Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Opět nové svinstvo v online bankovnictví - COMGATE
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po březen 13 2023, 14:14    Předmět: Citovat

Myslim, ze nemoze. Ale necital som to. Pokial viem, tak ten zakon umoznuje pristup tretim stranam k bankovemu uctu cez nejake API. A ten "kevin." to vyuzil (povedal by som, ze zneuzil) na platbu akoze "online prevod" a pritom sa "mimochodom" dostane k dalsim udajom o ucte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2802

PříspěvekZaslal: po březen 13 2023, 14:27    Předmět: Citovat

Tak jsem je hledal a to je vážně k zblití. Nejen že název je "kevin." (to je jak od magorů, co neabsolvovali ani základní školu - nejspíš je "zdravě provokativní"), ale nelze najít ani majitele, ani konkrétní adresu.

"Fintech startup" (opět fráze jak z jiné galaxie), prý z Litvy.

Všude, kam se podíváš, tam jsou propagační bláboly s nic neříkajícím obsahem a jediným cílem: Vaše peníze a veškeré informace o nich a o Vás k nám.

Přátelé, takhle jsem si to vážně nepředstavoval.

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po březen 13 2023, 14:29    Předmět: Citovat

Ano, tiez som nasiel len tie dristy. Seriozne nic. Doveryhodnost na urovni vyhernych mailov na miliony eur.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po březen 13 2023, 17:08    Předmět: Citovat

To jsem nakonec psal už na druhé straně tohoto výborného vlákna. A eva.cz s tím nemá nic společného, nakonec už i termit je bez banu. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po březen 13 2023, 18:09    Předmět: Citovat

Kremik napsal(a):
Co bys udělal Ty, kdybys dostal BAN prostě jen tak, za nic?

To není moc objektivní věta, že ne? Já prostě bránil někoho, kdo se bránit nemůže. A udělal bych to u každého z vás. Tady vůbec nešlo o mě.

Termit je posedlej čínou a plival na poctivej českej e-shop. Za to dostal "půlnoční" BAN s tím, že kdokoliv se ho zastane, okamžitě ho odbanuju. Nikdo se nenašel...

Až ex post.

ZdenekHQ napsal(a):
A je to. Třeba se ho někdo zastane, abych ho odblokoval.


BTW, kdyby to bylo jeho vlákno, tak to tam tak neřeším. Byl by to jeho názor. Ale ve svém vlákně si některý věci prostě hlídat budu. Nemám komu napsat stížnost.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: po březen 13 2023, 22:40    Předmět: Citovat

A tohle:
ZdenekHQ napsal(a):
Tady vůbec nešlo o mě.

ZdenekHQ napsal(a):
Ale ve svém vlákně ...

objektivní je?
Eva.cz neznám. Neudělalo na mě žádný dojem, že tento e-shop termit hanil, ani to, že Ty a ještě někdo ho chválil. Pro mě je to pořád jen NĚJAKÝ e-shop, určitě se nelišící od mnoha dalších (tím neříkám že všech).
V dnešní době člověk musí být ostražitý, takže mě reakce termita nijak nepřekvapila, myslím že ani spoustu dalších členů EB (samozřejmě i proto, že už ho známe), tedy zmíněný e-shop ani nijak nepoškodila.
Za mě tedy jen vyjádřil svůj názor, způsobem, který je v dnešní ojebávací době zcela pochopitelný.
Kdyby tvrdil něco konkrétního nepravdivého, třeba že ho "natáhli", atd, a nebyla to pravda, to už by bylo něco jiného.
No a to je celý. Pokud si termit zasloužil ban, zaslouží si ho nejméně polovina Bastlírny. Sebe nevyjímaje.
Nesnáším KB, třeba. A dovolil jsem si to napsat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jenicek



Založen: Dec 28, 2022
Příspěvky: 360
Bydliště: Krakonošovo

PříspěvekZaslal: út březen 14 2023, 7:51    Předmět: Citovat

Je fajněs jak se tady všichni dohadujou o jedný hlášce z platební brány a dál platěj na jinejch bránách, kde se jich to na nic neptá a dělá to to samý. Laughing Laughing Laughing
EVA.cz je dlouholetej eshop, něco jako Alza akorát s drogerijej. Každej ať si nakupuje kde chce. Pokud máte pochybnosti o platbě, tak to holt neplaťte a kupte to jinde, stačí sednout do auta, někam dojet a tam to vykešovat. Bacha, falšujou se a kradou i papírový peníze. Občas se dá i s někým dohodnout na výměně, třeba za husu, pytel brambor, protislužbu, ale zase bacha, husa může chcípnout, brambory shnít a práce se těžko hodnotí.... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út březen 14 2023, 8:40    Předmět: Citovat

jenicek napsal(a):
Je fajněs jak se tady všichni dohadujou o jedný hlášce z platební brány a dál platěj na jinejch bránách, kde se jich to na nic neptá a dělá to to samý. Laughing Laughing Laughing

Ktora brana chce od teba pristup k uctu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út březen 14 2023, 9:02    Předmět: Citovat

jenicek napsal(a):
Je fajněs jak se tady všichni dohadujou o jedný hlášce z platební brány a dál platěj na jinejch bránách, kde se jich to na nic neptá a dělá to to samý.
Buď kecáš (provokuješ) nebo tomu ale vůbec nerozumíš, že? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DedVseved



Založen: Jul 01, 2019
Příspěvky: 648

PříspěvekZaslal: út březen 14 2023, 11:08    Předmět: Citovat

Opět příliš povyku pro nic.
https://www.kevin.eu/cs-cz/online-platby/
https://www.kevin.eu/cs-cz/toky-bankovnich-plateb/
https://cdn.sanity.io/files/0jsd7db7/production/04cbf9d0afb2716e105c0d5bea1dcedd8111209e.mp4

Stejná banka, jako u karet Revolut. Sám ji nemám, ale kolem mě ji mají lidi i několik let a používají ji jako primární kartu např. v Google Pay.


Naposledy upravil DedVseved dne út březen 14 2023, 11:09, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út březen 14 2023, 11:08    Předmět: Citovat

jenicek napsal(a):
EVA.cz je dlouholetej eshop, něco jako Alza akorát s drogerijej.

Až na to, že Alza přeprodává čínskej šrot, zatímco EVA preferuje český dodavatele. Stačí rozbalit tu bednu s nákupem. A já jsem "bohužel" patriot. Napřed Brno a okolí, pak ČR a pak teprve čína. Snad to dostatečně vysvětluje moji reakci.

A to je asi tak vše k tématu EVA.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]


Naposledy upravil ZdenekHQ dne út březen 14 2023, 11:11, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út březen 14 2023, 11:09    Předmět: Citovat

Kremik napsal(a):
mě reakce termita nijak nepřekvapila, myslím že ani spoustu dalších členů EB (samozřejmě i proto, že už ho známe), tedy zmíněný e-shop ani nijak nepoškodila.
Za mě tedy jen vyjádřil svůj názor, způsobem, který je v dnešní ojebávací době zcela pochopitelný.
Kdyby tvrdil něco konkrétního nepravdivého, třeba že ho "natáhli", atd, a nebyla to pravda, to už by bylo něco jiného.


termit256 napsal(a):
Muze za to jednoznacne eva.cz, je to pochybny eshop, osobne jsem si tyhle stranky uz bloknul. I kdyz asi by mne maloco primelo nakupovat ne eshopu s tak dementnim nazvem. Od nich se neco takoveho da cekat. Dela to podobny dojem serioznosti asi jako smejdi ojebavajici duchodce.

termit256 napsal(a):

Typicka reakce duchodcu kdyz jim rikam ze je nekdo chce jen ojebat.
...
Ten eshop jsou jednoznacne smejdi.

Dostal "ban" asi na tři hodiny.
Sedíš u hostitele v křesle, ten se zmíní že kluk co rozváží housky od pekaře Bochníčka čumí lidem do oken. Ty na to, že jen geront a dement by kupoval u Bochníčka, takovýho podvodníka a šmejda. On na to, že Bochníček vždycky pekl dobrý housky a ať se krotíš. Ty pokračuješ, že pekař Bochníček je jasnej lump a kdo tomu nerozumí je blb a už podle jména je Bochníček ksindl a dement.
No a hostitel tě pořád ještě nesrazí ze schodů, jen tě pošle na zbytek večera za dveře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po duben 24 2023, 12:21    Předmět: Citovat

Logo systému Kevin. Mlčte, neposlouchejte a jen "zírejte". Tady je pořád nějaký strach z Číny, ale my si to tady vyrábíme sami v EU. Přidávám přesnou citaci z webu. To je snad strojovej překlad.

Mimochodem ta certifikace Kevina je z Litvy.

https://www.kevin.eu/en-cz/

citace:
Who is kevin.?
kevin. contains multitudes! kevin. is the opposite of a monopoly, kevin. is the idea that no matter who you are and where you come from - enthusiastic and determined attitude can take you to the top.



kevin.jpg
 Komentář:
 Velikost:  101.58 kB
 Zobrazeno:  26 krát

kevin.jpg



_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8975
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po duben 24 2023, 12:27    Předmět: Citovat

Tak už jsem na to taky narazil, u OZP. Dělal jsem vyúčtování a chtěl to zaplatit ihned, po tom, co na mě vyjelo za podmínky jsem to stornoval a do důvodu jsem jim to hezky napsal. Poslal jsem to raději klasicky převodem, jako vždycky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1668
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: po duben 24 2023, 12:53    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
Tak už jsem na to taky narazil, u OZP. Poslal jsem to raději klasicky převodem, jako vždycky.

Přesně to samé se dá udělat i na EVA.CZ. Eplatba on-line, která u EVA.CZ funguje přes tu bránu KEVIN je tedy pouze jedna z voleb a uživatel ji může, ale nemusí použít. Kdo nechce platit přes KEVIN tak si může na EVA.CZ při dokončování objednávky zvolit třeba platbu bankovním převodem nebo třeba platbu kartou a pak se KEVIN neuplatní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund