Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zkušenosti s el. zubní kartáček (nezařaditelné)

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bdn



Založen: Jan 16, 2020
Příspěvky: 468

PříspěvekZaslal: čt červen 16 2022, 13:14    Předmět: Zkušenosti s el. zubní kartáček (nezařaditelné) Citovat

Používáte elektrický zubní kartáček? Pokud ano, jakou značku a jak jste s modelem spokojeni.
PS. uvažuji nad koupí a chtěl bych vědět váš feedback. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5210
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: čt červen 16 2022, 13:28    Předmět: Citovat

100 lidí 100 recenzí. Porad se se svým dentistou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Balt76



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 194
Bydliště: Rakovník

PříspěvekZaslal: čt červen 16 2022, 13:32    Předmět: Citovat

Mám doma Philips Sonicare (číslo z hlavy nevím). Pocitově mnohem lepší než manuál. Fakticky asi OK. Problémy s kazy nebo kamenem nemám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8976
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt červen 16 2022, 13:32    Předmět: Citovat

Už mnoho let máme Oral-B Braun, první dva sloužily minimálně deset let, než se vyhrkaly, akumulátory to vydržely taky, i když ke konci zvládly tak jedno vyčištění na nabíjení. Teď máme nějakou novou řadu, sonickou. Hlavice používám originál i neoroginál z DMka, ty jsou o něco hůř zpracovaný, ale použitelný. Nabíjení je bezdrátový i u nové verze. Nabíječka je integrpovaná v cestovním pouzdru a je kompatibilní i se starýma řadama a naopak. Hlavice doporučuju měkký, tvrdý prý ničí zuby, říkala zubařka. Pro technomaniaky a hipstery to má i BT, takže můžeš na mobilu sledovat, jak si čistíš zuby. Já to ani nezkoušel instalovat, nezajímá mě to. Celkově jsem s tím spokojenej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4235
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt červen 16 2022, 13:36    Předmět: Citovat

mám už druhý Oral B klasický , čistí pocitově mnohem lépe než sonický co jsem chvíli měl. Ale je pravda, že si na ty vibrace musí člověk zvyknout, ale už bych se k normálnímu kartáčku nevrátil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt červen 16 2022, 14:22    Předmět: Citovat

Neco ve stylu Oral B jsem mel kdysi, nic moc. Ted mam Philips Sonicare je to nesrovnatelne. Driv mi obcas po narocnem vikendu krvacely dasne, od doby kdy jsem to zacal pouzivat se to uz nestalo nikdy. Ze zacatku pouzivani je to trochu neprijemne, ale pro sralbotky je tam nejaky program ktery po dobu par tydnu postupne zvysuje vykon. Ale ten se da nastavit i rucne. Opicarny typu statistiky na mobilu, upozorneni na vymenu osoupane hlavice apod. funguji jen s origo hlavicemi ve kterych je rfid chip. Na milion programu jako beleni, masaze apod. se vykasli, je to k nicemu. Lisi se to jen intenzitou a rytmem vibraci + delkou programu, coz se ale da zvolit i rucne.

Netusim proc nazyvaji kartacek sonickym, nic sonickeho v nem neni. Je tam jen elektromagnet (civka) ktery vrti hlavici s frekvenci odhadem v nizkych stovkach Hz. Nevyhodou je baterie ktera se bez destrukce bazmeku neda vymenit. Mel jsem predchozi model, praskla tam gumova manzeta a tekla do nej voda nacez kartacek zdechnul. U novejsi rady je manzeta resena jinak a evidentne z jineho materialu., takze zatim drzi. Nabiji se bezdratove, nabijecka z predchozi rady na soucasnou nefunguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Balt76



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 194
Bydliště: Rakovník

PříspěvekZaslal: čt červen 16 2022, 14:48    Předmět: Citovat

Termite, ten co mám já, se dá dobře rozebrat bez destrukce. Konkrétní model kdyžtak dodám večer nebo zejtra. Někde, snad na youtube, je na to návod. Kdysi jsem to hledal, až budu potřebovat vyměnit baterku, a hned si to i zkusil. Střeva se vytlačí spodem. Je to zacvakávací a je tam tuším O-kroužek. Možná jsem teda musel použít šroubováček nebo špičku nože. Normálně jsem to pak zase secvaknul a znát to není, že jsem to rozebíral. Baterku jsem teda zatím měnit nepotřeboval. I po nějakejch pěti letech drží. Mám za to, že tam je Ni-MH, což mě překvapilo v dnešní Lionový době. Ale to už si taky možná s něčím pletu. Člověk nemůže v hlavě nosit všechno. Jinak, jak říkáš, žádný programy na různý vyfikundace nepoužívám. Zapnu a jedu. Hlavici vyměním, až když se mi okometricky zdá opotřebovaná. Za těch cca 5 let tam mám možná čtvrtou pátou. To už teda fakt nevím.

Edit: tak já mám Philips Sonicare FlexCare HX6932/36 od listopadu 2016.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt červen 16 2022, 15:00    Předmět: Citovat

Zubarka z tebe nadsena nebude, ja to menim po cca 2-3 mesicich Smile
Mam pocit, ze ty originaly vydrzi trosku vic, ale nijak dramaticke rozdil v tom neni.

Kdyz se mi kartacek posral, zkousel jsem baterku vypacit, ale moc jsem se s tim nemazal, takze se telo kartacku poskodilo. I v servisu mi tvrdili, ze pri vymene baterie se meni i to telo. Chtel jsem ho pouzivat na cisteni tistaku apod. ale stejne byla elektronika vpici.

Myslel jsem to ale tak, ze tu baterii nevymeni bezny uzivatel. Mamina bude sotva pacit nejaky kryt sroubovacky, bodovat plisky na baterku apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Balt76



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 194
Bydliště: Rakovník

PříspěvekZaslal: čt červen 16 2022, 15:11    Předmět: Citovat

Tak mamina určitě né, to je jasný. Já bych to ale zvládnout měl. Nejsem ani mamina ani nanyna. Jestli tam teda není nějaká ochcatůra (třeba softwarová).
Jinak zubařka nemá problém. Přijdu, prohlídne, do pěti minut odcházím. Naposledy v dubnu.
Ale teď si vzpomínám, že před lety jsem se jí ptal, jestli ten kartáček nemůže poškodit můstek, co mám už leta. Mladá, ke který chodím teď, mi kartáček nedoporučovala. Její matka s ní sdílející ordinaci, říkala, že je to jedno. Kartáčky tehdá koupila bejvalka, tak ho používám. Na můstku to snad znát není. Aspoň ta mladá zubařka, ke který teď chodím, zatím nic neříkala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: čt červen 16 2022, 17:34    Předmět: Citovat

Taky OralB, asi třetí strojek, protože počítám podle stěhování, že to je 20 let. Zkoušel jsem Philips sonic, ale pocitově mi hůř odstraňoval plak a na porušení bakterií ultrazvukem nevěřím. To bylo hodně dávno, zubař se tvářil, že raději ne, než ho dostal od dealera a začal to doporučovat Very Happy
Kartáčky musím měnit, přestanou čistit. Teď mám asi z Lidlu neoriginál a jsou nepříjemně tvrdé. A vůbec mi nevyhovují ty kartáčky se žlutým plastem uprostřed.
Myslím, že mi ta frézka částečně zachránila zuby. Ručně to tak nevyčistím. Druhý kus bylo předělání odbytých výplní, ale to je jiná pohádka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bdn



Založen: Jan 16, 2020
Příspěvky: 468

PříspěvekZaslal: pá červen 17 2022, 10:10    Předmět: Citovat

Ahoj, díky za reakce. Dalo mě to nějaké cenné informace k tomu, co mě ani nenapadlo...
Edit: zkusím pro začátek koupit tento a uvidím... https://www.benu.cz/oral-b-elektricky-kartacek-pro-750-crossaction-cestovni-pouzdro


Naposledy upravil bdn dne pá červen 17 2022, 19:18, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá červen 17 2022, 11:21    Předmět: Citovat

V tech "sonickych" kartaccich nic ultrazvukoveho neni, je to jen marketingovy zvast.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2931
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: pá červen 17 2022, 22:46    Předmět: Citovat

Otázka: Je elektrická zubná kefka lepšia, než ultrazvučka? Poznámka: Zuby sa nenachádzajú v hube Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund