Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Bosch MUM struhadlo

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 623
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: út prosinec 20 2022, 15:49    Předmět: Bosch MUM struhadlo Citovat

Zdravím Bastlírnu.
Víc než 20let mě …...konstrukční chyba struhadla BoschMUM. Řezací kotouč není ze strany vejfuku téměř 180stupnů podložen a vlivem jeho prohnutí a kmitání dochází k propadání větších kusů strouhanky nebo ořechů do nastrouhaného materiálu. Manželka musí strouhanku prohnat znova přes síto, práce navíc a min ¼ se vyhodí. Vložil jsem pod strouhací kotouč šajbu ,viz obrázek), která ho udrží ve figuře a je po problému. Byla trochu honička podložku nakreslit pro 3D tisk. Všechno je v úhlu a nedokázal jsem změřit zadávací hodnoty. Systémem pokus/omyl jsem se dopracoval k přijatelnému výsledku. Dosedací plochy je třeba doladit trochu pilníkem na průhled. Tvar je nutné zachovat aby se protáčely všechny možné kotouče. PLA není úplně nejlepší materiál ale vzhledem k tomu, že struhadlo běží tak 2x za měsíc 5min, tak asi problém v tomto nebude, zvláště,když plochu lehce postraším sádlem. Také tlak kotouče na podložku při takovéto ploše bude minimální a odírat se to nebude. Podložku jsem podlepil alcaprenem + 3x anticoro vruty 2,7x10. To neupadne.
Luboš



BOSCH_MUMstruhadlo.JPG
 Komentář:
 Velikost:  31.96 kB
 Zobrazeno:  61 krát

BOSCH_MUMstruhadlo.JPG



struhadlo9.stl.zip
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  struhadlo9.stl.zip
 Velikost:  51.45 kB
 Staženo:  63 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: út prosinec 20 2022, 19:57    Předmět: Citovat

Pěkné. Kvůli těm placatým struhadlům v moderních robotech dělám strouhanku v sekáčku z měkkých a v masomlýnku z tvrdých (bacha fakt suchých) rohlíků (housek).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út prosinec 20 2022, 22:35    Předmět: Citovat

Tuhle "podložku" měly ETY před 50sáti lety . I tak to projedu přes cedník a hlavně , není to namletý plesnivý a drahý chleba .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5651
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: st prosinec 21 2022, 8:45    Předmět: Citovat

Kdybys to vytiskl z ABS, tak jako lepidlo můžeš použít kašičku z rozpuštěného ABS v acetonu (C6000), aceton naleptá i tu nádobu a spoj po zaschnutí velmi dobře drží i bez šroubků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st prosinec 21 2022, 9:09    Předmět: Citovat

A hlavně PLA materiál se odrbe rychleji, ale zase je "stravitelný". Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 623
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: čt prosinec 22 2022, 12:31    Předmět: Citovat

Na doplnění.
Ty šroubky jsem tam dal jako sychrovku. Na stěny působí teplá/studená voda,různě se to může prohýbat při manipulaci. Měl jsem obavu aby se nedostala vložka do vrtule,kterou by rozšrotovala. Je to na obrázku. Zatím to namlelo vše potřebné na vánoce a na PLA je vidět pouze jen trochu zaleštěnej povrch. To považuju za přijatelné. Pro zábavu se pokusím 3D naprogramovat i tu vrtuli. To bude honička,vidím to jako vícedílné a navíc jsem v podstatě penzista 3Dzačátečník. Klika je v tom, že to nemusí vypadat úplně stejně. Musí to být pouze funkční. Mimochodem tištěný PLA unašeč mlýnku na maso pracuje možná už rok bez problému. Cena NDdo baráku asi pětikilo, cena tisku možná 5Kč. No nekup to.
Luboš



vrtule.JPG
 Komentář:
 Velikost:  39.45 kB
 Zobrazeno:  63 krát

vrtule.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: čt prosinec 22 2022, 18:42    Předmět: Citovat

Ty unašeče masomlýnku jsou levně na Aliexpresu, jen pro informaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt prosinec 22 2022, 18:51    Předmět: Citovat

Odkaz urychlí ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: so prosinec 24 2022, 12:05    Předmět: Citovat

https://www.aliexpress.com/item/4001333841495.html třeba, nevím, kde jsem to kupoval já, už je to dlouho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 623
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: st prosinec 28 2022, 17:21    Předmět: Citovat

Trochu jsem si zabastlil a nakreslil v 3D unašeč do struhadla BOSCH MUM. Oproti orig jsem musel přesměrovat hlavní tah pohonu do šestihranu těla unašeče protože přes horní kolo a dva kolíčky by to s PLA nevydrželo. Počítám, že se to při zadření bude trhat v horním dílu, který označuji jako hlava. Obecně u tohoto robotu trhací pojistky nefungujou, zaseknutí roztříská to kola. Tak tam pojistka bude. Hlavně aby nepojistkovala příliš brzo. Protože se šestihran neprotáčí je třeba struhadlo nejprve složit a pak nasadit na motor. To ničemu nevadí. Konstrukce počítá s 8mm kovovým šestihranem. Ten zatím nemám. Pro zajímavost jsem naplacato vytisknul šestihran z PLA a napasoval jsem ho tam. Uvidíme co to vydrží, když jde o střih přes vlákna.
Přivítal bych kdyby to někdo testoval se mnou a pomohl najít skutečná slabá místa. Zatím se to točí. Teorie se někdy od praxe dost liší.
Mohu přložit x. stl
Luboš



UnasStruh1.png
 Komentář:
 Velikost:  163.65 kB
 Zobrazeno:  47 krát

UnasStruh1.png



UnasStruh2.png
 Komentář:
 Velikost:  130.01 kB
 Zobrazeno:  42 krát

UnasStruh2.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 623
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: so únor 18 2023, 10:50    Předmět: Citovat

Koncem minulého roku jsem zde na EB uvedl, že se pokusím vytvořit a odzkoušet náhradu unašeče na strouhač Bosch pro 3D tisk. Vše co pro náhradu potřebuješ je vytisknout 3 přiložené soubory xxx.stl a součástky naklepnout na 80mm šestihranu 8 uříznutého z imbus klíče, tak aby dosedací plocha řezací plotny byla 55mm od spodku šestihranu. Při naklepávání vrtule na váleček ložiska je vhodné horní část válečku začistit od tiskových nerovností. Spodní část nechat. Naklepnout nadoraz na sebe. Ono se to zašprajcne a vrtule se nebude protáčet. Na šestihran vše naklepnout bez úpravy. Vnitřní část válečku začistit jehlovým pilníčkem od tiskových nerovností. Ložisko tak chodí bez vůle, přitom bez odporu. (V provozu namaž sádlem) Rádius na horním unašeči také začistit, protože řezací plotny se nasazují v obou směrech a je to dost přesné. Plotna musí vždy dosednout na mezikruží! Horní část by bylo dobré tisknout z PTG nebo z něčeho ještě pevnějšího. Funguje to ale i z PLA a počítám s tím jako s trhací pojistkou. Nemám to dlouhodobě odzkoušené ale z PLA to nakrouhalo 2 zadělávací mísy kořenové zeleniny,nějaké oříšky a to bez viditelné stopy na unašeči. Ten lze samostatně případně vyměnit. Vím, že se dá unašeč koupit asi za 4 stovky ale Votom to není.
Pozn: Tiskni s 90proc. plněním. Původní orig. šestihran 8 nejde použít bez úpravy.
Luboš



unasec1.JPG
 Komentář:
 Velikost:  42.7 kB
 Zobrazeno:  45 krát

unasec1.JPG



UnasH8.stl.zip
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  UnasH8.stl.zip
 Velikost:  88.2 kB
 Staženo:  40 krát


UnasT8.stl.zip
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  UnasT8.stl.zip
 Velikost:  33.04 kB
 Staženo:  73 krát


UnasV8.stl.zip
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  UnasV8.stl.zip
 Velikost:  25.57 kB
 Staženo:  42 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 623
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: st duben 17 2024, 14:59    Předmět: Citovat

Po roce používání se vrtule naražená na unašeči s šestihranem „vyležela“ a měla občas tendenci vybíhat nahoru o 1mm. Blbě to vyhazovalo. Zalepil jsem to k sobě vteřiňákem. Přemaloval jsem zaklapnutí obou dílů do sebe a sadu vytisknul. Upravená varianta je na obr. Část, která zapadá do řezací plotny je bez úpravy. Na tisk je třeba asi 10m PLA drátu a trochu zahladit diamantovým pilníkem.
Protože je tah na plotnu jiným způsobem je lepší nejprve složit struhadlo a pak to celé nasadit na motor.
Luboš



Mum unašeč.png
 Komentář:
 Velikost:  116.59 kB
 Zobrazeno:  4 krát

Mum unašeč.png



Mum vrtule.png
 Komentář:
 Velikost:  99.21 kB
 Zobrazeno:  5 krát

Mum vrtule.png



vrtule.stl.zip
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  vrtule.stl.zip
 Velikost:  33.6 kB
 Staženo:  5 krát


unasec 8imbus.stl.zip
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  unasec 8imbus.stl.zip
 Velikost:  250.59 kB
 Staženo:  5 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund