Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Precitlively bednicky
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
eM



Založen: May 24, 2020
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: pá září 03 2021, 12:57    Předmět: Citovat

ok1hga> Jop, to je presne co jsem popisoval, takova redukce z USB na jack 3.5. Sedi v tom jeden (vetsinou Realtek) cip a na filtrace tam zadny misto neni, takze musi mit +/- idealni podminky, aby fungovala dobre. Ty interni v levnych zarizenich jako notasech sedi primo na sbernici, ktera si umi ohlidat digital, ale vsechno mozny, hlavne permanentni zmeny taktu delaji s analolgovou casti psi kusy, vetsina asi zazila, ze pocitac vrci ze zvukovky kdyz se treba skroluje koleckem na mysi. V takovym docku, jako tu mam ja, je vlastne uplne tohle stejny. Jinak je tu jeste zvukovka interni toho notasu, takze muzu dostat ven zvuk treba po HDMI, nebo dokonce po 3.5mm lince ze sluchatkovyho vystupu, neni to uplne ze bych mel nedostatek moznosti.Smile Jen ze s ohledem na pouziti bych mel nejpohodlnejsi pouzivat tu v docku a ta mi zrovna vrci (ac je defacto externi).

Dneska dorazil filtr (presne ten, co doporucil EKKAR), je tezsi, nez se ta mala kosticka zda, takze v nem asi opravdu budou transformatorky, coz urcite jeste zjistim.Smile) Kazdopadne rychly zapojeni ukazalo vyznamny ztiseni brumu, jeste vic, nez ty dva 1kΩ, ale trochu slysitelnej brum zustava. Uz by se s tim dalo v pohode zit, ze to trochu bzuci kdyz jsem s notasem pryc by nikomu nevadilo, ale stejne to zkusim dotahnout do konce, jak jsme se domluvili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19495
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá září 03 2021, 15:25    Předmět: Citovat

Když jsi s noťasem pryč, dokyna nemá z čeho hrát, není lepší ty bedýnky vypnout?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12042
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: pá září 03 2021, 18:58    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
. . . není lepší ty bedýnky vypnout?

a vracíme se na začátek první stránky celého vlákna . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eM



Založen: May 24, 2020
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: pá září 03 2021, 19:31    Předmět: Citovat

ok1hga napsal(a):
Hill napsal(a):
. . . není lepší ty bedýnky vypnout?

a vracíme se na začátek první stránky celého vlákna . . .


Presne.Very Happy Jak uz jsem psal, bednicky ani nemaji sitovej vypinac po ruce, ale asi by se mi to nechtelo delat. Dock za tolik tisic si clovek kupuje, aby si usnadnil zivot, aby bylo vsechno na jednom kabliku, kterym to jen pripoji a odpoji. Jakmile se zacnou jednotliva zarizeni zapinat/vypinat zvlast, prepojovat, prepinat, je to po pravde dost nepohodlnej krok zpatky, kterej krapet popira smysl celyho docku. Pak uz si clovek rekne, ze vlastne muze pokazde pripojovat kazdy zarizeni zvlast a zadnej dock vlastne ani nepotrebuje a bude to taky pravda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19495
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá září 03 2021, 21:02    Předmět: Citovat

To víš, za nás takové vymoženosti nebyly. Tunery, zesilovače, gramofony jsme si stavěli často sami, magnetofony upravovali a rozšiřovali... a propojením musely být ty přístroje kompatibilní s průmyslově vyráběnými, zdaleka ne každý si postavil všechny. Přístroje bylo bezpečnější napřed propojit signálovými kabely a teprve pak připojit síť.
Vypínač musel být na všech přístrojích, protože bylo zbytečné zapínat i ty, které zrovna nehrají. Ani dálkové ovládání u této audiotechniky nebývalo - přístroj se musel pěkně ručně zapnout a obsloužit. Konečně - vybrat cívku z krabice, nasadit na unašeč a zavést pásek nebo film bez zásahu lidské ruky, to už by musel být mistr několika oborů, který by se do stavby něčeho takového pustil.
Tak se nediv, že se k tomu vyjadřujeme "po našem". Není to tvoje chyba, je to jakýsi trend dnes zapnout jednu věc a mít vše v provozu. Za každou cenu, i za tu, že se to bude chovat neslušně, když sestava nebude kompletní, nebo jeden díl vypneš. Jsou prostě věci mezi nebem a Čínou, se kterými konstruktéři nepočítali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiriTom



Založen: Apr 26, 2017
Příspěvky: 1279

PříspěvekZaslal: pá září 03 2021, 21:18    Předmět: Citovat

Hill: pěkně napsáno.
eM: zkusil jsi neodpojovat ten kabel z notebooku, ale z docku ? Jak se to pak chová ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eM



Založen: May 24, 2020
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: so září 04 2021, 2:27    Předmět: Citovat

Hill: No jo, kdyz to ja chapu, ja si to totiz taky pamatuju.Smile Kdyz jsme chodili telefonovat na postu, nebo kolik kroku zahrnovalo pustit si elpicko. Vsechna cest ty dobe a tehdejsim kutilum, i diky nim jsem si mohl jako decko pustet pohadky z desek a i diky nim jsem technice a elektronice propad hned od zacatku, akorat jsem to rychle zalomil k ty digitalni. A prave proto ze si to pamatuju, a vsechny ty dekady co uplynuly jsem se snazil byt u toho, proto me bavi dnesni technika, napr. to co jsem napsal predtim: vsechno na jeden kablik. A ten vyvoj, ten pokrok jsem mel vzdycky rad, znamena to, ze je porad neco novyho. Ma to taky svoje mouchy, ale proto jsme tu a aspon je s cim blbnout, a za par let budou mouchy vychytany a s novou technikou prileti zase spousta jinejch. Kolobeh sveta.Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19495
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so září 04 2021, 8:11    Předmět: Citovat

To je věc přístupu: dodnes zapínám zásuvku, v níž je síťový adaptér k převodníku TOSLink -> audio jen tehdy, když chci lepší zvuk z televize při hudebním pořadu nebo filmu. Takže ne moc často, některé filmy při digitalizaci zprasili tím, že z původního záznamu odstranili šum a zvýšili dynamiku tak brutálně, že to ruší už z televize, a což teprve přes slušné vnější audio.
To už je lepší to nechat tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spiral



Založen: Jun 07, 2013
Příspěvky: 370

PříspěvekZaslal: ne září 05 2021, 18:20    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19495
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne září 05 2021, 19:11    Předmět: Citovat

Proč pozdě? Hodí se všechno.
Brum u většiny aktivních bedýnek Genius problém je, i když se z více kusů daly vybrat ty, které nebručí, ale ty většinou začaly později. Navíc některé modely byly udělané tak, že to jednoduše napravit nešlo: bez předrátování včetně přeškrabování spojů se s tím nedalo udělat nic.
Ale tady se od počátku řeší případ, kdy bedýnky samy o sobě jsou zticha, s noťasem připojeným k dokině taky, jen se samotnou dokinou bručí. To samozřejmě může i nějak souviset s náchylností těch bedýnek na jakékoli rušení, ale taky nemusí. To by chtělo slyšet, jinak se dál nepohneme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eM



Založen: May 24, 2020
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: po září 06 2021, 15:21    Předmět: Citovat

Spiral: To jsou zajimavy linky, hlavne teda ten o tuningu, skoda, ze je to evidentne jen dump nejakeho stareho fora, bez prokliku, obrazku a pod. Ale otevru bednicky, abych se podival, co pohani tyhle a treba se neco uplatnit necha, byla by to zabava.

Hill: Tak jsem se do toho pustil. Po Tvych naznacenich smerem k ruseni z 230V a pohledu na dvoulinku, ktera pripojuje a propojuje bedynky, ktera je tak tenka, ze pochybuju, ze ma jakekoli stineni, jsem jako nejlepsi a nejsnazsi moznost vyhodnotil vymotat bedynky a dat je nekam bokem, kde to budu moct zkouset (mno, kdybych dopredu vedel, co vsechno budu muset rozmotat, odtahnout, rozlepit...tak jsem se spokojil s filtrem, ale kdyz jsem byl v polovine, bylo uz pozde se vracet). Takze ted jsou samostatne bokem a jen linka s jackem je natazena k docku, mimo vsechna ostatni vedeni. Brum pri odpojenem notasu je zcela beze zmeny. At uz pohybuju kabely repraku jakkoli, na brum to nema nejmensi vliv.

edit: Pokracovani. Nasledne jsem postupne zacal odpojovat vsech 11 ostatnich vidlic a zdroju, ktere tu vsude kolem jsou, az zustaly pripojeny jen dock a bedynky. Ani jedenkrat se pri odpojovani na bzukotu nic nezmenilo, ani neluplo, nic, byl zcela stabilni az do chvile, kdy jsem odpojil samotny dock. To se ozvalo lupnuti a zvuk se znacne ztisil. Nasledne reagoval na manipulaci s vidlici docku, hlavne na kontakt zemniciho koliku, viz:
https://uloz.to/tamhle/1fzTWpwVAMRg#!ZJLlLmR2AzAvAQEyZzZ3MQDmZGp4ZzqFGHS6naRhIJ93FJZ2Zj==
A po pripojeni se vratil na obvykly stav. Postupne jsem zas pripojil nazpet ostatni vidlice a zdroje a to je zajimavy, ze kdyz jsou vsechny pripojeny, ten pazvuk na odpojeni zdroje docku najednou prilis nereaguje, jen minimalne! Asi se to zemni nekde skrze monitor, nebo nektere jine zarizeni. Vysledek tedy je, ze pokud jsou pripojeny jen bedynky a dock (jsou ve stejne zasuvce) stale bzuci, vsechna ta ostatni zarizeni nemaji vliv.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19495
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po září 06 2021, 16:52    Předmět: Citovat

To by ale znamenalo, že ten brum není zemní smyčkou mezo přístroji, ale je superponovaný přímo na signál na výstupu zvukové karty docku. Jestli se brum dostává na zem výstupního konektoru, ale v signálu není, nabo naopak filtrace napájecího napětí je špatná a ten brum se dostává do signálu, je to jedno: dostává se mezi signálový kontakt a zemní kontakt na konektorech.

Nejvíc je to slyšet při špatně nastavených úrovních, když na zvukové kartě máš nastavenou příliš malou výstupní úroveň, a na zesilovači musíš hlasitost vytočit o to víc. Pak tam je opravdu slyšet kdejaký sajrajt. Mrkni do nastavení zvukové karty, jestli někde v softwarovém nastavení mixu nemáš ubranou celkovou hlasitost. Pak bys se snížením hlasitosti na bedýnkách snížil i úroveň brumu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eM



Založen: May 24, 2020
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: po září 06 2021, 16:57    Předmět: Citovat

jj, hlasitost mam samozrejme na vystupu celou dobu na max, abych mohl regulovat na bednickach, a abych ten zvuk dobre nahral do videa nebo audia nahore, davam bedynky tak na 3/4 hlasitosti. Ale prave ze to uz je pak tady hukot, na normalni hlasitosti, kde jsou bezne, je to proste ten stalej neprijemnej brum. Co je zajimavy, kdyz je pripojenej notas, zkousel jsem dat bedynky na max a TICHO. Ale jak pisu, naprosty. Zadnej sum, brum, nic, i s volume na 11. Kez by to umelo i bez notasu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19495
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po září 06 2021, 17:02    Předmět: Citovat

Když jede noťas na baterku. nemá co bručet.
Jestli to ale z noťasu nebručí, ani když jede na svůj síťový napáječ, je to jednoznačně chyba zdroje signálu. A nějaké hledání zemních smyček v propojovacích kabelech je zbytečné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eM



Založen: May 24, 2020
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: po září 06 2021, 17:11    Předmět: Citovat

nn, tohle je prece thunderbolt, notas si z nej bere i napajeni, neni zadny dalsi zdroj.

Kazdopadne jsme tam, kde jsme byli parkrat v diskuzi vys. Brum se nejspis dostava do docku kvuli mizerny filtraci jeho zvukovky (ci jejiho napajeni, to je jedno, v zarizeni na ni jak uz to byva zbyvaji tak 2 cm krychlovy, jako ta co tu postoval ok1hga), coz primo v zarizeni neopravim, je novy a v zaruce. Muzu ho kvuli tomu vratit a mozna i uspeju, ale budu kdovi jak dlouho bez docku a vysledek bude nejistej, plus papirovani a ostatni bordel co nesnasim. Takze mi lepsi prijde
1) vyresit to vyfiltrovanim, filtr uz dorazil, snizuje to tak o 3/4 coz uz je ok
2) zvukovku v docku vubec nepouzivat (to je na houby, kdyz pouziju HDMI, pri vypnuti monitoru prestane hrat radio, kdyz pouziju zvukovku v notasu, budu k nemu kazdy den pripojovat a odpojovat kabel navic)
3) prikoupit dalsi redukci z USB na jack 3.5mm, teda externi zvukovku jsem chtel napsat, a pichnout ji do USB na docku, treba bude na USB poortech lepsi filtrace

Z toho mi nejlepsi vychazi rozhodne 1). Jeste muzu bedynky zkusit trochu poladit, filtr zabudovat, dat stineny kabely, zkratka takhle, pokud to bude mit smysl nebo pokud najdu podrobnejsi navod na tuning, ale to uz jsou spis dalsi kroky, nez reseni tohohle brumu. Nezapomel jsem nejakou moznost?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund