Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TČ Nimbus 12 porucha reverzního ventilu

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jenda_KL



Založen: Sep 10, 2008
Příspěvky: 1173
Bydliště: Kadaň

PříspěvekZaslal: po leden 23 2023, 12:11    Předmět: TČ Nimbus 12 porucha reverzního ventilu Citovat

Poslední dobou (2 roky) se potýkám se zasekáváním reverzního ventilu ve venkovní jednotce. Konkrétně jde o TČ Ariston 12kW - split venkovní jednotka, dělá to již několikátý kus.

Na konci odmrazovacího cyhlu dojde k vypnutí reverzního ventilu a ten se nevrátí do své výchozí pozice a zůstane někde mezi, čímž kompresor saje hned co vytlačil. Další rozmrazovací cyklus to někdy spraví a někdy ne, takže to i půl hodiny netopí. Pokud to několikrát (3x?) nedopadne, diagnostika vyhodnotí chybu TČ (918). Stačí do něj majznout a je vyřešeno, alespoň na nějaký čas.

Výrobce nechtěl, abysme vadný ventil vyměnili a místo toho to "vyřešil" aktualizací sw, kdy při přepínání sníží tlak, ale i tak to nefunguje asi dobře (inspirace u DieselGate).
Prodejco-servisní zastoupení pro ČR slíbilo, že další šarže budou bez chyb, ale chyba se opakuje, dokonce tam jsou i ty samé ventily !!

Má někdo s tím nějakou zkušenost ?

Do jakého výzkumáku mám ten krám dotáhnout, abych měl na papíře že je vadnej a omlátil jim to o hlavu ?

Nemám problém ventil vyměnit, ale proč bych to měl dělat v záruce ?

Už nevim co s nima.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po leden 23 2023, 12:16    Předmět: Citovat

Reklamuj a vyhrozuj odstoupenim od smlouvy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenda_KL



Založen: Sep 10, 2008
Příspěvky: 1173
Bydliště: Kadaň

PříspěvekZaslal: po leden 23 2023, 12:24    Předmět: Citovat

Pro upřesnění - nejsem jen uživatel ale nešťastnej servisák.
Muj kus funguje již čtvrtým rokem OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18639
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po leden 23 2023, 18:24    Předmět: Citovat

Já elektrikou topit nechci a tak mám split jen na chlazení . Již při montáži mne monážníci upozornili , ať fce přepínám co nejméně . Ono i v kombichladničkách dělají tyto ventily problémy . Bude to kurvítko . Pokud ti práci stále platí , to nezmiňuješ , ale jestli chceš dělal vývoj za ně ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17510
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po leden 23 2023, 18:37    Předmět: Citovat

Má ten reverzní ventil bypassy slabejma trubičkama? Vím, že na školení PZP Semechnice se o tom mluvilo. Já mám ten bypassovej v TČ už skoro 30 let a stále cvaká jak zamlada. A to jsou pecky, 13 barů do nuly. A propo, kolik je v tý Tvý mašině vyrovnávacích tlakových nádob na chladivo? Jedna nebo dvě?
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenda_KL



Založen: Sep 10, 2008
Příspěvky: 1173
Bydliště: Kadaň

PříspěvekZaslal: po leden 23 2023, 20:52    Předmět: Citovat

Nádoby tam jsou 2.
Ventil je nepřímo ovládaný, je na ňom malý přepouštěcí ventil který slabejma trubičkama ovládá hlavní přepouštěč.
Jednou za určitou dobu reverzuje aby odmrazil výparník. Ta doba mezi odmrazeními se zjišťuje z proudu ventilátorů. Nikdy jsem neviděl, že by byl potřeba snižovat tlak před přepnutím. TČ pamatuju ještě ON-OFF a ventily přehazujou taky při plnym tlaku a nic jim není.

DunAn DSF-20-R410A
link Amazon DSF-20
Někdo v číně zkrátka vyrobil kontejner zmetků .

vyměnil bych za Danfoss

Vývoj dělat nechci, jen potřebuju nějak distributora dotlačit k nápravě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18639
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po leden 23 2023, 20:58    Předmět: Citovat

Ale Jéno , distributor má prodat co nejvíce kusů , ne deptat dodejce .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17510
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po leden 23 2023, 23:20    Předmět: Citovat

Mám skoro stejnej, naštěstí ještě italskej, proto jede tak dlouho. Ty dvě nádoby tam prý jsou taky kvůli tlumení rázů před a za ventilem.
Máš prostě smolík. Já měl jinej smolík, znáš prostřelenej AlfaLaval chladivo do vody? To se pak dějou věci, s otevřenou expanzí nadskakoval celej barák. Aspoň že jsem přiběhl včas, vypnul a aspoň stihnul zatáhnout ventily na Copelandu a na topný vodě, než chladivo zcela ztratilo tlak. Kdyby se zalil chladící okruh vodou, tak by to celý mohlo na hnůj.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenda_KL



Založen: Sep 10, 2008
Příspěvky: 1173
Bydliště: Kadaň

PříspěvekZaslal: út leden 24 2023, 18:09    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
.. prodat co nejvíce kusů , ne deptat dodejce .
Je to distributor, prodejce a hlavní servis pro ČR. Já jsem montážník a terénní servisák. Ohledně tohodle "kurvítka" všichni jenom mlžej a když píšu rovnou do italska tak samozřejmě nikdo nereaguje.

Prasklej deskáč už jsem řešil taky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18639
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út leden 24 2023, 18:12    Předmět: Citovat

Ještě ti chybí to okorání ... Laughing Ptal jsem se jesli to platěj , ano ? tak nebuď poslední spravedlivý a užívej zbytků zdejšího života , co odchází do p r d e le a zvláště pokud máš malé děti .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenda_KL



Založen: Sep 10, 2008
Příspěvky: 1173
Bydliště: Kadaň

PříspěvekZaslal: st leden 25 2023, 13:30    Předmět: Citovat

Už je to OT: Mě nebaví jednat s nasranejma zákazníkama a ťukat jim na ventily. Na tohle nemám čas ani náladu a zas tak dobře placený to není. Jak odstranit ten problém vím, ale výrobce mi to nechce dovolit, protože pro ně je to drahé řešení.

Sháním někoho s tímhle problémem.
Nevěřím tomu, že je to jen na těch několika kusech a jen této značce čerpadel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18639
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st leden 25 2023, 13:57    Předmět: Citovat

Copak nemáte školení od firmy ? Přece nejlépe řešit s kolegy , pokud to budou chtít ventilovat . Ono si stěžovat na zaměstnavatele nebylo nikdy ve foru a zvláště dnes to bude horší jak za bolševika . My ti tady můžeme akorát říct starou věc , když to nezajímá přímého vedoucího , nešťourej v tom . To platilo , platí a zůstane platit . Oni lžou všade . Jen pro zasmání . Cvičně jsem se přihlásil do konkurzu . Včera večer jsem poslal životopis . Hned ráno mi volal a první co z něj vypadlo- my sháníme lidi přes agenturu , a oni tam zadali plat o 10 tisíc vyšší . Takže ono to tam přes měsíc visí , a oni se na to nepodívali ?? K poslednímu končím ve firmě . Když se to začalo sypat , tak jsme se ptali vedoucího- připlatěj něco ? Nic zněla odpověď . No a jejich inzerát na moje místo zní o 10 tisíc víc , než jsem měl . Ještě , že jsem od prvního v důchodu .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenda_KL



Založen: Sep 10, 2008
Příspěvky: 1173
Bydliště: Kadaň

PříspěvekZaslal: čt březen 09 2023, 21:32    Předmět: Citovat

K té politice: šťourat se v tom budu.

K věci : někdo další ? Trápí to i bratry poláky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18639
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt březen 09 2023, 22:05    Předmět: Citovat

No , takže mne vzali , no určitě jiného nemají . No a když došlo asi 4den v práci tak o tom můj nynější vedoucí začal : ten inzerát necháme tak , có ? Jen jsem neodpověděl , co mám kritizovat v důchodu , asi by z toho mohl být i soud . Říkám ať si mladí prožijí posledních pár rozumných měsíců , sjezd do p r d e ele bude rychlý . Jo v té řeči vedoucího před dílnou pronesl , lidi si dnes myslí , ale bude jinak .... Oni na to čekají .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund