Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LiFePO4 6000mAh skutečná kapacita

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
m42orion



Založen: May 16, 2017
Příspěvky: 48
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: út březen 21 2023, 10:32    Předmět: LiFePO4 6000mAh skutečná kapacita Citovat

Ahoj,

koupil jsem od českého dodavatele 16x LiFePO4 32700 s popisem 6000mAh.

Chtěl bych se zeptat, zda je normální, že u uvedeného počtu kusů akumulátorů je docela velký rozdíl ve skutečně naměřené kapacitě jednotlivých čláků.

Průměr 5200mAh, nejlepší hodnota 5880mAh a u několika článků jsem naměřil i 4700mAh !

Je toto běžné ? Myslíte si, že se jedná opravdu o nové nepoužité akumulátory ?

že mají nižší než deklarovanou kapacitu bych překousl, ale ten rozdíl jednotlivých článků mně vadí.

Dle přebalu na folii vyrobeno vše ve stejný den.

Interní odpor od 13 do 8 mOhm

testováno při 0.2C a 0.4C. CC/CV do 3.65, 0.1A cut-off, vybíjení CC do 2.6V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2796

PříspěvekZaslal: út březen 21 2023, 10:49    Předmět: Citovat

Není podstatné, co si kdo myslí, ale co ty aku mají v datasheetu, čím (jak přesným) jsi to měřil a jak se prodejce postaví k ev. reklamaci (včetně toho, co má v obchodních podmínkách a s čím jsi uzavřením kupní smlouvy souhlasil).

A ani mi neříkej, že nevíš, co to přesně je za typy a že k nim datasheet není.

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
m42orion



Založen: May 16, 2017
Příspěvky: 48
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: út březen 21 2023, 11:27    Předmět: Citovat

Nechtěl jsem tu zatím nikoho očerňovat, než si budu jistý, že to je, nebo není normální Smile
technický list dodavatel na stránkách nemá, proto jsem jej o něj požádal mailem.
má pouze popis parametrů pod produktem.


Měřeno jak na nabíječce SKYRC chargemaster Q200, tak el. zátěží DL24P. U obou zařízení je naměřený výsledek shodný.

Mám zkušenosti s Samsung ICR18650-22P 2200mAh (nejedná se o ale o LiFePo)
které tento problém nevykazují, mám jich několik desítek kusů a kapacita je v toleranci kolem 2%, proto mě výsledek překvapil.

Jestli se doberu technického listu, tak ho sem dám. Zatím čekám na odpověď od prodejce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2796

PříspěvekZaslal: út březen 21 2023, 11:31    Předmět: Citovat

m42orion napsal(a):

Mám zkušenosti s Samsung ICR18650-22P 2200mAh...


Jenže to je Samsung. Ty LiFePo, co jsi koupil (že to byla nejlevnější nabídka?) jsou nejspíš cosi PRCáckého bez bližšího označení.

Ještě nějaké divení?

Já prostě nepochopím, že pořád stejné základní věci se opakují donekonečna.

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
m42orion



Založen: May 16, 2017
Příspěvky: 48
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: út březen 21 2023, 12:23    Předmět: Citovat

Nicméně jsem pochopoli z tvého vyjádření, že to v pořádku není a na to jsem se ptal.

Pokud je pod výrobkem v e-shopu uvedeno - Technická specifikace :

Jmenovitá kapacita: 6000 mAh (0,2C / +25 °C) 19Wh

předpokládám, že by se akumulátor k uvedenému parametru měl alespoň přiblížit.


nic, asi to nemá cenu dále rozebírat. Uvidíme, třeba se nějak domluvím s obchodníkem.

Každopádně díky za reakce. Je to pro mě poučení pro příště Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út březen 21 2023, 14:06    Předmět: Citovat

Spíš bych řekl, že "český" dodavatel počítá s tím, že si to málokdo umí přeměřit. Ale třeba za velký peníze místo pdf nabídne balancer...
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
m42orion



Založen: May 16, 2017
Příspěvky: 48
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: út březen 21 2023, 14:19    Předmět: Citovat

Smile Uvidíme. Měl jsem aku koupit na Aliexpressu a vyšlo by to na stejno(nebo lépe) a možná i za menší peníze Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2796

PříspěvekZaslal: út březen 21 2023, 14:20    Předmět: Citovat

m42orion napsal(a):
Měl jsem aku koupit na Aliexpressu...


Jo, to jo. Z bláta do louže.

Ne, nepochopil jsi vůbec nic.

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
m42orion



Založen: May 16, 2017
Příspěvky: 48
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: út březen 21 2023, 14:42    Předmět: Citovat

JirkaZ napsal(a):




Ne, nepochopil jsi vůbec nic.



JJ, díky Jirko i za tuto reakci Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
m42orion



Založen: May 16, 2017
Příspěvky: 48
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: čt březen 30 2023, 15:07    Předmět: Citovat

Když už jsem to tu otevřel, tak se podělím o informace k aktuální situaci. Po výměně několika mailů s českým dodavatelem jsem články vrátil. Nyní mám info, že provedli vlastní měření a uznali, že se tato série asi úplně nepovedla. Případ vyřeší vrácením peněz.

Mezitím jsem objednal z DE akumulátory, které měly shodné parametry. Cena byla nepatrně vyšší, ale nic strašného (5.9Euro/kus). Jedná se o značku ENERPOWER-32700, 6000mAh (výrobce bude též Čína).

Udělal jsem rychlé měření dvou náhodně vybraných kusů a jsem zatím spokojený Smile



20230330_154539_resized2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  261.85 kB
 Zobrazeno:  63 krát

20230330_154539_resized2.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31768
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt březen 30 2023, 15:53    Předmět: Citovat

Uvědom si jednu velice podstatnou věc.
Ta žlutotlamá ryboksichtí věc, co žvaní jako když cvrdlikaj sejkorky, UMÍ udělat kvalitu - a umí to udělat i poměrně levně, ALE ZÁKLADNÍ PŘEDPOKLAD PRO TUHLE SKUTEČNOST JE, ŽE NIKDY NENECHÁŠ ŽLUTOU RYBÍ TLAMU DĚLAT BEZ POŘÁDNÝ KONTROLY. Žluťák je horší než cikán - protože cikán když nad ním nestojíš jak dráb s bičem v ruce, neudělá nic, maximálně ukradne lopatu - když ale neudělá nic, tak aspoň nic nezkurví. To je jeho plus. Žlutotlamej ryboksicht naopak bez kontroly udělá všecko - ale tak, aby to co nejvíc ojebal a vypadalo to, jako že je všecko v nejlepším pořádku. Vůbec bych se nedivil, kdyby ty články, cos koupil prvně, pocházely nejen ze stejnýho státu, ale dokonce i ze stejnýho města a dokonce ze stejný fabriky a stejný linky, jako ty, co sis koupil následně. Jedinej rozdíl mezi nima bude v tom, že ty koupený přes Skopčáky byly vyráběný s pořádnou kontrolou a byly před expedicí kontrolně nabitý a přeměřený, zatímco ty první "noname" se prostě nasekaly jak kalamáry do talijánský polívky padni jak padni bez jakýkoliv pořádný kontrolní činnosti - a rychle zabalit, do kontejneru a na loď, davaj fasa do Evropy, ať se kšefty točej ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1666
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt březen 30 2023, 17:02    Předmět: Citovat

Jen pro zajímavost.

Baterie LiFePO4 3.2V 6000mAh 32650/32700 a k tomu zajímavá specifikace česky v PDF.

V tom dokumentu jsou popsány nejen parametry těch článků co jsou nabízeny v tom eshopu, ale i podmínky pro jejich testování. Dále jsou tam specifikace zajímavých testů výkonu "Vybíjecí výkon při rozdílných teplotách", "Zachování kapacity při pokojové teplotě" a neméně zajímavé testy bezpečnosti viz "Přebití", "Podbití", "Test zkratu ", "Průrazový test" a "Test zmáčknutí". Jsou tam i grafy, informace ke skladování atd.

S tím popisem si tedy opravdu někdo dal záležet a je otázkou kolik uživatelů si některé z těch testů vyzkouší. Very Happy

Pro všechny testy bezpečnosti platí požadavky: žádná exploze, žádný oheň nikoli však zachování životnosti článku. Najdou se však možná i umělci co se budou snažit dál provozovat článek proražený skrz na skrz hřebíkem. Twisted Evil

citace:
6.2 Testy bezpečnosti

Přebití
Po standardním nabití nechejte baterii 1 hodinu v klidu při teplotě (25 ± 5)°C. Poté ji při stejné teplotě nabijte na 5V proudem 1CA.

Podbití
Po standardním nabití nechejte baterii 1 hodinu v klidu při teplotě (25 ± 5)°C. Poté ji vybijte na odpojovací napětí 0V proudem 1CA při stejné teplotě.

Test zkratu
Po standardním nabití nechejte baterii 1 hodinu v klidu při teplotě (25 ± 5)°C. Poté na 10 minut zkratujte baterii měděným drátem o maximálním odporovém zatížení 10mΩ.

Průrazový test
Po standardním nabití nechejte baterii 1 hodinu v klidu při teplotě (25 ± 5)°C. Poté použijte ocelové hřebíky o velikosti φ3mm ~φ8mm k rychlému průniku kolmo k desce baterie (ocelové hřebíky zůstanou v baterii).

Test zmáčknutí
Po standardním nabití nechejte baterii 1 hodinu v klidu při teplotě (25 ± 5)°C. Poté ji testujte podle následujících podmínek:
a) Směr zmáčknutí: zatlačte kolmo na desku baterie
b) Zmáčkněte dokud nepraskne pouzdro baterie nebo do vnitřního zkratu (napětí baterie bude 0V).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund