Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Cena Elektřiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4013
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: út říjen 05 2021, 10:24    Předmět: Citovat

Ano, vypadá to že už je to jedno. Čekám stejný scénář jak na Slovensku kde minulý týden podal největší alternativní dodavatel energii SLOVAKIA ENERGY žádost odebrání licence na obchod s elektřinou a plynem. Takže s nějakou fikací si můžeš potom akorát vytřít ...,..,... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17691
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út říjen 05 2021, 17:33    Předmět: Citovat

VASEK_W napsal(a):

Nezbyde nám asi nic jiného, než nakoupit FV panely a postavit si doma ostrovní systém s akumulátory pro pokrytí alespoň většiny malého trvalého odběru. Vašek

Zase jeden naivka, co si myslí že si aspoň posvítí z ostrovní FVE v období prosinec-leden.
Už jsem to tady psal několikrát, panely 5KW v 12/2020 za celej měsíc celkem 62 KWh a v 1/2021 za celej měsíc 39 KWh.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út říjen 05 2021, 19:24    Předmět: Citovat

Jo, to se radí "expertům". Taky bychom si mohli naprdět do pytlů, aby bylo v zimě čím topit. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VASEK_W



Založen: Dec 11, 2017
Příspěvky: 779
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: út říjen 05 2021, 22:09    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):

Zase jeden naivka, co si myslí že si aspoň posvítí z ostrovní FVE v období prosinec-leden.
Už jsem to tady psal několikrát, panely 5KW v 12/2020 za celej měsíc celkem 62 KWh a v 1/2021 za celej měsíc 39 KWh.


Těch pár LED žárovek od 5-ti do 10W, v provozu dle potřeby domácnosti současně max 4 kusy + lednice + notebook + nějaká droboť mi to ustojí i v zimě. Psal jsem o trvalých malých odběrech ...

Velké odběry v zimě si holt zaplatím Wink
Nicméně jeden-dva měsíce z roku mne nerozhodí Wink Zbytek to vynahradí. Každá kWh se počítá.

Jo a je potřeba šikovně rozmístit panely kolem baráku ze tří stran skoro nasvislo. To opravdu funguje lépe během celého roku, než pokrytá jen jedna strana střechy ještě pod blbým úhlem Wink

Tak ať se daří !!!

Vašek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1935

PříspěvekZaslal: út říjen 05 2021, 22:23    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Tak to zjisti a napiš to sem, ať nezemřeme blbí a neinformovaní. Tipnul bych si na úžasně výhodnou Bohemia Energy. Wink

Dva kolegové to měli u Bohemia Energy a švagr u nějaké GEEN Sale . O tom jsem ještě ani neslyšel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út říjen 05 2021, 22:36    Předmět: Citovat

VASEK_W: Kolko si zaplatil za baterie a o kolko rokov sa to zaplati? Budu vtedy este baterie fungovat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st říjen 06 2021, 14:40    Předmět: Citovat

Jak to psali . Kdo má smlouvu na neurčito , potom je fixace pohádka , u termínovaných smluv by museli(y) zbankrotovat .
Ale proč se divit .
Jen trochu historie u nás :
12.2.2020
https://radiozurnal.rozhlas.cz/otevre-se-v-roce-2036-novy-blok-dukovan-je-realne-soudi-jaroslav-mil-vladni-8147754

25.11.2020
https://www.ceskatelevize.cz/porady/10095426857-interview-ct24/220411058041125/
Potom , když slovně zařízl Dukovany , jsem si myslel , že Mílovi hráblo , než jsem si poslechl toto :

4.10.2021
https://plus.rozhlas.cz/emisni-povolenky-se-vymkly-kontrole-s-plynem-jsme-zavisli-na-jedine-roure-8590042#player=on
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17691
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st říjen 06 2021, 16:33    Předmět: Citovat

VASEK_W napsal(a):

Těch pár LED žárovek od 5-ti do 10W, v provozu dle potřeby domácnosti současně max 4 kusy + lednice + notebook + nějaká droboť mi to ustojí i v zimě. Psal jsem o trvalých malých odběrech ...
Vašek

A jen tak teoretizuješ a nebo máš s FVE reálnou zkušenost?
Já mám reál 9 let. A tak moc dobře vím, jaká je skutečnost.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st říjen 06 2021, 17:55    Předmět: Citovat

Diskuse o elektřině by měla být na úrovni. Tzn. v domácnosti normální rodina za rok spotřebuje necelé 2MWh (podle dodavatele elektřiny je údajný průměr 1,8 MWh) a podle toho se to dá spočítat jednoduše a rychle. Samozřejmě se nepočítá do toho topení, které je dodávané plynovým kotlem nebo centrálně. Jestli cena u velkých dodavatelů stoupne ze staré ceny asi 1380,-Kč/1 MWh na asi 1850,-Kč/1 MWh, tak je roční nárůst asi 1000,- Kč. Služby jako distribuce, okecávání a okrádání zpoza stolu je za stejnou cenu od každého dodavatele.
Omlouvám se za dlouhé vysvětlení. Teď přijde to, co si každý samovýrobce elektřiny spočítá sám. Prostě mu stačí asi jen ty 2 MWh za rok vyrobit tak, aby mohl každý měsíc a přesněji každý den užívat tu svou dávku. Takže zhruba 2000 : 365 = 5,4 kWh na 1 den a dále záleží jen na něm jak tu elektřinu vyrobí, aby měl v zásobnících (akumulátory, ohřátá voda v bojleru) dostatek toho, co chce spotřebovat. Může si teplou vodu samozřejně kombinovat s ohřevem plynovým kotlem, ale to je jen posun výpočtu spotřeby a je určitě vhodnější přebytkem elektřiny ohřívat vodu na nádobě na mytí než to platit ještě za plyn.
Jak tu dával Celeron ukázku té nejhoršího výroby ze sluníčka v zimě, tak by se to muselo asi přepočítat kvůli zimě na víc panelů a v létě tyto potom víc využívat např. dobíjení elektromobilu sousedovi.
Nějak mi to ale nesedí s tou návratností investice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VASEK_W



Založen: Dec 11, 2017
Příspěvky: 779
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: st říjen 06 2021, 19:45    Předmět: Citovat

rnbw: baterie se nesměji kupovat ty současné v krámech. Tam je daný velmi malý počet cyklů životnosti a jeden cykl vyjde zhruba na 5-6 korun (vydělená nákupní cena počtem cyklů a kapacitou). Takže tohle ekonomicky zatím nevyjde Sad

Co se týká počtu cyklů, existují akumulátory prakticky nezničitelné, a fungující spolehlivě i po čtyřiceti letech v provozu, a dalších mnoho let života mají před sebou. Jen se musí jednou za čas vyměnit elektrolyt, a dál asi nemusím říkat co je to za typ. Ty vycházejí cenově na jeden cykl parádně Wink Wink Wink A ty je třeba používat. Jen zabírají trochu více místa Sad

celeron: vycházím z poznatků kamaráda provozujícího podobný systém, které pro sebe ještě vylepším. A ano, zatím to v provozu ještě nemám, ale usilovně na tom pracuji.

Něco o provedení jsem naznačil již v mém předchozím příspěvku. Je potřeba zkoušet a měřit. Netoužím po elektrice z panelů v době 10.00 - 14.00 na uvaření oběda, a pak nic, jak se to velmi často předvádí v instalacích co jsou různě vidět na střechách.
Důležité je mít uloženo dostatek energie v akumulátorech na případný blackout, a hlavně také využít panely pro co nejplošší výrobní křivku během celého dne od rána do večera než zapadne slunce. To si myslím, je pro mne ta správná cesta do budoucna Wink
Fakt opravdu nehodlám 5kW v panelech postavit proti jihu ve sklonu který je doporučován instalačními firmami. Nechají se na toto téma najít třeba na tzb-info nějaká moudra Wink
Bude mi bohatě stačit max jeden kW od slunka do západu na dobití akumulátorů a pokrytí běžné spotřeby spořivé domácnosti.
A panely raději samozřejmě polykrystalické, protože kamarádovi i za oblačného počasí pokryjí domácnost kromě elektrického sporáku, a ještě dobijí aku na noc.

A asi nemusím připomínat to, že to bude ostrovní systém, bez komplikací s energetickými ekoteroristy. Ze sítě si maximálně dobiji aku jako zálohu pro případný výpadek, když nebude několik dnů dost energie z panelů, aby se mi pak nerozteklo v mrazáku Wink

Hezký večer všem,
Vašek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: čt říjen 07 2021, 9:55    Předmět: Citovat

VASEK_W napsal(a):
Myslím si, že je úplně jedno, u koho to kdo máte.
Cena silové stoupla od léta na trojnásobek, a to neustojí za staré podepsané smlouvy asi nikdo z dodavatelů. Takže i ty čerstvě podepsané fixace Vám pravděpodobně stejně během měsíce, nebo max do konce roku, zruší.

Pokud si dodavatel nakoupil při rezervaci, tak to nemusí řešit. Pokud spekuloval, dává teď výpověď z fixace. Elektřina teď se prodává jen v malém objemu, většinou se obchoduje dopředu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: so listopad 19 2022, 14:34    Předmět: Citovat

Škoda , že mne nenapadlo se Tě na ta akvária zeptat , když jsem byl u Tebe . Jen výsledky zde chybí . Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: ne listopad 20 2022, 16:12    Předmět: Citovat

Počítal jsem včera ceny elektřiny. Podívejte se pro srovnání na web: https://www.check24.de/ a zapište poštovní směrovací číslo (Postleitzahl) 02763. To je Zittau, kousek od české hranice. Pak musíte zapsat měsíční spotřebu elektřiny v kWh a dostane nabídku cen dodavatelů v Zittau. To jen tak pro srovnání... A všimněte si těch bonusů. Navíc spolkocvá vláda dala občanům dotace na ceny energií. Pravda, musí se trochu uskrovnit, nemůžou mít v bytech letní teploty, ale nemrznou.

V Evropě je energertická krize, lidé v mém okolí v Česku už netopí plynem, jen přitápějí elektřinou. Poznám to podle toho, zda jde kouř z komínů nebo ne. Většinou mají lidé zaveden kouřovod z plynového kotle do komína. Téměř nikdo už netopí plynem. Šel jsem před pár dny okolo Místního úřadu. Nakouknul jsem dovnitř, hned ve vstupní hale mají digitální hodiny kombinované s digitálním teploměrem. Teploměr ukazoval letních 21°C.... Ve vstupní hale místního úřadu mají stále léto.
Pro srovnání, v sousedním Německu mají úřednici dovoleno vytápět pouze kanceláře, kde jsou min. 3 lidé a max. na 18°C. Na chodbách a mimo kanceláře se topit nesmí. O víkendech se též topit nesmí. Němci zřídili Gewapo (Geheime Warme Polizei), která chodí v civilu a kontroluje, jak úředníci dodržují nařízení. V Německu jsou zakázané světelné reklamy a vánoční výzdoba a vánoční stromy nejspíše nebudou. Naopak na českých úřadech žádná energetická krize není, topí se co to jde a úředníci se nikoho bát nemusí. Občané vše zaplatí. Občanům se zvýšily ceny energií, tak aby zaplatili také spotřebu energie na úřadech. Místní úřad mi připadá jak oblastní sovět v Leningradě v lednu roku 1984. V hotelu, kde jsme byli, se také netopilo. Lidé venku mrzli, neměli co jíst, nikde nic nebylo, ale úředníci na oblastním sovětu byli v teple a jídla a alkoholu měli do zásoby na měsíce. Co dělali úředníci na oblastním sovětu? Předvolávali si lidi, sekýrovali je, šikanovali a otravovali jim život.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: ne listopad 20 2022, 18:30    Předmět: Citovat

Ano a byly země , které bezdůvodně omezovali pohyb svých občanů po své vlasti . Nemohli navštívit své rodiče a to ani když umírali . Předepisovali vlastním dětem tzv ochranná nařízení , která jim likvidovalo zdraví . Nařizovali lidem očkování , které je dodnes experimentální a z udávaných vlivů nebyl žádný potvrzen , ani výrobcem . Stát vyhodil spoustu peněz do zdravotnictví , ač to bylo zbytečné a tyto peníze byly ztraceny bez užitku . Ano ten stát postavil proti sobě generace i rodiny jen z politických důvodů . Ano je třeba vše vyšetřit a původce přísně potrestat . Máš úplnou pravdu .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7546
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: ne listopad 20 2022, 18:37    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
Ano a byly země , které bezdůvodně omezovali pohyb svých občanů po své vlasti . Nemohli navštívit své rodiče a to ani když umírali . Předepisovali vlastním dětem tzv ochranná nařízení , která jim likvidovalo zdraví . ....

Ty máš teda hodně krátkou paměť. V době tzv. pandemie jsi tady byl největším křiklounem volajícím po opatřeních. Taky jsi hýkal nadšením, když kamsi instalovali toho zeleného mozka Prymulu.
Nevidíš si do huby, ty kašpare.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund