Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výška pracovnej dosky kuchynskej linky.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
adakar



Založen: Sep 16, 2020
Příspěvky: 378

PříspěvekZaslal: pá červen 17 2022, 13:30    Předmět: Citovat

Jedna z rád starých majstrov hovorí, že výška pracovnej plochy kuchynskej linky je optimálna vo výške zápästnej kosti stojaceho užívateľa. Mne táto rada vyhovuje; až by myčke chýbal centimeter, určite by som sa rád prispôsobil, v opačnom prípade by sa myčka musela prispôsobiť mne...

Jedným z parametrov na voľbu výšky dosky by mohlo byť napríklad bezšpárové prepojenie dosky s voľne stojacim sporákom...



linka-sporák.jpg
 Komentář:
 Velikost:  65.8 kB
 Zobrazeno:  22 krát

linka-sporák.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MiraSt



Založen: Apr 19, 2008
Příspěvky: 1432
Bydliště: Fryčovice

PříspěvekZaslal: pá červen 17 2022, 13:46    Předmět: Citovat

Já mám desku slícovanou se sklokeramikou tak aby nebyla hrana mezi sporákem a deskou. Sporák a linka je od výrobce na kroutivých nožkách a nic moc prostoru na nivelaci. Takže mám ve výšce 85,5 cm.
_________________
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá červen 17 2022, 14:36    Předmět: Citovat

adakar napsal(a):
Jedna z rád starých majstrov hovorí, že výška pracovnej plochy kuchynskej linky je optimálna vo výške zápästnej kosti...

Já nevím, jestli mám výšku "zápěstní kosti", ale pravidelně, když vytopím kuchyň při mytí velkých hrnců, tak mám mokrej rozkrok. Ono je to totiž ve stejné výšce, jen to mokrý zápěstí není tak nápadný. Very Happy

Proto raději nosím zástěru.

Jinak sklokeramiku mám přesně slícovanou s deskou, nikdo nestojí o to, aby za to něco teklo. A na obou stranách odkládací prostory, žádnej sporák v koutě. To je za trest.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3453
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: pá červen 17 2022, 20:53    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Ten má nejspíš z bouračky přesnej počet a to ještě dvě slepil...

----------------
General ,ako ta take nieco mohlo aj napa?!Predomnov ích vybalovali z krabici.Vid obr.No nezober ích, ked cakali na niekoho..Ja hovorim ze: nenajdem,nedaju mi, nepremiestnim tak nemam.Mal som problem vyvrtat do nich diery kedze tu nikto nemal frezky 4cm,a ze do tychto by to asi neslo vrtat lebo by praskli hned,ja neviem.Nakoniec som diery robil diamantovym kotucom v karboške.Mate lepčí napad?Stacilo trochu potlacit ,maly otras a rupla obkladacka aj takto.Ponukam zadara čerešne na lekvar ci zavaranie nabuduci tyzden.Je mozne na chalupe to aj zavarit,uvarit spracovat.
-----Obr. zajtra zmaznem.
Teplu vodu mam na lavej strane,tie zaslepky cervena a modra su tam len tak.
Obklady uz velmi ludia ani nedavaju,ale lepsie stenu chranit pred zaspinenim ,ako hola stena.


Naposledy upravil tiktak1953 dne so červen 18 2022, 7:06, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33756
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá červen 17 2022, 21:16    Předmět: Citovat

To je snad nejaka dlazba na schody do exterieru...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirka5



Založen: Sep 27, 2014
Příspěvky: 634
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

PříspěvekZaslal: pá červen 17 2022, 21:24    Předmět: Citovat

Pane bóže, to se jen tak nevidí!!!
Za prvé to vůbec nejsou obkládačky, ale nejlevnější dlaždice s obchodním názvem Taurus určené do esteticky nenáročných prostorů, jako tovární chodby, sklady, sklepy, dílny apod. Tyhle na obrázku jsou navíc ještě schodovky, čili jsou určeny na vodorovnou plochu schodu. Lepit tohle na zeď, to jsem tedy opravdu ještě nikdy neviděl. Obyčejné jednobarevné oblady z HB jsou ještě levnější než ten Taurus a vypadají mnohem estetičtěji..., tak proč lepit na zeď nějaké zbytkové dlaždice?
A proč ta hranatá rozbočná krabice v obložení nad dřezem? Proč tam musí být? Dnes se přece dělají instalace bez krabic, zvláště v takovém exponovaném místě! Ta druhá krabice (asi na zásuvku, taky nic moc, vykousnutá díra doprava? K čemu slouží ta díra vpravo ve zdi, ze které vylézá jakési vrabčí hnízdo....???


Naposledy upravil jirka5 dne pá červen 17 2022, 22:58, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6026
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: pá červen 17 2022, 22:19    Předmět: Citovat

Nebývá zvykem dávat teplou vodu vlevo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4914
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: pá červen 17 2022, 22:20    Předmět: Citovat

Výšku linky podla výšky osoby by som nevolil. Linka sa predsa nerobí pre jednu osobu doživotne, ale bude sa tam striedať viac osôb rôznej výšky. Takže lepší je nejaký priemer-štandard. U nás v paneláku je linková doska na úrovni 85 cm od podlahy už cez 40 rokov, takže to bol a aj je štandard. Sporák je totiž tiež tejto výšky, ako starý tak nový.

Obkladačky sú tak osadené, že špára je na úrovni pracovnej dosky, a pod ňou je ešte jeden rad obkladačiek. Klasické 15x15.

Tiktaku, budeš to mať tmavé, zaplatíš viac za svietenie. Volil by som bledšie obkladačky, ideálne biele lesklé, alebo nejaké veľmi bledé. Pri práci je treba mať svetlo, a hento sivé matné fakt dosť svetla pohltí. Dlažba určená na podlahu na stene nevyzerá moc esteticky, hlavne tie protišmykové ryhy, to bude akurát držať špinu. Jediné plus je že na tej farbe tú špinu nebude vidieť.

edit: Vlastne výška obkladačiek sa volí podľa spodnej hrany zavesených skriniek. Obkladačky začínajú pod skrinkami, takže to je to čo udáva výšku. A potom je už iba náhoda, že skrinky sú vo výške presne troch radov obkladačiek 15x15 od pracovnej dosky. A je tam aj ten štvrtý rad naviac, pekne skrytý. Ono je to vlastne logické začať hore, potom netreba obkladačky rezať. Pokiaľ vídu za linkou, potiaľ budú.

edit2: štandardne sa dáva studená voda na pravú stranu.

_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.


Naposledy upravil PotPalo dne pá červen 17 2022, 22:30, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
GeXeS



Založen: Jul 09, 2020
Příspěvky: 289
Bydliště: jižní Morava

PříspěvekZaslal: pá červen 17 2022, 22:24    Předmět: Citovat

...a já jsem vás kdysi podezíral, že si z tiktaka děláte bezdůvodně škaredou srandu.
Ale je to poezie svého druhu, to se musí nechat. Ty protiskluzové vroubky se budou určitě moc líbit rybenkám.

EDIT: Tak já hlásím 88 cm, ať nejsem úplně off-topic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2925
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: pá červen 17 2022, 22:35    Předmět: Citovat

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Su vlákna, ktoré pohladia na duši, zlepšia náladu, najmä od kedy nevychádza Dikobraz , ktorý mal heslo na titulke: „S úsměvem jde všechno líp“ Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4914
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: pá červen 17 2022, 22:44    Předmět: Citovat

Ešte rada. Keď treba obkladačku so špeciálnymi dierami alebo tvaru, je lepšie si najprv vystrihnúť ten tvar z papiera, ten dopasovať a obstrihať na požadovaný tvar. Následne už iba obkresliť papier na obkladačku a diamantovým rezným kotúčom v uhlovej brúske vyrezať požadovaný tvar. A pokiaľ sa to naznačí a reže zo zadnej strany obkladačky, dá sa vyrezať aj otvor v strede. Zo zadu prečnievajúce nárezy nevadia, len treba opatrne, a počítať s tým že tenká vrstva sa tiež odlúpne, takže nerezať "nadoraz".
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ferdislav



Založen: Aug 15, 2011
Příspěvky: 1023
Bydliště: Mostecko

PříspěvekZaslal: pá červen 17 2022, 22:54    Předmět: Citovat

pro pohodlí mám desku ca 95cm vysoko
ale tohle co tu vidím, mi přijde jako někde v garáži před třiceti lety teda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DusanEm



Založen: Jan 03, 2019
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: pá červen 17 2022, 23:39    Předmět: Citovat

Kedysi na dedine dávali hodne chudobný ľudia za sporák na stenu aj hárky z Tetrapack (po potlači ešte pred formovaním) . Na stene síce bola prilepená potlač "Mlieko", ale tá vizuálna časť z interiéru dávala dojem hliníkového plechu.

Inak dlažbu s protikluzovými drážkami by som na stenu nedával, je to neobvyklé, ako na stenu nalepiť strešné tašky lebo sú zadarmo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so červen 18 2022, 5:51    Předmět: Citovat

Je to dost zajímavý nápad dávat dlažbu místo obkladu. Ta teplá voda bude asi v pořadku, ale chybí tam ještě výstup pro vlažnou vodu. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stefan31



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 1230

PříspěvekZaslal: so červen 18 2022, 6:49    Předmět: Citovat

Pri prerábaní kuchyne vznikla potreba riešiť výšku pracovnej dosky, a na nete som našiel informáciu, že: - výška pracovnej dosky by sa mala zvoliť tak, že obsluha pri vzpriamenom stoji pri linke ohne ruky v lakťoch do pravého úhla a výška od rúk po vrch dosky by mala byť - a ten rozmer si žiaľ už nepamätám Laughing . "adakar" uviedol mieru po kosť zápästia - teraz sme to skontrolovali, a ten rozmer skutočne sedí. Keďže výška spodných skriniek je viac-menej daná , výška sa "upravuje výškou sokla. Takže staré múdrosti zrejme fungujú. A ak sme už pri tom, tak na podlahu(pri linke) , ak je z tvrdého materiálu (dlažba a pod.) sa doporučuje koberec - tvrdí sa, že tvrdá podlaha dokáže pomôcť zničiť bedrové kľby - možno neplatí, ak sa zrealizujú 3-4 výmeny obsluhy Very Happy

Stefan31
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund