Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Aktuálně Česká pošta 2022
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 58, 59, 60  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7546
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2022, 20:53    Předmět: Citovat

Nikoli. Ale nemusel bys třeba stát frontu na počtě, případně by se ti na tom "nevyřádil" nějaký nováček...
Ostatně, máš-li bankovní identitu, tak ti datovka bude zřízena; půjde ale deaktivovat.
Zpráva doručená do DS nejde "vyignorovat", po přihlášení do DS (nebo po deseti dnech, podle toho, co nastane dřív) je tato považována za doručenou a uplatní se tzv. fikce (s výjimkami). U dopisu stačí, aby to nějaké střevo po deseti dnech hodilo do jiné schránky a nabyde ti právní moc něco, co jsi ani nečetl.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2022, 22:56    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
p32 napsal(a):
Já asi někomu naruším jeho nasrání na ČP, ale já jsem s ní aspoň poslední tři měsíce spokojený. Laughing
Hlavně musíš Břeťo napsat, že jseš spokojenej se službama, KTERÝ POUŽÍVÁŠ.
Dobře, budu konkrétní. Je mladá, má pěkný kozy a je usměvavá při každé dodávce balíku. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31799
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá květen 20 2022, 23:46    Předmět: Citovat

Tak to se teda spokojuješ s málem, jeden by podle tvýho výraziva řek, že si u toho aspoň klekne ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so květen 21 2022, 5:50    Předmět: Citovat

Nemůže, je tam vidět. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
felixbejk



Založen: Dec 13, 2009
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: so květen 21 2022, 12:44    Předmět: Citovat

Tak mi dobráci ztratili zásilku se součástkama z číny skoro za 600. Došel jsem cca po půl roce na poštu. Sdělil jsem jim, že podle sledovacího čísla je moje zásilka doručená, ale že jí nemám. Dostalo se mi odpovědi, že je doručená. Chtěj jsem vědět, kdo jí podepsal. Prej to sdělí na základě reklamace, kterou musí podat odesílatel. Číňan mi samozřejmě napsal, že nemá co reklamovat, že je zásilka doručená. Je snad lepší si nechávat ty součástky posílat po jednom s tou nejlevnější poštou bez trackingu.
To je zase skušenost s molochem...
Jo a když už jsem tam šel, chtěl jsem zaplatit daň z nemovitosti za spolek. Daňová složenka je pro lidi, ne pro spolky, takže ani s tímto jsem tam nepochodil. Snad tam zase aspoň půl roku nebudu muset.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7546
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so květen 21 2022, 13:16    Předmět: Citovat

Jestli číslo zásilky začínalo L, tak šlo o sledovanou obyčejnou zásilku a tu nikdo nemusel podepisovat. Jestli RR, tak jo. Měli by ti to říct. Kdyžtak mi napiš do SZ číslo té zásilky a v pondělí se ti na to podívám.
No a že daňovou složenkou můžou platit daně jen "lidi" - to si nerozhodla pošta, nýbrž finanční správa. Ta služba není "zadarmo" ani pro "lidi", poště to platí právě ta finanční správa. Zaplať to převodem a máš to.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17691
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so květen 21 2022, 15:16    Předmět: Citovat

Taky mám zajímavou zkušenost s ČP. Sice v tom je dost nevinně ale že by se při činnosti přetrhla, to teda né.
Už asi 10 měsíců doluju skoro 50 tyček za montáž topení na baráku u jedný babizny. Nabídku mi potvrdila, vyzvala mě k montáži, ta byla řádně provedena a zdokumentována. Že bude problém jsem ucejtil 5 minut před ukončením montáže, babizna se sebrala a zmizela, takže nemám podepsanej dodák. Na zaslanou falturu ani na tři upomínky reakce žádná. Telefon mi nebere, když zavolám z jinýho, jak mě pozná, zavěsí. Dělá prostě mrtvýho brouka.
Tak jsem do toho zapojil právníka. Jeho doporučenej dopis s platební výzvou sice převzala, ale potvrzení o převzetí ČP doručila mýmu právníkovi až po skoro 3 měsících od podání dopisu na poštu. Do telefonu právníkovi babizna sdělila, že má jít do prodloužených zad a že ji nikdo nedonutí něco platit.
No tak jsme to podali k soudu na platební rozkaz. Soud po měsíci rozhodl, rozkaz vytvořil ale babizna si soudní obsílku s zeleným pruhem odmítá převzít a na poštu si pro ní nejde.
Problém je, že už skoro 2 měsíce nejsme schopni donutit poštu, aby jí obsílku vhodila do schránky, zdůvodnění je, že babizna nemá schránku na plotě. Rolling Eyes Kdyby to bylo vhozený do schránky, tak za 11 dní je obsílka považovaná za doručenou a přečtenou.
Jinak docela zajímavý, uznaný příslušenství dlužný částky, tedy soudní poplatek, palmáre právníka, úroky dlužné částky je za těch 10 měsíců skoro čtvrtina dlužný částky. To bude babizna koukat.
Máte prosím někdo zkušenost, jak to po platebním rozkazu pokračuje dál?
Už jsem ho dával 3 x za posledních 20 let, vždy to bylo pro firmu ale zatím všichni platební rozkaz obratem zaplatili. Tohle je pro fyzickou osobu, přijde mi jak úplnej degén to dohnat takhle daleko, podle mě na zaplacení nemá.
Díky za případný info.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7546
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so květen 21 2022, 16:15    Předmět: Citovat

Jirko, platební rozkaz je jedna z výjimek, která se nedoručuje fikcí a nenabyde právní moci po deseti dnech po uložení. Do schránky se to nevhazuje.
Takže pošta je v tom nevinně, pokud jde platební rozkaz, tak je sice v obálce se zeleným pruhem, ale je to označeno "nevkládat do schránky".
citace:
Při doručování platebního rozkazu žalovanému, jemuž
naopak platební rozkaz musí být doručen do vlastních rukou, uvedená výzva neobsahuje
žádné poučení o následcích nevyzvednutí ve lhůtě 10 dnů od uložení, neboť náhradní
doručení nepřichází v úvahu. Poté co není taková zásilka ve lhůtě vyzvednuta, je vrácena zpět
soudu.

Zdroj

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17691
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so květen 21 2022, 16:57    Předmět: Citovat

Hmm, zajímavý, díky Huberte. Takže pokud si to nepřevezme osobně od pošťačky, nebo na poště, tak bude dál dělat mrtvýho brouka a smát se nám. No to jsem zvědavej, jak jí to soud doručí. Ptal jsem se státního policajta a doručují jen trestní věci. Městskou nemají, prý možná justiční stráž. Dobře zařízená ochrana neplatičů. Rolling Eyes
V tom odkazu je ale taky toto:
3. Třetí případ může nastat, jak již bylo uvedeno výše, odepře-li adresát písemnost bezdůvodně přijmout, a to i přes poučení adresáta doručovatelem, pak je třeba vycházet z toho, že došlo k doručení písemnosti, a to dnem, kdy její přijetí bylo odepřeno (§50 odst. 1 OSŘ).

A ty 3 měsíce, kdy nebyla pošta schopná potvrdit dodání dopisu od právníka babizně, co si převzala za dva dny od odeslání, to je normální?

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7546
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so květen 21 2022, 17:30    Předmět: Citovat

To se zeptej nějakého JUDr, samozřejmě nebude platební rozkaz možné vyignorovat a prostě se mu vyhnout. Mám dojem, že to jde nějak předat k exekuci, ale tohle "dál" neznám. Jen vím, že ten rozkaz se nedoručuje fikcí.
Tři měsíce to samozřejmě normální není, ale nevím podrobnosti. Advokát to posílal s doručenkou a její vrácení trvalo tři měsíce? Nebo se nevrátila, čekalo se, pak se podala reklamace a dostali jste duplikát? Nebo jste to podali bez ní a pak si teprve vyžádali (reklamací) potvrzení o dodání?

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31799
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so květen 21 2022, 17:35    Předmět: Citovat

Normálně podat podnět k exekuci, s platným platebním příkazem v ruce oslovit exekutora a uvidíš, jak z baby budou chlupy lítat ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7546
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so květen 21 2022, 17:42    Předmět: Citovat

No nebo taky ne. Baba bude hlášená na úřadě, majetek oficiálně žádný, na účtu ani flok a pak můžeš mít exekuce třeba tři.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17691
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so květen 21 2022, 19:23    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
Nebo se nevrátila, čekalo se, pak se podala reklamace a dostali jste duplikát?

Tak.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17691
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so květen 21 2022, 19:28    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
Baba bude hlášená na úřadě, majetek oficiálně žádný, na účtu ani flok a pak můžeš mít exekuce třeba tři.

Ne, podle katastrálu je hlášená a je vlastník toho baráku, co jsem dělal topení. Sice je to novostavba ale protože tam stál starej barák s adresou, tak stále platí. Exekuci zatím žádnou nemá. No asi z ní udělá exekutor bezďačku, pak se přestane smát.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7546
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so květen 21 2022, 19:44    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Doručenka...

Stane se, ty doručenky chodí jako obyčejná pošta a někdy to nedojde. Z velké dodací pošty, která doručuje rekomanda v řádu nižších tisíců denně mám zkušenost, že reklamace na nedošlou doručenku chodilo tak pět do týdne. Takže to bude mizivý podíl.
Celeron napsal(a):
Baba...

Ještě se podívej, jestli není v insolvenci. Ale to by nemělo mít vliv na řešení exekuce. Pro další řešení zkus exekutora, řekne ti co a jak; asi to teda bude něco stát.
Držím palce ať to z baby dostaneš.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 58, 59, 60  Další
Strana 6 z 60

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund