Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaký vybrat vysavač
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
AlesALF



Založen: Dec 16, 2010
Příspěvky: 206
Bydliště: mezi HK a JC

PříspěvekZaslal: čt květen 28 2020, 21:51    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
Dnes při vysávání najednou divnej zvuk, ztráta výkonu a smrad.


Tak podobná zkušenost s Zelmer Jupiter, stejný popis závady. Po rozdělání motoru zjištěná závada: horní ložisko KO, začalo se protáčet celé ložisko v plastovém uložení. Oprava za 250,- Uhlíky byly OK
Po 12 letech provozu to ujde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7864
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne duben 10 2022, 22:55    Předmět: Citovat

Hydrawerk napsal(a):
V mojí domácnosti je od roku 2008 Zelmer Solaris 5000. Polskej výrobek. Opravoval se naviják kabelu, sestra dvakrát ukopla držadlo, lepil se upadávající kryt tlačítek. Víčko neseného příslušenství už má upadlé packy, takže je přilepené izolepou. Motor je původní. Taky spínač parkovací polohy se furt kazil, takže vysavač občas nešel zapnout. Pružinka upadávala. Před časem jsem to vypodložil plechem.
Výkon se nastavuje tlačítkama, takže je tam mikroprocesor, kterej kupodivu stále funguje.
Takže jako slouží dodnes, což není zlý, ale celková úroveň výrobku je ne zrovna skvělá.
Další babička má nějakou malou Rowentu asi taky z roku 2008, nějak se nekazí.

V Zelmeru se pokazil regulátor, asi se zbláznil procesor. Po zkratování jede motor na plný výkon, normálně se to dá používat. Ale už vybírám novej vysavač. Zná někdo Miele? Vyplatí se to? Třeba model Complete C2 PowerLine - SFAF3?
https://www.miele.cz/domacnost/vysavace-1784.htm?mat=10693530&name=Complete_C2_PowerLine_-_SFAF3
https://vysavace.heureka.cz/miele-c2-powerline/#prehled/

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1294
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st listopad 23 2022, 6:47    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
Už jsem sice objednal novej vysavač...


A cos nakonec koupil? Fungujue este? Zrovna neco shanim. Kamarad mi daval tip, ze maj doma Concept VP5242 4A Radical a zatim spokojenej, ale koukam ze na Alze ma naky obrovsky cislo reklamaci:
https://www.alza.cz/concept-vp5242-4a-radical-parquet-800-w-d5896248.htm?o=1
Na heurece ma zas celkem dobre hodnoceni Concept VP 5241
https://vysavace.heureka.cz/concept-vp-5241/#recenze/
Ale po tom, co sem si tu o te znacce precetl zde, tak me presla chut.
Tak co treba Electrolux Ease C4 EC41-2SW
https://www.alza.cz/electrolux-ec41-2sw-d5553098.htm#parametry
nebo Electrolux ESPC71DB
https://www.alza.cz/electrolux-espc71db-d5099362.htm#parametry
ty maji omyvatelne filtry...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8963
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: st listopad 23 2022, 9:39    Předmět: Citovat

Koupil jsem nakonec Karcher. Používám to vždy se sáčkem, výkon naprosto super a dá se použít i napůl jako dílenskej. Takže při vrtání do zdi odsává prach, dá se s ním vysát garáž i hrubší nečistoty a hned se neucpe. Šňůra je dlouhá dost a hadice taky. Klasickej domácí bych už nebral.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1294
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt listopad 24 2022, 18:24    Předmět: Citovat

Dik, to uz je pro me zbytecne vyssi cenovy level a predimenzovane (do maleho panelaku), jasne pokud to mas i do dilny, tak to dava smysl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33749
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt listopad 24 2022, 19:05    Předmět: Citovat

V robote mame Karcher T12/1 - vysavam tym bordel z pocitacov. Vyhoda je velky objem vrecka, lebo inak by bolo po 5 pocitacoch plne (casto su tam fakt velke kusy prachu)..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1294
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá listopad 25 2022, 1:26    Předmět: Citovat

Tak v praci mame naky prumyslovy narex s kterym se muzou vysavat ocelove piliny a spony, ale to si clovek bezne do bytu nekupuje Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tarantule



Založen: Feb 07, 2024
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt březen 07 2024, 11:39    Předmět: Citovat

Tak já používám cca 25 let, Rainbow.
1 měněna šnůra na 230 V , a 1 měněn vypínač v rukojeti kobecového klepače.
Jinak maká. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dracekvo



Založen: Feb 10, 2009
Příspěvky: 501

PříspěvekZaslal: čt březen 07 2024, 13:04    Předmět: Citovat

Taky ho mám.
Ale od doby co je robotickej, tak ostatní vysavače se vytáhnou zcela vyjímečně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1294
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 07 2024, 14:26    Předmět: Citovat

Ja koupil.ten bezpytlikovy electrolux a zatim dobry. A to ho zrovna nesetrim, vysavam vsechen bordel z vrtani, skrabani barev a co se proste pri praci nadela,.vsechny filtry jsou omyvatelne, tak sem to zatim asi 2x vyndal,.proplachnul a vysusil.. hlucnost, vykon a ucinnost se se starou eta neda srovnat, neni potreba 2kw topeni, aby to dobre vysalo....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
BastlXXX



Založen: Sep 12, 2021
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: so březen 09 2024, 8:20    Předmět: Citovat

Osobně doporučuji Electrolux EPF61RR, sám jsem se divil, jak při svém výkonu saje, resp. je vidět jak špatně navržené byly staré 2 kW vysavače... Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klob1



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 320

PříspěvekZaslal: pá březen 15 2024, 13:52    Předmět: Citovat

Mamka koupila Sencor SVC 1080TI

A to jsem říkal, že nic od Sencoru nechci, po zkušenosti s Varnou konvičkou, která nová začala hořet a ten plamen z plastu tavící.

Měl jsem strach, že ta hračka nebude sát. Cyklonový tah. U jednoho jsem to měl, a nebylo to na nic, moc to nesálo.
Jsem úplně překvapen. Nebojte se, je to super vysavač, docela vymakaný. Dnes se dělají i kompresory s Cyklonovým systémem.

Kabel dlouhý, že mi dá po celém bytě z jedné zásuvky. Nedělá rámus, docela tichý. Saje silně, že i koberec nazvedne. Jen mě štve, že saje vše, co k němu přijde. Takže pak přebírám. Maká dobře po koberci, podlahy bere také. Má dost příslušenství, trubici na radiátory. Výhoda je, že má zásobník, který jde otevřít zespodu i z vrchu. Žádný sáčky. Vysypat přímo, žádný bordel. Smetáčkem u popelnice očistím vše i filtříky. Jinak doma vysýpáme přímo do pytlíku od pečiva.
Jsme s ním nadmíru spokojeni. Byla to fakticky dost dobrá koupě. Zatím šlape bez vady, tak doufám, že vydrží. Byla i na něho nějaká víkendová akční sleva tehdy.

Jediná nevýhoda je, že nevysává vodu.

Mamka původně chtěla ruční, tyčový, kvůli nemocné ruce, aby to na ní nebylo těžké. Pak si vzala tento, není těžký a zvládá to také. Nakonec je prý radši, že nebrala tyčový, ale tuhle potvoru.


Naposledy upravil Klob1 dne ne březen 17 2024, 21:38, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1294
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá březen 15 2024, 16:22    Předmět: Citovat

Jen doplnim, ze jsem bral ten Electrolux ESPC71DB, tehda za 3199,-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 484
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: pá březen 15 2024, 21:47    Předmět: Citovat

Já mám Taski Aero, vlastně máme dva . Jeden větší má manželka na
přízemí RD 150 m2 a já menší Taski v patře .

Co mě fascinuje, tak vysavač jenom šustí (vzduch) co jsme měli všechny
luxy před tím, tak kvílely motory prostě hroznej kravál.

Myslim, že Taski má snad na ten tichý motor patent a co je taky příjemný
nechal jsem si poslat ze servisu rozkreslený schema ND vše se dá
koupit za pár šušní, pošlou do 3 dnů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1294
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so březen 16 2024, 18:51    Předmět: Citovat

Nj, to uz je kapanek jina cenova, tak to este aby nebylo luxusni a tichoucky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund