Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jakou max. impedanci sluchátek mohu připojit k pc?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st srpen 31 2022, 6:56    Předmět: Citovat

Kremik napsal(a):
možná by stálo za zvážení navinout dvě trafíčka, které mu impedanci přizpůsobí. Je to provozně nejjednodušší, nepotřebují žádné další napájení.

Bingo! Number one
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31828
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st srpen 31 2022, 7:11    Předmět: Citovat

Provozně možná je to bezzdrojový, ale sehnat dneska ten správnej materiál na jádro, aby to bylo co možná frekvenčně lineární, namotat to setinovým drátkem, aby se ti několikrát nepřetrhnul a nemusels ho napojovat a konečně spočítat vinutí na daným jádru tak, aby to výkonově i imprdelančně sedělo a nehádalo se, to všecko dohromady je větší kumšt, než spáchat dva trošku proudově výkonnější operáky, pár kondíků a nějaký odpory na univerzální destičku - napájení se dá jak už tady mnohokrát padlo, vytáhnout z PC. A ještě ke všemu ty tráfka musíš motat dvě, protože stereo - a tím pádem se musíš trefit i do vzájemný tolerance, kdy kvůli stereoefektu je potřeba se dostat na co nejlepší shodu parametrů - a to je při individuální výrobě ručo-fučo kolikrát ta nejhůř dodržitelná podmínka ... Ideální by to měl někdo, kdo dělá v servise elektromotorů nebo sdělovací techniky na dráze, případně podobný techniky, kde má k dispozici setinkový dráty a navíječku s aspoň počítáním závitů a ukládáním drátu - ale už se vidím jak takový trafíčko motám ručo-fučo doma u stolku a kurwy lítají v desetistupech vždycky, když se mi nedaří ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st srpen 31 2022, 7:17    Předmět: Citovat

Hifipýr by asi vzal v potaz argumentárium v předchozím slohovém cvičení, než použivatel zmíněných Tesla-laplí na poslech mp3 z PC troufám si tvrdit sotva pozná ty nuance v linearitě jádra a "stereoefektu", ale jako vtip dobrý...
jinak řečeno vzal bych dva TAH2 230/24 nebo 12 a hotovo. Párty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: st srpen 31 2022, 7:52    Předmět: Citovat

Ručo fučo jsem motal už jako malej kluk, pěkně závit vedle závitu a neměl jsem s tím žádnej problém. Těch závitů bude troška, není to síťové trafo, kde motáš tisice závitů na primár. Zde je pár voltíků. Jádro vezme buď ze staré telky, těch už ale opravdu moc není, nebo z nějakého starého bateriového rádia. Těch je všude dost, jsou v nich právě dva trafáky a jádro mívají stejné. Drát použije z nich a hotovka. Sekundár výstupáku má přesně tolik závitů, které on potřebuje na primár. Je obvykle navinut na impedanci 8 Ohmů. Takže si jen přepočítá převod na 300 a navine to druhé.
Možná ani nebude muset. Zapojí ten výstupák naopak a je to. Má vyvedenej střed, tak si může vybrat vhodnější převod. Ten převod nemusí být přesný, plný výkon zvukovky do sluchátek nebude prát, to by je odvařil. Jestli je tedy zvukovka uvidí jako 8Ω nebo třeba 32 je úplně jedno. Vyšší impedance je dokonce lepší, při stejné hlasitosti sluchátek získá lepší odstup s/š. Ideální by bylo, aby převod byl takový, aby sluchátka dostávala svůj plný výkon při navolené hlasitosti někde před maximem.
Pokud je zvukovka dimenzovovaná na 8Ω a výkon 2 až 3W, on to přetransformuje na 300 a pustí do sluchátek na plný kule, poteče do nich plný výkon zvukovky a to určitě nechce Very Happy

TAH2 nééé Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 974
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: st srpen 31 2022, 8:26    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
TeslaPC napsal(a):
Tak ted jsem je zkoušel připojené k pc, a hrají docela potihu. U obyčejných sluchátek na pc mám nastavenou hlasitost na 10 procent a hrají akorát, u těhlech aby hrály jako klasické sluchátka na 10 procent musím zvednout hlasitost na 25 procent. Když jsem je zkoušel v pc na 100 procent hlasitost tak to hraje dost nahlas, ale ani náhodou to nedosahuje hlasitosti které dokážou sluchátka vytvořit u Tesla kazetáku. A napadlo mě, nebylo by možné koupit k těm sluchátkům nějaký sluchátkový zesilovač aby to hrálo lépe?

Tolik na připomenutí, že tu o té hlasitosti řeč byla.


Připomíná mi to myšlenkové pochody a metody některých mých nadřízených - Něco se udělá, co funguje a dokonce funguje jak je potřeba, ale funguje to trochu jinak, než fungovalo to co bylo před tím. Místo aby se řeklo, ano funguje to a vyhovuje to, začne se vymýšlet rovnák na ohejbák, aby to mělo přesné paramtetry toho co tam bylo před tím, (byť ani zdaleka ty parametry nebyly využity) a za složitého a nákladného vývoje se ten rovnák vyvine. Ale tím se zcela zdegraduje smysl té původní náhrady, zkomplikuje se funkce, obsluha, zvedne se cena a já nevím co všechno.

Jestli jsem dobře pochopil text "U obyčejných sluchátek na pc mám nastavenou hlasitost na 10 procent a hrají akorát, u těhlech aby hrály jako klasické sluchátka na 10 procent musím zvednout hlasitost na 25 procent" tak ta celá další diskuze o zesilovači se točí kolem toho, aby jsem ten "virtuální" potenciometr nemusel mít na 25 ale zase jen na těch 10. (co na tom, že do 100% bude stále zbývat těch 75%...)
Pokud mi smyl unikl třeba v tom, že "obyčená" sluchátka se chovají jiná než "klasická", tak se omlovám za OT Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: st srpen 31 2022, 8:48    Předmět: Citovat

Vidím to úplně stejně. Mám sluchátka s 200Ω a nikdy na ničem to nevadilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31828
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st srpen 31 2022, 13:32    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Hifipýr by asi vzal v potaz argumentárium v předchozím slohovém cvičení, než použivatel zmíněných Tesla-laplí na poslech mp3 z PC troufám si tvrdit sotva pozná ty nuance v linearitě jádra a "stereoefektu", ale jako vtip dobrý...
jinak řečeno vzal bych dva TAH2 230/24 nebo 12 a hotovo. Párty
No tak já v 53 letech pořád ještě poznám, jestli mi jedna laple hraje trvale víc než druhá - a i když už běžně neslyším řádkovej kmitočet TV (16 kHz a něco), pořád ještě poznám, kdy mi v reprodukci chybí vejšky. Tolik k linearitě přenosu a k souběhu dvou ručně urobenejch kusů traf.
Jo a ono se někdy dělalo trafo TAH-2 s převodem 220/12? Viděl jsem TAH-3 s převodem 380/24 a TAH-2 s převodem 220/24, ale se 12V výstupem žádný ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: st srpen 31 2022, 13:42    Předmět: Citovat

Tesla ARF300 byl nástroj inkvizice, to přizná každý kdo je měl jednou na palici
jakkoliv nemiluji walkie (hračka pozdních adolescentů) ty sluchátka kolem
2 x 20Ω bych použil bez zaváhání. libovolná.

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st srpen 31 2022, 13:46    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19518
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st srpen 31 2022, 14:19    Předmět: Citovat

Kašlete na tráfka, když to hraje bez nich, jen se trochu musí hrábnout do nastavení hlasitosti. Souhlasím s Křemíkem a Houmrem, řešíme tu nesmysly. A já na to taky skočil.
Když je kam přidat hlasitost, tak je nejefektivnější ji prostě přidat.
Na televizi taky musím ubírat hlasitost, když se chci podívat na pořad přes HbbTV: běžně mají tytéž pořady hlasitost o 12 dB vyšší (a reklamy ještě o víc), než z TV vysílání, a v televizi ty úrovně pro každý zdroj nijak předvolit nejdou. Naopak na TOS-linku mám hlasitost o 10 dB nižší, než mi lezla ze settopboxu, tam byla srovnatelná s ostatními zdroji signálu. V televizi jde na tomto výstupu jen ubírat. Musel bych za TOS-link převodník vrazit zesilovač se zesílením 3x - 4x. No tak prostě přidám či uberu ovladačem nebo na zesilovači.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st srpen 31 2022, 21:31    Předmět: Citovat

To je pravda, šlo mi hlavně o to abych tím neškodil sluchátkům nebo zvukovce v pc, a když se ani jedno z toho neděje tak s přidáním hlasitosti není sebemenší problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: st srpen 31 2022, 21:44    Předmět: Citovat

Poškozovat se opravdu nebude nic. Sluchátka beztak nejsou stavěné na větší napětí než zvukovka ochotně poskytne, takže ty budou v pohodě. No a zvukovka si bude chrochtat blahem, protože díky tomu že sluchátka mají vyšší impedanci, budou ze zvukovky odebírat menší proud. Zvukovka si tedy pojede pěkně odlehčeně a nebude mít na co si stěžovat. Těch tvých sluchátek by utáhla 37 paralelně a pořád by ještě nebyla přetížená.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá září 02 2022, 8:18    Předmět: Citovat

Tady se pořád předpokládá nějaká "zvukovka standardní, výkonová, dvoukanálová, konektorem opatřená". Obávám se, že není kus jako kus.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: pá září 02 2022, 10:17    Předmět: Citovat

No zvukovka nestandardní, nevýkonná, monofonní a bez konektoru se vyskytovala třeba kdysi v některých 8bitech Smile V PC jsem však na takovou nenarazil, pokud nepočítám speaker.
Ke Spectru jsem měl Melodika, jakýsi standard to byl, měl i konektor a byl dokonce tříkanálový! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: pá září 02 2022, 22:01    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Tady se pořád předpokládá nějaká "zvukovka standardní, výkonová, dvoukanálová, konektorem opatřená". Obávám se, že není kus jako kus.
Pokud zrovna nechceš použít nějaký starý SB, který měl ještě koncový zesilovač a výstup na pasivní repráky, tak se neobávej - všechny jsou +- stejné minimálně v tom, že mají linkovou úroveň a zkrat nebo jiné přetížení u nich nehrozí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund