Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ParksidePBSD 600 A1 pásová bruska

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11 2022, 19:13    Předmět: ParksidePBSD 600 A1 pásová bruska Citovat

Nerozebíral někdo z Vás tuto brusku? Zadřené ložisko motoru pod zubovým pastorkem řemenu. Pastorek vypadá na opačný závit. Než za to vezmu, ať to nervu špatným směrem. Číslo ložiska by se také hodilo.
Dík Luboš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1935

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11 2022, 19:23    Předmět: Citovat

Nevím jak u tvé brusky, já řešil to samé u brusky Ferm. Byl tam levý závit a pastorek byl z nějaké slitiny a praskl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: po prosinec 12 2022, 13:15    Předmět: Citovat

Odpovím si sám: Závit levý, tedy opačný. Šlo to dobře povolit.
U komutátoru 608zz (22x8x7), u kola pohonu to vypadá na 698zz (19x8x6).
Toto miniložisko u pohoného kola zavání kurvítkem.
Ložisko protočeno v plastu, oprava dost problematická, no uvidíme.
Pro toho, kdo tento stroj neprozřetelně koupil bych doporučil preventivní výměnu ložisek motoru. To co je na obrázku neměli ani rok a žádné stachanovské výkony to nepodávalo. Reklamace????? Účet je v...
Správné řešení : nekupovat, je to drahé.
Luboš



ložisko.JPG
 Komentář:
 Velikost:  48.49 kB
 Zobrazeno:  73 krát

ložisko.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7087
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: po prosinec 12 2022, 18:05    Předmět: Citovat

Krám s rohlíky už svoje vlákno má: t=82223.
hajeklubos napsal(a):
Reklamace????? Účet je v...
Stačí výpis z účtu, pokud bylo placeno kartou.
Nebo svědek nákupu.
Nebo by ti to mohli uznat podle výrobního čísla.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: út prosinec 13 2022, 11:18    Předmět: Citovat

S reklamací máš asi pravdu ale na druhou stranu by to nebylo žádné bastlení. Tuto brusku jsem dostal na stůl se slovy, dědečku oprav to. Každá oprava kurvítka je pro mě takové vítězství nad hmotou. Oprava této neopravitelné brusky nebude zas tak velký problém jak se zdálo. Domeček pro ložisko pohonného kola je vyjódlovanej do šišojdu 19x20. Venkovní rantl pr 25mm uložení je OK, běži s osou a po odbroušení poškozené části na 2mm+/-0,3mm výšky vznikne flančna na kterou je možné napasovat nové uložení ložiska. To přišroubovat do štítu. Náhradní díl jsem vytisknul 3D. Je na obrázku. Vzhledem k tomu, že na to fouká ventilátor, tak bych se teploty nebál. Případně to nechám vytisknout PTG. Moje tiskárna na to není příliš vhodná. Dále je třeba ubrat o 1mm tři loukotě ventilátoru aby to nedřelo o vložený díl. I kdyby se ložisko protočilo, tak to zničí pouze 3D vložku. Trochu je problém se zachňapnutím ložiska při demontáži. Musel jsem strčit kuličky na stranu, zmačknout sikama a kuličky vysypat. Vnitřní kroužek jsem odbrousil Dremelkou. Travalo to 10min. Nová ložiska zatím nemám. Připravím k napasování a dám vědět, jestli to maká.
Luboš



bruska3.png
 Komentář:
 Velikost:  74.51 kB
 Zobrazeno:  70 krát

bruska3.png



DomecekLoziska.JPG
 Komentář:
 Velikost:  69.83 kB
 Zobrazeno:  74 krát

DomecekLoziska.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2022, 9:09    Předmět: Citovat

Když už se s tím prdíš , proč tam taky nedáš to větší ložisko , co je na druhé straně ? Rozhodně bych to řešil tak .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2022, 10:24    Předmět: Citovat

Větší ložisko mě také napadlo. Je tam málo místa, kolem domečku ložiska je tlačen ofukovací vzduch. Materiál PLA není žádná hitparáda, musím mu nechat nějakou stěnu. Nevychází to tam, ucpal bych vzduchové kanály. Při pasování jsem přišel na konstrukční chybu, kousnuté ložisko je důsledek nikoliv příčina. Číňan s bošem narazil celé ložisko na plastový kroužek větráku a to včetně venkovního kroužku. Tak,že to celé dře a to nevydrží žádné ložisko ani když ho vyměníš. Naprosto dokonalé kurvítko. Odbrousím komínek větráku tak aby to zůstalo ve figuře a vložím Fe podložku 8x10x1 aby to nedřelo.
No už jsem s tím stál nad popelnicí kam to po pravdě patří.
Posílám náčrtek uložení rotoru, který jsem si udělal pro sebe



UloženíRozměr.JPG
 Komentář:
 Velikost:  31.15 kB
 Zobrazeno:  87 krát

UloženíRozměr.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2022, 10:46    Předmět: Citovat

Ale vždy´t jsi zvětšil díru na vložku na 23mm a to druhé ložisko má 22 , to mi nějak nejde dohromady .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2022, 15:50    Předmět: Citovat

Celkový průměr nového domečku je 30mm. Tím zůstane místo pro vzduch. První osazení je na průměr 25mm do hloubky2mm. (ten to centruje)Další osazení je pro ložisko na průměr19.1mm. celé je to vysoké 8 mm. ( celé to možná ještě o 1mm snížím, proto ta výšková rezerva.) Kdybych zvětšil průměr ložiska na 22mm měl bych na držení domečku mezikruží o síle 1.5mm. To je dost málo. A to tam musím ještě osadit min 3 vruty na sešroubování se štítem. Ložisko 608 je navic o 1mm vyšší. To bych musel zalochovat do plastu větráku abych se dostal na 116mm rozteče ložisek. No honička. Nechám 698.


domecek_rotor.JPG
 Komentář:
 Velikost:  50.39 kB
 Zobrazeno:  69 krát

domecek_rotor.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2022, 15:56    Předmět: Citovat

Je to pasé , ale proč jsi se zabejčil tam něco vkládat . Uložil bys ho do original štítu se zvětšeným průměrem . BEZ mezikruží .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2022, 17:19    Předmět: Citovat

Originál štít měl ložisko v takovém komínku a ten byl zničenej. Vnitřek je vyjódlovanej do šišojdu 19x možná na 20mm ve směru tahu řemenu.
Jediné co zůstalo v ose je ten venkovní rantl komínku 25mm. Na ten já se navazuji s vložkou.
Na obrázku je již odstraněná poškozená část komínku a pro demonstraci vložen venkovní kroužek ložiska ten má bez vložky 1mm vakl.Vložka chytí ložisko 19mm a rantl 25mm to vystředí. Vše staženo vruty. Jiné řešení mě nenapadá.



tít.JPG
 Komentář:
 Velikost:  49.89 kB
 Zobrazeno:  70 krát

tít.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: čt prosinec 15 2022, 10:51    Předmět: Citovat

No když dám ložiska k sobě je vidět znatelný rozdíl. Také bych tam raději viděl větší 608, když už se s tím ???? Zkusím přeprogramovat 3D vložku, vytisknout s 90proc plněním a přidat 2mm na venkovním průměru pro posunuté šroubky. Bohužel to musím vztahovat k průměru 25mm, který běží s osou. Na vejšku šla hmota ventilátoru lochovat dobře, tak další 1mm by neměl být problém. Uvidím kolik zbude místa pro vzduch. vyhodit to můžu vždycky.


P1010724.JPG
 Komentář:
 Velikost:  40.5 kB
 Zobrazeno:  69 krát

P1010724.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: pá prosinec 16 2022, 9:13    Předmět: Citovat

Abych to za sebe uzavřel. Rozšířil jsem otvory chladícího vzduchu pro motor. Doporučuji po každém broušení sundat filtr, zvednout páku napínání pásu a vše profouknout kompresorem, hlavně pod tu páku. Vzduchový kanál je malý, bude se to tam ucpávat. Po odstranění kurvítek by mohla být bruska lepší než nová.Kdo to ale má dělat? Když už ji máte a přežilo to záruku, tak bych zkontroloval uložení 698zz,(jestli nedře) upravit podložkou+odbroušení tak aby čela ložisek zůstal na původní pozici (116mm) , obě ložiska motoru vyměnit. Lépe tuto brusku vůbec nekupovat!
Pozn. Kdyby někdo potřeboval xx.stl pro 3D tisk, pošlu na obě varianty ložisek.
Luboš



608zz domeček.JPG
 Komentář:
 Velikost:  57.55 kB
 Zobrazeno:  84 krát

608zz domeček.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund