každý má nějaký systém značení, ale každý svůj. Není na to jednotný předpis, ze kterého bys vyčetl zrovna druh podsvícení. Často jde jen o pořadové číslo v řadě. U některých značení se dá aspoň rámcově odhadnout, zda jde o LCD s podsvícením (ale už nevíš, s jakým), LED, QLED nebo OLED. Ale to stejně v popisu je.
To je jeden z hlavních důvodů, proč dávám přednost "kamenné" prodejně (nemusí být ani kamenná, stačí z montovaných profilů).

Když ten podsvit nebudeš zbytečně přetěžovat, vydrží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st květen 24 2023, 10:49    Předmět: Citovat

Myslím si, že na tu pomoc kolegovi jdeš špatně. Musí vědět, co chce.
Takže:
a) velikost úhlopříčky
b) cenovou relaci, nejspíše omezení pro max. cenu
c) TV s EDGE podsvitem z principu bočního podsvitu musí mít vpředu 3-7 mm silné plexisklo - tzn. na poklep prstem se to neprohýbá
d) TV s Direct podsvitem zase tlusté plexi nemá a má jen tenkou fólii - na poklep se to prohýbá i s obrazem

Když mu tohle vysvětlíš bez nějaké rady k vhodné značce (výrobci), tak si určitě vybere sám.
Stejně musí po koupi stáhnout podsvit, protože u Direct by mu odešly LEDky po 3-4 letech a po stejné době by se u velké úhlopříčky u EDGE propálil panel v místě LEDek. Většinou to totiž mají nastaveno na 100% podsvitu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivan_01



Založen: Sep 15, 2018
Příspěvky: 951
Bydliště: BB SK

PříspěvekZaslal: st květen 24 2023, 12:27    Předmět: Citovat

choď skúsiť prehýbať a klepať na displeje niekde v elektropredajni, vyletíš stade ako na okakanej metle Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9744
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: st květen 24 2023, 12:41    Předmět: Citovat

Nevím jak u edge, ale u Direct mi přijde (co tu mám takovou TV), že systém displeje není nějak utěsněný a nějakou dobu jsem měl ve spodním pravým rohu vidět mušku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st květen 24 2023, 13:01    Předmět: Citovat

Ivan_01 napsal(a):
choď skúsiť prehýbať a klepať na displeje niekde v elektropredajni, vyletíš stade ako na okakanej metle Smile
No a ty jako tvrdíš, že to plexi jinak nepozná? V prodejně mi s tím ještě rád pomůže ten prodavač, aby se nenudil. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivan_01



Založen: Sep 15, 2018
Příspěvky: 951
Bydliště: BB SK

PříspěvekZaslal: st květen 24 2023, 13:18    Předmět: Citovat

vo všeobecnosti, tie TV ktoré sú pri pohľade zboku tenké do 10 mm v hornej časti displeja a dole majú vybouleninu pre repro a elektroniku sú EDGE, tie ktoré sú rovnomerne hrubé (tenké) všade, sú Direct. Až na drobné výnimky ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5639
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: st květen 24 2023, 13:44    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
...
c) TV s EDGE podsvitem z principu bočního podsvitu musí mít vpředu 3-7 mm silné plexisklo - tzn. na poklep prstem se to neprohýbá
.

To je kravina, rozptylové plexi leží na vaně, pak je vnitřní rám a na něm ty tenké fólie i s panelem. mezi nimi je cca3-4mm mezera, takže prohnutím panelu zjistíš kulový.
Všeobecně edge podsvit má výrazně delší životnost až na ty nepodařené Samsungy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7919
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: st květen 24 2023, 16:21    Předmět: Citovat

Proč má edge výrazně delší životnost?
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ivan_01



Založen: Sep 15, 2018
Příspěvky: 951
Bydliště: BB SK

PříspěvekZaslal: st květen 24 2023, 17:15    Předmět: Citovat

pretože LEDky sú na hliníkovom podklade pásu, na masívnom chladiči, kdežto direct LED bývajú nabondované na pertinaxe a uchytené letmo vo vzduchu, v lepšom prípade prilepené vo vani. Ale keď to nechá niekto na režim obchod a honí podsvit na 100% tak jedno aj druhé má životnosť 2 roky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7919
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: st květen 24 2023, 17:46    Předmět: Citovat

Edge máš zase jednu LED těsně vedle druhý, Al pás velice úzký. Ale jinak souhlas, pokud je telka v režimu dynamic, sport nebo jiné pouťové režimy, je odsouzená ke smrti hned po záruce a nebo ještě dříve.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jirkati



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 1409
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

PříspěvekZaslal: st květen 24 2023, 18:23    Předmět: Citovat

S kolegou, zájemcem o informace, jsme přečetli všechny příspěvky. Chtěl by TV 65" a má ji, stejně jako já, proti oknu, takže musí mít zřejmě nastavený jas skoro naplno. Cenu uvažoval do 40 tis. Kč a nechal jsem mu přečíst i starší příspěvky na téma QLED a OLED. Zřejmě se rozhodne pro některý typ s QLED panelem. Ještě bude asi hledat co vadí obecně na TV Samsung. Já už se neangažuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivan_01



Založen: Sep 15, 2018
Příspěvky: 951
Bydliště: BB SK

PříspěvekZaslal: st květen 24 2023, 18:44    Předmět: Citovat

jirkati napsal(a):
... Já už se neangažuju...
rozumný prístup, pretože nech mu poradíš hocičo a náhodou natrafí na chybový kus, budeš za vola ty. Ale nech počíta s tým, že 65" je po záruke pomerne obtiažne servisovateľná a nie hocikto (ak vôbec) to potom prípadne dokáže opraviť. Iba ak by EÚ dotiahla právo na opravu do dokonalosti a opravovalo by sa na každom nároží ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.26 sekund