Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tiskárna Canon nejde zapnout

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
AlGiavarno



Založen: Nov 23, 2022
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st listopad 23 2022, 20:08    Předmět: Tiskárna Canon nejde zapnout Citovat

Dobrý den,
nevím jestli to sem patří, ale řekl jsem si že to zkusím.
Mám tiskárnu Canon TS9150 a nejde zapnout, zdroj je v pořádku, tak to bude jinde.
Uvažuju jestli není vyběhané tlačítko, jestli něco na motherboardu a nebo zda to není zkrat od inkoustu.
Blbě se do toho leze, tak se radši zeptám, jestli se s tím někdo nesetkal a jak to řešil.

Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st listopad 23 2022, 20:24    Předmět: Citovat

Nemuzu nastartovat auto, benzin v nadrzi je. Jaky nahradni dil koupit a kam ho prisroubovat aby zas jelo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AlGiavarno



Založen: Nov 23, 2022
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st listopad 23 2022, 20:31    Předmět: Citovat

Tak je to blbá otázka Very Happy ale říkal jsem si že jestli to není provar typu B200 nebo E27 Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt listopad 24 2022, 14:59    Předmět: Citovat

Ne zrovna tento model, ale opravoval jsem tiskárnu Canon s frikulínským displejem s přiblblými animacemi. Je tam plochý vodič pro displej i pro matici tlačítek a ten byl zlomený (panel je "elegantně" výklopný).
Vyřešeno zkrácením plochého kabelu, ale bylo to o fous jen tak tak.
Dneska bych to řešil odhozením elegantním obloukem, Canon degeneroval na firmu plodící strašný, neuvěřitelný sračky hlavně co se týče fw.



canon.jpg
 Komentář:
 Velikost:  297.27 kB
 Zobrazeno:  94 krát

canon.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AlGiavarno



Založen: Nov 23, 2022
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt listopad 24 2022, 21:06    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Ne zrovna tento model, ale opravoval jsem tiskárnu Canon s frikulínským displejem s přiblblými animacemi. Je tam plochý vodič pro displej i pro matici tlačítek a ten byl zlomený (panel je "elegantně" výklopný).
Vyřešeno zkrácením plochého kabelu, ale bylo to o fous jen tak tak.
Dneska bych to řešil odhozením elegantním obloukem, Canon degeneroval na firmu plodící strašný, neuvěřitelný sračky hlavně co se týče fw.


O děkuji Pane, byla to jedna z teorií, taky má výklopný lcd.
To zkusím. Děkuji Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá listopad 25 2022, 8:09    Předmět: Citovat

Tak hodně úspěchů. Na konci na tebe trpělivě bude čekat error B200 a nebo nutnost solit za věčně vydojování inkoustu v "čištění".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mluno



Založen: Apr 18, 2011
Příspěvky: 232
Bydliště: Benešov (u Prahy)

PříspěvekZaslal: pá listopad 25 2022, 13:11    Předmět: Citovat

Ale než B200 nastane, tak ta tiskárna může sloužit. (Je potřeba s tím počítat a nedělat si třeba zásoby inkoustu.) Mě třeba šokovala pixma, když jsem ji zapnul po minimálně roce (spíš to bylo 2.5) a ona normálně tiskla, žádné zachlé trysky.
Ono to bylo tak, že jsem chtěl zkusit potisk DVD, tak jsem k nákupu DVD přihodil tiskárnu asi za 1500. To jsem vyzkoušel, a byl jsem s kvalitou spokojený (předtím jsem používal lightscribe, to byla hrůza a média stávala 3x tolik, tady jsou ceny zhruba stejné), ale pak jsem neměl čas se tím zabývat, tak tiskárna ležela. Po dlouhé době jsem ji vyáhnul a několik desítek médií potiskla, ještě možná něco, a chystal se dojít modrý inkoust. Už jsem skoro měl odeslanou objednávku a do toho přišla chyba B200. Tak ak byly v manuálu všechny chyby popsané co a jak, u B200 bylo jen odneste do servisu. Mohlo to být horší, mohl jsem zbytečně koupit náplň (cena náplní dohromady přesahovala cenu tiskárny). Tak jsem koupil Epson L805 a ta zatím nějak funguje a je to už minimálně 5 let.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33757
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá listopad 25 2022, 14:16    Předmět: Citovat

B200 = vymena hlavy. Niektore typy sa daju kupit v Cine (recyklovane).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá listopad 25 2022, 17:49    Předmět: Citovat

mluno napsal(a):
Ale než B200 nastane, tak ta tiskárna může sloužit. Mě třeba šokovala pixma, když jsem ji zapnul po minimálně roce (spíš to bylo 2.5) a ona normálně tiskla

Ani ta "služba" tzv. funkční tiskárny Canon není něco, o co by člověk stál.
Mě třeba šokovala Pixma, když jsem viděl jak dlouho to trvá a kolik nesmyslných úkonů proběhne po zapnutí, než vůbec začne tisknout.
Šest minut pojíždění, klapání, plýtvání inkoustu, tato canoní zhovadilost jde tak daleko, že když jsou tři barvy na 30% a jedna dochází, otevřeš víko abys zásobník vyměnil, tiskárna po pár minutách zajede s vozíkem do doku a spustí opět "čištění", po mnoha minutách, než stačíš vyměnit původní jednu prázdnou kazetu, tak můžeš měnit třeba další dvě.
Jindy naopak tiskárna této zkretenštělé firmy po půl roce nečinnosti zahlásí po zapnutí všechny plné kazety, ačkoliv po uložení v horku dávno vyschly. Stav inkoustu je odvozován od počtu pojezdů hlavy/aktivací trysek. Inkoustovku od Canonu ani kdyby za to platili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AlGiavarno



Založen: Nov 23, 2022
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so prosinec 10 2022, 18:43    Předmět: Citovat

B200 se taky naštěstí dá řešit, já ho odstraňuju na Pixma MG5550.
1. Vypnu tiskárnu.
2. Zmáčknu stop a držím dvě vteřiny
3. Po dvou vteřinách stisknu i power a souběžně držím dvě vteřiny
4. Držím a 5x zmáčknu stop
5. Vše pustím
6. Myslím že tak 15min nechávám odstát, měl by probíhat start, ale myslím že ani po půl hodině nenaběhla, tak ji po té době tlačítkem vypnu.
7. Po startu hodí chybu napájení a jede dál Smile

Nevím jestli to tady někomu k něčemu bude a jestli se to dá použít u novějších, ale když se to zmínilo že B200 se řeší výměnou hlavy tak proč ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: so prosinec 10 2022, 18:51    Předmět: Citovat

U některých modelů to nefungovalo, protože po zjištění neoriginální náplně to fyzicky poškodilo termistor v hlavě nebo podobnou neplechu. Výměna hlavy je ekonomicky nesmysl.
Nesmyslný je u této řady i samotný "bezporuchový" provoz kvůli neskutečným procedurám s "čištěním" které je defacto vylejvání inkoustu.
Pokud ještě inkoust, tak leda do prastarých modelů bez hlídání expirace, počtu cyklů, ID náplně atd. Můj názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33757
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so prosinec 10 2022, 18:53    Předmět: Citovat

Mozno mas nejaky problem s napajanim, ktory sa vyhodnoti ako B200.
Moje zistenia k B200:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=95930
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund