Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ateus 420 + Easy Gate

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ladis



Založen: May 26, 2017
Příspěvky: 36
Bydliště: Bechyně

PříspěvekZaslal: st listopad 02 2022, 19:12    Předmět: Ateus 420 + Easy Gate Citovat

Ahoj,
mám takový problém. Vlastním A420-206, nyní se vyskytla příležitost s koupí GSM brány(2N easy gate). Bránu jsem samozřejmě koupil, ale... Brána jako taková samostatně s telefonem(třeba euroset 802) funguje. Ústředna na vnitřních linkách také bez problému. Problém nastává po připojení brány na státní linku(kteroukoliv) ústředny. I na neaktivní státní lince brána signalizuje, že je vyvěšeno. Pokud je státní linka na ústředně zvolena slyším oznamovací tón brány, vytáčet samozřejmě nemůžu. Nesetkal se s tímto problémem už někdo? Byl bych vděčný alespoň za nějaké nasměrování. Mám podezření na optočleny, popřípadě tranzistory kolem optočlenů, které zřejmě vytvářejí přerušení na lince.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3268

PříspěvekZaslal: st listopad 02 2022, 20:11    Předmět: Citovat

Jaké virtuální linkové napětí ta EASYGATE do zátěže dává?

Jaká konkrétní karta státních linek v té ATEUS 420 je?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ladis



Založen: May 26, 2017
Příspěvky: 36
Bydliště: Bechyně

PříspěvekZaslal: st listopad 02 2022, 20:21    Předmět: Citovat

Linkové napětí v zátěži je 22V, naprázdno 42V.

Karta je základní, bez rozšíření 2/6.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DKL



Založen: Mar 11, 2004
Příspěvky: 377
Bydliště: Sever jižní Moravy

PříspěvekZaslal: st listopad 02 2022, 20:31    Předmět: Citovat

Pokud proběhla změna kapacity ústředny (třeba když z ní před prodejem někdo vybral přídavná patra) tak je třeba provést tovární nastavení a ústřednu znova zkonfigurovat, jinak se v takovém případě státní přenašeče chovají podivně. Ale spíš si myslím že budou přepětím poškozené tranzistory které státní linky vyvěšují, taky jsem jich pár měnil kvůli stejným projevům.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ladis



Založen: May 26, 2017
Příspěvky: 36
Bydliště: Bechyně

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2022, 6:43    Předmět: Citovat

Díky za odpověď, taky si myslím, že to budou ty tranzistory. Asi nejpravděpodobněji BS107.

Jinak když ústředna přišla, tak jsem ji uvedl do továrního nastavení v programovacím režimu a následně nastavení uložil do EEPROM. Ale co jsem tak četl manuál, tak jsem nikde na nastavení rozšiřujících karet nenarazil. Mohu se zeptat, jak se přidávaly rozšiřující karty? Muselo se ještě někde něco do nastavovat? Nikdy předtím jsem s jakoukoliv t. ústřednou nedělal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DKL



Založen: Mar 11, 2004
Příspěvky: 377
Bydliště: Sever jižní Moravy

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2022, 15:20    Předmět: Citovat

Ano, to je ten tranzistor, našel jsem svoje prastaré poznámky.
Po instalaci patra (pater) se ústředna zapne a sama je identifikuje. Nic se nepřepíná ani nepřepojuje. Potom je třeba nové linky zkonfigurovat stejně jako ty na základní desce. Jen je nějaká podmínka ohledně kapacit pater a jejich umístění, všechno je to popsáno v manuálu pro instalaci. A taky je vhodné osadit EEPROM s vyšší kapacitou, ta 93C66 stačí jen pro základní provedení. Ale nutné to není, s tou původní se po vybití zálohovacího článku nenačte správná konfigurace linek přidaných pater, zůstane v základním nastavení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3268

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2022, 16:58    Předmět: Citovat

Zkouším po letech a stále OK. Smile

Ještě bych zkusil připojit mezi výstup z GSM brány a vstup státních linek "99" nebo "98" ATEUS 206 běžný telefonní přístroj jako "paralelku".

Je možné, že GSM brána testuje připojený telefonní přístroj a vstupní obvody ATEUS 206 mu nejsou dostatečnou "zátěží".

A ještě snad jen pro info:
- nemáš pobočky nastavené do reverzního režimu?
- máš povoleno vytáčet tónovou volbou do státní linky 99/98?

Kdyžtak pošli fotky svojí desky.



ATEUS420_ZD.jpg
 Komentář:
 Velikost:  276.94 kB
 Zobrazeno:  88 krát

ATEUS420_ZD.jpg



ATEUS420_B23.jpg
 Komentář:
 Velikost:  268.07 kB
 Zobrazeno:  112 krát

ATEUS420_B23.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ladis



Založen: May 26, 2017
Příspěvky: 36
Bydliště: Bechyně

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2022, 19:27    Předmět: Citovat

Posílám foto, můj kousek je trošku starší. Jinak, moje poznatky.

Paralelka bez úspěchu, stále stejné.

V reverzním režimu nemám ani jednu.
Jinak, bránu jsem si ještě před zkoušením nastavil na pulsní volbu.

Pokud je zapnutá pouze brána a ústředna je odpojená ze sítě(zástrčka vytažená ze zdi), tak telefon, který je přímo připojený na státní linku(20 -> 99, 21 -> 98 ) bez problému funguje. Ale, jakmile ústřednu jenom zapojím do sítě, podotýkám, zatím jsem ji nezapnut vypínačem, ze sluchátka telefonu, který je přímo připojený na danou státní linku začne lézt strašný paskvil, něco podobného síťovému brumu a brána se začne tvářit jako by bylo vyvěšeno. Pokud ústřednu zapnu, vytočím státní linku, tak slyším čistý oznamovací tón brány a poslouchám-li na telefonu připojeném paralelně ke státní lince, tak slyším i přerušení dané pulsní volbou, při vytáčení. Ale je to prokládané tím brumem, takže to brána asi nerozklíčuje. Nedokážu říct čím by mohl být brum způsoben. Asi je to blbost, už mi to dneska nemyslí, ale nějaká smyčka by se tak nemohla projevovat? Začne to hned po připojení ústředny do sítě, proto tak usuzuji.



a420.jpg
 Komentář:
 Velikost:  296.18 kB
 Zobrazeno:  84 krát

a420.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DKL



Založen: Mar 11, 2004
Příspěvky: 377
Bydliště: Sever jižní Moravy

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2022, 19:51    Předmět: Citovat

Zkus zapojit namísto externí linky jednu z linek Ateusu jak se to bude chovat. A možná by stálo za pokus napájet GSM bránu z baterie nebo ze zdroje s klasickým trafem. A taky bych zkontroloval odrušovací filtr, je pod tím plechovým krytem na trafu. Některé transformátory měly odbočku na 240V, pokud tam je tak je vhodné ji použít.
Ještě mě napadlo jestli není upadený ochranný vodič...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ladis



Založen: May 26, 2017
Příspěvky: 36
Bydliště: Bechyně

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2022, 20:02    Předmět: Citovat

Chlapi, tak vyřešeno, moc díky za všechny rady, typy, zkušenosti.

Je to způsobené zemnící smyčkou, po spojení mínusu brány se zemí ústředny se už problém neobjevuje. Vše funguje korektně.

Ještě k EMI, ten jsem vyměnil hned po koupi. Preventivně...
Ochranný vodič v pořádku, vše bylo zkontrolované při výměně EMI.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3268

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2022, 20:03    Předmět: Citovat

Sláva...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ladis



Založen: May 26, 2017
Příspěvky: 36
Bydliště: Bechyně

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2022, 20:20    Předmět: Citovat

Platí pouze pro linku 99. Rolling Eyes Very Happy

98 se chová stejně, jako předtím 99, jen s tím rozdílem, že byla a je bez brumu. Volba je na ní slyšet, ale brána ji ignoruje.

No nic, asi se spokojím zatím jen s jednou st. linkou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.12 sekund