Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Router TL-WR741N
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
fogovic
Zablokován


Založen: Apr 11, 2014
Příspěvky: 218
Bydliště: Pičín

PříspěvekZaslal: st duben 06 2022, 13:28    Předmět: Citovat

áno je to starsi router, ale na zaklad doma to staci. to jest wifi 2G a 5G + nejake NAT. V praci mam Asus RT-AC68U tiez z neofic softom (nie openwrt) a tu okrem openvpn servera slape NAS, samba, dlna a vsetky kravinky

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
markoni



Založen: Oct 30, 2006
Příspěvky: 2310
Bydliště: Poblíž Zlína

PříspěvekZaslal: st duben 06 2022, 16:02    Předmět: Citovat

DedVseved napsal(a):
A jaký telefon má majitelka? Určitě sis udělal screenshot před připojením jejího telefonu a po něm, kde jsi následně zjistil její MAC + IP adresu a zjistil případný konflikt.
Plné úložiště na to nemá vliv, akorát se u Xiaomi telefonů někdy objevuje, že se navzájem ruší BT a WiFi, ale to je duchařina.

Co se týče výběru routeru, tak nikdy není jistota, že daná značka má vždy to nejlepší. Je to jako u notebooku, tam se dívám prvně na střeva, potom na displej, následuje materiál šasi a zbytek výbavy. U routeru bych si vybral prvně podle chipsetu, následovaly by periferie a výbava. Hodně se dá vysledovat podle recenzovaných videí apod.
Dával bych si pozor i na verzi daného routeru, protože se klidně prodává jeden typ několik let, ale střeva se podle verze můžou diametrálně lišit. Výrobce často těží z toho, že daný typ měl dobré jméno a schválně přejde na levnější chipset, kde uvnitř nepoužije žádné odstínění VF části atd., ale vše se ohlídat nedá.

musím se ji zeptat jaký má model
Pořád to přetrvává když není doma tak to funguje ale jak přijde domů tak má wifina na telefonu spadne pochopitelně v administraci routeru žádný konflikt není , mě napadlo jestli její telefon není "rozladěný" přece to jen vysílačka nebo rádio a když její frekvence zasahuje do druhého kanálu tak to nebude fungovat díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fogovic
Zablokován


Založen: Apr 11, 2014
Příspěvky: 218
Bydliště: Pičín

PříspěvekZaslal: st duben 06 2022, 16:55    Předmět: Citovat

markoni napsal(a):

Pořád to přetrvává když není doma tak to funguje ale jak přijde domů tak má wifina na telefonu spadne pochopitelně v administraci routeru žádný konflikt není , mě napadlo jestli její telefon není "rozladěný" přece to jen vysílačka nebo rádio a když její frekvence zasahuje do druhého kanálu tak to nebude fungovat díky


ty vole, dalsia perlicka.. tak uz mame bunku na hrane a terazky rozladeny telefon.. drbat na nejake mac adresy, staci ze je rozladeny telefon a klakne router Very Happy

ty na com ficis ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4955
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: st duben 06 2022, 17:15    Předmět: Citovat

Pán múdry premúdrelý nám ešte neprezradil, ako teda on nazýva jav, keď sa z pamäte zakaždým vyčíta iný obsah, pokiaľ sa mu výraz "bunka na hrane" nepáči.
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
fogovic
Zablokován


Založen: Apr 11, 2014
Příspěvky: 218
Bydliště: Pičín

PříspěvekZaslal: st duben 06 2022, 18:17    Předmět: Citovat

PotPalo napsal(a):
Pán múdry premúdrelý nám ešte neprezradil, ako teda on nazýva jav, keď sa z pamäte zakaždým vyčíta iný obsah, pokiaľ sa mu výraz "bunka na hrane" nepáči.


vola sa to bitova chyba a vyskytuje sa prevazne u NAND a nie u spi ako bola povodna debata pan chytry.
preto dobre programatory maju ECC a stymto si vedia poradit.. taku nandku do povestnej d5500 bez tohto ani nenaprogramujes, budis budes mat "ocisteny dump"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
DedVseved



Založen: Jul 01, 2019
Příspěvky: 648

PříspěvekZaslal: čt duben 07 2022, 9:57    Předmět: Citovat

markoni napsal(a):
musím se ji zeptat jaký má model
Pořád to přetrvává když není doma tak to funguje ale jak přijde domů tak má wifina na telefonu spadne pochopitelně v administraci routeru žádný konflikt není , mě napadlo jestli její telefon není "rozladěný" přece to jen vysílačka nebo rádio a když její frekvence zasahuje do druhého kanálu tak to nebude fungovat díky


Není to "spadnutí wifiny" jen to, že když ona přijde domů, tak prostě cucá data? Třeba sjíždí Youtube nebo Netflix a to už pár megabitů spolkne. Tohle by se dalo dle MAC adresy omezit, v routerech to bývá funkce Bandwith a ty VoD služby se přepnou do nižšího rozlišení, což ani na displeji telefonu nemusí jít poznat.

Máš wifinu na routeru přepnutou v eNku? S jedním pendrekem sice předpokládám 150 Mbps, ale jsou eNka 300 nebo i 450 Mbps.
Rychlosti připojení od poskytovatele máš dostatečné?

Pokud ano, tak uvažuj o routeru, který umí i 5GHz v normě 802.11ac nebo 802.11ax. S nájemníky sdílej pásmo 2,4GHz (tam nastav stejné SSID a heslo), nebo jim zapni tzv. síť pro hosty a 5GHz si nech jen pro sebe. To dnes umí každý telefon nebo notebook, pokud není předpotopní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
markoni



Založen: Oct 30, 2006
Příspěvky: 2310
Bydliště: Poblíž Zlína

PříspěvekZaslal: pá duben 15 2022, 12:33    Předmět: Citovat

Vymyká se mi domácí šít kontrole Sad nesnese vice zařízení když zapnu třeba ESP32 CAM tak mi sundá alcatel pixi 4 ,při tom není ta dotyčná co jsem měl na její telefon podezření vůbec doma , rozum mi to nebere Very Happy kde může být chyba? díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
markoni



Založen: Oct 30, 2006
Příspěvky: 2310
Bydliště: Poblíž Zlína

PříspěvekZaslal: ne duben 17 2022, 16:23    Předmět: Citovat

DedVseved napsal(a):

Máš wifinu na routeru přepnutou v eNku? S jedním pendrekem sice předpokládám 150 Mbps, ale jsou eNka 300 nebo i 450 Mbps.
Rychlosti připojení od poskytovatele máš dostatečné?

Pokud ano, tak uvažuj o routeru, který umí i 5GHz v normě 802.11ac nebo 802.11ax. S nájemníky sdílej pásmo 2,4GHz (tam nastav stejné SSID a heslo), nebo jim zapni tzv. síť pro hosty a 5GHz si nech jen pro sebe. To dnes umí každý telefon nebo notebook, pokud není předpotopní.

Tak jaký typ routeru mi doporučuješ s výše uvedenými možnostmi ?ale zase nechci dát za něj balík
poz.kde si jsem četl nebo se pletu že existuje i s USB portem kde se může strčit tiskárna a ji mít jako síťovou díky
ještě postřeh já jsem se v tom moc nevrtal od jeho uvedení routeru do provozu jsem byl rád že mi to fungovalo Sad ale teď když pátrám po příčině toho problému tak jsem si všiml že na routeru mám špatně nastavené časové pásmo



setting time router.jpg
 Komentář:
 Velikost:  239.27 kB
 Zobrazeno:  61 krát

setting time router.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund