Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rušení FM subwooferem
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Autorádia
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
keras



Založen: Sep 02, 2021
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: pá září 03 2021, 12:02    Předmět: Citovat

PANE Hille děkuji Ti za fundovanou odpověď! Odpo zkusím to repro a určitě dám vědět.

Ještě dotaz (i když předbíhám)
Dříve jsem měl napájení sub. ze zasuvky v kufru. Proudové nároky měl malé tak to stačilo.
Poté jsem předělal + napájení přes pojistku přímo z baterky tak jak to má být.

Pokud bych použil zpět to napájení ze zásuvky v kufru a použil zkroucenou dvojlinku (popř. ještě stínění) mohu tomu pomoci? Nemůže pak rušení vznikat na přívodu k samotné zásuvce v kufru které kroucené není?
Vím, že je to těžké předjímat tyto nevyzpytatelné věci, je to jen taková úvaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19517
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá září 03 2021, 15:19    Předmět: Citovat

Samozřejmě je lepší mít mínus přitažený také z baterky, ale můžeš tak vytvořit další zemní smyčku, kde část proudu napájení půjde kostrou rádia přes signálový vodič, a zbytek kostrou karosérie. Když budeš mít kliku na to, kudy ty proudy bloudí, a rušivé účinky se navzájem vyruší, neudělá to žádný problém, ale po čase se poměry můžou změnit.
V opačném případě by ti pak nezbylo, než mezi rádio a přídavný zesilovač použít třeba takový galvanický oddělovač audiosignálů, kterým signál projde, ale zem rádia a přídavného zesilovače tudy spojené nebudou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keras



Založen: Sep 02, 2021
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: pá září 03 2021, 18:50    Předmět: Citovat

((Hille díky díky, bohužel jak jsi psal o tom galv. oddělovači tak já to mám přivedené silovým vstupem ze zadních repro.
Nechtěl jsem se vrtat v radiu který beztak určitě nemá cinchovy výstup...
Zkoušel jsem na ten silový výstup dávat oddělovací trafíčko
1:1 ale to se nic nezměnilo...))


Takže Hille, Sendyxi a samo i ostatní zúčastnělí. Hrozně moc Vám děkuji!!!!!!!
Rušení je pryč!
Udělal jsem kroucenou dvoulinku, přes ní jsem přetáhl stínění a to spojil se zemí.
Je to o 99% lepší!
Klobouk dolů před Vašimi znalostmi.

Opravdu to lezlo napájením k repru.
To 1% už řešit nebudu. Asi to leze tím 12V napájením jak jste zmiňovali.
Doma v průjezdu mám opravdu signál danné stanice na hraně. Až vyjedu ven, bude to ok úplně.

Odstínil jsem to i alobalem k samému kraji oček u repra.
Ještě jsem přetáhl kousek nerezu i přes pájená místa na zesu kde nešlo udělat stínění až k plošňáku.
Z druhé strany je z výroby na poťákách také velký plech který to stíní také.
Zkoušel jsem vše možné ale tohle by mě nenapadlo.

Je to příjemné si zesílit svou oblíbenou stanici a vychutnat si basy bez rušení!

Ještě jednou děkuji a smekám...

Editace: Tak dnes to rušilo zase víc 😥
Asi je to tím jaké je počasí a jaký má signál ta FM stanice, no.
Ale lepší to je, to ano



Resizer_16306925258300.jpg
 Komentář:
 Velikost:  260.63 kB
 Zobrazeno:  240 krát

Resizer_16306925258300.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keras



Založen: Sep 02, 2021
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: st září 08 2021, 6:01    Předmět: Citovat

Prosím ještě nějaké další nápady na odstínění?
Ferit na + kabel?
Ferit ještě na přívody k sub. repro?
Přitáhnout - taky od baterky a zkroutit s +?
"Nějak" oddělit silový signál ze zadního repro co jde jako vstup do sub.?
Použít na ten silový signál stíněnej kablík? (mám to obyč. dvojlinkou)...
Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19517
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá září 10 2021, 12:17    Předmět: Citovat

Jestli máš úroveň signálu tak na hraně, že ti ho zlikviduje i změna počasí, asi už tomu dalším odrušováním příliš (a pravděpodobně vůbec) nepomůžeš.
Když se vrátím někam na začátek, tak za prd stojí především málo účinné antény v nových autech, kterým musí pomáhat zbytečně citlivý předzesilovač. Dříve to vyřešil delší anténní prut, který se dal koupit za pár korun a pásnul do stejného závitu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keras



Založen: Sep 02, 2021
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: pá září 10 2021, 20:05    Předmět: Citovat

Hile opět děkuji!!!

Vyřešil jsem to tak, že mám pod palubkou vypínač toho plusu od baterky a sub pouštím jen na mp3
😀
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keras



Založen: Sep 02, 2021
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: ne leden 02 2022, 13:22    Předmět: Citovat

S odsupem času...

Udělal jsem na 3cm feritový toroid cívku 1,5 měď. drátu.

Jelikož nechci rozdělávat napájení Bolera, dal jsem to na + u subu.
Plus ještě 100nF polštář na zem.
To nic neudělalo ☹️☹️☹️
Nevím zda ten filtr opravdu nemusí být striktně na rádiu❓❓❓❓❓

Pak jsem zkoušel napájet subwoofer externím zdrojem a kupodivu to neleze zřejmě po napájení, ale po HI vstupu z repro zadních dveří odkud mám vytaženej signál pro subwoofer. Nebo vzduchem do antény FM.

Zkoušel jsem na tom vstupu laborovat s kondíkama sériově elitama (i na obou větvích), paralelně 100nF, ale taky nic☹️

Navíc s kondíkem v serii se subwoofer ani sám nespustí (neprobudí) - slabý signál.
Takže galvanické oddělení vstupu ze zadního repra asi problém, protože sub by se sám nespouštěl. Tahat další drát drát na REM vstup subwooferu z radia už se mi jaksi nechce.

Nemáte nějaký nápad co ještě zkusit???
Už tu od zkušených padlo asi všechno, já vím☹️

Bohužel ty basy bych právě rád u FM příjmu, kde je zvuk z Bolera hrozně plochej - bez basů.
Chtěl jsem koupit DSPčkovej zesík mezi Bolero a origo repráky, ale aby nenastal u FM stejnej problém ☹️ Taky jsou ty zesy většinou ve třídě D.

Díky moc za jakýkoliv nápad na vyzkoušení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Autorádia Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund