Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Myčka nádobí Concept MNV4360 - Nenahřívá vodu

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3730
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: so listopad 19 2022, 16:51    Předmět: Myčka nádobí Concept MNV4360 - Nenahřívá vodu Citovat

Hezký podvečer všem přítomným. Právě jsem se vrátil od kamaráda který mě požádal o opravu výše zmíněné myčky. Když jsem se jej ptal jaký problém má táto myčka tak mi zdělil že nenahřívá vodu. Ptal jsem se jej zda vykoná celý cyklus mytí a on že normálně program dokončí. Bylo mi to trochu divné ale budiž.
Hned mě napadlo přerušené topné tělísko. Po odkrytování jsem odpojil jeden přívod k topnému tělísku (alespoň si myslím že to je správně viz příloha) a proměřením multimetrem který ukazoval nekonečno jsem se přesvědčil že jsem měl pravdu.
Chtěl jsem celé čerpadlo vytáhnout ven ale ono to není tak jednoduché jak jsem si myslel. Konektory které se daly tak jsem odpojil ale vzadu by měl být ještě nějaký od přívodního káblu. Pak nevím jakým způsobem uvolnit spony gumových hadic a v neposlední řadě jakým způsobem je zacvaknutý plechový držák toho čerpadla. Na něm je zavěšené čerpadlo na gumových "kšandách".
Také jsem ještě nenašel zda se dá koupit samostatné topné tělísko a v jaké cenové relaci.
Proto prosím o radu vás zkušenějších kdo má s tím zkušenosti. Kamarád říkal že mu skončila 5-ti letá záruka a myčka se pokazila.
Předem všem děkuji za cenné rady.



1668869494207 – kopie.jpg
 Komentář:
Štítek
 Velikost:  122.94 kB
 Zobrazeno:  59 krát

1668869494207 – kopie.jpg



1668869387665 – kopie 1.jpg
 Komentář:
Čerpadlo
 Velikost:  299.46 kB
 Zobrazeno:  98 krát

1668869387665 – kopie 1.jpg



Chybové hlášení.PNG
 Komentář:
Chybové hlášení
 Velikost:  98.01 kB
 Zobrazeno:  51 krát

Chybové hlášení.PNG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2641

PříspěvekZaslal: so listopad 19 2022, 18:23    Předmět: Citovat

Tady je seznam náhradních dílů.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jehlik



Založen: May 20, 2005
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: so listopad 19 2022, 23:49    Předmět: Citovat

Zdravím,měl jsem podobnou závadu na myčce AEG,odešla telotní pojistka na tělese.Vyzkratoval jsem ji na prasáka a zatím funguje už 5 roků.Názory dalších členů EB mě nezajímají jsme EB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3730
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: ne listopad 20 2022, 9:30    Předmět: Citovat

Podle dokumentace seznamu náhradních dílů co mi zde dal petrfilipi jsem googlil a našel jsem tento náhradní díl hned na několik značek myček (díl vypadá stejně) které se také liší cenově tak jsem nyní v rozpacích zda mi bude ten díl pasovat, viz přílohy.


Topné těleso 1 – kopie.PNG
 Komentář:
Chybí model MNV4360
 Velikost:  285.16 kB
 Zobrazeno:  65 krát

Topné těleso 1 – kopie.PNG



Topné těleso 2 – kopie.PNG
 Komentář:
Jiné značky myček
 Velikost:  289.61 kB
 Zobrazeno:  68 krát

Topné těleso 2 – kopie.PNG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3730
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: po listopad 21 2022, 15:23    Předmět: Citovat

Dneska jsem opět hledal ale přesně do Concept MNV4360 nikde nic. Nevyrábí se ta značka pod jiným výrobcem? Neboť co jsem našel tak podle fotek to topné těleso se podobá tomu v té kamarádové myčce. Je mi jasné že nemusí mít shodné rozměry ale výrobce mohl klidně použít čerpadlo s tímto topným tělesem od jiného výrobce.


Topné těleso 3 – kopie.PNG
 Komentář:
Electrolux, AEG, Zanussi
 Velikost:  238.26 kB
 Zobrazeno:  58 krát

Topné těleso 3 – kopie.PNG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hape



Založen: Feb 08, 2010
Příspěvky: 457
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)

PříspěvekZaslal: út listopad 22 2022, 14:07    Předmět: Citovat

Myslím, že to klidně můžeš koupit jestli to vypadá stejně, případně se můžeš zeptat přímo prodejce. Já sem do myčky Baumatic kupoval podle obrázků nějaký vodící kolečka a rolničky ke košům a přírubu s těsněním, která měla dokonce jinou barvu plastu a všechno pasovalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3730
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: út listopad 22 2022, 14:48    Předmět: Citovat

Tak jsem nakonec z nabídek vybral to nejlevnější a objednal. Všechny co jsem našel na různé druhy značek myček jsou si na těch obrázcích podobné tak snad to bude pasovat. Popřípadě jsem uvažoval pouze přešroubovat samostatné topné tělísko.
Posílal jsem dotazy prodejcům ale ti mi odpověděli že na ten typ myčky co jsem uvedl požadované topné těleso nemají. Podotkl jsem že na jinou značku mají podle obrázku stejné ale odpověděli mi všichni shodně že oni se musí držet toho co je napsáno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út listopad 22 2022, 14:59    Předmět: Citovat

Katalog dielov: https://www.my-concept.cz/img.asp?attid=14125653

Teleso: https://www.futurelineshop.cz/topne-teleso-e5-mnv4660-mnv4645-mnv4360-mnv4260-mnv4245/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3730
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: út listopad 22 2022, 15:53    Předmět: Citovat

Jak jsi to prosím Tě našel? Já do toho eshopu psal ale odepsali mi viz příloha. Konkrétně jsem zadal typ té myčky MNV4360 ale vyskočil mi odkaz co jsem dával do přílohy jako "Topné těleso 1" ve kterém právě ten můj typ chyběl. Nevím
Každopádně všem ještě jednou děkuji za dobré rady. Každopádně jsem objednal zde kde je o něco levnější a posílají i na Slovensko.
Až mi přijde a budu moci jej porovnat tak dám vědět jak jsem dopadl.



Topné těleso k myčce.PNG
 Komentář:
 Velikost:  76.54 kB
 Zobrazeno:  52 krát

Topné těleso k myčce.PNG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út listopad 22 2022, 16:20    Předmět: Citovat

Nasiel som podla cisla dielu:
http://www.google.com/search?q=62390563+teleso
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3730
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: ne prosinec 11 2022, 13:06    Předmět: Citovat

Myčka již funguje, včera jsem byl namontovat to topné těleso. Jak jsem psal výše že jsem objednával z eshopu KUPaOPRAV kde měli podle obrázku na pohled stejné ale do jiných značek tak den nato jsem zjistil že na výrobky Concept je v Čechách firma zde. Hned jsem tam napsal a odepsali mi že topné těleso mají na skladě a na Slovensku mají pobočku. Psal jsem teda i do Trenčína a objednal originál díl do této myčky. Chtěl jsem zrušit tu první objednávku ale již byla na cestě ke mě tak se to již nedalo.
Nic méně té výměny jsem se bál, stále mi chodilo po rozumu jak nejlépe to těleso vyměnit když je tam tak špatný přístup. Zkoumali jsme společně s kamarádem možnosti ale stále jsme na nic nemohli přijít. Už ze zoufalství kamarád říká že ať se na to vykašlu a že koupí novou myčku. Já na to že je kopený nový díl a že to museli nějakým způsobem namontovat. V ten moment mě napadla spásná myšlenka, abychom převrátili myčku na bok a podívali se zespodu. Tak se i stalo, když ležela myčka na boku uviděl jsem kryt který držel na západkách. Začal jsem opatrně ty západky vycvakávat, kamarád mi začal s tím pomáhat tak jsem jej raději usměrnil aby mi pouze přidržoval ten kryt aby opět nazpět nezacvaknul. Kamarád je dosti zbrklý (jak jsem u něj byl poprvé tak se mu podařilo ulomit jednu západku co drží motor i s tím čerpadlem a topným tělesem) tak pro jistotu aby neulomil další. V tom krytu je plovák a mikrospínač, zřejmě kdyby někde začala vytékat voda tak ať to dá signál na uzavření přívodu vody.
Jsou tam nějaké speciální pásky na stažení hadic které určitě potřebují speciální nářadí tak kamarád musel jet shánět po známých náhradní klasické šroubovací.
Ulomenou západku z materiálu PP jsem zalepil tímto lepidlem co jsem koupil když mi v mojí myčce AEG praskl šroubek který drží ostříkovací rameno.



1670170615215 – kopie – kopie.jpg
 Komentář:
Porovnání topných těles
 Velikost:  297.92 kB
 Zobrazeno:  58 krát

1670170615215 – kopie – kopie.jpg



1670756273143 – kopie.jpg
 Komentář:
Pohled zespodu po odmontování krytu
 Velikost:  225.43 kB
 Zobrazeno:  73 krát

1670756273143 – kopie.jpg



1670756377237 – kopie.jpg
 Komentář:
Pásková spona hadic
 Velikost:  162.77 kB
 Zobrazeno:  59 krát

1670756377237 – kopie.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund