Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

digitální voltmetr s obvodem 7107
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: ne prosinec 04 2022, 21:13    Předmět: digitální voltmetr s obvodem 7107 Citovat

otevřený projekt - digitání voltmetr s obvodem 7107A.

Základní, úvodní popis s tabulkami a obrázky, které umožní konstrukci vlastního displeje jsem sepsal do 5 stran. Protože soubor v PDF má 822 kb a nelze ho sem natahnout, můžete si ho anonymně stahnout ode mne zde:
http://www.jplabs.co.uk/library/BH7107B-doc.pdf
Zde pouze ukázka plošného spoje.
Čím se liší tento projekt od spousty jiných na internetu:
standardní zapojení obvodu 7107 je doplněno o
- detekci signálů under range a over range,
- obvod pro zhášení nevýznamných nul
- výstupní budiče displeje, které umožní max. 20mA na segment a odstraní zahřívání obvodu 7107 pří přímém řízení LED displeje. Zahřívání obvodu 7107 totiž způsobuje chybu vnitřní refrence v obvodu a nelinearitu AD převodníku a tím chybu měření.
- zdroj pouze +5V (na desce je obvod generující -5V)
- volitelná externí napěťová reference
- obvod který serializuje výstup z obvodu 7107 a odešle jej po RS232C
- oddělené vstupy HI, LO, Common s přepínáním pro různé měřící režimy
- volitelný vstupní rozsah 200mV nebo 2V
- lokální oscilátor řízený krystalem s vyvedeným signálem pro další použití
- 5 ovládacích linek pro řízení analogových obvodů na vstupu obvodu 7107
- deska 80 x 100mm, 4-vrstvá

Co si můžete sami k desce přidělat: vlastní displej (návod, popis v PDF souboru), analogovou vstupní desku pro různá měření,, jaké potřebujete.[/b]



BH7107B-PCB.jpg
 Komentář:
deska plošného spoje pro voůltmetr s obvodem 7107A
 Velikost:  50.2 kB
 Zobrazeno:  102 krát

BH7107B-PCB.jpg




Naposledy upravil petula dne po prosinec 05 2022, 18:15, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5639
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: po prosinec 05 2022, 8:49    Předmět: Citovat

Jak to mám chápat, jako informaci, žes něco vyrobil nebo jako nabídku prodeje?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po prosinec 05 2022, 9:22    Předmět: Citovat

Nezaspals trochu? Před 20 lety bych po tom fest hrábnul. Ale dnes, kdy to rejžák seká za kilo? A za tři s většinou funkcí co inzeruješ.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: po prosinec 05 2022, 17:59    Předmět: Citovat

Arrow jezevec, to není nabídka na prodej. Není tu cena. Chápejte to tak, jak je v textu napsáno. Je to otevřený projekt a můžete si vytvořit vlastní moduly.

Arrow Celeron prosím ten odkaz k rejžákovi, kde to je za tři kila s většinou funkcí. Prosím co nejdříve. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33750
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po prosinec 05 2022, 18:02    Předmět: Citovat

Nie je tu cena, ani schema... Takze sa len chvalis, ale nikto ta nechape.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: po prosinec 05 2022, 18:14    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Nie je tu cena, ani schema... Takze sa len chvalis, ale nikto ta nechape.


Skúste načítať nahlas. Napísal som, že je to otvorený projekt. Ceny nie sú uvedené, keďže nie je na predaj. Musíte si ho vytvoriť sami
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33750
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po prosinec 05 2022, 18:14    Předmět: Citovat

Nemusime nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: po prosinec 05 2022, 18:18    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Nemusime nic.

Nemusíte nic, ale můžete si lehnout na pupek a kopat se nohama do zadnice a přitom fňukat jak se máte špatmě. Very Happy 70 procent české populace takto žije, stále fňukají a nic nedělají. O slovenské populaci raději ani neuvažuji. Kdysi jsem byl v oblasti Vihorlatu, bylo to tam hustý, fakt jo Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: po prosinec 05 2022, 18:23    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Nezaspals trochu? Před 20 lety bych po tom fest hrábnul. Ale dnes, kdy to rejžák seká za kilo? A za tři s většinou funkcí co inzeruješ.


Dal jsem si na ebay vyhledat "multimeter 7107" a tu jsou ty odkazy,
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2380057.m570.l1313&_nkw=ICL7107+multimeter&_sacat=0

Jste trochu "mimo" Celeróne... Tak čekám na Vaše odkazy, kde to je za 3 kila se všemi funkcemi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33750
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po prosinec 05 2022, 18:26    Předmět: Citovat

Asi som nepochopil vyznam tvorby voltmetra so 40-rocnym IO. ICL7106 je v kazdom najlacnejsom multimetri, ktorych su plne obchody za par eur. Jediny vyznam moze mat vystup do PC, ale bez galvanickeho oddelenia je to nebezpecne a namiesto toho orloja tam staci dat 1 procesor.

Nefunguje too ani ako dokaz toho, ako sa mas dobre.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po prosinec 05 2022, 18:37    Předmět: Citovat

A kde je to schema?
Nebo je to jen dalsi z vlaken kde postujes obrazky jakychsi plosnych spoju s obvody v historickych pouzdrech?

Precti si co je to "otvoreny projekt". Bud sem hod kompletni dokumentaci v pouzitelnych formatech aby si to nekdo mohl postavit, nebo si udelej jedno chlubici vlakno s nazvem "fotky mych plosnych spoju" a tam si ty screenshoty citacu, voltmetru a nevim ceho jeste vsechny lifruj. Vypisovanim vlastnosti k cemu ma ten ktery tistak slouzit se pak nemusis zdrzovat vubec - je to stejne uplne k nicemu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5639
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: po prosinec 05 2022, 19:42    Předmět: Citovat

Doplň sem schema, jinak to vlákno nedává smysl. Proto taky ten můj první dotaz.
V opačném případě to půjde do koše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18639
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po prosinec 05 2022, 20:20    Předmět: Citovat

OT Ale on to prodává ve Francii , však ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mluno



Založen: Apr 18, 2011
Příspěvky: 232
Bydliště: Benešov (u Prahy)

PříspěvekZaslal: út prosinec 06 2022, 14:16    Předmět: Citovat

Něco takového stavím už nejmíň 20 let (studium na střední průmyslové a poté vysoké škole vystavilo mému bastlení stopku na hodně let, takže po jejich dokončení jsem se vracel k rozdělaným věcem po mnoha letech). Teda od 7107 jsem postupně přešel v plánech na 7135 (býval svého času levnější a funkce over a under má vestavené), ale pořád jsou to jen plány a asi i zůstanou. Je pravda, že nějaký stolní multimetr mi chybí, to jediné drží ty plány nad vodou, jinak levné multimetry těžko porazím. Dokonce jsem postavil nějaký modul alá ADM2000, nebo jak se ten teslácký jmenoval, ten bych možná ještě vykopal a k němu i nějaký ten přepínač na měření stejnosměrného napětí. To jsem i nějak používal, ale už to léta leží nevyužité. Se 7135 ám někde docela navrchu (zrovna o víkendu jsem na to koukal) testovací zapojení na bastldesce (tehdy ještě nebyla tak dostupná kontaktní pole), ale bude to chtít revizi, tehdy jsem osadil, co mi padlo pod ruku podle nějakého aplikačního schématu, datasheet jsem nečetl, ani jsem ho neměl, a i kdybych ho měl, tehdy jsem neuměl anglicky natolik, abych mu porozuměl. Poslední iniciativa v té věci byl nákup ±0.1% napěťové reference (7135 narozdíl od 7107 nemá zdroj reference vlastní) a přesných odporů na získání 100mV a 1V z ní. Ale to je zase několik let.
Ono není cílem získat měřidlo (i když nabídka stolních mulrtimetrů neni nic moc, připomíná mi to ruční multimetry v krabičce a pak za cenovou propastí už jsou profesionální přístroje, které nejsou určené pro domácí bastlení, ne proto, že by nevyhovovaly, ale prostě nikdo si domu na hraní tak drahou věc nepořídí), jde spíš o to bastlení. Ostatně to je u naprosté většiny konstrukcí. Člověk se přitom leccos naučí. A není zase tak špatné mít zařízení, jehož vývoj a konstrukce je vlastním dílem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út prosinec 06 2022, 15:38    Předmět: Citovat

Kup si jakykoliv MCU + slusny sigma-delta AD prevodnik a pripadne nejakou stabilnejsi referenci a postavis si stroj s nesrovnatelne lepsimi parametery nez s touhle historickou vykopavkou, nemusis resit TTL orlojem kraviny jako mazani uvodnich nul, prepinani rozsahu apod. Jedine co se s touto muzealni technologii naucis je mozna tak pajet.

To co stavis bude mit v lepsim pripade parametry tech levnych multimetru ktere se ti nelibily. Je to 40 let stara technologie a vysledek bude podle toho vypadat. Kdyz uz se neco chces ucit, zacni se soudobymi technologiemi, 40let je v elektronice opravdu hodne dlouho...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund