Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TL081 vs OPA196ID
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Hvjezdná pjechota
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
IDKFA2022
Zablokován


Založen: Dec 26, 2022
Příspěvky: 123

PříspěvekZaslal: ne leden 22 2023, 12:51    Předmět: TL081 vs OPA196ID Citovat

kód:
https://cz.mouser.com/c/?q=TL081 (originál)  https://cz.mouser.com/ProductDetail/Texas-Instruments/OPA196ID?qs=EU6FO9ffTwfPyNTYmr2tmA%3D%3D  (náhrada)


Zdravím, na jednom fóru mi byla doporučena tato náhrada.

Je to správně?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IDKFA2022
Zablokován


Založen: Dec 26, 2022
Příspěvky: 123

PříspěvekZaslal: ne leden 22 2023, 14:19    Předmět: Citovat

Abych svůj problém rozvedl:
Mám originální zapojení - kde je mimo jiné U1/2/3 T081, které program nenabízí v základní knihovně. Jak ze zapojení poznat, jaké pouzdro je u T081 použito? Osobně si myslím, že SOIC-8, ale jist si nejsem.

Další problém - jako náhrada mi bylo doporučeno OPA196. Je to správně?

TL081.

K tomu patří další problém - jak z datasheetu poznat číslo výstupů pro V+ a V-?

A v Altiu se mi zobrazují schematické značky patrně obráceně - podle čísla OUT. Doufám, že to tak má být...


https://ibb.co/6Jtmn4j
https://ibb.co/m80qZzS

Nauč se taky zkracovat (a)nebo skrývat odkazy, ať nám tu nerozjebáváš grafiku stránek. Podle toho, co tu předvádíš za vyděšení, bys měl napřed začít úplnými základy práce s počítačem už od textu a vkládání odkazů, než sáhneš na nějaký sofistikovaný program.
Nebo se aspoň před odesláním příspěvku podívej na náhled, abys viděl, co děláš blbě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31644
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne leden 22 2023, 15:26    Předmět: Citovat

IDKFA2022 napsal(a):
Abych svůj problém rozvedl:
Mám [blábláblá] - kde je mimo jiné U1/2/3 T081, které program nenabízí v základní knihovně. Jak ze zapojení poznat, jaké pouzdro je u T081 použito? Osobně si myslím, že SOIC-8, ale jist si nejsem.
...
A ty hňupe blbej to nevidíš na fotce, že na plošňáku máš operáky v DIP-8 = THD futrále? Co tam furt sereš nějaký SMD futrály, když je ani neumíš sám rozpoznat a rozpoznat jejich pinout?? Do prdele nauč se nejdřív jak se SPRÁVNĚ kreslí schéma, jak se označujou integrovaný obvody A JAK SE U NICH ČÍSLUJOU VÝVODY a pak se teprve ser do nějakýho "dýzajnu" - bez toho, aby ses naučil ty základy to zase stejně posereš a budeš z toho mít akorát prd na druhou!!!!
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5639
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: ne leden 22 2023, 15:32    Předmět: Citovat

Musíš to do té školy kreslit v Altiu, nebo je to tvé rozhodnutí.
K tomu dotazu, to pouzdro SOT23 nemá vyvedeny vývody pro offset a v tomto zapojení tedy nemusí být ani ten trimr. Problém je ten, že neznáš ani součástky, které tam máš použity.
Bez základních znalostí to prostě nejde. Za tu dobu, co to na obou fórech a určitě ještě i jinde řešíš, jsi se funkci jednotlivých součástek mohl dávno naučit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
IDKFA2022
Zablokován


Založen: Dec 26, 2022
Příspěvky: 123

PříspěvekZaslal: ne leden 22 2023, 18:26    Předmět: Citovat

EKKAR - no, hňupe blbej, a proto se tu ptám na vysvětlení, co dělam blbě Wink

Jezevec - je to úkol. A hlavně TL081 je použito v té předloze, zatímco já tam musím cpát náhrady. Což je další problém, jako bonus. Confused

Jak z toho teda ven?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31644
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne leden 22 2023, 18:54    Předmět: Citovat

Jít dělat něco, u čeho se nebudeš muset nejdřív půl roku ptát, abys nakonec zjistil, že je ti to celý k hojnu. Třeba zametat na nádraží peróny, tam ti fasujou takový úžasný oranžový vesty a na zimu vatovaný kabáty a kalhoty s odrazkovýma pruhama, to bys čuměl, člověče ... a ani zima v tom není a zakouřit si můžeš za každým rohem ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1549
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: ne leden 22 2023, 19:05    Předmět: Citovat

Človíčku. Ty by ses měl vykašlat na kreslení plošňáků a nejmíň tři roky zhusta šrotovat fyziku, základy elektrotechniky, elektroniku, RLC obvody, polovodiče, funkci součástek, vzorce, vysokofrekvenci, logický obvody. A teprve až budeš mít aspoň malinko ánung o tom, jak ty věci vůbec fungují, tak si zkusit nakteslit první plošňák na blikátko. Tím myslím až tomu začneš rozumět, ne jen že něco odříkáš.
Pokud to po tobě chtějí ve škole, tak tě to kurwa mají v tý škole učit. To nemůže suplovat fórum pro kutily.
Zatím mi připomínáš někoho, kdo chce hned teď dělat ty nejnáročnější skoky na krosce, a přitom se neumí ani rozjet na kole s balančníma kolečkama, myslí si že spojka je něco se šroubem a autu říká Tu-tu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IDKFA2022
Zablokován


Založen: Dec 26, 2022
Příspěvky: 123

PříspěvekZaslal: ne leden 22 2023, 19:08    Předmět: Citovat

EKKAR - to by věci nijak neprospělo

ramson - je to prostě součástí předmětu. To se mám na učitele vrhnout s mačetou, jak ten blb v Praze? Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mahoney



Založen: Oct 26, 2019
Příspěvky: 381

PříspěvekZaslal: ne leden 22 2023, 19:17    Předmět: Citovat

IDKFA2022 napsal(a):
se tu ptám na vysvětlení, co dělam blbě


Nejvíc blbě je na tom to, že se snažíš dělat "jen na sílu" něco, na co nemáš vlohu. Můžeš to tak dělat, jen úsilím, ale postup bude pomalý a časem tě to stejně přestane bavit, nic moc ti to nepřinese… jen trápíš sám sebe.

ransom napsal(a):
tak tě to kurwa mají v tý škole učit


Tohle je mi právě divný od začátku, a evidentně nejenom mě. Navíc by mě zajímalo, proč šel zrovna na tohle a nedělá něco, co by ho bavilo…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3358
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: ne leden 22 2023, 19:23    Předmět: Citovat

Silně pochybuju, že by tam nebyla žádná návaznost a v takovém případě po vás chtěli realizaci. To se mi nezdá ani v našich končinách.
Něco jiného by bylo ukázat návrh desky a ohodnotit. Diametrálně odlišné je pak návrh desky i když ověřeného schématu s výrobou desky a hlavně realizací.
Co to je za školu/obor a ve kterém jsi roce?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5639
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: ne leden 22 2023, 19:27    Předmět: Citovat

IDKFA2022 napsal(a):

...Jezevec - je to úkol....

Nějak se mi nechce věřit, že dělat to v Altiu je povinné pro celou třídu. To by tady bylo plno dotazů alespoň od některých spolužáků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
IDKFA2022
Zablokován


Založen: Dec 26, 2022
Příspěvky: 123

PříspěvekZaslal: ne leden 22 2023, 19:33    Předmět: Citovat

Tak tenhle web neni kdovíjak známej...

Navíc, já to chci neopsat, ale fakt pochopit, oco jde. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31644
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne leden 22 2023, 19:36    Předmět: Citovat

ransom napsal(a):
Človíčku. Ty by ses měl vykašlat na kreslení plošňáků a nejmíň tři roky zhusta šrotovat fyziku, základy elektrotechniky, elektroniku, RLC obvody, polovodiče, funkci součástek, vzorce, vysokofrekvenci, logický obvody. A teprve až budeš mít aspoň malinko ánung o tom, jak ty věci vůbec fungují, tak si zkusit nakteslit první plošňák na blikátko. Tím myslím až tomu začneš rozumět, ne jen že něco odříkáš.
Pokud to po tobě chtějí ve škole, tak tě to kurwa mají v tý škole učit. To nemůže suplovat fórum pro kutily.
Zatím mi připomínáš někoho, kdo chce hned teď dělat ty nejnáročnější skoky na krosce, a přitom se neumí ani rozjet na kole s balančníma kolečkama, myslí si že spojka je něco se šroubem a autu říká Tu-tu.
Ten člověk má půl roku do konce školy, celý 3,5 roku na téma kašlal jak tuberák na zeď a teď mu hrozí reálný riziko, že ho od závěrečný zkoušky vyrazej jak špunt ze sudu bez jakýhokoliv papíru, že nějakou školu absolvoval.Pochybuju, že by nějaká škola byla natolik inteligenčně zpozdilá, aby nechala svý adepty bez základních vědomostí dělat tohle - protože proti tomuhle je hození neplavce doprostřed slapský přehrady hejčkáním. Je naprostej nesmysl, že by to dostal za úkol ofiko bez možnosti získat nejdřív nějakou povědomost o tématu - jenomže on se na ni vystolicoval jako na placák a teď nám tady vyklofává díry do hlav svým tvrzením jakej není bůhvíjakej chudinka, kterýho ve škole šikanujou takovým zadáním. A jestli to nemá do školy, ale nastoupil na elektrikářskej post do nějaký firmy, kde mu předhodili Altium, ať ukáže co skutečně umí, tak mu to teprv patří nechat vyžrat, protože kdyby měl to, čemu se říká odpovídající vědomosti na takový místo, učunil by to aspoň tou ceruzou na bumágu a neptal by se nás tady, jaký že má pouzdro TL081 - kurwa dyť to je jako by živočichář na farmě nepoznal, kde má kráva kterej konec !!!!

IDKFA2022 napsal(a):
Tak tenhle web neni kdovíjak známej......
Tak tohle vykládej holubům - Bastlírna je první nebo nanejvejš jeden z prvních tří webů, který ti vyběhnou z Ghůůgghla, když zadáš nějakej odbornější dotaz na elektroniku a plošný spoje - teď nemyslím reklamy podplacený majitelůema firem, ale skutečný fóra.

IDKFA2022 dál napsal(a):
...
Navíc, já to chci neopsat, ale fakt pochopit, oco jde. Confused
Tak jsi neměl srát na školu, ale učit se to dřív, než došlo na průtlaky tlustýho skrz tenký. Teď už to nedoženeš, na tohle je potřeba minimálně 3-4 roky poctivý práce kolem hledání a sbírání vědomostí, to se za tejden naučit nedá.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5639
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: ne leden 22 2023, 19:43    Předmět: Citovat

IDKFA2022 napsal(a):
Tak tenhle web neni kdovíjak známej...

Navíc, já to chci neopsat, ale fakt pochopit, oco jde. Confused

Odkud to opsali spolužáci? A vyučující to nepoznal?
Žvásty, nemá to cenu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
IDKFA2022
Zablokován


Založen: Dec 26, 2022
Příspěvky: 123

PříspěvekZaslal: ne leden 22 2023, 19:45    Předmět: Citovat

Jsem v druháku.

A to schema mám překreslit, ne vymyslet.

A máme na to všichni stejně času, takže uvidíme, kdo co opsal a kdo co pochopil.

Tak to celé je. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Hvjezdná pjechota Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund