Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kdo že nás to teda cenově utlačuje?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: út březen 28 2023, 15:25    Předmět: Citovat

Včera jsem kupoval drobnost v elektrokrámu a pokladní prej ať jí dám email, že mi na něj pošle paragon. Když jsem se podivil k čemu, když už z pokladny vyjížděl lístek, tak že prý mám dva (nebo tři) roky záruku a že termopapír tak dlouho nevydrží. Ujistil jsem ji že mi vydrží a maila jsem ji nedal. Tvářila se nespokojeně Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2570

PříspěvekZaslal: út březen 28 2023, 15:27    Předmět: Citovat

Ve firmě co jsem měl potěšení být zaměstnaný nastoupila nová vedoucí oddělení jakosti, dostala služební mobil, že ho může využívat i soukromě. Byl jsem u toho, když jí finanční ředitelka vytýkala, že z toho mobilu soukromě moc provolá.
PiCZus asi měl štěstí na slušné zaměstnavatele.
Údajně naší firmu navštívili nějací američtí studenti, pana majitele se ptali, jaké benefity poskytuje svým zaměstnancům. Odpověď pana majitele byla přísně tajná.
Very Happy

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2167

PříspěvekZaslal: út březen 28 2023, 15:33    Předmět: Citovat

Yarda1: sluzobny telefon - to je hlavne o dohode. Ja mam tiez, ale len ho prenasam hore/dole. Co som ale chcel povedat, ze mi bolo pri odovzdavani povedane co je zahrnute v pausale a dobre by bolo velmi ho neprekracovat.
_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: út březen 28 2023, 15:38    Předmět: Citovat

piCZus napsal(a):
Ty nikde nepracuješ, nebo máš neschopného zaměstnavatele?

A co když dělá sám na sebe? Tohle je přece totální kravina, abych soukromý mobil musel financovat z nějaké firmy, abych se dostal k lepší ceně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31834
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út březen 28 2023, 16:18    Předmět: Citovat

Někdo je už z podstaty prostě píčus, na tom nic nezměníš - ani si to nemusí dávat do nicku, takovým prostě nevysvětlíš, že svět se odehrává poněkud většinově jinak, než ten jejich ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4015
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: út březen 28 2023, 16:35    Předmět: Citovat

Vraťme se k těm cenám. A podle mne to smrdí kartelem. Možná toto je cesta ty ceny napadnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31834
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út březen 28 2023, 16:56    Předmět: Citovat

Kartel jim právě ČTÚ zkouší už léta dokázat. A to v podstatě už od momentu, kdy po prakticky dokázaným, ale nepotrestaným kartelu mezi tehdejším Radiomobilem a Českým Telekomem, který si rozdělily v podstatě jen navoko konkurenčním "bojem" nově vzniklý pásmo GSM 900MHz a na základě toho, že se mezinárodně začalo obsazovat pásmo 1800MHz, ČTÚ vypsal výběrový řízení na "třetího operátora" pro tyhle kmitočty. Tendr tehdá vyhrál OSKAR - a nastoupil jako třetí operátor. Před pár lety se měl odehrát tendr o další kmitočty, tentokrát ne pro hlasovou komunikaci, ale pro datový služby v pásmu LTE, mluvilo se i o dalším celoplošným operátorovi - skutek utek, nic se nestalo, za volání i data MIMO KORPORÁTY furt platíme jak mourovatý, skutečně nejvíc z €U - která ale národnímu kontrolnímu orgánu vysloveně zakazuje provádět regulační opatření !!!!
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út březen 28 2023, 17:57    Předmět: Citovat

Napadnout fšecko .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dracekvo



Založen: Feb 10, 2009
Příspěvky: 506

PříspěvekZaslal: út březen 28 2023, 17:59    Předmět: Citovat

Tak u nás má firma vyjednaný nějaký tarif.
K tomu tarifu se dostane každý zaměstnanec, klidně i uklízečka. Akorát faktury chodí zaměstnanci a ne firmě.
Pro firmu je to benefit, že má více čísel, tak má lepší jednací pozici a nic jí to nestojí.
Ale souhlasím co už bylo řečeno. Někde jsou ve vedení vocasové a podobný bonus i když by mohli, tak nedají, takže každý nemá tu šanci.

A řidičák v mobilu. Proč ne? Vždyť je to jen kus papíru, kterej si stejně cajti ověřují online. Tak jaký je rozdíl, jestli ho mám sebou na papírku, nebo jako obrázek v mobilu. Každý ať si vybere co se mu hodí víc. Pro mě je to třeba lepší, protože když zapomenu doma peněženku, tak jsem úplně v pohodě.
Už se mi to kolikrát stalo a nemusel jsem nic řešit, protože jsem mohl platit mobilem.

Jo a v předchozí práci mě několikrát vytýkali, že volám málo. Že by pak mohli ostatním snížit tarif. Tak jsem holt telefon dával v hospodě kamarádům, ať si volají kam chtějí Very Happy

A hromadný bojkot? No lidi to moc neřeší a prostě platí. Stačí se podívat na povinné ručení. Jako bonus každý rok zdraží. Nejsem líný a každý rok POV vypovídám a zakládám nové se slevou za nového zákazníka. Ušetřím na každém autě tak 3-4 stovky. Kdybych to nechal být, tak můžu platit za několik let taky klidně o tisícku víc.
Třeba za padesátku platím 120 kč a otec co to nechává být platí za padesátku 4 stovky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
piCZus



Založen: Dec 05, 2018
Příspěvky: 800

PříspěvekZaslal: út březen 28 2023, 18:47    Předmět: Citovat

Pár reakcí:
Zase jsme se dostali do stavu, že si akorát závidíme. Proč bych své mimořádně dobré podmínky nezmínil, když to tak je, aspoň někdo může říct ve firmě, proč pro to něco neuděláte, když to jiní mají daleko lepší. Přesně jak to napsal dracekvo, firma má díky tomu tolik SIM karet, že má úplně jinou vyjednávací pozici, ale to se pro to musí něco udělat.

Ten kdo dělá sám na sebe, tak si to snad dá do nákladů a sníží si daňový základ.

Za Babiše se měl vybírat 4 operátor, ale přes sliby se na to Havlíček vys​ral.

Byl tady tendr na 5G/LTE pásmo v 3,7 GHz, což mělo být pro data, ale dopadlo to tak, že např. PODA vysoutěžené frekvence prodala Vodafonu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dracekvo



Založen: Feb 10, 2009
Příspěvky: 506

PříspěvekZaslal: út březen 28 2023, 18:51    Předmět: Citovat

Hele, nemyslím si, že jsme tak velká země, aby měl smysl čtvrtý operátor.

To že se začne s cenama něco dít se doufalo s příchodem vodafonu. O a jak to dopadlo.
Ten čtvrtý operátor by možná dal pár výhodných tarifů na začátek. Tak jako to udělal vodafone s tím jeho tarifem za 10kč. Ale za pár let, když měl dost zákazníků, tak nasadil ceny stejné jako konkurence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
piCZus



Založen: Dec 05, 2018
Příspěvky: 800

PříspěvekZaslal: út březen 28 2023, 18:59    Předmět: Citovat

Ale ČTÚ pro to připravoval podmínky (aukci kmitočtů), aby na trh přišel čtvrtý operátor, ale z ničeho nic byl odvolán předseda ČTÚ a byla tam dosazena nějaká pipina, která čtvrtého operátora zavrhla. To vše za Havlíčka, který čtvrtého operátora sliboval. Komu šel logicky na ruku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út březen 28 2023, 19:00    Předmět: Citovat

piCZus napsal(a):
Ten kdo dělá sám na sebe, tak si to snad dá do nákladů a sníží si daňový základ.
Jo, ten to má vlastně zadarmo. Laughing
Mimochodem, tato vláda měla už jeden a půl roku na to, aby spravila ten "binec" po té předchozí, takže ty výmluvy jsou už dost liché. Jak dlouho se bude ještě vymlouvat místo toho, aby udělala to, co slibovala? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
piCZus



Založen: Dec 05, 2018
Příspěvky: 800

PříspěvekZaslal: út březen 28 2023, 19:04    Předmět: Citovat

To že tady akorát všude podjebáváš, tak nemusíš vypíchnout jen chudého živnostníka, který jede za paušál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matahari



Založen: Oct 29, 2017
Příspěvky: 633

PříspěvekZaslal: út březen 28 2023, 19:37    Předmět: Citovat

Ve firmě, která je regionální s pár pobočkami a cca 300 zaměstnanci, máme taky slušnější ceny za volání a data. Akorát máme pět SIM karet na zaměstnance. Je to 60 Kč za neomezené volání a 50 Kč za 10GB dat, které se poté sčítají podle překročení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund