Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Horkovzdušky pistole

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út červen 14 2022, 10:28    Předmět: Horkovzdušky pistole Citovat

Včera mi odešla zase další horkovzduška pistole, tentokrát jednouchej a levnej Ferm bez elektroniky, kterej jsem koupil po zkušenosti že odchází i drahý značkový pistole s elektronikou, konkrétně Bosch, Makita a Steinel.
Ferm jede jen na vyšší otáčky a teplotu. Na malý otáčky a teplotu nehřeje a nefouká.
Rozpůlil jsem těleso a kratší spirála s menším výkonem v jednom místě připečená k delší spirále, tím se spirála zkrátila na pár závitů a zčoudla. Delší spirála je krásně lesklá, kratší zjevně vyhřátá, taková matná, nejspíš ji malej fuk ventiltoru dostatečně neuchladí.
Náhradní topný tělěso sice existuje, ale s dopravou je to dražší než novej Ferm. Mohl bych ho zkusit navinout, kanthal mám ale při výměně by se asi poškodila spirála ze slaboučkýho vlásku co dělá předřadník motoru.
Tak jsem koupil Extoola s dvojím fukem a kroutítkem na teplotu. Myslím si, že pokud se pistole zapne nastavená na minimální teplotu a před vypnutím se zase stáhne teplota a nechá vychladit, musí vydržet dýl, než když obyčejná přepínačovka rázem zapne a nebo vypne rozfajrovaná na maximum.
Používám pistoli jen občas na smršťovačky bužírky, smršťovací rukávy, nahřívání epoxydu a podobný krátkodobý záležitosti.
Hodil jsem dotaz do Fenixu Jeseník, kde na dvě směny smršťují spojky na topných kabelech a naprosto žádná pistole nevydrží víc než rok. Kupodivu jim ale neodchází tělesa, ale motorky ventilátorů. A je úplně jedno, jestli to je pistole za 6 stovek a nebo 5 tisíc.
Jen tak orientačně, jakej výrobce a typ Vám vydržel opravdu dlouho?
Díky!

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červen 14 2022, 10:37    Předmět: Citovat

Máme v práci Steinel s digitálním nastavením teploty. Používá se málo, máme ji tak 8 let. Režim zapnout na studeno, nahřát, používat, přepnout na studeno a nechat vychladit se dodržuje. Doma mám Steinel s mechanickým kroutítkem nastavení teploty, už určitě přes 15 let. Používá se úplně minimálně, zpočátku se s tím opalovala barva z oken, po výměně za plasťáky tato činnost naštěstí ustala.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7808
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út červen 14 2022, 10:39    Předmět: Citovat

Jedině Steinel.
Kdysi jsem dělal ve firmě, kde jich běželo možná 10 ks, pokud nespadly z velké výšky na zem, tak s nimi nebyl problém.
Doma ji mám už asi 15 roků, taky bez problémů.
A doporučuji jedno - po práci nechat několik minut dochladit pistoli (některé umí úplně studený vzduch, jiné - třeba Steinel HL1920E, který používám v práci - foukají na první stupeň asi 40°C).
Steinel můžeš koupit třeba v TME, ale i v Hornbachu apod.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...


Naposledy upravil Michal22 dne út červen 14 2022, 10:39, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8964
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: út červen 14 2022, 10:39    Předmět: Citovat

Mám asi deset let Black&Decker s triakovou regulací výkonu, moc ji nehoním, ale na minimální výkon jsem s ní třeba i sušil boty. Teď už ji použiju párkrát do roka, na smršťovačky mám na stole horkovzduch.


BD.jpg
 Komentář:
Black&Decker
 Velikost:  195.9 kB
 Zobrazeno:  205 krát

BD.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út červen 14 2022, 15:41    Předmět: Citovat

Díky za info. Steinelku HL 1605 S jsem tu už řešil před cca 10 lety, převíjel jsem těleso. Tou jsem teda opálil špaletový okna na celým baráku ale jinak moc nenaběhala, odešla asi půl roku po záruce.
Toho Ferma jsem nakonec zkrátil spirálu a šroubkem M1,6 a matkou jsem vývod zatáhl do přívodního nejtku. Chodí, otázka je jak dlouho, protože spirála bude podle odebraný dýlky o cca 5% kratší. V poloze vysoká teplota má 31R (1706W) ve chladnější 48R (1102W). Ta opravovaná má nyní asi o 50 W víc.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Devo70



Založen: Dec 28, 2007
Příspěvky: 1290
Bydliště: Poprad

PříspěvekZaslal: út červen 14 2022, 17:18    Předmět: Citovat

Mám BOSCH PHG 630-2 LCE. 2 rýchlosti fúkania, plynule nastaviteľná teplota 50-600°C, 6-úrovňový indikátor nastavenej teploty. Môže mať cca 20-30 rokov. Pôvodná cena 3680SK. Príležitostné použitie a stále funguje bez poruchy. Wink
_________________
-ST-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 3987
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út červen 14 2022, 17:26    Předmět: Citovat

Vydržela několik let každá z Baumaxu, Hornbachu. Používám ji několikrát týdně občas i na opalování laku oken po dobu několika hodin.
Zatím jsem za 20 roků vyhodil jednu. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33750
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út červen 14 2022, 17:40    Předmět: Citovat

Mam dlho Steinel HL 1910 E. Vzdy po praci s vysokou teplotou (spajkovanie BGA) necham dochladit na 1. vstupni vypinaca. Okna neopalujem, lebo mam plastove Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1294
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červen 14 2022, 17:54    Předmět: Citovat

Taky mam "Stencla" uz mozna 10 let (dig. regulace teploty, pouze 2 stupne fuku, dnes bych volil s plynulou regulaci fuku), viz na foto vpravo
http://rayer.g6.cz/hardware/abitb133/bgarep9.jpg
Jediny problem ma, ze ta pogumovana cast rukojeti se zacla jaksi odchlipavat od plastoveho tela, zatim jen vnitrne, jako by se tam udelala vzduchova bublina. Doufam, ze se to neroztece v ropu, jako se mi uz stalo u jinych gumovych dilu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3358
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: út červen 14 2022, 21:13    Předmět: Citovat

Mám už cca 15 let BOSCH PHG 630 DCE. Užívaná méně často, ale zase větší zápřah - startování Zetor 50, ohřívání na zakládání ložisek, opalování barvy apod. Původně k pájení a odpájení a něco taky pomohla v této "jemné" mechanice. Tehdy cena snad 3,5k
Teď sem koupil do garáže pokusně lidl Parkside 2000 B2.
Uvidím, jak se bude bránit - tři roky záruka za tuto cenu s klidem risknu.
Všechny takové fukary před vypnutím nechávám dochaldit. Třeba Quick horkovzduch to po odložení dělá sám Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
adakar



Založen: Sep 16, 2020
Příspěvky: 378

PříspěvekZaslal: st červen 15 2022, 14:05    Předmět: Citovat

Dlho som dral pri rekonštrukciách svojich obydlí nejakú dvojstupňovú lacinku z bežného reťazca, potom druhú, medzitým podobné u rodín... Poslednú po vypnutí nahradila menšia šikovná lacná dvojstupňová Black+Decker, proste mi padla do oka, a až pri nej som zistil že sú aj iné rozdiely než vo farbe alebo elektronike: hladší chod: menší hluk a vibrácie, je to úplne iný level... Dnes by už u mňa, pri takomto jednoduchom náradí a nízkej cene, rozhodovali takéto parametre... A tvar... Výdržou asi šunt ako šunt; čo platilo včera, nie je pravdou dnes... Prepínač používam čím menej, zásadne odstavujem výtokom smerom hore, chladným prietokom sa neobťažujem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2634

PříspěvekZaslal: čt červen 16 2022, 7:22    Předmět: Citovat

Taky Steinel, typ HG3000, stáří cca 20 let, vyřazena jako nefunkční. Zjištěna přerušená topná spirála, po opravě zmáčknutým mosazným nýtkem funguje bez problémů již mnoho let. Vychladit ji samozřejmě nechávám.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt červen 16 2022, 7:45    Předmět: Citovat

Osobne si myslim, ze je to proste vlastnost tech vyrobku, ze nevydrzi dlouho. Asi by nebyl problem vyrobit pistoli s motorem a spiralou ktera vydrzi, ale zas by se nenasel nikdo, kdo by za ni dal treba 15litru kdyz maji stejne vypadajici v lidlu za petikilo. I v horkovzdusne pajecce mam vymenitelne spiraly. Proste opotrebitelny dil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund