Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak brát hodnoty piezo holé a piezoreproduktoru?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt červenec 29 2021, 11:29    Předmět: Citovat

Všecko jsou to vyhozené peníze, dokud se budeš zabývat akcemi pro ožralé dementy, kteří rozbíjejí aparáty.
V bednách, kde výrobce použije na výšky, ale i na středy pieza, je na hovno všechno, včetně toho skeletu.
Když do toho namontuješ slušnější dynamické středy a výšky, tak okamžitě zjistíš, že ty 12" jsou taky nahovno.
Normální 12" basový reproduktor prostě nestojí ani pět stovek, ani sedm.
To je cena za hýbací atrapu reproduktoru, ne skutečný reproduktor. Tebe fakt nezaráží ten mini-magnet ???
Proto nemá žádný smysl, cokoli s tím dělat, nebo do toho dokonce dávat jiné reproduktory a výhybky.
Čeho dosáhneš tím, když na atrapu auta obuješ širší gumy?

Celá ta kisna, je jedna velká vzhledová parodie skutečné reprobedny. Je to jenom atrapa pro hejly, co jsou ochotni za to utratit peníze, které s tím nikdy nevydělají - přesně naopak.
Bude se to furt jenom rozjebávat a ty do toho budeš cpát další prachy, aby to pak ožralí hňupi rozbili.
Neodvažuj se k tomu připojit jiný, opravdový PA zesilovač. Tato atrapa zesilovače dává ve skutečnosti asi 2x145W/4Ω a přesně to odpovídá těm 1000W, co píšou u těch beden.
Čínská konstanta je tady 10, u beden i zesilovače.
Asi se to čte blbě, ale tak to prostě je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Klob1



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: čt červenec 29 2021, 15:27    Předmět: Citovat

workhard napsal(a):
A co tím míníš ozvučovat? Celá ta sestava je dobrá tak na vyhrávání při kalbě v pergole nebo v garáži.

To opravdu není nikdo, kdo by se věnoval, čemu byla otázka daná, na co se člověk ptá a ne na to, co člověk vědět nepotřebuje???

Tak rada, by asi byla, příjde člověk do autoservisu a ptá se, můžete mi poradit, jestli, když ty gumy na autě se stále někde píchnou, mohu tam dát s jiným vzorkem? A oni mu tam řeknou, kupte si nové auto. Nebo se ho hned zeptají a budete tam lít benzín nebo naftu, nebo to napojíte na elektrickou zásuvku?

Řidič dodávky se ptá na cestu u silnice. A ten člověk tam se ho optá: S tím autem budete jezdit???" Ale cestu mu nepoví.

Kape mi voda, mám dát těsnění nebo jiný kouhout a bude tam jiný ventil pasovat? Pane a vy s tím budete chodit po venku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klob1



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: čt červenec 29 2021, 15:41    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Všecko jsou to vyhozené peníze, dokud se budeš zabývat akcemi pro ožralé dementy, kteří rozbíjejí aparáty.
V bednách, kde výrobce použije na výšky, ale i na středy pieza, je na hovno všechno, včetně toho skeletu.
Když do toho namontuješ slušnější dynamické středy a výšky, tak okamžitě zjistíš, že ty 12" jsou taky nahovno.
Normální 12" basový reproduktor prostě nestojí ani pět stovek, ani sedm.
To je cena za hýbací atrapu reproduktoru, ne skutečný reproduktor. Tebe fakt nezaráží ten mini-magnet ???
Proto nemá žádný smysl, cokoli s tím dělat, nebo do toho dokonce dávat jiné reproduktory a výhybky.
Čeho dosáhneš tím, když na atrapu auta obuješ širší gumy?

Celá ta kisna, je jedna velká vzhledová parodie skutečné reprobedny. Je to jenom atrapa pro hejly, co jsou ochotni za to utratit peníze, které s tím nikdy nevydělají - přesně naopak.
Bude se to furt jenom rozjebávat a ty do toho budeš cpát další prachy, aby to pak ožralí hňupi rozbili.
Neodvažuj se k tomu připojit jiný, opravdový PA zesilovač. Tato atrapa zesilovače dává ve skutečnosti asi 2x145W/4Ω a přesně to odpovídá těm 1000W, co píšou u těch beden.
Čínská konstanta je tady 10, u beden i zesilovače.
Asi se to čte blbě, ale tak to prostě je.


Nevím jestli tady zrovna je nějaký maličký magnet, ale docela váží dost, možná tam dali kamení místo cívky.

Oni Eminence nevím, ale dřív kapely dost je brali. A dost hudebníci na profi, co zvučeli. byli spokojeni. Možná se také dnes zhoršili, i to je možné a dávají malé magneta. Ale ten Kilomax za 11 tis, si myslím má dost velkou cívku. Nebo měl, když dodali nám.

Takže stejně to tu bude zbytečné. A raději se obrátit dál na někoho, kdo nemá jen čepejření, že to jeho je prostě nej a všichni ostatní na to jeho nemají. Budu asi muset se spojit s někým, kdo to úplně ovládá a nebude se dívat jen jednim směrem. Asi atdy ztráta času, chtít normální inforamci, poř radu na úrovni. Škoda, že už umřel ten jeden, co bydlel nedaleko co znal a uměl dost věcí i opravit, nebo rozhýbat. Kdyby byl, tak tu nebudu muset hledat a ptát se. Čekal bych více nežli povrchnost. Ten se hned vyznal a měl i ledaco za sebou. Takových odborníků snad už není. Lidé, když mu něco přinesli, hned to uměl zprovoznit dát dohromady, nebo udělal nový kus. Nebo poradil, když člověk potřeboval. Vysvětlil. To byl machr byla ho škoda. A také uměl poradit bez nějakého čepejření. On na to měl.


Naposledy upravil Klob1 dne čt červenec 29 2021, 16:59, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4013
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: čt červenec 29 2021, 16:08    Předmět: Citovat

Pokud chceš pieza nahradit reproduktory tak pak budeš potřebovat i rozumnou výhybku. Navíc u beden které mají pieza jsou basaky z mizernou citlivosti. Opravdu to nedává smysl. To je jako by si chtěl dát do Trabanta motor z Porche.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Klob1



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: čt červenec 29 2021, 16:33    Předmět: Citovat

ZVUK2000 napsal(a):
Pokud chceš pieza nahradit reproduktory tak pak budeš potřebovat i rozumnou výhybku. Navíc u beden které mají pieza jsou basaky z mizernou citlivosti. Opravdu to nedává smysl. To je jako by si chtěl dát do Trabanta motor z Porche.


Děkuji, alespoň někdo trochu.
Chtěl bych je nahradit s reproduktory co mají cívku. Jak již jsem někde výše psal. byli i konkrétní, jen nevím, jestli by byli vhodné. O výhybku, aby byli pásma. To bych neměl s tím problém. Jen jsem chtěl vědět, jestli mohu použít tamty reproduktory, nebo jestli dát slabší reproduktor středy popř výšky. Jestli hodnoty z piezo 75/150 na 8Ohm by měli být i na repru s cívkou. Jistě 75W je stálý příkon a 150W špičkový, ale to jen blázen by bral tu hodnotu ve špičkách. pak asi by to bylo sbohem...
Aha, takže by pak cívkové místo piezových by řvali a ty basové by hráli slabě? Jestli tomu rozumím takto?
Takže by pak bylo dát nějaký slabší reprák, aby neměl velkou citlivost nebo by se musel srazit, aby tak nehrál.

Měll jsem záměr nechat pieza, jen jako záslepku nezapojenou a na vrch bedny udělat novou bednu, kde by byl středový a výškový s cívkama.

Snad se nějakého výsledku dopátrám a i možná přijatelného řešení.

Tak je jisté, že na pořádné hraní použijeme něco pořádného máme možnost od profesiálního zvukaře starší a na nějaké mizerné hraní, nechci nic extra dávat. Jen jsem zatím nechtěl s ním to řešit, bylo by to stějně už přes dalšího člověka a na dlouho.

Tak já i viděl Škoda 100 a motor 6válec Alfa Romeo. Sice to dalo pohulit ostatním, jen se to trochu moc v předu zvedalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4013
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: čt červenec 29 2021, 17:16    Předmět: Citovat

Navíc tu mizernou citlivost basáků chtěl výrobce kompenzovat dvěma paralelně. Jenže to jsme pak na 4Ω. Výškový i středový repro do takových zařízení mají 8. Kde seženeš výhybku dobře naladěnou která bude hrát do 8mi Ω se dvěma basáky do 4Ω s malou citlivostí Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33853
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt červenec 29 2021, 18:29    Předmět: Citovat

Ako ta Skodovka so 6-valcovym motorom a povodnym podvozkom a brzdami...

Mozes dat aj vysky a stredy dva paralelne Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klob1



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: čt červenec 29 2021, 19:39    Předmět: Citovat

ZVUK2000 napsal(a):
Navíc tu mizernou citlivost basáků chtěl výrobce kompenzovat dvěma paralelně. Jenže to jsme pak na 4Ω. Výškový i středový repro do takových zařízení mají 8. Kde seženeš výhybku dobře naladěnou která bude hrát do 8mi Ω se dvěma basáky do 4Ω s malou citlivostí Embarassed

Aha, děkuji za tuto důležitou informaci. Ono všechno v té bedně je paraelně zapojené.
Pokud počítám. Basáky spolu pokud má jeden 8Ω, pak oba dají spolu 4Ω a ty dvě pieza mám brát, že mají také každý 8Ω? nebo spíš ne? Jejky to by pak měla 2Ω celá bedna, ale oni se musí dostat na 8Ω celé bedny. Ikdyž asi ten zesik je schopen jet na 4Ω. Houby 2Ω, 1Ω, téměř zkrat.
Možná by asi mohli být ty dva basáky dané do serie, kdyby byli 8Ω, jenže to by se zase zmenšila hlasitost. Ono také mi šlo o to, že nevím příkon těch basáků. Na ně si stěžovat aztím nemohu. A nejvíce stejně je potřeba mít středové. A asi ani od věci zrovna ty výškové. Jsem také ty basové mohl změřit, když jsem to tenkrát měl rozdělané, já jen stále řešil ty piezoblbky, které dělali zle. To se tak trochu vyřešilo, rezistorem a kondem. Jenže to není ono, tak mě napadlo, jestli by více nevydrželo s cívkou. Tamty repra, co mě zaujmuly, jsou také i ve 4Ω. Ale ta otázka byla i jestli by příkonem mohli být k těm basovým.
On, když člověk ani nezná ty basové, nejsou žádné hodnoty, tak těžko řeší ty ostatní reproduktory. A jedinné, co mohu, je se zeptat někoho zkušenějšího, kdo tomu rozumí. A může i pro budoucnost poradit a sdělit i informace, které se nemusí nikde dozvědět.

Ale, asi máš pravdu, když nad tím přemýšlím, tak tam akorát impedanci dělají ty dva basáky a ty pieza asi nemají nic. Ale jak pak vyleze těch 8Ω, aby ta bedna měla. Možná tam je jen těch4Ω. Zkusím přeměřit až tam půjdu.

Moc ti děkuji, že jsi mě neodkopnul, díky tobě teď poznávám více věcí a také lépe do toho vidět. Jsou to pro mě cenné informace, které bych těžko našel. Nežli jsem se tu chtěl ptát, tak jsem hledal četl, ale jsou věci, které jsem nikde nenašel a ani od prodejce, jak jinak nedozvěděl. Stále se člověk učí. A stále se setkává s novými věcmi-informacemi.


Mám koupený i digitální zesik, ale jen takový máloWattový, pro staré reproduktory, co mám ještě od tesly na půdě.


Naposledy upravil Klob1 dne čt červenec 29 2021, 20:14, celkově upraveno 4 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klob1



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: čt červenec 29 2021, 19:43    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Ako ta Skodovka so 6-valcovym motorom a povodnym podvozkom a brzdami...

Mozes dat aj vysky a stredy dva paralelne Very Happy


To ano, jen ještě nevím jestli tamty repra tam budou dobré nebo ne. Nebo jestli příkonem dát slabší.
dodržet musím celkový odpor a příkon. Ale bez důležité informace, kterou pokládající se výrobce neudává, a jak jinak? Je pak optížné.
A také nedokáži vědět, jetli reproduktory, které jsem našel, by byli do té sestavy s basovými vhodné, co se týče příkonu.

Myslíš, ten středový s výškovým spolu? Udělat dělič.


Tu Škodku měli na tuningu v Brně nebo v Hradci Králové. Byl to mazec. Jenže to máš pravdu nemá cenu porovnávat s tím, co zkuším vyřešit. Ostatně se více takto dozvím ohledně beden a reproduktorů. Ono ani nemusí jít o tento stav, ale spíš, že se dostanu dál a budu vědět více o tom a hlavně to, co jsem nikde se nedočetl nebo nenarazil a to je ta správná informace. A to pak také mohu použít i v jiném případě. Jaké by to bylo, kdyby se člověk nezajímal, tak by ani profíci nebyli, kdyby nenaráželi na věci, které nestojí za nic a jsou na nic. A neřešili nějaké případy. Pak by si ani nikdo nic kloudného nemohl koupit, protože by to nikdo neuměl ani vyrobit. Takže by to neexistovalo a tím by ani to špatné nebylo, nebylo by nic. A ty staří profíci ao dborníci by vymřeli a nikdo nový by nebyl za ně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VASEK_W



Založen: Dec 11, 2017
Příspěvky: 779
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: pá červenec 30 2021, 23:23    Předmět: Citovat

Možná je to pro tazatele, který touží po jednoduchém "instantním" řešení trochu složité, ale je potřeba si k problému dopředu dost věcí nastudovat.
Doporučuji se trochu, pro rozšíření znalostí, prohrabat měřeními a z měření navrhnutými výhybkami zde:
https://www.prodance.cz/mereni.html

zde jsou například různé, Hubertem odladěné sestavy, s dvanáctipalci:
https://www.prodance.cz/sestavy-s-12quot.html

Je to velmi poučné studování, protože třeba druh zapojení výhybky Hubert navrhoval a a její hodnoty dolaďoval přímo na konkrétně osazené bedně za stálého měření na polohovacím otočném stojanu pro měření směrovek. On seděl za stolem u měřicí aparatůry a mi jsme dělali to otáčení po deseti stupních, když jsme za ním přijeli se skeletem a chtěli od něj osazení vhodnými reproduktory a zapojení výhybky pro tu reprobednu.

Vašek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klob1



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: so červenec 31 2021, 9:56    Předmět: Citovat

VASEK_W napsal(a):
Možná je to pro tazatele, který touží po jednoduchém "instantním" řešení trochu složité, ale je potřeba si k problému dopředu dost věcí nastudovat.
Doporučuji se trochu, pro rozšíření znalostí, prohrabat měřeními a z měření navrhnutými výhybkami zde:
https://www.prodance.cz/mereni.html

zde jsou například různé, Hubertem odladěné sestavy, s dvanáctipalci:
https://www.prodance.cz/sestavy-s-12quot.html

Je to velmi poučné studování, protože třeba druh zapojení výhybky Hubert navrhoval a a její hodnoty dolaďoval přímo na konkrétně osazené bedně za stálého měření na polohovacím otočném stojanu pro měření směrovek. On seděl za stolem u měřicí aparatůry a mi jsme dělali to otáčení po deseti stupních, když jsme za ním přijeli se skeletem a chtěli od něj osazení vhodnými reproduktory a zapojení výhybky pro tu reprobednu.

Vašek


Díky. Prošel jsem hodně i knih a různě i po netu, ale to moje konkrétní nikde nikdo neuvedl co hledám za informaci. Projdu, ale také, co jsem kouknul, nic není, co potřebuji se dozvědět. Je to stále o tom jiném právě.

Už jsem v kontaktu s člověkem, který mě posunul trošku dál k tomu, co potřebuji se dozvědět naštěstí, tak snad to i klapne a výsledek se dostaví i snad.

Ale nebráním se dalším informacím, také nemusí vše vědět. Ona i nějaká drobnost nadělá své. Může pomoci dojít dál a k řešení, které je potřeba. A pak i pro další to může být důležitá infomace.

Na stránkách jim chybí závěsy na reproduktor a to ještě hledám ovál v rozumné ceně. Bohužel, vyrobit ovál je docela makačka, aby to bylo přesné. Kruhovou membránu se mi podařilo vyrobit a hraje bezva, prý to inspirovalo i jedno zvuko techno člobrdu. Jenže problém je matroš na to už se ten samý nevyrábí a už ne v té potřebné síle. Takže reproduktory, co měli KO rozsypané od přírodních vlivů, tak dnes už hrají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so červenec 31 2021, 14:11    Předmět: Citovat

Klob1 napsal(a):
Prošel jsem hodně i knih a různě i po netu, ale to moje konkrétní nikde nikdo neuvedl co hledám za informaci. Projdu, ale také, co jsem kouknul, nic není, co potřebuji se dozvědět. Je to stále o tom jiném právě.

A už ti došlo, proč nikde nemůžeš najít ty správné, "pro tebe vhodné" informace?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund