Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak uchovat silikon pro občasné použití?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12329
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po březen 28 2022, 10:48    Předmět: Citovat

Já ty vysokoteplotní kupoval drahé - dodávaly to 3 značky, tuba 20-50g tak za 200-300Kč, a kupodivu ten nejodolnější byl čirý. Lepily se tím díly v optikách scanerů a světelných hlav, kde by červená vadila.

BTW, u klasických kartuší se mi občas stávalo, že po vypotřebování tak 30% se narazilo na hroudu něčeho, co vypadalo jako směs silikonu a ztuhlého vodního skla, nebo dokonce písku nebo čeho, a když jsem to nějak vykutal a vytlačil, šla kartuše dojet až do konce.

_________________
Curvetraceristé všech zemí spojte se!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po březen 28 2022, 13:32    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Lepsie je, ked to stuhne - tam je zjavne, ze to mozes rovno vyhodit.

Horsi pripad je ten druhy, ked to vyzera dobre, ale nestuhne nikdy.


Ja jsem to resil s vyrobcem a oni mi primo rikali, ze bych nemel pouzivat silikon po expiraci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dred



Založen: Apr 08, 2007
Příspěvky: 1749
Bydliště: Handlová

PříspěvekZaslal: po březen 28 2022, 14:17    Předmět: Citovat

Avelmak predáva gumki do pilotów - je k tomu silikónové lepidlo. S jedným lepidlom som v priebehu asi troch rokov minul 4 sady gumičiek a stále je použiteľné... teraz 1,69€ za sadu (kupoval som predtým tuším za euro)


obrázok_2022-03-28_151747.png
 Komentář:
 Velikost:  67.29 kB
 Zobrazeno:  118 krát

obrázok_2022-03-28_151747.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33893
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po březen 28 2022, 14:36    Předmět: Citovat

Kedysi som to kupil a kym som to prvykrat pouzil, tak bol cely obsah tuby stuhnuty...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4963
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: po březen 28 2022, 15:24    Předmět: Citovat

Ja to ešte mám (už to bude aj 5 rokov), ale ten silikónový glej strašne dlho schne, aj pár dní než sa gumičky prilepia. Asi že je po životnosti. Tiež je už hustejší.

Inak silikón v malej tube predávajú aj v drogérii (výrobca Poľsko). Tiež sa dá v GME kúpiť Lukoprén, ten má aj taký plastový špic. V ňom po asi mesiaci stvrdne cca 1 cm, ten ide ľahko vytiahnuť a zvyšok ďalej používať. Ten stvrdnutý kúsok je dobrý ako čapička na injekčné tupé ihly.

Ešte rada: keď to tuhne cez plastový vrchnák, treba do neho vložiť hrubší alobal, a udržiavať čisté. Potom to vydrží dlhšie.

Ako to že to neztvrdne z toho konca tuby kde je to zalisované? Mám také podozrenie že tam dávajú silikónový olej, cez ten vlhkosť neprejde a je to utesnené. Raz som dal kvapku silikónového oleja pod viečko, a tuším to aj pomohlo, netuhlo to tak. Akurát pri následnom použití dávať pozor aby tam ten olej nebol, lebo sa mi silikón nechytí... zasa problém.

Silikónu vadí aj malá bublinka vzduchu v ňom, vie od nej slušne stvrdnúť. Kedysi som skúšal uchovať priesvitný silikón v tubách injekčných striekačiek, a tam som videl ako začal tuhnúť od bublinky v strede smerom k okrajom. Po čase stuhli aj tie čo bublinku nemali, takže striekačky sa neosvedčili. Zatavenie do igelitu tiež nefunguje. Možno keby sa natrel najprv silikónovým olejom.... chce to viac experimentov.

_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út březen 29 2022, 16:32    Předmět: Citovat

Netuhnoucí prošlý silikon je problém, ale ještě větší peklo je netuhnoucí epoxy, co zvolna zateče úplně všude. V dobách, kdy se nedostupný VN trafa IBM musely lepit, protože se propálil plast a solidně to střílelo, tak se mně to povedlo u třech monitorů naráz.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt březen 31 2022, 7:11    Předmět: Citovat

Kdysi se doporučovalo samotnou pryskyřicí (bez tužidla) sestavovat poloviny E jader jako opatření proti pískání.
Ty silikonové tmely neexistujou někde jako dvousložkové pro míchání až před aplikací?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
patrikvarga



Založen: Apr 24, 2007
Příspěvky: 1123

PříspěvekZaslal: čt březen 31 2022, 8:29    Předmět: Citovat

LOCTITE 5607
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17720
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt březen 31 2022, 10:22    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Ty silikonové tmely neexistujou někde jako dvousložkové pro míchání až před aplikací?

V Lučavce Kolín se dělají dvousložkový silikony ale jsou to většinou zalejvací hmoty. Hledej Lukoprén N.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
czatlantis



Založen: Jun 10, 2009
Příspěvky: 1012

PříspěvekZaslal: st duben 20 2022, 17:37    Předmět: Citovat

Díky za příspěvky,
spíš jsem to myslel jako jak uchovat ten normální silikon, než co jinýho koupit. Mám tu totiž i tubu silikonu ve stejné barvě z koupelny a to by se mi taky hodilo nevyhodit, ale nechat si na později - pořád je potřeba něco opravovat, případně udělat novýho ve stejným dekoru a kupovat tubu za 250kč, když potřebuju 20ml je škoda...

Jinak díky za tip s tím neutrálním silikonem - to by mě nenapadlo, že ta mrcha stará nevytvrdne, ale zůstane lepivá. To je dobrá zrada...

Má ten neutrální teda nějaký výhody? Teď jsem s ním něco dělal a smrděl ještě 14dní...tak asi vytvrzuje hodně pomalu. Tohle jsem s acetickým neviděl - tam to smrdělo dva dny a bylo vytvrzeno.

Asi zkusím koupit ty hliníkový tuby (čistě z akademického hlediska Very Happy ) a pak zapřemýšlet jak to pořádně zalisovat...možná by stačil jen svěrák
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st duben 20 2022, 18:02    Předmět: Citovat

Pokud ho potrebujes v malem, kup si ho v malem
https://www.3dakvaria.cz/silikonove-lepidlo-transparentni-8-ml/
https://www.motoretezy.cz/cz/e-shop/1503993/c88496-tesnici-tmely-silikony/k2-silikon-pro-utesneni-casti-motoru-cerny-21-g.html
https://www.prumex.cz/lukopren-s-sanitary-25-ml-bily/
apod. Dlouhodobe skladovani nema zadny vyznam.
To ze ti nasledne nevydrdne se muze stat u neutralniho i normalniho. Pokud chces mit jistotu, nepouzivat po expiraci, maximalne nekolik malo mesicu. Neutralni je dobry napr. na zrdcadla a podobne veci kde by kysele prostredi mohlo delat problem. Octovy lip drzi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4963
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: st duben 20 2022, 18:15    Předmět: Citovat

Našiel som tu dve tuby iba 15 rokov po expirácii, ktovie či ešte budú použiteľné. Pako
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
alxa



Založen: Aug 02, 2010
Příspěvky: 271
Bydliště: kousek od Brna

PříspěvekZaslal: st duben 20 2022, 20:36    Předmět: Citovat

Neutrální silikon se. používá např. na lepení dutinkoveho polykarbonátu, normální silikon ho narušuje. A na citlivé věci, kterým vadí kyselé prostředí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
czatlantis



Založen: Jun 10, 2009
Příspěvky: 1012

PříspěvekZaslal: út červen 21 2022, 13:01    Předmět: Citovat

alxa: díky, budu ho tedy používat jen když to bude opravdu nutné Very Happy Nepříklad teď jsem lepil s kyselým silikonem blízko teplotního/vlhkostního čidla teploměru (dával jsem "střeva" teploměru do vyrobené krabičky) a asi jsem tím zničil ten vlhkostní senzor - od té doby ukazuje o 10% víc než ostatní (mám jich tady asi 5 a předtím ukazovaly +-3% RH, teď je to jedno o 10% jinde). Nespravilo se to ani po 14dnech

Co jsem vyzkoumal co dost pomůže, tak vzít teflonovou pásku a omotat jí závit na tubě silikonu jak se našroubovává špička a pak taky omotat konec špičky jak se šroubuje víčko. Měl jsem tady asi měsíc ten silikon a dal se ihned použít, nebyl tam ani kousek zatuhlý. Tak pro mě asi tohle řešení ideál. Cena spotřebované pásky je doslova jednotky korun.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út červen 21 2022, 13:18    Předmět: Citovat

Po mesici mi nezatuhne silikon i bez pasky. Staci jen do toho zavitu i spicky pred zavrenim nakydat trochu silikonu kterym se to utesni. Nemusis se prudit s teflonovou paskou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund