Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

prodej na eBay

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: so listopad 12 2022, 12:07    Předmět: prodej na eBay Citovat

je tu někdo, kdo v poslední době prodává na eBay? Jde mi o náslkedující informaci: Jak to nyní eBay řeší s platbami prodejcům?

Chtěl jsem dnes dát na eBay nabídku k prodeji. Tu jsem sestavil, vše OK, dal ke zvěřejnění. Chtělo to po mne ověření telefonem, že jsem to opravdu já, pak osobní údaje. Až potud OK. Pak to chtělo spojit můj účet u eBay na banku. Prý, že eBay posílá platbu přímo na účet. No, dobře, slyšel jsem, že se eBay rozešla s PayPal. Tu vazbu mezi eBay a bankou zajišťuje Trust systém. Našel jsem v nabídce moji banku, zadal jsem přihlašovací kód do internet bankovnictví. Systém Trust oznámil, že "nemám internetové bankovnictví". Very Happy Zde se to zaseklo. Dál nic... Možná Trust systém umí je americké internetové bankovnictví, co já vím....
Netuším, jak se dají tedy nyní na eBay zveřejnit prodeje. Žádná jiná možnost v nabídce (například reverzně přes bankovní kartu) nebyla ani přeskočit toto nelze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mikras



Založen: Sep 04, 2019
Příspěvky: 541
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so listopad 12 2022, 12:17    Předmět: Citovat

A byl jsi 100% na stránkách Trust systému? Ono zadávat někde heslo k IB mimo přihlašovací portál banky je dost podezřelé...


...nebylo tam náhodou napsáno, že UŽ nemáš internetové bankovnictví...?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33853
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so listopad 12 2022, 12:19    Předmět: Citovat

"Predavam" tam dve veci snad pol roka a nikto ich nechce.
Ziadne prihlasovacie udaje do banky to odo mna nechcelo. Ani by som ich nikdy nikomu nedal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eleferner



Založen: Jun 04, 2016
Příspěvky: 543
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so listopad 12 2022, 13:38    Předmět: Citovat

Na ktere geograficke mutaci to delas? Ebay.com? Ja jedu pres Ebay.co.uk a tam zadny Trust nebyl, primo jsem zadal IBAN uctu, na ktery mi to chodi. Ebay sam rozpoznal nazev banky, zemi atd. Druhy den poslali malou testovaci platbu, ktera se jim pak zase automaticky vratila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: so listopad 12 2022, 18:21    Předmět: Citovat

Arrow Mikras ... vtipné, ano byl jsem na stránkách Trust. Objevilo se extra Trust okénko nad oknem eBay a Internet bankovnictví mám stále.

Arrow eleferner - také jsem to dělal na ebay.co.uk. Na eBay.com nechodím, stejně něco kupovat z USA nebo prodávat do USA je opruz.

V "MyAccount" jsem pak objevil hlášku, že PayPal účty už nelze zřídit, jen ty co existovaly dříve ještě existují a nově v případě "prodej teď hned" se vyžadují bankovní údaje. Když prodejce prý neuvede "platba teď hned", proběhne platba přes eBay (netuším jak - to tam nebylo) a bankovní údaje se nežádají. Zkusil jsem to tedy znovu a zadal platbu řízenou eBay a výsledek byl stále stejný. Přesměrovalo mne to zase na Trust a tam jsem skončil. Nechápu, proč když mají v systému kreditku, nemůžou platbu poslat přes tu kreditku.

Vrátil jsem se tam znovu a zkusil jsem to na eBay.de a pak na eBay.com. Všude se to chová stejně. Udělal jsem printscreen. Přitrom přímo eBay uvádí, že vložením bankovních údajů souhlasím, aby si z účtu inkasovali peníze, které dlužím eBay. Já jim nic nedlužím, ale eBay by si takto mohla vystavovat požadavky na poplatky kdoví za co a hned inkasovat...
Nevím, kdo jim na toto skočí.



ebay.jpg
 Komentář:
požadavek na vložení bankovních údajů prodejce
 Velikost:  57.69 kB
 Zobrazeno:  44 krát

ebay.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
eleferner



Založen: Jun 04, 2016
Příspěvky: 543
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so listopad 12 2022, 19:56    Předmět: Citovat

Hmm, tak s tim ti nepomuzu, ten vyber bank jsem nikdy nevidel. Ale nejsi prvni kdo to resi, tady je jakysi workaround:

https://community.ebay.com/t5/Payments/Can-t-add-bank-account-to-new-account-FIX/td-p/32880141

Jak jsi na tom Ebayi dlouho? Mas overenou fyzickou adresu, tj. poslali ti papirovy dopis s overovacim kodem?

Jinak na kreditku (nemas na mysli debetku?) ti nikdo nic neposle, nebo alespon ne u karty pro fyzickou osobu. Jo a pocitej s tim, ze prodej na Ebay je neskutecna zlodejina, u malych veci si defaultne berou 15%. A pokud pouzijes Paypal, tak dalsi 4% pryc. Njn, nekdo holt ty chude korporace dotovat musi, pro dobro sveta to nedelaji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: so listopad 12 2022, 22:11    Předmět: Citovat

Arrow eleferner - na eBay jsem od jara 2004 a mám vysoké 100% hodnocení. Adresu mám ověřenou. Na kartu mi několikrát v minulosti vraceli zpětně peníze. Je to normální proces, tzv. reverse transaction. PayPal nemám a nikdy jsem neměl. V posledních letech, když ještě eBay se bratříčkoval s PayPal a platilo se přes PayPal, tak já platil kartou přes PayPal jako host. A stejným reverzním proceserem se také platby vracely, např. za nedoručené zásilky. Ale pak se eBay s PayPal rozkmotřil a tak u eBay vymysleli tuhle chytristiku, že budou eBay účet spojovat na bankovní účet. Jednak to asi moc nefunguje, protože banky jsou velmi obezřetné k takovýmto nápadům a jednak se to nebude líbit prodejcům. To by musel prodejce zřídit extra účet pro eBay a ten držet téměž prázdný, aby mu ho nevykradli. Very Happy
Já momentálně řeším, kde inzerovat služby. Nechtěl jsem prodávat na eBay fyzické věci, ale jen služby. Což také jde a inzeráty na služby, které jsem tam chtěl dát, jsem tam už viděl (většinou z US).
Principielně je vůbec problém,, kde dnes inzerovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7546
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so listopad 12 2022, 22:27    Předmět: Citovat

Mezi vrácenou platbou (tedy dříve provedenou z tvé karty) a tím, že na ni někdo zaplatí je jistý rozdíl. Pravda, pokud někdo o kartě hovoří jako o "kreditce" ať jde o kartu debetní či kreditní (předplacenou se zatěžovat nebudeme), tak pro něho to může být detail.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: ne listopad 13 2022, 8:03    Předmět: Citovat

Arrow Hubert_79 , opět se mýlíte Sad . Jestliže zaplatím kartou a pak mi prodejce má vrátit platbu zpět, provede to opět na kartu, tzv. "reverse charges".
Příklad třeba u Hornbacha. Jezdím občas k Hornbachu v Praze. Hornbach nabízí možnost vrátit zboží bez udání důvodu do 2 týdnů. Něco koupím a zaplatím kartou. Za týden si to rozmyslím a vezmu koupenou věc a účtenku, dojedu zpět do Hornbachu a věc jim vrátím. Pokladní vezme účtenku, naskenuje kód položky a řekne mi o kartu. Přes kartu mi vrátí, tedy pošle do banky na můj účet platbu za vrácenou věc.

Další příklad:
Koupil jsem na eBay věc a zaplatil jsem přes PayPal jako "host" kartou. Zboží nedošlo (kurýr DPD ČR zásilku ukradl a na jejich web napsal, že neexistuji). Reklamoval jsem u eBay, že zboží nedošlo. eBay vždy reklamaci uznal a nařídil PayPal, že mi má vrátit platbu. PayPal provedl vratku reverzní procedurou na moji kartu, jejíž údaje měl (a má dosud) a mě se na účet vrátila celá platba.

Nyní eBay přišel s nápadem, že chce bankovní údaje od účtů prodejců a má právo si z účtů inkasovat. Vidím jediný rozdíl v tom, že když má eBay k dispozici údaje karty prodejce, pak inkaso z bankovního účtu prodejce přes jeho kartu není tak snadné jako inkaso přímo z jeho účtu nadto s jeho souhlasem. Very Happy
Když o tom tak přemýšlím, to je mánie v posledních letech, vyžadovat od každého bankovní údaje, údaje platební karty a k tomu scan osobního dokladu s fotografií a podpisem. Tahle mánie se děsně rozmohla. Třeba Freelancer, EutelSat a další. Určitě brzo dorazí také do Česka, třeba na Aukro . Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: ne listopad 13 2022, 8:26    Předmět: Citovat

Trustly musi podporovat banku u ktere mas ucet, coz v CZ rozhodne nejsou vsechny. Pokud jsi jisty ze tvou banku podporuje, res to s jejich technickou podporou. Tam ti nejspis podaji relevantnejsi informace k tvemu pripadu nez na foru o elektronice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7546
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: ne listopad 13 2022, 8:45    Předmět: Citovat

Jak píšu. Mezi vrácením platby a tím, že někdo na "kartu" pošle peníze jen tak je rozdíl. Ale pan mistr to ví lépe.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne listopad 13 2022, 9:00    Předmět: Citovat

petula napsal(a):
, opět se mýlíte Sad . Jestliže zaplatím kartou a pak mi prodejce má vrátit platbu zpět, provede to opět na kartu, tzv. "reverse charges".
Přes kartu mi vrátí, tedy pošle do banky na můj účet platbu za vrácenou věc.
Ujasni si, že na kartu ti nikdy nic nejde. Nakonec to píšeš v té další větě. Karta je jen způsob přístupu na tvůj účet.
Jinak úhrada přes internet pomocí karty je jinak nastavena než placení v obchodě.
To, že něco vracíš po týdnu, tak nechám raději bez komentáře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: ne listopad 13 2022, 9:28    Předmět: Citovat

Trustly nema s placenim kartou nic spolecneho, tam se opravdu zadavaji prihlasovaci udaje do banky. Muzes jeste zkontrolovat jestli mas v bance povoleny aplikace tretich stran a pripadne tuhle konkretni sluzbu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund