Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ČAJŠ: solární lampička
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17512
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá červen 11 2021, 22:56    Předmět: Citovat

bdn napsal(a):
Ze studijních účelů jsem vyfotil uvnitř.

To je nějakej "vylepšenej" model. Já koupil v OBI 4 ks před pěti lety za asi 50 kaček kus a 3 ks jsou stále funkční. Ale v těch mých je ještě poctivej AA NiMh 800mAh, což je 20 x větší kapacita než to na fotce.
A rozhodně do světýlka nezatejká, protože solární článek je celej zalitej nějakým epoxydem, kterej bohužel časem matovatí a tím to ztrácí nabíjecí účinnost.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zahradnick



Založen: Jun 16, 2021
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st červen 16 2021, 13:10    Předmět: Citovat

Kdybys chtěl "trochu" zainvestovat, tak je místo akumulátoru perfektní a spolehlivé skladiště energie superkond. Asi dvacet těhle lampiček mám na zahradě se superkondenzátorem 50F. Je problém ho tam nacpat, ale vejde se "naštorc" akorát. Tlumivku jsem vyměnil za 330-390 uH, kvůli nižšímu proudu do led a tu jsem dal kvalitní SMD. Na Alíku jsem koupil za pár korun panely 5x5cm, místo toho původního a přilepil je mamutem.
Takže zůstalo šmejdské tělo a ANA618, ale lapičky už čtyři roky svítí v létě, v zimě. V létě celou noc, v zimě 5-7 hodin po soumraku. Neprší do nich, protože panel slouží i jako deštník.
ANA618 není vůbec špatný soudružský počin, ale bacha, některé lampičky mají obvod XY8018 a ten má o dost horší parametry.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zahradnick



Založen: Jun 16, 2021
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st červen 16 2021, 21:25    Předmět: Citovat

A ještě připojím foto.
Měli jste tu smůlu, pánové, že jste pokoupili za 40,- Kč. Já pokoupil za 29,- Kč v e-shopu deset kousků a zbytek u nás v Jednotě jako výprodej za 15 kaček.
Když jsem zjistil, co je to za šmejd, tak mi to nedalo a jal jsem se úprav, až z toho je celkem spolehlivý stroječek. Tělo je šmejd, ale po přepracování střev je to spolehlivý zdroj světla, za ty čtyři roky chcípla jediná.
Ještě doplním k výše uvedenému, že plošňák jsem po úpravách obalil PVC páskou, kvůli vlhkosti a opravdu to jede už čtyři roky i v zimě.
Spíš mám obavu, že plast se rozpadne a kontaminuje mi zahradu. Ale ten zbytek, co jsem vylepšil, v té hromádce pilin bude svítit dál.
Jistě, když už svítítko k cestě, tak pořádné. Ale neuvěřitelně jsem se u toho vyblbnul. A vo to de, bastl non plus ultra!



lampe.jpg
 Komentář:
 Velikost:  123.07 kB
 Zobrazeno:  173 krát

lampe.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33753
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st červen 16 2021, 21:36    Předmět: Citovat

Nebolo jednoduchsie tam natiahnut kabel? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zahradnick



Založen: Jun 16, 2021
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st červen 16 2021, 21:57    Předmět: Citovat

Bylo. Většinu skalky mám vedenou kabelem, taky se solárním zdrojem a dvěma 18650 Li-ion paralelně. Podsvícené oblázky křemene, ve dne "neviditelné", v noci decentní a příjemné značení cest. Celkem asi 50 jednotlivých svítidel (plus oněch dvacet na podstavcích sólo).
Ale jak vidno z foto, tak nemám dost dlouhý vrták, abych ty kameny v podstavcích provrtal.
A tak nějak mi bylo líto po jedné sezóně ty lampičky vyhodit, tak jsem je upravil. Levná sranda to není, nejdražší je superkond za cca 100,- Kč, ale jak píšu, hlavně jsem se u toho vyřádil. A střívka, v této osvědčené konfiguraci, jsou použitelná i do budoucna.


Naposledy upravil Zahradnick dne st červen 16 2021, 22:04, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17512
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st červen 16 2021, 21:59    Předmět: Citovat

to rnbw: Určitě né, balvany a ještě svisle dolů se ve větších dýlkách hodně blbě vrtají, hlavně pokud je kámen vlhkej. To tam pak dokáže i SDS vrták zůstat, osobní zkušenost, kámen byl pískovec.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zahradnick



Založen: Jun 16, 2021
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st červen 16 2021, 22:19    Předmět: Citovat

Přesně! I když taky ne, protože mám zkušenosti i jako dávný kameník a šutr se dá při znalosti geometrie slušně provrtat z obou stran. A trefit díru naproti s minimální odchylkou. Tohle je žula, takže pevný materiál, který se moc neštěpí a nezakydá vrták. Když tedy netrefíš poruchu a nerozskočí se ti to pod rukama. Ale ty šutry jsou minimálně třetinou zapuštěné v zeměkouli a já nemám delší vrták, než asi 30 cm.
Ale nešlo o to, že bych si s tím neporadil, šlo opravdu o to, že se z toho šmejdu dá udělat spolehlivá věc.
Nebylo to nějak na začátku? Nejde o to v tomhle vlákně?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
golemson



Založen: Nov 13, 2021
Příspěvky: 115
Bydliště: u Temelína

PříspěvekZaslal: so listopad 13 2021, 19:52    Předmět: Citovat

To Zahradnick a další:
Když se vám nechce nebo nedaří vrtat kámen, můžete si udělat falešný. Ze stavební pěny, po vytvrzení ji můžete obrobit, řezat, dlabat, vrtat a nakonec ji natřete Herkulesem a vyválíte ve vhodném písku nebo šutrech. Je to stabilní šméčka Razz

A ohledně levných světýlek mám i jinou zkušenost. Jedno špatně upevněné mi spadlo do jezírka s vodou, a že není na svém místě, jsem zjistil cca po týdnu. Světýlko jsem z vody vyndal a nechal ležet na suchém místě (příprava k vyhození). Po týdnu začalo svítit, ale jen slabě. Tak jsem vyčistil kontakty u baterie a jede jak nové. Cena byla u rejže 20,-Kč Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: so listopad 20 2021, 13:21    Předmět: Citovat

PUR na UV dělá co, golemson? No rozpadá se na prach, vole, na prach! To chceš mít v zahradě no Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2450
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: so listopad 20 2021, 17:05    Předmět: Citovat

No a před tím chrání povrchová úprava. Kolem okna taky drží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: so listopad 20 2021, 17:07    Předmět: Citovat

to je jako ten herkules jo? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kutilka



Založen: Sep 11, 2017
Příspěvky: 19
Bydliště: Přerov

PříspěvekZaslal: čt leden 06 2022, 12:29    Předmět: Citovat

Herkules je disperzní lepidlo na bázi polyvinylacetátu.

Principem jeho výroby je polymerace vinylacetátu. Jedná se o chemický postup, kdy je ve vodné fázi monomer emulgován a procesem polymerace pak přeměněn na polymer. Polymery jsou vysokomolekulární látky, které se uplatňují v průmyslu nebo v lékařství.

Lepidlo neobsahuje organická rozpouštědla, je nehořlavé a ředitelné vodou. Herkules je také schválen Státním zdravotním ústavem jako zcela nezávadné lepidlo vhodné pro styk s potravinami a je tak využíváno pro lepení sáčků mouky, cukru nebo čajů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.12 sekund