Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ŘP a brýle
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4476
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: st leden 25 2023, 20:25    Předmět: ŘP a brýle Citovat

Zjistil jsem, že mi v neděli končí papír od doktora, že mohu řídit. Do teď jsem to měl bez omezení, ale už potřebuji brýle na dálku. To znamená, že mi to do toho papíru napíše. Až sem je mi to jasné, ale musím si to nechat napsat i do řidičáku, nebo to bude stačit na tom papíru? Nedokázal jsem dohledtt jak to je.
Ví to někdo nebo to umí líp najít než já?

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2735

PříspěvekZaslal: st leden 25 2023, 20:33    Předmět: Citovat

https://akpytela.cz/rizeni-vozidla-s-brylemi-ci-cockami/
_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jenicek



Založen: Dec 28, 2022
Příspěvky: 352
Bydliště: Krakonošovo

PříspěvekZaslal: st leden 25 2023, 20:35    Předmět: Citovat

Normálka pudeš k doktoroj, uděláš nebo neuděláš zkoušky zraku a pak záleží jak seš výřečnej. Takže buď to budeš mít jakože OK bez zápisu nebo Ti to dá napsat do řidičáku. Ty sám musíš vědět, jestli vidíš nebo ne. Rozdíl je akorát v tom, že když si zapomeneš brejle a vyjedeš 100m od baráku a zastaví Tě nějakej senzace chtivej aktivní příslušník, tak hold budeš platit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4476
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: st leden 25 2023, 20:46    Předmět: Citovat

Je mi proti srsti čekat někde na to, až mi milostivě zapíší brýle do řidičáku. Mám to napsané v tom papíru, takže by to mělo stačit. Do řidičáku jsem si myslel, že se to píše lidem, kteří ještě na prohlídku nemusí.
To, že je musím mít nasazené je mi jasné.

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jirkati



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 1409
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

PříspěvekZaslal: st leden 25 2023, 21:45    Předmět: Citovat

Včera jsem byl na prohlídce řidiče na další dva roky. Lékařka se vyptala na kde co. Zeptala se jestli mám brýle na fotce na řidičáku. Mám. Pak se zeptala, jestli chodím na každoroční preventivní prohlídky k očaři. Chodím. Bez problémů a bez zkoušení mi vypsala potřebný papír. Zaplatil jsem jako důchodce 200 Kč a odchod.
Až si zanedlouho půjdeš pro nový řidičák, budeš mít určitě na fotce brýle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jenicek



Založen: Dec 28, 2022
Příspěvky: 352
Bydliště: Krakonošovo

PříspěvekZaslal: st leden 25 2023, 21:53    Předmět: Citovat

Ty seš asi první, co si chce dobrovolně naběhnout na vidle s brejlema Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19434
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st leden 25 2023, 22:02    Předmět: Citovat

Bez ohledu na to, co je v tom zdravotním techničáku na řidičák, musíš mít v řidičáku napsaný kód 01.01, nebo, kdybys je například chtěl střídat s kontaktními čočkami, 01.06.
Je to kvůli těm, kteří na tom jsou leckdy ještě hůř, než ty, ale jsou mladší a žádné osvědčení od doktora s sebou ještě vozit nemusí.
Ty to potvrzení od doktora s sebou vozit musíš, je to naše specialita, kterou nikde jinde v Evropě neznají a nechápou, k čemu je ten papír dobrý, vždyť nezpůsobilý by neměl řidičák, způsobilý s omezením to má v řidičáku napsané kódem a podrobnosti se najdou v centrální databázi.
Všude jinde v Evropě stačí, že doktor je povinen nahlásit příslušnému dopravnímu úřadu, žes v předepsané době nebyl na kontrole, případně, že máš nějaké omezení či úplnou nezpůsobilost. Úřad si tě předvolá a vyznačí omezení do řidičáku, obvykle přitom vystaví nový řidičák, nebo ti řidičák zadrží do opětného nabytí zdravotní způsobilosti.
U nás to nestačí, ten proces předvolání totiž nějaký den trvá, našincům se nesmí tolerovat ani den navíc. Když ze s sebou tahaného papíru je jasné, že ti platil do včerejška, chytnou tě, tak dnes pácháš hrdelní zločin. Stejně, jako když jedeš s den propadlou technickou, to taky jinde nemají, první měsíc jen upozorní, druhý se platí, třetí měsíc víc a od čtvrtého se v Německu berou dva body z 18.
Příklad výjimky: když jedeš do Španělska nebo Portugalska autem, nebo si ho tam půjčíš, a máš v řidičáku 01.01, musíš mít k brýlím ještě jedny stejně silné jako náhradní, u kódu 01.06 musíš mít k čočkám náhradní sadu kontaktních čoček nebo jedny náhradní brýle.
Seznam kódů, které platí v celé Evropě (ať už EU, nebo ostatní země), najdeš tady.
Tak vezmi papír z očního, nech si vystavit nový řidičák a nenech se chytit bez brýlí. Ale to ti snad řekl už i doktor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st leden 25 2023, 22:20    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Příklad výjimky: když jedeš do Španělska nebo Portugalska autem, nebo si ho tam půjčíš, a máš v řidičáku 01.01, musíš mít k brýlím ještě jedny stejně silné jako náhradní, u kódu 01.06 musíš mít k čočkám náhradní sadu kontaktních čoček nebo jedny náhradní brýle.
Ale u nás bys měl mít taky po ruce náhradní brýle. Nedovedu si ani představit, že by člověk, který má např. 4-6 dioptrií a rozbije si brýle, tak jel půl republiky nebo jen 30 km bez nich. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 3989
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st leden 25 2023, 22:47    Předmět: Citovat

Řešil jsem tuhle situaci před několika roky. Pokud máš oprávnění k řízení jen s brýlemi, musíš si s lékařskou zprávou zažádat o nový řidičský průkaz, kde tahle povinnost bude zapsána nějakým kódem (viz Hill) na zadní straně vlevo dole. Pokud nemáš 65 roků a nemusíš mít ssebou lékařský posudek, tak se na to možná při silniční kontrole nepřijde, pokud se policajt nepodívá do registru řidičů (to snad už není problém). V případě nehody to může být složitější jak pro policii tak pro pojišťovnu. Za nový ŘP se v tomhle případě nic neplatí. Náhradní brýle ze zákona v ČR mít nemusíš.

Naposledy upravil jjilek dne st leden 25 2023, 23:14, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33753
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st leden 25 2023, 22:50    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Nedovedu si ani představit, že by člověk, který má např. 4-6 dioptrií a rozbije si brýle, tak jel půl republiky nebo jen 30 km bez nich. Wink

Pojde vlakom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2735

PříspěvekZaslal: st leden 25 2023, 22:51    Předmět: Citovat

jjilek napsal(a):
...Pokud nemáš 60 roků a nemusíš mít ssebou lékařský posudek,


Snad 65, ne?

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: st leden 25 2023, 23:10    Předmět: Citovat

tak nepojede, co je na tom?

celý to je asi vo tom, že sice dochtor „by mněl nahlásit a kdesicosi“, ale dochtor není ouřadník, aby sledoval třetím subjektům jakýsi cosi esli nekam chodijou! současně podle jinejch právních předpisů na to není zkoušenej, není odpovědnej, co bys po něm přesně chtěl?

u zbrojáku to je tak, že máš dodat sám, kdyžtak tě vyzvou (a pokud dodáš až po výzvě a ne sám, můžeš dostat flastr, záleží) no a když nedodáš, ztrácíš způsobilost a odejmou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1859
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: st leden 25 2023, 23:38    Předmět: Citovat

Mám na jedno oko 0,5 a na druhý 0,75 na dálku. Když mi to očař naměřil, ptal jsem se ho zda mě bonzne na úřad a on, že takový drobný se nebonzujou. Prý kdyby to bylo nad nějakou hranici, tak by to nahlásit musel.
Když jsem se s ním potom bavil, než sestra vypsala papíry, tak říkal, že je dobrý si ( když už je to nutný) nechat si napsat jak brejle, tak čočky. Prý běžnej policajt při kontrole nemá šanci poznat zda je mám, nebo ne, v případě zapomenutejch brejlí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19434
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2023, 5:59    Předmět: Citovat

Ano, tuto povinnost doktor ze zákona má. Jestli má pochyby, že se nejedná o krátkozrakost, ale třeba o kataraktu, s ní taky na té tabuli moc daleko nedočteš a brýle nepomůžou, musí tě poslat k očnímu a dál rozhoduje podle zprávy z očního.
Ten věk 65 let je v § 87 zákona o silničním provozu. To ostatní řeší prováděcí předpisy k tomuto zákonu, kterých je šest půlek a jak my, tak doktoři podle nich máme několikanásobně víc povinností, než práv.
V roce 2013 mi při silniční kontrole chtěli sebrat řidičák za to, že s sebou nemám papír od doktora. Sice jsem ho měl, ale ve svém, ve služebáku mě nenapadlo to vozit, mimoto sotva měsíc potom, co jsem ho dostal, tu povinnost o 5 let odložili, a to mi ještě nebylo 60.
Sami ještě policajti v listopadu nevěděli, že od 1.7.2013 platí zákon 101/2013, kterým byla v § 87 silničního zákona škrtnutá číslovka 60. Nedal jsem se, oni zavření v autě čtvrt hodiny někam telefonovali, pak se pootevřela škvírka okna, v ní se objevily moje papíry a bez dalšího odjeli.
Kolik jiných zaplatilo, nebo kolik jich dostalo řidičák zpět až kdo ví kdy, protože si ho nechali sebrat, je otázka. Já jsem aspoň znal číslo zákona...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18640
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt leden 26 2023, 9:12    Předmět: Citovat

No a když budeš mít nehodu , tak ti zmetci dnes prolezou vše , aby neplnili . Pokud ti dokážou , že jsi neměl brýle a měl je mít anebo je nemáš v řidičáku , může tě to přijít na balík . Na řidičák nečekáš . Jen si tě vyfotí a tak za týden , dva dostaneš SMS průkaz hotový , tak tam skočíš na výměnu a je . Sám mám brejle od 15ti , takže ve všech řidičácích to bylo . Dříve napsáno rukou , brýle nutné . Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund