Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Detekce směru toku energie v AC síti
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6060
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: po září 02 2013, 10:43    Předmět: Citovat

Aby ses pak nedivil, až ten elměr bude měřit tam i zpátky, a v obou případech přičítat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rob_brno



Založen: Oct 12, 2012
Příspěvky: 209

PříspěvekZaslal: út září 03 2013, 15:07    Předmět: Citovat

Aby ten elměr neblikal v obou směrech.

Ten Maneller , když se rozdělá, tak z něj jde pustit ven přes optron signál směru toku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: út září 03 2013, 16:23    Předmět: Citovat

Už aby nějaká legalizace přišla. Je to bordel. Kdo nám učtuje elektřinu.
Posrané sročka. Které jsi ani někdo vlastně nezvolil a přidělil mu je stát.
Elektrárnám jde vlastně jen ani ne polovina toho co platíme za elektřinu.
Zbytek dáváme obrazek_cenzuraým zvýhodněným solárníkům a fakturačním sročkám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
antosm



Založen: Nov 27, 2006
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: pá září 06 2013, 11:40    Předmět: Citovat

Ahoj, děkuji všem za diskuzi. Problém s přetoky jsem už vyřešil.

koupil jsem elektroměr na din lištu typ: PRO1D V11.212
zde http://www.elektromery.com/index.php?action=tovar&id=208

Rozebral jsem ho a upravil, aby rychle reagoval na opačný tok energie a spínal přitom oddělený výstup optočlenem.

Uvnitř elektroměru je smd integráč ADE7755ARS
http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/A/D/E/7/ADE7755ARS.shtml

Na vstup S0 nožička 14. Která byla původně připojena na GND jsem připojil +5V čimž se zvíšila frekvence a několikanásobně vzrostla citlivost měření.

Dále jsem přerušil tišták z vývodu CF (22) na smd tranzistor kterí spínal +5V na vstup optočlenu pro pulzní výstup z elektroměru na externí počítání impulzu. Na tento tranzistor jsem přivedl drátkem výstup 20 REVP - reverzní tok energie. Původně tento výstup reagoval při přetoku 35W až za 30s. Teď reaguje hned. Jen na malý přetok kolem 5W to trvá asi 2s. Ale to už mně netrápí.
Timto přestalo fungovat počítadlo kW nejspíš nestíhá počítat čítač, neboť blikací dioda jen žhne podle velikosti proudu.Ale to mně nevadí.

Výstup z Optočlenu vyhodnocuji v malém PLC Crouzet III ,který odpojí jeden nebo dva mněniče a rači nabijí bat, než přetok.

Důležitá je ochrana a před přetokem do čezu dvojnásob Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rob_brno



Založen: Oct 12, 2012
Příspěvky: 209

PříspěvekZaslal: pá září 06 2013, 18:21    Předmět: Citovat

Doufám, že jsi nekoupil ten z odkazu cejchovaný za 1500kč. Ten Maneler je jen za 500kč a má asi stejná střeva jako tebou oodkazovaný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
antosm



Založen: Nov 27, 2006
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: po září 09 2013, 5:52    Předmět: Citovat

Ahoj, bohužel o tom Maneleru jsi napsal když jsem už pitval ten drahej za 1500. Já jsem scháněl ty levný , ale věčinou jsou psaný bez zpětné brzdy nebo tam nepišou nic ani v pdf. A ty co maj mít zpětnou brzdu tak prodejce nevěděl jestli je to jen mechanická že se počítadlo neumí točit obráceně nebo u digitálních čítač počítá jen do plusu. Nikdo nevěděl jestli z impulzního výstupu jdou impulzi nebo né. Jedinej prodejce který mě to zaručil že to ví určitě, byl z www.elektroměry.com ale prí jen ty cejchovaný za 1500.
A zjistit jaká střeva má jakej elektroměr se mě už vubec nepovedlo.
Každej vývoj stojí peníze. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mpcz



Založen: Oct 03, 2017
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: st srpen 24 2022, 9:27    Předmět: Citovat

Zdravím, neměl by někdo info, které současně dostupné elelktroměry mají tento chip ADE7755, popř. jiný, ale s indikací přetoku? Dík, mpcz, 24aug2022
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17725
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st srpen 24 2022, 15:44    Předmět: Citovat

Na stole mám zrovna trojfázovej digitál Inepro Metering PRO-370D M-Bus ve kterým je v háji zdroj HDC-DC Converter PSH03D-5/12 (SLK7.820.203) Bohužel už víc než rok není skladem. Pokud se připojí místo tyhle desky laboratorní zdroj, elektroměr naběhne. Čip tam je jinej, podle značky asi Winbond.
Má výstupní svorky Pulse Outputs Reverse a Pulse Outputs Forward.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mpcz



Založen: Oct 03, 2017
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: ne srpen 28 2022, 11:19    Předmět: Citovat

antosm napsal(a):
Ahoj, děkuji všem za diskuzi. Problém s přetoky jsem už vyřešil.

koupil jsem elektroměr na din lištu typ: PRO1D V11.212
zde http://www.elektromery.com/index.php?action=tovar&id=208

Rozebral jsem ho a upravil, aby rychle reagoval na opačný tok energie a spínal přitom oddělený výstup optočlenem.

Uvnitř elektroměru je smd integráč ADE7755ARS
http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/A/D/E/7/ADE7755ARS.shtml

Na vstup S0 nožička 14. Která byla původně připojena na GND jsem připojil +5V čimž se zvíšila frekvence a několikanásobně vzrostla citlivost měření.

Dále jsem přerušil tišták z vývodu CF (22) na smd tranzistor kterí spínal +5V na vstup optočlenu pro pulzní výstup z elektroměru na externí počítání impulzu. Na tento tranzistor jsem přivedl drátkem výstup 20 REVP - reverzní tok energie. Původně tento výstup reagoval při přetoku 35W až za 30s. Teď reaguje hned. Jen na malý přetok kolem 5W to trvá asi 2s. Ale to už mně netrápí.
Timto přestalo fungovat počítadlo kW nejspíš nestíhá počítat čítač, neboť blikací dioda jen žhne podle velikosti proudu.Ale to mně nevadí.

Výstup z Optočlenu vyhodnocuji v malém PLC Crouzet III ,který odpojí jeden nebo dva mněniče a rači nabijí bat, než přetok.

Důležitá je ochrana a před přetokem do čezu dvojnásob Wink


Zdravím, prosím, jaké jsou dlouhodobé zkušenosti s tímto elektroměrem po úpravě? PRO1D jsem nikde nenalezl, 2022/08 existuje PRO1-MOD, který lze velmi široce konfigurovat skze optosondu. Ale zrychlení impulsů na max. 10.000 / kWh stejně zdaleka nestačí na přijatelně krátkou reakci na přetok. Což je nepříjemné, protože ideálem je zařízení, které umí reagovat online = cca do 0,5sec. a také správně počítá energii tam i zpět, vč. pohodlného vyčítání stavů. Pokud se jedná jen o tu online indikaci přetoků, našel jsem jako nejlepší řešení starší Maneler 9920M, který svého času stál 250,- a má samostatnou LED na přetok. Funguje to pak bez úprav OK. Ale použít se z toho dá jen počítání spotřeby na mechanickém počitadle. Takže to zatím vychází na 2 elektroměry. Maneler 9920M a další jiný, který měří energii tam i zpět. Ideálně v šířce 1U a dobré ceně.
Stále nám chybí přesná informace, kolik kusů přetoků udělá ten který měnič za 1 den. A kolik energie za 1 přetok přeteče do DS. S tím už se potom dá pracovat.
Výzkum je zaměřen primárně na GRID TIE SUN1000/2000W - zvaný Modrásek. Výzkum pokračuje. mpcz, 28aug2022
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mpcz



Založen: Oct 03, 2017
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: po září 05 2022, 16:42    Předmět: Citovat

Tak máme další posun. Našel jsem elektroměr, který splňuje vše, co potřebujeme k analýze stavu a případným obranným opatřením proti nežádoucím přetokům, přičemž je schopnost měřit odběr i dodávku zachována. Nemusí se nic HW upravovat.
Na obyč. elektroměr 1U s LCD jsem se napojil opticky oddělenou 485-kou, což zas není takový problém a tím mám k dispozici online dodávku = přetok vč. hodnoty. Takže dodávka = přetok > 0 spíná alarm = opatření proti přetoku. To ještě nevím, jaké bude.
Taká lze součtově vyčíst dodávku v rámci 1/4 hodiny, což je doba, za kterou to počítá ERU / ČEZ / EGD a stanovuje sankce. Takže pokud už mám za 1/4 hodinu načteno nebezpečně moc, raději to celé odpojím.
Převod 485 na LAN a do mobilu s Androidem již mám vyřešeno a v provozu, takže to zas celé takový problém není. Jen ten výzkum něco času zabere. A taky se hromadí staré nepotřebné krámy ze "slepých uliček".
Z registrů elektroměru lze taky vyčíst a součtově načítat celkovou dodávku a odběr za stanovenou dobu, takže i grafy a analýzy.
Celé je to postavené na Arduinu UNO za pár korun + Moxa převodník dělá provoz do Android mobilu. mpcz, 5sep2022
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund