Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Příroda kolem nás
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 58, 59, 60  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne listopad 28 2021, 21:04    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Tusite co je tohle za potvoru?
https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/ayMVArq_460svav1.mp4
PotPalo napsal(a):
Kodek nieje podporovaný. Takže smola.
Máš používat normální prohlížeč a ne mrkvošrotí srágoru. To je ta černá příživnická svině, se kterou už několik let u nás bojujou rybáři - kormorán, invazívní druh, rybožravej s velice nepěknou vlastností - protože nemá tukový žlázy aby se mu nesmáčelo peří, loví ryby pádem z vejšky. Výsledkem je, že často rybu jen poraní nebo ji dokonce i upustí při odletu z místa útoku - jenže už si ji nejde sebrat z hladiny, ale loví si pro novou, "čerstvou". A protože běžnej pták sežere až kilo ryb denně, přičemž jich při lovu poraní běžně 3x-5x víc než sežere, je nálet takovýho 20-50-100hlavýho hejna na chovnej rybník doslova katastrofou. U nás požívá nezaslouženou ochranu kvůli jen vzácnýmu výskytu v oblasti jižní Moravy v dávnější minulosti, jenže mezitím se z něj stal doslova ptačí černej imigrant, vyžírající evropský rybníky a rybný vodní toky - navíc ty svině svinutý si pamatujou, kde se dobře nažraly a na místo se při sezónním tahu vrací, což se zákazem je odstřelovat jako škodnou vedlo k jejich nekontrolovatelnýmu přemnožení. U nás se legislativně rozhodlo o jejich možným sezónním odstřelu, ale páchanejm škodám na rybách to stejně nemá velkou šanci zabránit. Další třeba:
https://www.chytej.cz/clanky/1004/problem-jmenem-kormoran/
https://www.chytej.cz/clanky/1128/kormoran-jak-to-bude-dal/

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4914
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: ne listopad 28 2021, 21:13    Předmět: Citovat

To nemá s prehliadačom nič spoločné, video sa stiahne ako MP4 súbor. A tie mi VLC Player prehráva, teda až na tento. Zasa niekto inovoval.
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vladodyno



Založen: Feb 25, 2010
Příspěvky: 722
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

PříspěvekZaslal: ne listopad 28 2021, 21:16    Předmět: Citovat

Ale má! Chrome to rovno prehrá Edge nie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne listopad 28 2021, 21:33    Předmět: Citovat

Opera mi to taky vzala rovnou z webu bez potřeby stahovat ... Ono totiž k tomu ještě přibejvá "protikopírovací ochrana" jak na některejch webech, tak i "vrozeně vestavěná" v některejch nejmenovanejch silou vnucovanejch prohlížečích, která mění vlastnosti stahovanejch obrázků nebo videí - nebo dokonce plně zabraňuje jinýmu šíření než jenom pomocí odkazu. Odkaz přehrát jde, ale pokus o stažení končí uložením pár desítek kB majícího "interního odkazu", kterej už samozřejmě off-line nikdo nepřehraje ... Je to "opravdu výbornej způsob", jak zvětšit počet vstupů na něčí web a donutit lidi k nucenýmu využívání stahování znovu a znovu ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5103
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: ne listopad 28 2021, 21:48    Předmět: Citovat

Něco, co má velkej, ale fakt velkej hlad Smile
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GeXeS



Založen: Jul 09, 2020
Příspěvky: 289
Bydliště: jižní Morava

PříspěvekZaslal: ne listopad 28 2021, 23:12    Předmět: Citovat

Jojo, to je pravděpodobně kormorán velký. V Asii se mimochodem už stovky let používají k rybolovu (více třeba zde). To na videu bude beztak nějaký podobně využívaný kormorán, kterému prostě nedali pár dní nažrat. Je nápadně ochočený.
Problém u odstřelu je hlavně v tom, že někteří myslivci nemají moc nakoukáno, co jak vypadá, a pak prostě střílejí po všem, co se tomu podobá. Takže střílejí i po vzácných kormoránech malých, kterých se k nám zatoulá ročně 10-20 jedinců. Ale to je stejné jako u lovu hus a kachen. Letí to ve vzduchu a vypadá to jako kachna? Prásk ho.

A když už si zase beru do huby myslivce, tak tady je jeden tragikomický přídavek k tomu předchozímu tématu divočáků...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po listopad 29 2021, 1:19    Předmět: Citovat

GeXeS napsal(a):
...
A když už si zase beru do huby myslivce, tak tady je jeden tragikomický přídavek k tomu předchozímu tématu divočáků...
Tak voni prasata jsou svině ... Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green třeba tady se na pár lidech docela podepsaly ... i když pravda, některý bouchalové ani nepotřebujou prasata a zprasej se navzájem ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
GeXeS



Založen: Jul 09, 2020
Příspěvky: 289
Bydliště: jižní Morava

PříspěvekZaslal: po listopad 29 2021, 21:52    Předmět: Citovat

Jo, tam je škoda, že neexistuje video. V tom článku je to napsané takovým... tajemným jazykem.
"Divočáci se objevili (...) a způsobili poranění na noze jednoho z golfistů." Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út listopad 30 2021, 5:30    Předmět: Citovat

Zjevně ses nikdy s černou "rypák na rypák" nepotkal. Prase je sice plachý a před člověkem zdrhá, ale pokud má bachyně mladý, tak je hlídá a jakýkoliv přiblížení člověka na vzdálenost menší jak dohledovou bere jako útok - a podle toho se zachová. Stačí, aby v houfu byli "letošáci" a jeden se člověka leknul a vykviknul - jeho máma ho v tu ránu přilítne bránit připravená zabíjet, i když její "děťátko" už váží čtvrt metráku. A stejně se černá chová i v momentě, kdy někde bere pašu a člověk ji vyplaší s tím, že jim stojí v cestě předpokládanýho úniku - oni to prostě berou jako že jsou zahnaný do kouta a jediná jejich starost je "prorazit obklíčení" - za každou cenu, takže do toho jdou na tvrdo a zubama.A i taková bachyně, i když nemá výrazně zvětšený "zbraně" jako kanec (dolní do stran a nahoru přerostlý špičáky kance jsou "páráky" = účel je jasnej, horní sice rostou dolů, ale stáčejí se nahoru a říká se jim "klektáky", protože kanec s nima cvaká o dolní zby a tím vyhrožuje = "klektá"), tak i ta bachyně umí svýma špičákama rozervat maso a kůži tak, že člověk může až vykrvácet - a rána ze strany hlavou a ryjem černý klidně přerazí nohu člověka vejpůl. Prostě prase má sílu "jako bejk" a když se zvíře bojí, tak se nemírní a jde do všeho natvrdo a ze všech sil - takže jakýkoliv setkání s černou je potenciálně smrtící asi jako setkání s medvědem ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17512
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út listopad 30 2021, 8:44    Předmět: Citovat

Medvěda jsem potkal naposled kousek od Heliosu na Štrbským plese v roce 1991. Měl jsem kliku, utekl, asi uznal přesilu houfu pěti lidí.
Divočáka jsem naposled potkal autem v roce minulým, na podzim kolem 20 hodiny kousek od Bydžova. Naštěstí má Pikaču dost oblej přední nárazník a lexanový blaťáky a vzal jsem ho jen lehce pravým předkem na zadek, takže se nějak svezl. Nárazník měl na sobě krev a štětiny ale přežil. Blatník se vrátil, ale je na něm vidět prasklina tvaru sluníčka. Kdyby jsem byl trošku rychlejší a nebo divočák trošku pomalejší a já to chytil na střed auta, kdoví jak by to dopadlo.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7505
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: út listopad 30 2021, 9:00    Předmět: Citovat

Potkal jsem stádo prasat před asi deseti dny, nedaleko Rožmitálu. Kráčel jsem si lesní cestou a na vzdálenost cca 100 m jsem viděl, jak se vedle cesty povalují. Bylo jich tak 15, i odrostlí mladí. Myslel jsem, že jak se budu blížit tak zdrhnou ale ne. Tak jsem tleskal, což je vyplašilo, ale popošli pár metrů do lesíka. Pak tedy už zdrhali, ale statný kousek mě skrz les pozoroval.
Naštěstí byl u cesty posed, tak bych případně zdrhl tam Razz

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17512
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út listopad 30 2021, 11:10    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
Naštěstí byl u cesty posed, tak bych případně zdrhl tam Razz

A sedíš tam dodnes, zmrzlej. Wink Pamatuju zamlada jak jsme seděli přes dvě hodiny se strejdou na posedu a ti parchanti né a né odejít. Tenkrát už flintu neměl, probíhala normalizace.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GeXeS



Založen: Jul 09, 2020
Příspěvky: 289
Bydliště: jižní Morava

PříspěvekZaslal: út listopad 30 2021, 20:28    Předmět: Citovat

No to ne, to jsem tím říct nechtěl. Upozorňoval jsem jen na to, jak je to divně napsané. "Objevuje" se tak možná loď na obzoru nebo policajt na konci ulice, ale divočák na golfovém hřišti... Kdyby napsali, že na něj divočák zaútočil, tak ani neceknu.
Svině jsou svině Smile ostatně nám jsou prasata biologicky dost blízko - taky sežerou, nač přijdou. Vykládal mi kamarád, jak prý na Balkáně v 90. letech během bojů pomřelo plno sedláků a jejich hladová prasata se potulovala po kraji a žrala mrtvoly. A tak si na to lidské maso zvykla, že pak útočila i na lidi. Prase prostě doběhlo utíkající děcko, chytlo za lýtko a strhlo. Kam se hrabou vlci...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st prosinec 01 2021, 1:18    Předmět: Citovat

A to přitom už starej profláknutej Ivan Petrovič Pavlov zjistil, že prasata jsou mnohem chytřejší, než třeba pes - když dělal svoje fyziologický výzkumy, samozřejmě svým pokusným zvířatům jenom nezvonil na zvonek, když jim dával žrát, ale taky je podroboval nejrůznějším mnohem invazívnějším a proto i bolestivějším způsobům zkoumání. Jenže když to chtěl dělat na prasatech, tak se mu po přivázání a zjištění, že do nich bodá nějaký jehly a řeže jim kůži, aby do nich zašil nějaký sondy ty prasátka začaly vzpouzet, bránit se a řvát, zatímco psi mu to trpělivě snášeli, i když je málem pitval za živa ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2474
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: po prosinec 13 2021, 11:24    Předmět: Citovat

Objevila se mě na zahradě přes noc ve sněhu zvláštní stopa, přikládám fotku. Nenapadá mě, od čeho to může být. Šířka toho pruhu cca 6cm. Vede to přes celou zahradu a skrze drátěný plot i na sousední. Nejsou podél toho žádné další pravidelné stopy a ten pruh/žlábek ve sněhu je na pár místech přerušen úzkým můstkem (jeden je vidět na fotce). Nechápu to.


stopa.jpg
 Komentář:
 Velikost:  255.21 kB
 Zobrazeno:  102 krát

stopa.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 58, 59, 60  Další
Strana 36 z 60

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund