Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rozchození transmodulátoru

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Satelitní technika a dekódování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so březen 11 2023, 14:48    Předmět: Rozchození transmodulátoru Citovat

Ahoj, dneska jsem na burze sehnal transmodulátor televes 564901. Transmodulátor je i se zdrojem, chtěl bych vyzkoušet jestli je funknčí a po pořípadě ho potom použít, ale nevím jak ho vyzkoušet, nemám k němu ten programovací ovladač. Zkusil jsem ho připojit na satelit, a výstup připojit na DVB-T set topbox, a zapnul jsem to, ale set topbox nic nenašel. Jak mám vyzoušet jestli funguje, je tohle normální že set topbox nic nenašel, jak přesně to má fungovat? Jestli jsem to pochopil správně, tak by to z DVB-S2 signálu ze satelitu mělo vytvořit 2 kanály v DVB-T, ale jaký kanály, kde se to nastavuje, jak to ty kanály dekoduje když to nemá CI slot na kartu?
Díky za rady a vysvětelní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3358
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: so březen 11 2023, 19:54    Předmět: Citovat

Máš nějaký spektrák? Třeba i starší Technisat to uměl - mrknout, co z toho leze. Většinou se cpaly kanály někam níž (VHF) ve spektru skrze útlum kabeláží. Záleží, co tam kdo nastavil.
Programovat se to dá ovladačem 7234
Taky jsi asi nepochopil, že je to konverze z "antény" - zapojení. Takže jak jsi "připojil satelit"?
Věřím, že se ta vložka prostě musí naladit - říct, co z toho multiplexu chceš kam posunout
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: so březen 11 2023, 20:12    Předmět: Citovat

TeslaPC napsal(a):
Ahoj, dneska jsem na burze sehnal transmodulátor televes 564901. Transmodulátor je i se zdrojem, chtěl bych vyzkoušet jestli je funknčí a po pořípadě ho potom použít, ale nevím jak ho vyzkoušet, nemám k němu ten programovací ovladač. Zkusil jsem ho připojit na satelit, a výstup připojit na DVB-T set topbox, a zapnul jsem to, ale set topbox nic nenašel. Jak mám vyzoušet jestli funguje, je tohle normální že set topbox nic nenašel, jak přesně to má fungovat? Jestli jsem to pochopil správně, tak by to z DVB-S2 signálu ze satelitu mělo vytvořit 2 kanály v DVB-T, ale jaký kanály, kde se to nastavuje, jak to ty kanály dekoduje když to nemá CI slot na kartu?
Díky za rady a vysvětelní.


To co jsi zakoupil není transmodulátor, ale dvojitý kanálový procesor DVB-C nebo DVB-T/T2, viz odkaz.

https://www.antech.eu/564901-dvojity-dvb-c-dvb-t-t2-kanalovy-procesor-t0x-/

Transmodulátor je zde:

https://www.antech.eu/563301-transmodulator-dvb-s2--dvb-t-ci-t0x/

nebo vybavenější:

https://www.antech.eu/564301-transmodulator-vstup-3x-dvb-s2--dvb-t-vystup-2x-dvb-t-ci-t0x/

To tě někdo na té burze pěkně převezl, když ti prodal KP jako TRM. pro běžného člověka tento KP nemá totiž rozumné využití!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so březen 11 2023, 21:57    Předmět: Citovat

Aha, koukám že to jsou teda pěkný ceny za ty ovladače, to radši zkusím najít někoho kdo ho má a nastavil by to za pár korun. Já to koupil s tím že jsem nevěděl co to je, a pán co to prodával taky netušil co to je, chtěl z akaždej modul ten modulátor a zdroj 50 Kč, já to vzal protože mi to připadalo jako transmodulátor, tak jsem si řek že za 100 kč proč to nevzít co kdyby. Na internetu jsem to jledal podle modelu a vyhodilo mi to přesně to co mpíše kolega na hoře převádí to 2 kanály třreba ze satelitu do DVB-T, což já bych využil, jenom nevím jak to nastavit když nemám ten ovladač, a i kdybych hoi měl nebo sehnal někoho kdo ho má a on mi to nastavil, tak jak udělat aby to rozkodovalo satelitní kanály když tam není vstup na kartu.[/quote]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: ne březen 12 2023, 10:33    Předmět: Citovat

V žádném případě to "NEPŘEVÁDÍ" žádné(!) SAT programy na DVB-T. Znova ti opakuju, že to není TRM, ale KP, který provádí konverzi dvou DVB-C nebo DVB-T/T2 kanálů! Např. K21+K23 na (např.) K66+K68. proto to nemá a ani nemůže mít CI slot, pro dekodování kryptovaných tv kanálů! TRM Televes bez CI (pouze pro FTA programy) má označení 563101, viz:

https://www.antech.eu/563101-transmodulator-dvb-s2--dvb-t-t0x/

Zatímco ty máš tohle:

https://www.antech.eu/mainform.aspx?rowfilter=true&search=564901&page=1

Pokud se spojíš s firmou Antech (autorizovaný dovozce do ČR) značky Televes, dostaneš adekvátní informace.

Jinak programátor pro tato zařízení bude mít každý profi anténář ve tvém okolí a může to buď zapůjčit nebo provést naprogramování. Cena se (když jsem to ještě dělal aktívně) pohybovala od 500 do 1.000 Kč dle složitosti. Zapůjčení pak pětikilo za 24h. Nevím jak se ceny pohybujou dneska.

Ale tobě žádné programování netřeba, protože nemáš TRM, takže tam není co (kromě zmíněné kanálové konverze a tu ty těžko využiješ) nastavovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne březen 12 2023, 16:57    Předmět: Citovat

Aha, už to chápu co to dělá, tak to je pravda že tohle nevyužiju, ještě než ho zkusím poslat na bazaru do světa, tak se zeptám na ještě jednu věc kterou kdyby to umělo tak bych to využil a nikde se mi to nepovedlo najít. Nedokázalo by to při přesunu toho kanálu změnit kodek ? Konkrétně z MPEG4 do MPEGu 2? To by se mi dost hodilo protože DVB-T modulátory co umí MPEG2 se dost blbě shání, a věci co umí jenom MPEG2 těch mám dost, a z modulátorů leze jenom MPEG4.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: ne březen 12 2023, 17:09    Předmět: Citovat

Bohužel ne, zařízení co to umí jsou v jiných cenových relacích, ale pokud bys to chtěl prodat, možná bych měl zájem. Když tak napiš detaily (cena a způsob doručení) do PM.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne březen 12 2023, 22:21    Předmět: Citovat

Ok, díky za vysvětlení napsal jsem sz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Satelitní technika a dekódování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund