Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ČT1,ČT2,STV1 zakódované
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá leden 13 2023, 17:36    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Obávám se, že to nesouvisí se způsobem přenosu, jako se způsobem pořízení první digitální kopie. Je značný rozdíl mezi tím, jestli ten film skenovali z negativu nebo z nějaké kopie dělané na Orwo pro televizi. Většinou měly místo černé lahvově zelenou. Jestli se nastavil práh snímače tak, aby ji posunul do černé, vždycky dělal poster.

Já nemám jistotu (ani celkem zájem, nejsem konzument TV), že to je přenosem a jeho kódováním, jen jsem se zeptal. Je možné že takhle vypadá zdroj signálu, to nemám jak ověřit, nebo že to vlastnost zobrazovače, to v živém vysílání taky nemám jak otestovat.
Jestli je to v záznamu, je to potom ostuda producenta. 15.1. vysílá druhý díl, tak se to dá případně ověřit, jestli je to charakteristické pro "dílo".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7348

PříspěvekZaslal: pá leden 13 2023, 18:22    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Obávám se, že to nesouvisí se způsobem přenosu, jako se způsobem pořízení první digitální kopie. Je značný rozdíl mezi tím, jestli ten film skenovali z negativu nebo z nějaké kopie dělané na Orwo pro televizi.
V tom samozřejmě rozdíl je, ale zároveň by to tady problém být neměl - tenhle seriál je točen na film ve spolupráci se západními Němci, Orwo bych nečekal. Ale taky ne sken negativu. Problém ale je v tom, že byť je to slušný starý film, tak šumí, má zrno. To znamená, že spoustu datového toku sežere ten šum. Díky tomuhle vycházejí nové filmy při záznamu menší než ty staré, přitom jsou obrazově kvalitnější. A stejným způsobem může starý film vyčerpat datový tok na přenos šumu a zbyde málo na detaily v černé. Jedinou cestou je agresivní redukce šumu, ale to má zas jiné mouchy a ČT ji moc často nedělá. Na druhou stranu za časů filmových snímačů a CRT by tam nejspíš byla zašumněná černá a nikdo by nic neřešil Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá leden 13 2023, 18:31    Předmět: Citovat

jo, šum tam je jak prase, jako by to bylo na rychle vyvolávaný 16ce z doby TV novin. Taky je tam občas fázování pohybu, jako na 10fps, ale ne vždycky.
Každopádně takhle bych si HD kvalitu nepředstavoval. ta posterizace v tmavých je někdy vyloženě ostudná, bahno jako mpeg před 25 lety.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7348

PříspěvekZaslal: pá leden 13 2023, 18:45    Předmět: Citovat

Musíš to brát tak, že v době natáčení o HD nikdo ani nepřemýšlel a pro SD to bylo víc než dobré. Nebylo to točeno jako film do kina, ale jen na film pro seriál. Třeba Pitaval byl točen jen na 16mm a nejspíš to ORWO, ten šumí strašně.
To, že to dneska dokážeme převést do HD je jakýsi bonus navíc - v lepších scénách tam aspoň to rozlišení je, v horších to pod původní kvalitu nejde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá leden 13 2023, 18:54    Předmět: Citovat

xsc napsal(a):
Musíš

tak já nemusím nic, nejsem platící TV konzument, maximálně můžu zvednout obočí, co ČT předkládá svým ovečkám ke konzumování. Resp., pokud je nouze o datový tok a kvůli šumu to snižuje framerate nebo bitovou hloubku, tak architekti parametrů soudobé digitální distribuce.
Existujou záznamy z TV vysílání, někdy i ze starých zdrojů, které mají gradaci excelentní. No ale dobře, nebudem z toho dělat vědu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8803
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá leden 13 2023, 20:00    Předmět: Citovat

otakarv napsal(a):
... Přepnu na ČT1 a nic, na obrazovce nápis "Kódovaný kanál". To samé na ČT2 i na STV1. Mám satelitní přijímač AB CryptoBox 650HD který podporuje videokodek H.264 takže pravděpodobně tyto programy dali do nového videokodeku H.265, je tomu tak?

Kdo? Chybí tu to podstatné info Sad
KUBO napsal(a):
To máš Skylink?

otakarv tu nahodí dotaz a na (upřesňující) dotazy neodpovídá Sad
Přitom, kterého providera užívá neuvede - ten měl být uvedený v zadávacím příspěvku Exclamation
Víme akorát, že přijímá signál ze satelitu - ale z kterého Question


Antik Sat (který vysílá většinu programů v H.265/HEVC) to zřejmě nebude, páč je takto vysílá už delší dobu! A tobě vyvstal problém včera.
Ani Skylink.sk neavízuje změnu kodeku k dnešnímu dni!

Takže, co z toho vyplývá? Závada je zřejmě "na vašem přijímači" - resp. u TEBE.
Nenastal pouze problém s dekódováním (máš zaplaceno)? Fungují fta programy (ČT24; ...)?
Zkusil jsi taky vypnout sat-rec. ze zásuvky (vyresetovat)? Tady bych viděl toho "zakopaného psa" Sad . . .

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne pá leden 13 2023, 20:02, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3728
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: pá leden 13 2023, 20:00    Předmět: Citovat

Tak případ vyřešen. Wink V přijímači byl nahrán zastaralý firmware, mátlo mě že nešly pouze některé programy, ty 3 co jsem je napsal, další jsem nekontroloval. Pomohl mi s tím kamarád po telefonu, také jej to překvapovalo. Nakonec mi poslal na mail jiné firmware které jsem do přijímače nahrál, vykonal potřebné úkony a programy již jedou.

Omlouvám se všem, než jsem to tu dopsal a odeslal tak ještě upřesnění, mám Skylink, Astra 23,5. Stále jsem seděl při telce a špekuloval nad satelitem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9744
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: pá leden 13 2023, 22:53    Předmět: Citovat

Takže ta má poznámka o aktualizaci systému zas tak zcestná nebyla...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3728
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: so leden 14 2023, 8:45    Předmět: Citovat

Jj, trefil ses. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund