Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LED Samsung UE40J6272 možno zdrojova chyba ?!! iba RED LED 6
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jano101



Založen: Jun 27, 2007
Příspěvky: 273

PříspěvekZaslal: st březen 30 2022, 9:18    Předmět: Citovat

Mám dotaz na okraj ...pre osoby znalé v danej problematike Smile možno ma z-hajtujete že sem to nepatrí ale aj tak sa to tu zaseklo

Chcel by som vedieť z vašej praxe čo si myslíte že prečo tie samsungy tak ochádzajú je to náhoda alebo ani nie ? alebo ako niekto hovorí že i keď sa to prepáli tak to odíde do roka opäť.

Snažím sa prísť na to že čo to spôsobuje

A ešte z praze aká je kazovosť jednotlivých TV
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4956
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: st březen 30 2022, 11:04    Předmět: Citovat

Pôvodná pamäť NAND v Samsungoch vydrží tak 8 rokov. Vymenená 1,5 roku (preberalo sa to tu, hľadaj). To je dnešná kvalita pamätí.
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
fogovic
Zablokován


Založen: Apr 11, 2014
Příspěvky: 218
Bydliště: Pičín

PříspěvekZaslal: st březen 30 2022, 11:18    Předmět: Citovat

ano, to sa tyka ale samsungov UExxD5500 a nandiek kupovanych na bazosi, aliexpresse a pod. pokial sa pouzije povodna a len sa opravi napln v pohode zas vydrzi dalsich 8 rokov.
Inak samsung je jedna z najspolahlivejsich znacieka ked sa nahodou uz pokazi tak neni problem so suciastkami , co sa neda povedat o Phillipse alebo panasonicu..

@ jano101
neviem co myslis pod pojmom prepalenie, ale pokial to bude dobre urobene a ty budes dodrziavat par pravidiel tak neni problem aby ti to vydrzalo aj 10 rokov. samozrejme ked budes kukat netflix alebo youtube a miesto STOP budes na hulvata mackat EXIT tak sa potom necuduj takej kratkej zivotnosti
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jano101



Založen: Jun 27, 2007
Příspěvky: 273

PříspěvekZaslal: st březen 30 2022, 13:09    Předmět: Citovat

preto ma napadla táto otázka že čo to spôsobuje že tá pamäť začne dlbnúť lebo ako som spomínal samsung 6 rokov išiel naprosto ok a v poslednom čase som dosť často exportoval channel list na USB a do PC a potom edit na PC a následne znova cez USB do TV.
To preto lebo mi menili dosť často programy v kábly DVBC a tu som začal časom pociťovať ako to začalo postupne len reštart ... potom Off Tv neskôr zamŕzanie na reakciu remote control a podobne. Napokon už bol problém TV naštartovať a skončilo to len blikaním červenel ledky.

Toto sme sa bavili o 1. doske
2.dosku som vymenil a TV behal ako nový ale časom už som znova začal badať nejaké banálne spomalenie reakcí TV možno potom čo som znova urobil ten USB channel list export/ import (ale to už detegujem ako následnú možnú príčinu ale to je len domnienka...) potom pomalé načítavanie alebo ako je logo youtube alebo netflix tak nebolo čisté a znova pozvoľne začal robiť to isté ako som písal hore v príspevku. Tak ma napadlo že mu možno pomôžem že keď mu odľahčím pamäť keď mu pomažem nejaké nepotrebné app a tým som mu ako keby dopomohol .
Teraz je stav že TV sa dá zapnúť nabehne logo aj program ale po čase zamrzne remote a zhodí ho asi watchdog .

Init log i po snahe sa mi stále nepodaril stiahnuť.- nemám komunikácia teda dada rx/tx


Inak dík sa tie spomenuté značky

PS Firmu Philips mimoriadne nemám rád /slušne povedané/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fogovic
Zablokován


Založen: Apr 11, 2014
Příspěvky: 218
Bydliště: Pičín

PříspěvekZaslal: st březen 30 2022, 14:47    Předmět: Citovat

export/import z/na usb nema na to ziaden vplyv za predpokladu ze kanaly upravujes v ChanSort-e..
co sa tyka mna som zasadne proti pouzivaniu Netflix na smart telkach, ci uz samsung alebo LG.. Bol to blbec co to vytvoril taketo appky pre tv, pretoze s netflixom maju problem aj multimedialne kocky do 2Ghz procakom a nie to este nejaky samsung so SEMS procakom taktovanym ani nie na 900 MHz. LG na tom neni o nic lepsie s priblblym androidom ktory sam o sebe spomaluje telku jak prasa.
Co sa tyka spomalovania reakcie na dialkove, skusil by som nahriat/zachladit ram-ky a pozorovat co to robi s reakciami

P.S:ak chces telku naplno vyuzit praskni tam samygo a okrem kadejakych
kraviniek je tam aj witget na zrychlenie reakcii. Zrovna vcera som sa dobavil s jednou starsou "bucorou" co mi tu cigan za 20€ doniesol Samsung UE46F6770 a bol som milo prekvapeny.. DVB-T2/C/S2 tuner, samygo bez problemov, oscam taky tak, smbd default bola, len som pridal nmbd a tym padom je to viditelne na sieti a vie si to potiahnut aj filmy NAS-ka. k tomu som dodal patch na DTS zvuk na HDMI, patch na nekodovane nahravanie, vidget na zrychlenie reakcii menu, patch na zobrazenie frekvencii u sat, patch na rychlu zmenu jazyka pod tlacitkom tools a uplne iny televizor z toho
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kolkatikum
Zablokován


Založen: Oct 15, 2018
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: st březen 30 2022, 19:19    Předmět: Citovat

fogovic napsal(a):

Inak samsung je jedna z najspolahlivejsich znaciek


Aby si sa s tým samšuntom neposr...al . ešte si nemal také, že zničené plexisklo (ohorené a popraskané) od doslova a do písmena, od ZHORENÝCH lediek podsvietenia (ako napr. u UE49NU7172U (a mnohé iné)). Tomu ja teda nemôžem hovoriť "spolahlivá značka".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fogovic
Zablokován


Založen: Apr 11, 2014
Příspěvky: 218
Bydliště: Pičín

PříspěvekZaslal: st březen 30 2022, 20:29    Předmět: Citovat

kolkatikum napsal(a):
fogovic napsal(a):

Inak samsung je jedna z najspolahlivejsich znaciek


Aby si sa s tým samšuntom neposr...al . ešte si nemal také, že zničené plexisklo (ohorené a popraskané) od doslova a do písmena, od ZHORENÝCH lediek podsvietenia (ako napr. u UE49NU7172U (a mnohé iné)). Tomu ja teda nemôžem hovoriť "spolahlivá značka".


hej , a comu hovoris spolahliva znacka ? modrym podsvitom v LG modelov UK, UJ , alebo vyhorenym dieram v podkladovom papiery v LG modeloch LB alebo snad cerveno blikajucim Phillipsom s prehnutym mainboardom pod CPU ?

co sa tyka toho UE49NU7172U ano viem o tom a tak isto to robil samsung UExxHU7000 a vyssie rady, teda vsetko slim-kove s podsvitom z boku alebo zospodu, ale vzdy to bolo tym ze nejaky blbec tam nastavil sportovy rezim !!
to iste ti urobi aj Panasonic a aj SONY
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st březen 30 2022, 20:50    Předmět: Citovat

fogovic napsal(a):
modrym podsvitom v LG modelov UK, UJ , alebo vyhorenym dieram v podkladovom papiery v LG modeloch
Zrovna modrý podsvit vidím na Samsungu 50" každé návštěvy jedněch známých a stále je to výhoda oproti vypálenému panelu od podsvitu Edge u Samsungu. Tím chci říct, že právě Samsung Direct podsvit vůbec neumí a LG zase ten Edge, ale bez rozdílu budu 3x raději opravovat Direct podsvit než Edge. V obchodě jsou Samsung i LG rozpálené na 100% a prej je to ve smlouvě s výrobcem. Problém je potom v lidech, že si to neumí nebo nemohou stáhnout na rozumnou úroveň a po třech létech to už poznají. Jinak mi tu v obýváku hraje Samsung 32" řady D5500 naprosto bez problémů již devátý rok. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kolkatikum
Zablokován


Založen: Oct 15, 2018
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: čt březen 31 2022, 15:21    Předmět: Citovat

fogovic napsal(a):

hej , a comu hovoris spolahliva znacka ?


Taká neexistuje, aj keď sa zákazník pýta "aký TV si mám kúpiť" odpovedám "to je jedno"
(možno keby teraz kupujem TV , tak si kúpim akýkolvek sračko VESTEL , je to v pohode za tú cenu).

"modrym podsvitom v LG modelov UK, UJ " - ale tým trpí aj samšunt (síce možno menej, ale zrovinka som jeden robil UE48JU6472U polovica čočiek odpadnutých a druhá polovica svietila na modro.

"alebo vyhorenym dieram v podkladovom papiery v LG modeloch LB" - menšie zlo ako zničené plexisklo u EDGE Samsung

"cerveno blikajucim Phillipsom s prehnutym mainboardom pod CPU" - Philips televízory som prestal považovať za televízory ....

"to iste ti urobi aj Panasonic a aj SONY" - nesúhlasím, tam je ochrana na tvrdo, teraz som tu mal Sony KDL-40R455B kde sa snažil 3x nabehnúť potom padol do chyby, v podsvite NIČ zhorené, výmena za nové a TV ide ide ďalej.

"ale vzdy to bolo tym ze nejaky blbec tam nastavil sportovy rezim" - ono je to jedno, všetky nové samsungy majú vyhulené podsvietnie na "plné" predtým to tak nebolo, preto môžem tvrdiť že Samsung BOL dobrý - ale tak pred desiatimi rokmi. Teraz je to dosť na prd (a to sa bavíme len o podsvietení, nebavíme sa o poruchách v "skle").
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fogovic
Zablokován


Založen: Apr 11, 2014
Příspěvky: 218
Bydliště: Pičín

PříspěvekZaslal: čt březen 31 2022, 18:02    Předmět: Citovat

kolkatikum napsal(a):


Taká neexistuje, aj keď sa zákazník pýta "aký TV si mám kúpiť" odpovedám "to je jedno"
(možno keby teraz kupujem TV , tak si kúpim akýkolvek sračko VESTEL , je to v pohode za tú cenu).


vidis a tu ja hovorim nekupujte v NAY a Planeo kde maju telky z ktorych maju najvyssiu proviziu napojene na 4k signal, respektive kvalitne HD a z tych co maju par supov tak tie napoja na dvb-t signal. tak isto pozerajte na to co ma uz minimalne 100 Hz panel a nema to v sebe android a webos, pretoze telka je predovsetkym zobrazovac a nie multimedialne centrum. samozrejme ako posledna rada je minimalne 3 rocna zarucna doba, pretoze 2roky a 2 mesiace je ten spravny cas na zauradvanie kurvitka Very Happy coz sa aj v skutocnosti u LG deje

citace:

"modrym podsvitom v LG modelov UK, UJ " - ale tým trpí aj samšunt (síce možno menej, ale zrovinka som jeden robil UE48JU6472U polovica čočiek odpadnutých a druhá polovica svietila na modro.


nemas to kapek prehodene. LG ma velke cocky a samsung male co sa tyka starsich rad. u novsich maju LG tiez male cocky a tie prave trpia modrym svetlom, pretoze tie mikroled s keramickou vrstvou navrchu ktora meni zakladne modre svetlo na studenu alebo teplu bielu tak ta sa spolahlivo odlupi po 2 rokoch (obraykz takzch podsvitov najdes aj tu na fore a vydz len u LG)

citace:

"alebo vyhorenym dieram v podkladovom papiery v LG modeloch LB" - menšie zlo ako zničené plexisklo u EDGE Samsung

ale toto iste ti urobi aj panasonic viera . proste tomu sa nevyhnes ked su ledky ani nie centimeter odseba a existuju notoricky kukaci co pozeraju 24h/7d. ved sam vidis ze je to vzdy umiestnene na masivnom hlinikovom profile coz zaistuje ovela lepsie chladenie ako u direct led podsvitu s kuprextitovym pasikom s ledkami nalepenom na pochybnej zvacsa ani nie teplovodivej paske napr u LG. u samsunfov je to zase len zahaknute pod vystupkami a na 2 miestach krizom prelepene divnou polotextilnou paskou

citace:

"cerveno blikajucim Phillipsom s prehnutym mainboardom pod CPU" - Philips televízory som prestal považovať za televízory ....


suhlas, naviac predrazene nahradne diely dostupne len v AVELMAK a z cz ti ich napriamo nepreda, odkaze ta len na toho zlodeja z vychodu Very Happy

citace:

"to iste ti urobi aj Panasonic a aj SONY" - nesúhlasím, tam je ochrana na tvrdo, teraz som tu mal Sony KDL-40R455B kde sa snažil 3x nabehnúť potom padol do chyby, v podsvite NIČ zhorené, výmena za nové a TV ide ide ďalej.


preco porovnavas 7 rocnu radu KDL-40R455B s novymi samsungami ? porovnavaj radu napr KDL-50W805C coz je total odflaknutaco sa tyka podsvitu, o poruchovosti zdroja teda menica z adapterovych 19V na vsetky ostatne napatia, a mainboardy ani nespominam . chudobnejsia rada KDL-50W805B trpi hromadenim badblockov v tej slavnej toshiba nand a C-ckova rada zase odchadzanim fw v eMMC pamati

citace:

"ale vzdy to bolo tym ze nejaky blbec tam nastavil sportovy rezim" - ono je to jedno, všetky nové samsungy majú vyhulené podsvietnie na "plné" predtým to tak nebolo, preto môžem tvrdiť že Samsung BOL dobrý - ale tak pred desiatimi rokmi. Teraz je to dosť na prd (a to sa bavíme len o podsvietení, nebavíme sa o poruchách v "skle").


jo je to tak.. naviac samsung si to posral sam tymi vietnamskymi panelmi co zacal davat do novych modulov. tam kde bolo made in slovakia alebo hungary, aj ked logicky to tam nebolo vyrobene to bolo ako tak ok, ale made by vietnam to totalne posral


Co ma prekvapilo tak bol kvalitne prevedeny zdroj u Panasonicu TX-65CS620E co sa tyka ochrany nadprudu na pasiky ale aj kvalitne prevedenymi pasikmi kde kazdy riadok bol rozdeleny na 2 polky s extra 6 pin konektorom po 2 a 2 ledky . mal som jeden pasik vadny, asi dve ledky nesvietili, ochrana nepustila ani nabehnut tv, po manualnom vyradeni slo vsetko Ok, ale ako pedant Very Happy som sa s tym nevedel stotoznit tak som objednal az kdesi z americi jeden pasik za cca 45 USD vrz ebay a este k tomu pouzity.. ale telka chvalabohu uz 3 rok bezi, samozrejme aj vdaka ubraniu vystupneho prudu zmenou odporov na LED driver IO

Onedlho na to si to panasonic u mna posral s radou TX-55EX603E kde setrili az tak ze nepouzili ani kuprexitovy pasik ale rovno plastovo papierovy pasik s naparenymi led nalepili priamo na korpus, vid obrazky nizsie:

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jano101



Založen: Jun 27, 2007
Příspěvky: 273

PříspěvekZaslal: čt březen 31 2022, 21:20    Předmět: Citovat

Tak neuveríte ale predsa sa mi ten UART log podaril spraviť !!!! bol to boj ako sviňa za jedno sa o tom moc nedozviete musíte sa o to dosť snažiť nehovoriac že sú rôzne modely a aj rôzne nastavenia. Ale na ten môj som v podstate žiaden konkrétny postup nenašiel.

Buď je konektor Rx Tx priamo na main doske alebo ak nie tak je jack 3,5 mm s označením EX-LINK toto všetko nájdete ale ak nie je tak potom čo ?... 😊 je možnosť využiť jede USB port alebo aj jack na slúchadlá bezohľadu že nemá EX-LINK dobré že...

U mňa bol problém v tom že do servisného menu nebolo zaručené že sa vôbec dostanem a teda že to vôbec správne nastavím tak aby som dostal na výstup dáta musíte pochopiť že TV bol vôbec problém zapať tak aby bol obraz a aby TV reagoval na dilakový ovládač !!!!

A až včera večer ma pri študovaní napadlo kde je problém čo nemám ešte zapnuté v servisnom menu a samozrejme že ani to ešte nestačilo a ešte aj kolonku UART bolo nutné modifikovať až po tomto kroku som dostal DATA na 3,5mm Jack a už som vedel že je to OK / pozerane osciloskopom/

Takže zopakujem žiaden jasný podrobný návod nikde na môj model nebol !!!!

No lenže ja som prišiel ešte na niečo iné okrem data z uart logu

Tu si treba uvedomiť že TV vie naštartovať a vie byť obraz ale vie aj nenaštarovať maximálne logo SMART TV

A tu by som Vás poprosil o vysvetlenie signálov ako
:

OD/UD
BLU_ ON/OFF
PS-ON/OFF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4956
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: čt březen 31 2022, 21:25    Předmět: Citovat

OD/UD - neviem Embarassed (možno D ako Dim, to chce vedieť kde ten signál je)
BLU_ ON/OFF - BackLightUnit ON/OFF
PS-ON/OFF - PowerSource ON/OFF

_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kolkatikum
Zablokován


Založen: Oct 15, 2018
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: ne duben 03 2022, 19:12    Předmět: Citovat

fogovic napsal(a):

nemas to kapek prehodene. LG ma velke cocky a samsung male co sa tyka starsich rad. u novsich maju LG tiez male cocky a tie prave trpia modrym svetlom, pretoze tie mikroled s keramickou


Vďaka že sa venuješ mojím vetám a to dosť obšírne, ja to skrátim (ako protireakciu Smile )

čo tvrdíš vyššie - áno LG trpí "na modro" ale aj samsung ale nie v takom množstve (neboj nemám to prehodené) a konkrétne k tomu TV čo som popisoval - škoda že som to nenafotil, aby si to videl. Síce mám tu opäť taký istý TV, ale tam to ešte nezašlo tak ďaleko (len odpadnutá čočka, mením za nové jedná sa o BN9634793A + BN9634794A ak si sa nestretol určite sa stretneš "už je ich čas" )

"pretoze telka je predovsetkym zobrazovac a nie multimedialne centrum" - áno s tým súhlas TV by malo byť len zobrazovadlo, nič viac, ale vysvetli to (hlavne tým počernejším, to sa jednoducho nedá - taká je doba). Z TV sa stalo niečo čo tam ani nemá ani byť, možno som som zaostalí ale smart TV by som nechcel.

"samozrejme ako posledna rada je minimalne 3 rocna zarucna doba" - nie nesúhlasím ( z pohľadu servisu by som mal menej roboty, nebudem niekomu tvrdiť aby keď si ide kúpiť nový TV si dal predĺženú záruku, servis ma živí, išiel by som proti sebe).

"naviac predrazene nahradne diely dostupne len v AVELMAK a z cz ti ich napriamo nepreda" avelmaku diktuje ceny centrálny dodávatel a tým je ASWO , takže s tým nič nespravíš , taktiež nič nespravíš s tým ak by si si chcel niečo objdnať od LG napríklad - nepredadú ti nič (náhradné diely sú určené len pre ich servisy).

"preco porovnavas 7 rocnu radu KDL-40R455B s novymi samsungami ? " mal som to práve "na stole" neviem ako sú na tom nové Sony - táto značka často nechodí ku mne. Reagoval som vtedy na tvoju vetu "Panasonic a Sony sú na tom rovnako".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fogovic
Zablokován


Založen: Apr 11, 2014
Příspěvky: 218
Bydliště: Pičín

PříspěvekZaslal: ne duben 03 2022, 22:20    Předmět: Citovat

kolkatikum napsal(a):


Vďaka že sa venuješ mojím vetám a to dosť obšírne, ja to skrátim (ako protireakciu Smile )


super, este sa nauc pouzivat quote a /quote v hranatych zatvorkach a bude to dokonale Very Happy

citace:

čo tvrdíš vyššie - áno LG trpí "na modro" ale aj samsung ale nie v takom množstve (neboj nemám to prehodené) a konkrétne k tomu TV čo som popisoval - škoda že som to nenafotil, aby si to videl. Síce mám tu opäť taký istý TV, ale tam to ešte nezašlo tak ďaleko (len odpadnutá čočka, mením za nové jedná sa o BN9634793A + BN9634794A ak si sa nestretol určite sa stretneš "už je ich čas" )


nehadam sa.. je to mozne.. podsvity davam menit tuto ucnom z ucilista co si beriem na prax, bo ma to uz fakt nebavi

citace:

"pretoze telka je predovsetkym zobrazovac a nie multimedialne centrum" - áno s tým súhlas TV by malo byť len zobrazovadlo, nič viac, ale vysvetli to (hlavne tým počernejším, to sa jednoducho nedá - taká je doba). Z TV sa stalo niečo čo tam ani nemá ani byť, možno som som zaostalí ale smart TV by som nechcel.


zial doba je taka.. a to by si mal vidiet co sa deje v satelitnej oblasti.. tam nastupom linux boxov pred par rokmi uzivatelia nemaj chcu aby im z boxu vybehla ruka a mastila im péro pri prepnuti na eroticky program Very Happy


citace:

"samozrejme ako posledna rada je minimalne 3 rocna zarucna doba" - nie nesúhlasím ( z pohľadu servisu by som mal menej roboty, nebudem niekomu tvrdiť aby keď si ide kúpiť nový TV si dal predĺženú záruku, servis ma živí, išiel by som proti sebe).


vidis a tu nesuhlasim .. mna tiez zivi servis a presto vsetko menim komplet podsvity, cize nereparujem, automaticky uberam prud na zdroji, z kazdeho tv si robim zalohu minimalne kluce hlavne LG rady xxLB650 a 670 s hynyx eMMC, ale aj samsungy a presto vsetko kazdemu radim aby si dal predlzenu zaruku min 3 roky ak uvazuje o kupe noveho tv


citace:

"naviac predrazene nahradne diely dostupne len v AVELMAK a z cz ti ich napriamo nepreda" avelmaku diktuje ceny centrálny dodávatel a tým je ASWO , takže s tým nič nespravíš , taktiež nič nespravíš s tým ak by si si chcel niečo objdnať od LG napríklad - nepredadú ti nič (náhradné diely sú určené len pre ich servisy).


LG nepotrebujem, viem si urobit na nich vsetko, dokonca aj CPU su za par supov, samsungy tiez, seru ma prave phillipsy QFU 1.xE LA a shitne zaliate casti zospodu mainboardu. odskrabat to je mrte roboty naviac z neistym vysledkom

citace:

"preco porovnavas 7 rocnu radu KDL-40R455B s novymi samsungami ? " mal som to práve "na stole" neviem ako sú na tom nové Sony - táto značka často nechodí ku mne. Reagoval som vtedy na tvoju vetu "Panasonic a Sony sú na tom rovnako".


tento model sonaku je na tom v podstate dobre, bezne chyby, sem tam podsvit, malokedy NAND, pretoze je tam Toshiba a de facto existuje aj repair subor.. takze skoro bezzasahove modely



tu ti prikladam par obrazkov z LG 42LN575 ktora sa mi v piatok dostala na servis a kde vidno ze LG serie na akukolvek ochranu podsvitu:



tu konkretne 3V led s malymi sosovkami ako napr samsung F kove rady, vyxhorene nemaj durch pod ledkou speceny kuprextit, cesticka skoro odpadnuta

a tu som na disku nasiel stary obrazok LG 55LB650V so 6V ledkami a velkymi sosovkami:




čert jak uhod.. hori male aj velke Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund