Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výroba DPS - doporučení
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá duben 29 2022, 15:07    Předmět: Citovat

Barva na cenu nema zadny vliv, je tam vyber ze 7 barev, potisk je vzdycky oboustranny bily (vyjma bile masky samozrejme).

Pokud mi neveris si tam neco naklikej, posilam screenshot, pro neverici Tomase Smile. Dopravu jsem volil "Standard Global Direct Line" - nejlevnejsi.



k.JPG
 Komentář:
 Velikost:  23.82 kB
 Zobrazeno:  44 krát

k.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá duben 29 2022, 15:28    Předmět: Citovat

Jinak kdo by si v dnesni dobe zmensovani vseho chtel vyzkouset 6vrstve desky (na nektere veci jsou opravdu 4 vrstvy malo) OHS PARK zacli delat 6-vrstve desky za cenu $15 za ctverecni palec/3ks desek. Uz jsem tam dost dlouho neobjednaval, ale driv neuctovali postovne zadne a brali skutecnou plochu desek, takze jsem mel i objednavku kde mi vzali z karty jen 12 (slovy dvanact) korun Smile Na malicke desky jsou bezkonkurencni.
https://docs.oshpark.com/services/six-layer/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BastlDedek



Založen: Mar 30, 2022
Příspěvky: 22
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: pá duben 29 2022, 16:16    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
BastlDedek napsal(a):

Docela by mě zajímalo srovnaní obdobné zakázky na
1. www.jlcpcb.com
2. pomoci tisku na laserovce + chemie


Co by te zajimalo?
Z Ciny dostanes profesionalne vyrobenou oboustrannou desku s maskami, potiskem, prokovy, frezovanim, V-drazkami... Ted mi jde 5ks 4vrstvych desek 5x5cm stalo to i s dopravou a DPH $7.19, takze to same co tebe 1 ks na kolene vyrobene desky. Objednal jsem 19.4, vcera prisla SMS od posty ze to budou dnes dorucovat. Zasilka samozrejme nikde, ale snad je to uz na dobre ceste. Zadne proclivani se nekonalo.

Kdyz si to udelas doma, mas to hned a za cenu materialu. Tuhle desku nakreslis i fixkou, prenosem toneru delam naprosto rutinne i SSOP pouzdra a naprosto zadny problem.

Nevim co na tom chces vic srovnavat Smile

Ja se ptal na srovnatelnou zakazku az budu potrebovat 6vrstvy plsnak s potiskem a frezovanim tak to budu resit jinak. Ted jsem jlcpcb pouzil pouze jako priklad v domeni ze se nekdo zmini o jinych tuzemskych vyrobcich, kteri obnobnou zakazku splni za lepsi cenou vs cas.

U laseru jsem se ptal de facto na totez. Buduli uvazovat ze A4 nazehlovaci folii pouziji cca 6x, k tomu pri vrtani zlomim par vrtacku protoze mam jenom rucni vrtacku a pridam veskere osery s chemii, a to se nebavim o ochranem pajecim laku. Tak cena 157kc za 3dny, mi premrstena neprijde. Hold si odpustim 7 piv.

_________________
Diky Vlada
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá duben 29 2022, 18:06    Předmět: Citovat

Podivej se na stranky jlcpcb kde maji videa z vyroby. Nic takoveho u nas neexistuje, proti tomu jsou mistni vyrobci garazovky. Produktivita prace je tam neskutecna a proto maji ceny takove jake maji. U nas protoptypy v POOL servisu za cenu kolem 800,-/dm². Bavim se o profesionalnich deskach. Jinak tihle amateri bez prokovu se obcas vyskytnou, delaji to par let doma v garazi v pochybne nestale kvalite, pak zjisti ze za dva tri roky prodelali boty a prodaji stare vyhrkane masiny nekomu jinemu kdo se o to bude pokouset znovu.

Srovnatelne desky jako je ta tvoje delam opravdu doma. I kdyz jsi hodne velke nemehlo, tak to za 1/4 hodinky musis mit hotove. Zadny oser s chemii neni, proste jakmile desku vytahnes z laminatoru, hodis ji do chloridu, za par minut vytahnes a je to. Jako lak davam kalafunu rozpustenou v lihu. Kapnu par kapek na desku, rozetru papirem a ofouknu fenem nebo horkovzduskou.


Naposledy upravil termit256 dne pá duben 29 2022, 18:10, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2736

PříspěvekZaslal: pá duben 29 2022, 18:09    Předmět: Citovat

BastlDedek napsal(a):

...Ted jsem jlcpcb pouzil pouze jako priklad v domeni ze se nekdo zmini o jinych tuzemskych vyrobcich, kteri obnobnou zakazku splni za lepsi cenou vs cas....


Žádný evropský výrobce nemůže být levnější než Číňan. Nejsou tu tak nízké mzdy, ani dětská práce, ani totální ignorance ekologie, ani přinejmenším exportní doprava 100% dotovaná bolševikem.

Komu toto nedochází, nechť si nastuduje základní souvislosti.

Jo, taky v PRC občas nakupuju (i ty DPS), ale dobře si přitom uvědomuju, že to je něco jako droga, z níž je sice momentálně skvělej rauš, ale na kterou dříve nebo později dojedeme.

Proč, viz opět ob odstavec výše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá duben 29 2022, 18:16    Předmět: Citovat

Mzdy jsou v takovych fabrikach typu jlcpcb Cine vicemene srovnatelne nebo o malo nizsi nez u nas, u CNC masin zadne deti nepracuji Smile To mas ponekud zkreslene predstavy. S ekologii, ochranou prav zamestnancu, nejruznejsi byrokracii se opravdu serou mnohem min nez u nas, tam je prvni obrovska uspora a druha je v produktivite prace, coz si ale u nas vsichni odmitaji priznat. V te vyrobe je na to kolik toho udelaji velice malo lidi. Proste lip makaji.
Postovne uz davno nedotuji, ale Cinani nezivi takoveho molocha plneho flakacu jako je ceska posta.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal376



Založen: Apr 24, 2010
Příspěvky: 74

PříspěvekZaslal: st červen 08 2022, 9:26    Předmět: Citovat

Zdar,
ať nezakládám nové téma,picnu to sem.
Neobjednával někdo v poslední u JLCPCB desky?
Zajímalo by mě jak je to v současnosti s CLO/DPH a cca jak rychlé dodání.
Dopravu mám zvolenou EuroPacket a celková cena 38USD.
Je to 100ks obostrných pcb 13mm/130mm.
Díky za př. info.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st červen 08 2022, 9:37    Předmět: Citovat

Vcera mi prisel z jlcpcb nejaky 3D tisk. Posilali to pres nejakou jejich pobocku v Nemecku, takze se nic neproclivalo, DPH jsem zaplatil primo jim. I s vyrobou to bylo za 10 dnu tady. Volil jsem nejlevnejsi zpusob dopravy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal376



Založen: Apr 24, 2010
Příspěvky: 74

PříspěvekZaslal: st červen 08 2022, 10:05    Předmět: Citovat

Díky,o tom německu jsem něco okrajově četl,ale nic pořádného tam nebylo.Zkusím tedy tu dopravu Registered Air Mail a uvidí se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
deathfish



Založen: Oct 25, 2017
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: po červenec 11 2022, 9:56    Předmět: Citovat

Já jsem s JLCPCB spokojen. Pro ty co neví jak je to s poplatky CLO,DPH... uvádím mou zkušenost:

Cena za plošňáky - Merchandise Total: €4.39
Cena dopravy - Shipping Charge: €5.60 ( vybral jsem nejlevnější Economical Global Direct Line )
Vyřídili za mne CLO i DPH - Customs duties & taxes: €1.67
Cena celkem - Order Total: €9.99

Objednáno 28.6.2022 - dodáno českou poštou 8.7.2022 (tedy 11 dnů a v tom byl víkend + 2x svátek).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miran50



Založen: Jan 06, 2007
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: pá únor 23 2024, 19:57    Předmět: Citovat

Nevíte zda některý výrobce v číně umožňuje platbu z účtu na účet ??
Pokud ano, nejsou u toho nějaké extra poplatky ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33756
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá únor 23 2024, 20:11    Předmět: Citovat

Bankovy prevod mimo EU robit nechces. Poplatky su nezmyselne pre odosielatela aj prijimatela a prakticky nie je mozne dopredu zistit, kolko penazi vlastne prijemca dostane. Preto vznikol a stale existuje PayPal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2736

PříspěvekZaslal: pá únor 23 2024, 20:55    Předmět: Citovat

Asi tak. Ještě bych připomněl cosi o bezpečnosti platby.

No a někteří to v roce 2024 stále netuší...

Vždycky jsem myslel, že různé děsivé příběhy z oblasti "finanční negramotnosti" jsou vycucané z prstu. Ale koukám, že ne.

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4914
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: pá únor 23 2024, 22:47    Předmět: Citovat

Pozor, z EU na čínsky PayPal je poplatok 50% z prevádzanej sumy.
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2736

PříspěvekZaslal: pá únor 23 2024, 23:32    Předmět: Citovat

PotPalo: to jako nějak nově nebo co?

U PRCáka jsem DPS objednával už před delší dobou (u dvou různých), ale nějakého takového poplatku jsem si nevšiml...

Taky nevím nic o nějakém "čínském PayPalu".

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund