Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rozdíl vestavné vs volně stojící myčky Miele
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ringojr



Založen: Apr 25, 2015
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: út září 20 2022, 19:13    Předmět: Rozdíl vestavné vs volně stojící myčky Miele Citovat

Jelikož 10 let stará myčka v té době relativně premiové značky "AEG" se blíží ke konci životnosti (při výměně hadice se napouštěcím ventilem vnitřní stav myčky byl žalostný) zvažuji zakoupení myčky Miele. Hodně mě však zarazili velmi rozdílné ceny vestavných vs volně stojících myček v silný neprospěch vestavných stejné řady (např G 7200 SC za 30 990 vs G 7200 SCi za 39 900). Zřejmě příplatek 1/3 ceny za luxus vestavné myčky, které chybí krycí plechy. Nebo u tohoto výrobce je nějaký jiný výrazný rozdíl, který by znemožnil "zbastlit" volně stojící myčku jako vestavnou nebo alespoň podstavnou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5639
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: út září 20 2022, 20:33    Předmět: Citovat

U Miele platíš jen značku a navíc už to není, co dřív. Za tu cenu koupíš čtyři myčky a ty tě určitě přežijí.
Ale jestli se chceš chválit, že máš Miele, tak jo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: út září 20 2022, 20:42    Předmět: Citovat

Jaké jsou rozdíly ti nepovím, ale já bych do ničeho jiného již nešel. Od Miele máme pračku, sušku, myčku a absolutně žádný problém po několik let.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út září 20 2022, 21:09    Předmět: Citovat

Proc jsou vestavne drazsi si uz nepamatuju, ale nejaky duvod to melo, clovek co mi delal kuchyn mi to zduvodnoval. V kazdem pripade muzes zavolat vyrobci a preptat se.

U Miele platis predevsim za to, ze mycka opravdu dobre myje. Zadne povlaky na nadobi, nedomyte zbytky apod. jako u levnych sracek typu beko, whirpool a spol. Ten rozdil je dost poznat. Za tu cenu si muzes koupit 4 levne mycky, ale za to ze budes porad nasrany ze spatne umyteho nadobi ti to nestoji. Pokud mas prachy, rozhodne bez do toho. Mne mycka Miele vydrzela cca 12 az 15 let.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2450
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: út září 20 2022, 22:01    Předmět: Citovat

Laughing Takže moje myčka IKEA Whirlpool myje 15 let dobře, BEKO jsou v rodině 4 kousky a máme teda špinavé nádobí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
teufel



Založen: Feb 09, 2017
Příspěvky: 399
Bydliště: Na dohled od Spolany

PříspěvekZaslal: út září 20 2022, 22:03    Předmět: Citovat

Máme myčku AEG přes 20 let a stále funguje, i když už má "mouchy"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út září 20 2022, 22:07    Předmět: Citovat

kejki napsal(a):
Laughing Takže moje myčka IKEA Whirlpool myje 15 let dobře, BEKO jsou v rodině 4 kousky a máme teda špinavé nádobí?

Porid si miele a uvidis ten rozdil. Ja mel moznost srovnavat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18639
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út září 20 2022, 22:33    Předmět: Citovat

Vím , že jsou drazí , ale nekažte mi prosím poslední značku , kterou jsem schopen doporučit ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5639
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: st září 21 2022, 7:39    Předmět: Citovat

Opravuji "pračkařům" elektroniky a vím co říkají. Proto jsem napsal co jsem napsal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st září 21 2022, 9:10    Předmět: Citovat

kejki napsal(a):
Laughing Takže moje myčka IKEA Whirlpool myje 15 let dobře, BEKO jsou v rodině 4 kousky a máme teda špinavé nádobí?
Vůbec se nediv. To může napsat jen trouba, co nemá buňky na to, aby zjistil rozdíl mezi myčkou a mycím prostředkem. Laughing Doopravdy totiž záleží jen na tom mycím prostředku (tabletě) a ne na tom, že si koupíš předraženou myčku. To mi někdy připomíná, že umývání pod tekoucí vodou z pozlacené baterie musí být kvalitnější jak z té obyčejné. Ano, jestli se někomu líbí pozlacená baterie a pasuje mu to lépe vizáží do té místnosti, tak proč ne. Ale tvrdit, že z toho poleze čistější voda, tak to už je fakt úchylka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5193
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: st září 21 2022, 10:47    Předmět: Citovat

a taky na tom jak se mycka udrzuje. zanesene filtry a ucpane ramena zakonite nemuzou rozumne myt... vetsina lidi si mysli ze jim mycku vycisti zazracne prostredky z reklamy ale opak je pravdou. takova pecka od citronu nebo kmin v trysce se asi tezko rozpusti nejakym sajrajtem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2134

PříspěvekZaslal: st září 21 2022, 11:24    Předmět: Citovat

kazdy mate svoj kus pravdy. ja mam vstavanu whirlpool, funguje takmer denne niekolko rokov. zaklad je dodrziavat par pravidiel. riad aspon jemne oplachnut od hrubej spiny a hlavne vediet ulozit tak, aby nebol riad na sebe.
a samozrejme dost zalezi na tablete. my pouzivame z tych drahsich, ale raz sme dostali ten najlacnejsi a to bola hroza. riady ako keby mali nejaky povlak, umyvacka sa tiez vnutri prestala lesknut..

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ringojr



Založen: Apr 25, 2015
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: st září 21 2022, 14:58    Předmět: Citovat

Jezevče nechci značkou myčky machrovat, ale při stávajícím inflaci a pod, mě přijde lepší si nyní raději připlatit za "kvalitu" než ušetřit teď a za pár let si kupovat zase něco nového ale v ceně toho co stojí nyní Miele. Navíc apartmánu na horách jsem měl možnost pár dní porovnávat 15 let starou myčku Miele s tou naší a prostě mě to zaujalo abych o tom příplatku začal uvažovat.
Je mi jasné, že Miele je u nás Top značka a cenově přepálená. Když jsem před více než 10 lety kupoval to AEG tak byla z téměř nejvyšší řady a když jsem to koupil v zahraničí tak jsem za celé vybavení kuchyně v AEG ve vyšší třídě dal tolik jak vycházela kuchyně zde v kategorie Beko a spol v průměrné třídě (pravda pár měsíců po té lucemburský e-shop šel do insolvence). Již tenkrát jsem zjistil že např. mikrovlnky pro vestavbu bývají i několikanásobně dražší než volně stojící a skončil jsem u volně stojícího Baumaticku za dva tisíce ke kterému se dal přikoupit rámeček pro vestavbu za další 500,-Kč.
Chápu že myčka není mikrovlnka a může tam být nějaký zakopaný pes a proto jsem se raději zeptal jestli opravdu někdo ten rozdíl nezná. Když se zeptám výrobce tak ten to samozřejmě bude rozmlouvat aby prodal to dražší. Rovněž se mi asi nepodaří najít prodejce co bude mít obě verze vystavené na prodejně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5639
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: st září 21 2022, 15:39    Předmět: Citovat

Dělej jak myslíš, ale třeba teď tu mám na opravu elektroniku z tři roky staré pračky Miele a nemůžu ji opravit pro nedostupnost funkčního řídícího IO. Je tam zastaralý TEA1522 v 14pin. provedení. Objednán z Aswa, byl poměrně drahý a oba kusy nefunkční. Není tam jiná vada, IO z jiné desky tam chodí.
Teď ještě čekám na číňana, objednal jsem u dvou prodejců, snad budu mít štěstí a některý pojede. Tolik ke kvalitě Miele.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st září 21 2022, 16:12    Předmět: Citovat

Kvalitní (tzn. předražené) značky se neopravují, protože se nekazí. Laughing
A ty levné sračky nikdo zase nekupuje, pokud má trochu zdravého rozumu. Takže zbývají normální značky, které jsou na trhu a každý by si měl spočítat, na jak dlouho to má a kdy to vymění za nové. Stále ale při tomto myšlení i po třetím nákupu nového výrobku po těch asi osmi letech životnosti na jeden je na tom lépe než s tou superznačkou. Můžeme se chlubit tím, že máme dnes 15-20 let staré výrobky (3-4x dražší), které ještě fungují, ale spotřebou jsou fakt někde tou před 15-20 lety. Raději každých 10 let někomu to staré a funkční prodám někomu za tisícovku na chalupu a koupím novější a modernější. Ale jsou lidi, co koupí i auto a potom ho mají 20let, protože bylo dražší. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund