Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TESLA ARS651, niekdo schema?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
AdamVarga



Založen: Nov 04, 2018
Příspěvky: 416

PříspěvekZaslal: pá říjen 21 2022, 6:36    Předmět: Citovat

Žiadne srákoty tam strkat nebudem.

Primárne monitory budú do času ako nenájdeme niečo lepšie za nie tak draho, v každom prípade zosilňovač nieje jediná vec ktorú by som v tom repráku chcel rozobrať ale aj výhybka. To síce nemení nič na výškovom reproduktore, to je mi jasné. Ked tie bedne má človek napočúvané a pozná ich dostatočne tak sa dá aj s tým pracovať. Až už budú kuppvané yamahy tak potom budú spolu slúžiť s nimi, ale to je cenovo trocha problém momentálne.

Mohol by som ale ísť aj logikou typu "dnes každý hudbu počúva na bezdrátovych JBL tak načo to robiť na extra reprákoch keď to môžem urobiť aj na dvoch JBLkách..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1549
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: pá říjen 21 2022, 10:59    Předmět: Citovat

To ale zase nikoli. Protože zatímco majitelům huhlátek to bude jedno, majitelé slušných aparátů tě s tvou tvorbou pošlou do háje, pokud nebude zvukově k poslouchání.

Přeju dobrou zábavu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4038
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá říjen 21 2022, 11:15    Předmět: Citovat

Kdybych stavěl homodomo nahrávací a mixážní studio, pořídil bych si do něj bedny, které podle mě dobře hrajou, pustil si na nich muziku, která mi přes ně dobře zní, a snažil se svou tvorbou této kvalitě přiblížit. Tyhle teslácké monitory možná nehrají úplně blbě, ale na dobré moderní bedny se to nechytá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
AdamVarga



Založen: Nov 04, 2018
Příspěvky: 416

PříspěvekZaslal: pá říjen 21 2022, 12:34    Předmět: Citovat

ransom napsal(a):
To ale zase nikoli. Protože zatímco majitelům huhlátek to bude jedno, majitelé slušných aparátů tě s tvou tvorbou pošlou do háje, pokud nebude zvukově k poslouchání.

Přeju dobrou zábavu.


Jazz a klasiku nenahrávame. V podstate nič populárne sa u nás este neotočilo a možno ani neotočí keďže to nieje milionove študio. Kultúra na slovensku je dosť, žalostná...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1549
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: pá říjen 21 2022, 17:17    Předmět: Citovat

To je jen takový předsudek. Ono je fuk, o jakou hudbu se jedná. Jakýkoli hudební styl, dokonce i ten nejprimitivnější negerský rap, se poslouchá nejlépe na kvalitním aparátu.

Studiové monitory by měly být v podstatě klasické, kvalitní HiFi bedny. Jediný rozdíl je v tom, že jsou převážně určené na poslech zblízka, v prostředí, kde se příliš neprojevují odrazy. Takže je u nich důraz na co nejvyrovnanější přednes v definované poslechové ose, zatímco celkové vyzařování do ostatních směrů se zohledňuje méně.

Ale to už jsou samozřejmě úvahy, které přesahují rámec tvého vlákna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá říjen 21 2022, 20:25    Předmět: Citovat

Tohle jsem Adamovi říkal už předtím, než ty bedny začal shánět, ale jsou situace, kdy nezbývá než pokrčit rameny. Když už se v tom ale rýpe, tak proč to neudělat v rámci předem daných možností správně? Do toho patří i uvedení zesilovače plně provozuschopného a spolehlivého stavu. TPA tam rozhodně nepatří, to bych v klidu ponechal někde na čínském smetišti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
TheLastUnicorn



Založen: Jan 17, 2018
Příspěvky: 413
Bydliště: Trenčín

PříspěvekZaslal: so říjen 22 2022, 8:47    Předmět: Citovat

Naznačoval jsem mu to samé...ale nechtěl jsem zacházet do detailů. Jestli někdo začne míchat muziku na ARS944, výsledkem bude nejspíš převýškovaná, na středech velmi divně znějící nahrávka, která se bude velmi špatně poslouchat na rozumném aparátu. Naopak, pokud k míchání použije sluchátka, výsledkem bude nejspíš velmi tupá a ploše znějící nahrávka. Proto je důležitý, aby se při mixingu používala jak kvalitní sluchátka, tak opravdu dobré nearfield/midfield monitory. Jak má takový dobrý monitor vypadat a hrát je možné slyšet třeba u Neumannu KH310, ATC SCM25a...a nebo si jako správný bastlíř takový monitory za zlomek ceny navrhnout a postavit. Ale to chce jít trochu dál, než se tady hádat o zesilovači, ktorý si v podstatě nezaslouží o moc víc, než zmínku, že existuje. Na druhou stranu i ARS944 jsou ale bedny, u kterých jestli se použije TDA2030 nebo špičkový Dudek, tak v zásadě nic převratného nepředvedou...principiálně nemůžou. V rámci produkce Valmezu rozhodně patří k tomu lepšímu, ale furt je to vhodný spíš jako takový retro doplněk k dobové sestavě sestavě na pohodový poslech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so říjen 22 2022, 9:54    Předmět: Citovat

TheLastUnicorn napsal(a):
Naopak, pokud k míchání použije sluchátka, výsledkem bude nejspíš velmi tupá a ploše znějící nahrávka. Proto je důležitý, aby se při mixingu používala jak kvalitní sluchátka,
A nemůže používat jen sluchátka od trhovců? Stejně to bude, jak píšeš, velmi tupé a ploché. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TheLastUnicorn



Založen: Jan 17, 2018
Příspěvky: 413
Bydliště: Trenčín

PříspěvekZaslal: so říjen 22 2022, 11:14    Předmět: Citovat

Nechápu jaksi, co tím chceš říct.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
grrrrrrrr



Založen: Jun 15, 2010
Příspěvky: 487
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so říjen 22 2022, 18:38    Předmět: Citovat

ok1hga napsal(a):
xy1 napsal(a):
pokud je to stále aktuální a nějak to nechvátá, můžu oskenovat.

jj, udělej to prosím, taky mám o tohle schéma zájem.
. . . nikde na netu jsem to nenašel.
pomůžeš tím i ostatním uživatelům fóra . . .


Take bych se primlouval za poradny sken.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AdamVarga



Založen: Nov 04, 2018
Příspěvky: 416

PříspěvekZaslal: út říjen 25 2022, 11:45    Předmět: Citovat

TheLastUnicorn napsal(a):
Jak má takový dobrý monitor vypadat a hrát je možné slyšet třeba u Neumannu KH310, ATC SCM25a...a nebo si jako správný bastlíř takový monitory za zlomek ceny navrhnout a postavit.


Toto je všetko pekné, ale ja nemám finančné prostriedky na toho neumana(4000€ za pár) vonkoncom nie na ATC(8000€ za pár) na to proste nieje budget.

Za tie šušne za ktoré som tie 944 a 651 kupoval je to až moc dobré. V porovnaní s HS8 sú síce rozdieľne ale nie na tak hrozne moc že by sa nedalo naučiť na tie bedne. Vôbec nieje problém že by hudba nemala výšky . Keďže sa sedí presne ideálne v strede, šróbik výškača je na úrovni očí uživateľa a bedňa priamo mieri na uživateľa tak to znie fajn. Vôbec nemám pocit že by tam nejako drasticky chýbali výšky a že by to nebasovalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TheLastUnicorn



Založen: Jan 17, 2018
Příspěvky: 413
Bydliště: Trenčín

PříspěvekZaslal: út říjen 25 2022, 12:16    Předmět: Citovat

OK, Ty si šéf. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19434
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út říjen 25 2022, 13:30    Předmět: Citovat

Kdybych měl podpořit některý z názorů, pak nejvíc mi konvenuje, co
Lukas-Peca napsal(a):
Kdybych stavěl homodomo nahrávací a mixážní studio, pořídil bych si do něj bedny, které podle mě dobře hrajou, pustil si na nich muziku, která mi přes ně dobře zní, a snažil se svou tvorbou této kvalitě přiblížit. Tyhle teslácké monitory možná nehrají úplně blbě, ale na dobré moderní bedny se to nechytá.

Z té diskuse na mne dýchly doby hifiklubových soutěží a výstav.
Podobné připomínky jsem si totiž vyslechl někdy v roce 1980 až 1982, nebo kdy to byla ta HiFi-ama v Pardubicích, když jsem tam předváděl mixpult pro ozvučování filmů. Oceněný nebyl, konečně - nebyl dost ušlechtilý a hifi.
Někomu se nelíbil ±1,5 dB na 18 kHz (podle polohy potenciometrů, byly tam TP601), natož -2 až -3 dB při 20 kHz a při 50 Hz. Úplně nezávisle rovný průběh se zvlněním pod ±0,5 dB Ó hrůzo! Co když to bude pak promítáno v sále s pořádným zesilovačem a bednami?!
Chvíli jsem měl pocit, co tam vlastně pohledávám, že jsem měl být diskvalifikován (a v tichosti někam uklizen) už na nádraží, ale ne až na pardubickém, nejlíp nejpozději při přestupu v Hradci, než to tam jako donesu.
Ale našel se tam jeden, který ty ostatní upozornil, že i seřízená B73 na dvatenáctku má na okrajích pásma větší rozptyl parametrů, než ten mix. A že je to na filmy točené frekvencí 18 snímků za vteřinu, tedy s rozsahem končícím na 10 kHz. Víc žádný ze zvukových osmičkových projektorů neumí ani nahrát, ani přečíst. A, i kdyby to bylo 24 snímků, tak při této frekvenci má magnetická stopa rychlost jen malinko přes magnetofonovou devítku a s více, než 13 kHz se počítat nedá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xy1



Založen: Jan 28, 2018
Příspěvky: 97
Bydliště: Jičín

PříspěvekZaslal: st říjen 26 2022, 10:55    Předmět: Citovat

Skenování dokumentace ARS 651, potažmo R 16 je hotové, je to v pdf (150 a 40 MB). Nedaří se mi to nějak rozumně umístit na ulož to - kdyby se toho (myslím tím vložení na ulož to) chtěl někdo ujmout, uvítal bych to. V tom případě prosím SZ. Když už byl skener v akci, přidal jsem i v okolí se vyskytující podobnou dokumentaci (viz foto), pokud by byl případný zájem, jsou i tyto skeny k dispozici.


R16 a spol red.JPG
 Komentář:
 Velikost:  93.63 kB
 Zobrazeno:  86 krát

R16 a spol red.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TheLastUnicorn



Založen: Jan 17, 2018
Příspěvky: 413
Bydliště: Trenčín

PříspěvekZaslal: st říjen 26 2022, 12:18    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):

Někomu se nelíbil ±1,5 dB na 18 kHz (podle polohy potenciometrů, byly tam TP601), natož -2 až -3 dB při 20 kHz a při 50 Hz. Úplně nezávisle rovný průběh se zvlněním pod ±0,5 dB [i]Ó hrůzo! Co když to bude pak promítáno v sále s pořádným zesilovačem a bednami?!


Bych dotyčnou osobu vyzval, ať mi ukáže bedny, co jedou od 50Hz do 15kHz se zvlněním 1dB v ose i mimo osu...
Ale to je prostě pro lidi typické. Nimrání se v nepodstatných detailech a ignorace zásadních problémů. Často je to kvůli tomu, že ty zásadní problémy stejně řešit neumí, ani jim nerozumí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 6 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund