Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nákupy z Číny po 30.06.2021
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 23, 24, 25  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2450
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: po listopad 29 2021, 22:51    Předmět: Citovat

sr71 napsal(a):
K mému údivu se jednalo o miniaturní obálku ze zbožím za které jsem zaplatil cca 1,5usd Shocked (na obálce je uvedena cena 1usd)
ve výpise který jsem na poště dostal je ale uveden základ dph 217kč, z toho tedy 21% 45,57kč + služby celní deklarace 150kč, celkem 196kč Shocked
Nechápu to - jak přišly na ten základ daně? Lze se proti tomuhle nějak bránit? Můžu příště v takovém případě tu zásilku odmítnout, ať si ji nechají?
Nebylo poštovné zdarma? Pak podle pravidel použili předpokládané poštovné + cena zboží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matahari



Založen: Oct 29, 2017
Příspěvky: 603

PříspěvekZaslal: út listopad 30 2021, 7:18    Předmět: Citovat

Na celní odbavení si postavili nové sídlo, které stálo majlant, takže úkol zní jasně: nepropustit nic bez poplatku.
Když jim odmítneš převzít zásilku za dolar, což se bude dít čím dál častěji, tak vrácení adresátovi je vyjde pěkně draho a to musí zaplatit právě ti, co za dolarovou zásilku těch 200,- Kč navíc dají.
Víc bych v tom nehledal.

Možná by je schvátil naschvál, kdyby těch dolarových zásilek museli vracet enormní množství.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út listopad 30 2021, 7:37    Předmět: Citovat

Ja jsem s celnici problem nemel, natukal jsem to pres tu jejich aplikaci ecep a meli to na druhy den vyzizene. Psali ze celni dluh byl uhrazen a zbozi propusteno. Ale od minule streda zase cekam az se zasilku hnupi z ceske posty uraci dorucit. Psali ze ji vyzvedli k doruceni a ze v priloze posilaji poplatkovy listek (samozrejme priloha zadna) a ze poplatky uhradim dorucovateli, takze vubec netusim co od nich cekat. Navic vcera prislo to avizo i doporucene v papirove forme Smile (zasilka je uz tyden proclena) i navzdory tomu, ze mam uzavrenou smlouvu o "Zasílání oznámení o příchodu zásilky z ciziny elektronickou cestou" nebo aspon to posta tvrdi v mailu. Proste bordel, chaos a zmatek, takova ceska postovni klasika.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út listopad 30 2021, 7:39    Předmět: Citovat

matahari napsal(a):

Když jim odmítneš převzít zásilku za dolar, což se bude dít čím dál častěji, tak vrácení adresátovi je vyjde pěkně draho a to musí zaplatit právě ti, co za dolarovou zásilku těch 200,- Kč navíc dají.
Víc bych v tom nehledal.

Možná by je schvátil naschvál, kdyby těch dolarových zásilek museli vracet enormní množství.


Pokud adresat napise ze se zasilka nema vracet, pak to ma zlikvidovat posta = rozeberou si to ti zparchanteli zamestnanci posty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matahari



Založen: Oct 29, 2017
Příspěvky: 603

PříspěvekZaslal: út listopad 30 2021, 8:29    Předmět: Citovat

Kdyby to na zásilku odesílatel napsal, i když jsem toho nikdy nevšiml, tak by byl sám proti sobě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út listopad 30 2021, 8:40    Předmět: Citovat

Ono to neni na zasilce, uvadi se to pri odeslani. Sam proti sobe by nebyl. Pokud se mu to vrati, musi zaplatit postovne za vraceni, coz je pro nej nevyhodne protoze za zbozi uz zaplaceno dostal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BigSandy



Založen: Jul 28, 2015
Příspěvky: 790

PříspěvekZaslal: út listopad 30 2021, 9:41    Předmět: Citovat

Tak mi dnes dorazil baliček z ali.
Od data koupení za 9 dní už prošel naší celnicí a byl předám přepravci.
Dalších 68 dní trvalo než dorazil ke mně.
Přepravce byl Media Post.
Jsem netušil, že je ještě něco horšího než Česká pošta. Very Happy

Ve sledovaní mám Převzato přepravní společností.
By tam mělo být. Převzato přepravní společností Media Post
Nebo Převzato přepravní společností Česká pošta.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2474
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: út listopad 30 2021, 20:41    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1294
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út listopad 30 2021, 20:50    Předmět: Citovat

Tak mi ta zasilka uz nekde na poste hnije 3. tyden a zatim se neuracili poslat zadne oznameni, vyplneny formular o zadosti oznameni el. cestou sem sim uz poslal minuly tyden.

Ted sem objednaval nake desky v JLCPCB, kde sem zvolil zasilani pres DDP europaket, takze tam by to melo bejt vse vyrizeny odesilatelem, tak sem zvedav. Bylo by hezke, kdyby to prislo do Vanoc...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Victronix



Založen: Nov 23, 2007
Příspěvky: 919
Bydliště: Vážany

PříspěvekZaslal: pá prosinec 03 2021, 12:29    Předmět: Citovat

28.10. - zásilka vzata do přepravy.
- jak jsem psal....
Od 30.11. do teď, t.j. 3.12. to vezou z Brna do Boskovic - cca 40km. A ještě to tam nedorazilo.

Vyplnil jsem České poště žádost o zasílání informací elektronickou cestou při příchodu zásilky do ČR. V e-mailu jsem zatrhl "informace o doručení", "informace o přečtení". Ani jedno se mi nevrátilo. A e-mail se mi nevrátil, že by ho server nedoručil. Jak mám vědět, že mě zaevidovali.

Mám koupeny z Ali 2 položky s číslem CZ........., které, samozřejmě tracking české pošty nezná.
Alík píše:

2021-11-04 17:00
Customs clearance started

2021-11-05 07:13
Clearing Customs
Customs clearance successful

2021-11-09 11:10
Delivering
Received by the delivery company

A stále nic.

_________________
Hledám ideální řešení...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1294
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá prosinec 03 2021, 13:36    Předmět: Citovat

Hm, takze asi uz predvanocni naval, celnici sou zvaleny dareckama a nestihaj. Taky sem cekal, ze pride aspon naky potvrzeni po poslani te zadosti o posilani info o doruceni... Otazka jesi to pripadne zaplikujou na uz prisle zasilky nebo az na ty co nove dorazi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
matahari



Založen: Oct 29, 2017
Příspěvky: 603

PříspěvekZaslal: pá prosinec 03 2021, 13:52    Předmět: Citovat

@Victronix: To vůbec nic neznamená, klidně to prošlo jen celnicí v místě odletu a ještě to třeba ani neodletělo. Deliver-Delivery-Delivers-Delivering až po Delivered je jen slovíčkaření.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá prosinec 03 2021, 14:09    Předmět: Citovat

Celnici to meli vyrizene za 1 den (vecer jsem to natukal do ecep a na druhy den psali ze to uvolnuji k doruceni. Tam problem nebyl.

Ale tem linym prasatum z posty trvalo temer mesic nez to dorucili. Od 7.11 do 23.11 to lezelo nekde ve skladu nez se uracili poslat mailem avizo, procleni trvalo 1 den a nasledne dalsich 7 dnu nez to zparchantela posta dorucila na adresu. Cely jejich bordel dokresluje to, ze asi 2 dny pred dorucenim (balik uz byl v mistnim depu) poslali avizo doporucene na papire. I s pripravenou plnou moci k celnimu zastoupeni a ptali se jak to budu proclivat Smile

Mi nekdo bude vykladat ze privatizace byla omyl. Kdyby byla posta soukroma firma, musela by se jinak otacet, nebo by uz davno zkrachovala. Jenze kdyz je stedre zasobovana statnimi dotacemi a zakazkami bez vyberovek typu zaslani mailu za 15 kacek (datova schranka), tak maji vsechno na haku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vasekpetr1



Založen: Jun 20, 2005
Příspěvky: 853
Bydliště: Hospoda u Třebíče

PříspěvekZaslal: pá prosinec 03 2021, 16:51    Předmět: Citovat

Victronic: a nezkoušel jsi třeba pomocí 17track.net podívat, kdo ten balíček vlastně doručuje? Já ho mám z Číny pomocí Cainiao post a obávám se, že to u nás přes českou poštu vůbec nepůjde a budu muset zaplatit výpalné 150,-Kč k balíčku za stovku... Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18639
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá prosinec 03 2021, 20:10    Předmět: Citovat

11.tého jsem objednal a mám téměř týden doma . Z alíka , asi dvacet položek . Ve dvou pytlích . Žádné clení . Jak jsem psal dříve , vybírám jen věci s dopravou , i za dopravné 5Kč . Chybí mi jen jedna položka , objednaná u frantíků ......... Takže jen dráže o DPH , jinak stále spokojenost .
PS Nebral jsem již nic z EBay .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 23, 24, 25  Další
Strana 15 z 25

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund