Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

digitronový čítač
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: út leden 19 2021, 10:20    Předmět: Citovat

Nikdo nechce udělat vstupní atenuátor?
Takže aktuální stav:
minulý týden jsem chtěl osadit vstupní zesilovač. Vybalil jsem součástky od Farnela a zjistil, že ze 3 položek, jedna je jiná než jsem objednal. Zrovna to byla položka pro vstupní zesilovač. Psal jsem do Farnela co mi to poslali. Odpověď: "to co jste chtěl je vyprodáno. Poslali jsme stejný typ v novém pouzdře". Vtipné, v eshopu ale nabízeli staré pouzdro. Nové pouzdro je menší a nepasuje na můj plošňáček. Objednal jsem ihned znovu, tentokrát u Mousera, 20 kusů (všechny co Mouser měl skladem). Včera ráno přišlo potvrzení od Mousera, že dnes to odešlou a dorazí ke mě tento týden v pátek. Před chvílí přišla zpráva od Mousera, že počet kusů obvodu (pro můj zesilovač) mi zkrátili z 20 kusů na 16, protože více jich nemají. Zbylé 4 kusy prý budou, snad koncem února.
A to je zatím jen první obvod v zesilovači. Ten druhý, co tam je, ještě nemám ani v jediném kousku. Objednal jsem jich 50 kusů přímo u výrobce (Analog Devices). Doufám, že vzhledem k dobrým vztahům, které tam mám, tyto druhé obvody dostanu.
Časová základna - v pátek dorazily plošňáky, celkem 20 kusů. Zdají se být v pořádku. Z tohoto počtu si nechám 3 kusy, jeden osadím 10 MHz OCXO, druhý 100 MHz OCXO, třetí bude rezervní. Dalších 6 kusů je předem zamluveno mými známými. Zbývá mi 11 volných kusů. Ty jsem nabídl na Facebooku. Desky budu osazovat tento týden. Mám na ně vše, krom jednoho SMD obvodu, který dorazí tento týden v pátek. Až se zbývajících 11 kusů rozebere, další v této podobě dělat nebudu. Desku bych v takovém případě předělal na SMD, protože shánění klasických obvodů v DIL je stále více problematičtější.
Desky čítače - zatím jsem je nedal do výroby. Čekám, až se dozvím, kolik jich mám nechat vyrobit. Udělal jsem totiž poptávku také na Facebooku a čekám na odpovědi. Momentálně (včetně mne) je žádáno 9 kusů. Jestli tu má někdo zájem, pošlete SZ. Když nikdo nepřibude, udělám sérii pouze 10 kusů. Do rezervy, na sklad je dělat nebudu.
Základová deska - začal jsem pomalinku rozmisťovat jak budou konektory. Možná tak nějak koncem března by mohl být hotov finální návrh.
V mezičase, včera, předevčírem, jsem sepisoval dokumentaci k už navrženým deskám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: pá leden 29 2021, 13:44    Předmět: Citovat

Dorazil transformátor ke zdroji , popis je zde:
http://www.jplabs.co.uk/projects/bh9000a.html
Namontuji do skříně spolu s deskou zdroje začnu testovat. Namontoval jsem také součástky na desku časové základny. Mám hotových 11 kusů, dám je do ultrazvukové čističky, pak vyfotím a rozešlu těm co si je objednali. Zbývá volných ještě 9 kusů desek časové základny.
Osadil jsem také vstupní zesilovač a k tomu jsem vyhrabal starý návrh dalšího vstupního zesilovače, který má proměnné zesílení. Osadil jsem jeden kus na zkoušku. Je to starý projekt, co jsem dělal před 7 lety. Původně byl pro cosi jiného, ale mohl by vyhovovat. Schema je zde:
http://www.jplabs.co.uk/projects/bh1410.html
Podklady pro plošné spoje čítací dekády, LED displeje a dekodérů displeje jsem do plošnospojovny ještě neodeslal. Zatím je pouze 6 zájemců (včetně mne), což je málo. Minimum je 10, ale ani tento počet není moc rentabilní. Optimum je 20-30 kusů pro výrobu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: pá únor 05 2021, 20:17    Předmět: Citovat

čítač nespí, nespadl pod stůl. Very Happy Dnes dorazily obvody ADCMP606 verze v pouzdru SC70. https://www.analog.com/media/en/technical-documentation/data-sheets/ADCMP606_607.pdf
V tomto pouzdru se totiž tyto obvody již nevyrábí. Použiju je při konstrukci rychlé dekády čítače nad 120 MHz. Momentálně jsem ale vytížen úřadováním, korespondencí s místními úřady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: ne duben 04 2021, 16:55    Předmět: Citovat

aktuální stav:
na webu je foto časové základny. Finální verze.http://www.jplabs.co.uk/projects/bh5315a.html
Z 20 kusů desek jsem si nechal 2, ze zbylých 18 kusů se prodalo 16 kusů.

Původní čítač z obvodů 7490 připojitelný na LED displej se neujal. Není zájem. Obecenstvo si žádá barevný LCD displej. Smile Rozpracoval jsem před časem novou verzi na bázi staršího projektu http://www.jplabs.co.uk/projects/bh4534b.html. Pouze jsem rozšířil počet míst z 9.5 na 10. Mezní kmitočet (125 MHz) zůstal stejný. Pro barevný LCD displej však musí mít čítač vlastní mikropočítač který bude posílat naměřená data na displej (ať už bude LCD barevný, nebarevný, VFD. LED...).
Do podzimu jsem vytížen stavební činností okolo domu, můžu na čítači, resp. řídícím programu mikropočítače dělat leda tak po nocích. Před vánoci odhaduji bude tato druhá varianta.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: ne duben 04 2021, 17:30    Předmět: Citovat

Zaujímavá angličtina Laughing ...it will recognized by local circuit and it switch to... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne duben 04 2021, 19:04    Předmět: Citovat

petula napsal(a):
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Já mám takovej pocit, že až pojedu někdy po skončení týhle číňanský sviňárny za příbuzenstvem, tak odložím rodinu do společnosti švagrový a tchýně (je dost možný, že tě učila Laughing Laughing Laughing ) a stavím se za tebou na pokec ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: po duben 05 2021, 13:44    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
petula napsal(a):
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Já mám takovej pocit, že až pojedu někdy po skončení týhle číňanský sviňárny za příbuzenstvem, tak odložím rodinu do společnosti švagrový a tchýně (je dost možný, že tě učila Laughing Laughing Laughing ) a stavím se za tebou na pokec ...


Je to jen Váš pocit. Určitě mne anglinu neučila. Anglinu mne učili na Virginia TechUni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
barnodaj



Založen: Apr 16, 2011
Příspěvky: 737
Bydliště: Vodňansko

PříspěvekZaslal: po duben 05 2021, 15:24    Předmět: Citovat

Bude mít ten čítač výstup přes BT na displej mobilu nebo tabletu???, plus dostupnou apku? Záznam změn v čase a signalizaci při změně údaje z vybrané hodnoty (masky), v čítači i v zobrazení v aplikaci v mobilu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po duben 05 2021, 17:48    Předmět: Citovat

petula napsal(a):
EKKAR napsal(a):
petula napsal(a):
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Já mám takovej pocit, že až pojedu někdy po skončení týhle číňanský sviňárny za příbuzenstvem, tak odložím rodinu do společnosti švagrový a tchýně (je dost možný, že tě učila Laughing Laughing Laughing ) a stavím se za tebou na pokec ...


Je to jen Váš pocit. Určitě mne anglinu neučila. Anglinu mne učili na Virginia TechUni.
A kdes prosím tebe vzal tu anglinu? Moje tchýně učila celej život děják, ruštinu a v nerozvážným mládí se pokoušela učit i fráninu, anglicky ona neumí ani pozdravit, natož aby někoho anglicky učila !!! Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19435
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá prosinec 31 2021, 11:02    Předmět: Citovat

Pokračování vlákna si zaslouží samostatné téma, protože nejde jen o čítač, nota bene s TTL obvody.
Proto vlákno trhám.
Nové téma zde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: po listopad 14 2022, 23:15    Předmět: Citovat

protože modulární měřící přístroj viz http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=99658&postdays=0&postorder=asc&start=30 jsem musel zatím odložit pro nedostupnost součástek (pokračovat na něm budu nejspíš až příští zimu, až budou dostupné součástky), vrátil jsem se k původní myšlence jednoduchého čítače. Pro něj totiž stále jsou součástky. Tedy ty opovrhované, TTL a CMOS 4000, které jsou "za babku", často skoro zdarma. Very Happy Trochu jsem koncepci oproti podzimu 2020 upravil. Používám obvody řady 4000, 4500 a HC/HCT. Většina je ale v SMD, kvůli velikosti plošného spoje. Čím menší deska bude, tím méně bude stát. Čítač sestává ze 4 desek. První je již dříve hotová časová základna (http://www.jplabs.co.uk/projects/bh5315a.html). Ta se zasune do zadního konektoru na základní desce čítače - viz příložený obrázek z návrhu plošného spoje této základové desky. Konektor pro časovou základnu je na tomto obrázku nahoře. Vpředu na desce (na obrázku dole) jsou vedle sebe dva konektory do kterých se zaune deska displeje. Deska displeje, kterou lze do těchto konektorů zasunout předpokládá LED nebo VFD nebo LCD samostatné 7-segmentové nemultiplexované číslovky a to 10 kusů. Tedy čítač je 10-místný. Na desce displeje budou také tlačítka pro ovládání (volbu funkcí, doby hradlování, typu případné předděličky atp.) Maximální kmitočet, který čítač zatím zvládá je 125 MHz. Volitelné hradlování je 0.1 - 1 - 10 a 60 sec. Pro měření period pracuje čítač jako reciproký a měří s rozlišením 100ns z časové základny nebo 10ns z externího normálu. Vpravo nahoře na obrázku je několik malých konektorů. Do nich se zasune destička se vstupními obvody a prvními dvěmi dekádami čítače. Vyčlenil jsem tyto dvě první dekády zvlášť, aby bylo možno udělat levný upgrade čítače bez nutnosti změny celé velké základní desky. Perspektivně lze zkusit udělat jinou destičku s prvními dvěmi dekádami z ECL obvodů nebo s CPLD. Pomocí CPLD by čítač měřil až do cca 400 MHz (bez předděličky). Časová základna umí posouvat hradlování pro předděličky 1/4, 1/8 a 1/16. Tzn, že současný mezní kmitočet 125 MHz lze s předděličkou 1/8 dostat až na 1000 MHz při rozlišení měření 1 Hz. Před vstupními obvody bude ještě deska vstupního zesilovače. Ta je již také hotová z loňska. Viz obrázek.
A nakonec, uprostřed základní desky napříč je dlouhý 1-řadový konektor. Do něj lze zasunout (volitelně) další desku, například s mikropočítačem pro řízení panelového LCD displeje nebo pro digitrony, anebo s obvody pro rozhraní k počítači. Ti co opovrhují klasickými LED displeji a chtějí barevný dotykový displej a musí mít všude mikropočítač tak mají možnost si čítač takto vylepšit.

Momentální stav - vstupní dvoudekádová destička je navržena a odzkoužena. Deska displeje s 0.8" velkými LED číslovkami je navržena tak z poloviny. Zbývá již jen dořešit logiku zhášení nevýznamných nul displeje (nepoužívám totiž obvody 7447, které toto umí) a dořešit tlačítka, tedy najít taková, aby výškově s hmatníky korespondovala s tlouškou číslovek na desce. Displej tedy číslovky budou za okenkem panelu a hmatníky tlačítek tedy musí vystupovat nad panel a musí být malé ale ne zase moc malé. Deska displeje je v podstatě jednoduchá, je to jen o volbě číslovek a tlačítek. Každý si může navrhnout vlastní displej, třeba s itronama z OKU kalkulaček. Zapojení pinů konektoru dám k dispozici, postačí dodržet zapojení signálů a rozměry desky.
Na základové desce zbývá natahat několik spojů.



bh4543e1-2022-11-14-1024.jpg
 Komentář:
rozpracovaný návrh základové desky 10-místného čítače
 Velikost:  229.7 kB
 Zobrazeno:  96 krát

bh4543e1-2022-11-14-1024.jpg



countamp-publ.jpg
 Komentář:
vstupní zesilovač k čítači
 Velikost:  34.1 kB
 Zobrazeno:  67 krát

countamp-publ.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: so listopad 19 2022, 10:11    Předmět: Citovat

shora navržená deska čítače je moc veliká a tím pádem drahá. Odstranil jsem z ní budiče LED displeje, konektor na desku displeje a navrhnul jsem desku znovu, tentokrát jako zásuvnou do přímého konektoru. Předpokládá se tedy ještě základová deska s konektorem pro tuto desku čítače a pro desku časové základny (udělaná vloni) http://www.jplabs.co.uk/projects/bh5315a.html a dále nějaká deska, která zajistí zobrazení naměřených dat z desky čítače. Ačkoliv obvody pro zobrazení mohou být na základové desce.

Tato deska čítače obsahuje dva vstupní SMA konektory (vpravo nahoře) vstupní multiplexer (čítač má dva kanály), hradlovací obvody (vlevo od SMA konektorů), hw čítač 10 a půl dekády (zčásti v CPLD DIL pouzdro), výstupní obvody na přímý konektor (podél konektoru dole) a pomocnou logiku. Výstupní obvody jsou třístavové, takže deska může spolupracovat s mikropočítačem a jinými deskami. Technicky vzato, může být v přístroji více těchto stejných desek čítačů. Snadno tak lze vytvořit 4- 6- a vícevstupový čítač. Čtení dat z desek zajistí mikropočítač. Max. frekvence a rozlišení zůstalo beze změny (125 MHz, resp. 10nsec).
Deska potřebuje k vlastní činnosti bezpodmínečně časovou základnu (odkaz nahoře), z které dostává signály do vstupního multiplexeru a hradlovacích obvodů. Deska čítače má dva binární vstupy v TTL, kterými se nastavuje jedna ze čtyřech funkcí desky (čítač, měření periody, kanál 1 nebo 2).
Na přímém konektoru této čítačové desky je po skončení měření vždy 10.5 dekády dat již převedených do BCD kódu. Stačí je tedy přečíst celkem na 6 čtení po 8 bitech a zobrazit na displej Very Happy Buď mikropočítačem nebo multiplexerem.,
Pokud by měl být připojen displej LED, VFD nebo digitrony, bez použití mikropočítače, musí na základové desce být převodníky 7447A, resp. 74141A a odpory. To však zabere moc místa a povede k velkým nákladům na desku plošného spoje.
Přiložený obrázek je již z fabriky po ověření předvýrobních testů. Testy prošly na první pokus bez chyby. Rozměry desky: 102x546 mm, deska má 4 vrstvy, tlouštka spojů většinou 8 mil (cca 0.2mm), průchozí otvory 0.5mm. Vše je v SMD. Desku lze ihned vyrábět. Ceny za výrobu nyní stouply oproti cenám před rokem Sad Při počtu
5 kusů je cena 1 kusu 80 Eur
25 kusů je cena 1 kusu 30 Eur
40 kusů je cena 1 kusu 23 Eur
100 kusů je cena 1 kusu 19 Eur
Ceny jsou včetně DPH a dopravy. Výroba je z Německa, nikoliv z Číny. Do Číny nezadávám, i když je Čína levnější. U měřících přístrojů je podstatná kvalita a živnotnost. Měřící přístroj není spotřebka ani hrací automat. Plošný spoj je také elektronická součástka a to velmi komplikovaná a musí být perfektně udělaná.



bh4534F-verze 2022-11-19_8AM.jpg
 Komentář:
plošný spoj pro 10.5 místný čítač do 125 MHz
 Velikost:  68.08 kB
 Zobrazeno:  71 krát

bh4534F-verze 2022-11-19_8AM.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: so listopad 19 2022, 10:14    Předmět: Citovat

Ještě dodatek: perspektivně budou obvody U1 až U7 převedeny do Lattice CPLD a max. kmitočet který bude možno měřit by měl být ke 400 MHz. Kdy ale taková deska bude, je ve hvězdách. Nejdříve za rok nebo v roce 2024. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: ne listopad 20 2022, 15:12    Předmět: Citovat

Předešlý plošný spoj označuji jako verzi F1. Tato verze je zaměřená výstupy na konektor na připojení dekodérů displeje LED, digitron, jednotlivé VFD (např. z kalkulaček OKU). Ačkoliv lze připojit také mikropočítač. V příloze tabulka F1 ukazuje zapojení signálů na konektoru. Příklad značení: Q9A je výstup A kodu BCD 9.číslovky. Výstup Q9D výstup D kodu BCD 9.číslovky, atd. Na konektoru jsou také vstupní signály, převážně z časové základny.

Udělal jsem ještě 2.verzi stejného zpojení. Označuji ji "F2". Deska plošného spoje se vizuelně liší málo - viz obrázek. Rozměry desky (a cena z výroby) je identická s verzí F1. Pouze zapojení signálů na konektoru je jiné - je zaměřeno na připojení mikropočítače. Ačkoliv i zde lze připojit přímo dekodéry displeje (jen displej bude v tom případě multiplexovaný, zatímco ve verzi F1 není multiplexovaný).
V příloze tabulka F2 ukazuje zapojení signálů na konektoru této verze. Signály D0 až D7 jsou datové výstupní signály z desky čítače. D0 ... D3 jsou liché číslovky a D4 ... D7 jsou sudé číslovky. V každém byte je tedy jedna lichá a jedna sudá číslovka. Signály /CE... připojují jednotlivé budiče ke sběrnici, aby si je mikropočítač přečetl. Signál /CE13-14 je chip select pro zápis dvou bitů do čítače. Těmito bity FCA a FCB se nastaví funkce čítače (měření kmitočtu, periody, kanál...). Desku čítače i desku časové základny tak lze řídit jednoduchým 8-bitovýám mikropočítačem, třeba Arduiinem, číst data a zobrazovat je.

Přikloňuji se více k této verzi, F2 a použití mikropočítače, protože to význammně zjednoduší ovládání celého přístroje. Je potřeba si uvědomit, že přístroj se musí nějak ovládat, musí mít tlačítka, klávesnici na panelu, kde se volí funkce (4 možnosti), hradlování (3 možnosti), rozlišení při měření periody (min. 3 možnosti). K tomu se musí z nastavení ovládacích prvků vydekódovat poloha desetinné tečky a musí se vygenerovat signály do časová základny. Ta se nastavuje pomocí 6 bitů... Lze to sice řešit bez mikropočítače logikou, ale s velkým počtem pouzder, tím pádem velkou deskou plošného spoje a tedy velkou cenou.
Very Happy



deska citace verze F2.jpg
 Komentář:
deska čítače verze F2
 Velikost:  70.14 kB
 Zobrazeno:  81 krát

deska citace verze F2.jpg



verze F1 konektor.pdf
 Komentář:
zapojení pinů konektoru desky čítače verze F1

Stáhnout
 Soubor:  verze F1 konektor.pdf
 Velikost:  12.33 kB
 Staženo:  58 krát


verze F2 konektor.pdf
 Komentář:
zapojení pinů konektoru desky čítače verze F2

Stáhnout
 Soubor:  verze F2 konektor.pdf
 Velikost:  12.3 kB
 Staženo:  53 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: ne listopad 20 2022, 15:59    Předmět: Citovat

Proc sem porad cpes veci jako fotky jedne strany tistaku nebo nejakejch konektoru, kdyz sem nedas schema?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 5 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund