Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vyběr elektrického sporáku
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po květen 23 2022, 13:36    Předmět: Citovat

GeXeS napsal(a):
...Jediná (a bohužel ne nezanedbatelná) nevýhoda je hluk..

A co ten design? Nez bych pri vareni musel koukat na takovou hruzu, radeji si objednam pizzu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GeXeS



Založen: Jul 09, 2020
Příspěvky: 307
Bydliště: jižní Morava

PříspěvekZaslal: po květen 23 2022, 18:34    Předmět: Citovat

Minimalistický a klasický. Za mě mnohem lepší než kdejaké tereminy a Go'auldské krystaly, co se dnes na trhu předhánějí v inovativnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2482
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: čt listopad 10 2022, 9:30    Předmět: Citovat

Zajímalo by mě proč i některé současné sporáky/el.trouby mají dolní těleso v provedení "odporový drát s navlečenými keramickými korálky". Víte někdo, jaké má toto provedení tělesa výhody, nevýhody? Vím že kdysi se toto provedení používalo hodně, ale dnes už převažují tělesa tvořené vhodně natvarovanou topnou tyčí s kovovým pláštěm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3311
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po březen 27 2023, 22:35    Předmět: Citovat

GeXeS: Tak to bude vhodný kandidát. Mám klasicky sporák s troubou. Kvůli menšímu výběru takový varianty jsem uvažoval o samostatné desce na vaření a k tomu troubu ale to by zas chtělo nechat udělat nějakou konstrukci a zbytečně to bude složité. Takže tvůj výběr mě udělal radost. Jak se vaří na indukci, nějaká praktická zkušenost by se mě hodila.
Je fakt že mě to trvá než se rozhoupu ale já u sporáku trávím minimum času a když to už nastane tak to musí být něco nenáročného a rychlého. A protějšek si trochu zvyknul takže ten tlak na změnu není tak velký. Ale jsem naladěn na novinky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
GeXeS



Založen: Jul 09, 2020
Příspěvky: 307
Bydliště: jižní Morava

PříspěvekZaslal: út březen 28 2023, 0:21    Předmět: Citovat

Přesně pro takové, jako jsme my, jsem to sem pověsil. Já jestli budu jednou měnit kuchyni, dám si tam jedině tohle (pokud mi do toho žena nehodí vidle - ale soudě podle toho, jak ji štve matlací varná deska, si slibuji slušné šance).

Vaření na indukci parádní. Nabíhá rychle, není z toho lepivý omastek na dlaždičkách a digestoři (jako z plynu) a výběr hrnců chytajících na indukci je za mě dostatečný. Všecky klasické staré hrnce smalťáky na tom samozřejmě bez obtíží jedou, z toho měli naši radost největší (ono se nakonec ukázalo, že ségra to chtěla jako překvapení pro rodiče). Povrch desky se nerozpaluje tolik jako u klasické sklokeramiky (logicky), takže je i dřív chladný. Dokonce to má i trojstupňový indikátor zbytkového tepla.
No a dokážu si představit, že kdybych potřeboval rozpálit jen tak plotýnku jako za starých časů, tak se na to asi dá plácnout nějaký litinový plát. Na rozvonění purpury nebo nahřívání cojávímčeho.

Stále jako jediné negativum vidím hluk, ten je ve srovnání s plynem skutečně vyšší a místy až nepříjemný. To nelze popřít. Ale jinak dobré.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
alxa



Založen: Aug 02, 2010
Příspěvky: 274
Bydliště: kousek od Brna

PříspěvekZaslal: út březen 28 2023, 12:45    Předmět: Citovat

Nevýhodou ind. desky je dotykové ovládání, pokud jsou mokré prsty tak nejde deska ovládat, pokud je mokrá deska (něco vyvře, stačí i trochu) tak se vypne. Před rokem jsem si pořídil novou kuchyň s novými spotřebiči , tak mohu hodnotit. Původní klasický sporák s el.plotýnkami se nedá srovnávat co se týče komfortu s novou indukcí. Doporučuji indukci s flexibilními zónami, když je velký hrnec atd. tak se to hodí. Je dobré myslet na chlazení ind. desky zespodu, ať má ventilátor ind. desky kam foukat. Tento týden jsem opravoval ind. desku Mora. Do úplně nové ind. desky známý pustil 400V místo 230V. Tak se trochu zablesklo. Naštěstí to odnesly jen varistory. Zarazilo mě, jaké výrobce použil kondenzátory na vstupu desky. Kondenzátor X2 5uF odpovídá velikosti zn. kondenzátorui 1uF. Jsou trvale pod síťovým napětím. Moc velkou životnost jim nedávám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út březen 28 2023, 14:04    Předmět: Citovat

alxa napsal(a):
Nevýhodou ind. desky je dotykové ovládání, pokud jsou mokré prsty tak nejde deska ovládat, pokud je mokrá deska (něco vyvře, stačí i trochu) tak se vypne.
Ale to není žádná nevýhoda a natož ind. desky. To je ukázka jen toho, že uživatel má vařit s čistými rukami. Zbytek je o tom, že se s tím prostě musí naučit dělat. U plynové desky ti to po vyvření uhasí plyn a za chvilku bouchne celý barák a od něho chytne celá čtvrť.. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
alxa



Založen: Aug 02, 2010
Příspěvky: 274
Bydliště: kousek od Brna

PříspěvekZaslal: út březen 28 2023, 14:17    Předmět: Citovat

Hm, tak jsem čuně. Nebo neumím vařit. Stačí dělat něco jiného a je nutno rychle stlumit indukci. A také stačí vysrážená voda na pokličce, jedna kapka na desku ve správném místě a je OFF.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út březen 28 2023, 15:42    Předmět: Citovat

Čuně asi být nemusíš, ale chce se to naučit vařit. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dracekvo



Založen: Feb 10, 2009
Příspěvky: 505

PříspěvekZaslal: út březen 28 2023, 18:17    Předmět: Citovat

No hele, taky jsem se bál indukce a dotykového ovládání. Dostal jsem jí od kámoše, když jsem se po něm stěhoval do služebního bytu téměr zadarmo, takže jsem jí prostě vzal.
Mám kombi. Kde v předu je indukce a v zadu klasika sklokeramika.

Indukce je super. Rychlé reakce jak na plynu. Navíc hrnec není rozpálený jak nevím co i když nesedí úplně přesně na plotnu.
Spodek nádoby není zapečený černotou. Pánvičky se nekroutí.
Třeba u mě dotyk ovládání funguje i s mokrejma rukama. Jen nesmí bejt tak mokrý, že z ních kape voda. Stačí ocáknout mokré ruce do dřezu a můžu ovládat.
Asi mám štěstí, že byl takovej pečlivej a vybral fakt dobrou desku, kde je i ovládání logické. S logikou ovládání jiných desek občas bojuju.

Už bych nic jiného nechtěl. Jen vestavnou desku. Proti sporáku je údržba a čistota úplně někde jinde.

Jo a že se vypne pokud něco vyteče ven, to vůbec nepovažuju za nevýhodu, ale výhodu.
A pokud u plynu zhasne plamen, tak bezpečnostní ventil zachvilku zavře plyn. Takže výbuch se konat nebude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
alxa



Založen: Aug 02, 2010
Příspěvky: 274
Bydliště: kousek od Brna

PříspěvekZaslal: st březen 29 2023, 7:34    Předmět: Citovat

P32 pravda, u vaření čaje ten problém nehrozí. Desku mám AEG s ovládání "slajdy". Jinak s deskou velká spokojenost. Uvidíme jakou bude mít životnost. Troubu jsem pořídil parní AEG, trochu jsem se ošíval nad cenou, ale nelituji. Takovou kačenu nebo kuřátko v normální troubě neuděláte. Přítelkyně v ní peče chleba a je taky spokojená. Ještě se chystám vyzkoušet vaření sous vide.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st březen 29 2023, 9:34    Předmět: Citovat

Uživatel p32 je statečný provokatér. Patrně má na vaření robota a jen zadává příkazy. Ten dotykáč (hlavně horní) je příšerná věc, já jsem si schválně koupil pořádnej sklokeramickej sporák s klasickým manuálním ovládáním, digitální je jen minutka a časování trouby. Většinou toho vařím víc naráz a to pak prostě nejde udržet ruce úplně čistý. Na polívku z pytlíku je to asi jedno.

Do indukce se mně nechce, protože bych přes léto asi psychicky nevydržel a při každé bouřce bych ho odpojoval. Bleskojistky jsou dobrá věc, ale ty svařený jističe taky stojí za to.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: st březen 29 2023, 10:55    Předmět: Citovat

dracekvo napsal(a):
No hele, taky jsem se bál indukce a dotykového ovládání. Dostal jsem jí od kámoše, když jsem se po něm stěhoval do služebního bytu téměr zadarmo, takže jsem jí prostě vzal.
Mám kombi. Kde v předu je indukce a v zadu klasika sklokeramika.
Tahle starší měla super ovládání, mám ještě odloženou Fagor a Mora. Mezitím bezpečnost postoupila dál a vypíná se to i zamčené při utírání.

Doufám, že pár let vydrží, ale příští bude mít otočné knoflíky, i když tím pádem nebude vestavná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
alxa



Založen: Aug 02, 2010
Příspěvky: 274
Bydliště: kousek od Brna

PříspěvekZaslal: st březen 29 2023, 11:01    Předmět: Citovat

Když je řeč o bouřce, tak jsem měnil proudový chránič, kde se prorazila vinutí toroidního proudového trafa mezi sebou. Když jsem viděl lakované dráty na sobě od různých fází provlečené toroidem, moc velkou důvěru to ve mně nebudilo. (Udělal jsem zpětný inženýring.) Ty lakované dráty mají asi dvojitou nebo trojitou izolaci. Výrobce OEZ.
GeXeS na dělání bramborových placek a palačinek na indukci jsem koupil litinovou pánvičku. https://www.grilguru.cz/lodge-litinova-panev-na-palacinky-prumer-26-cm?gclid=EAIaIQobChMI04WV0fKA_gIVBigYCh09mweSEAQYASABEgIA5_D_BwE
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st březen 29 2023, 11:33    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Uživatel p32 je statečný provokatér. Patrně má na vaření robota a jen zadává příkazy.
A jak jsi to uhádnul? Normální lidé jsou ženatí a u nás doma vaří žena. Já samozřejmě nikomu neberu, že umí (nebo prostě musí) vařit sám, ale robota z něho fakt nedělám. Laughing
Že se bojíš indukční ploténky, tak to je přece tvoje věc. Já se zase bojím medvědů a žádného si do bytu nepustím. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund